Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povracaj obrisanog fajla

[es] :: Windows desktop :: Povracaj obrisanog fajla

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4926 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Povracaj obrisanog fajla31.08.2011. u 01:48 - pre 154 meseci
Danas mi se greskom desilo da sam obrisao fajlove iz Recycle Bina. Sada mi je korpa prazna.

Kako mogu da povratim ove fajlove?

Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
46.151.130.*



+80 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla31.08.2011. u 06:56 - pre 154 meseci
Programa za povrat dokumenata ima gomila..
Meni je pomogao "GetDataBack for NTFS"
"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla31.08.2011. u 07:47 - pre 154 meseci
http://www.piriform.com/recuva
Ja sam koristio Recuva softver koji je besplatan.
 
Odgovor na temu

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla31.08.2011. u 12:18 - pre 154 meseci
Hvala Vam na savetima.

Instalirao sam "Recuva", pokrenuo obican a zatim "deep scan" (oko sat vremena) i nije uspeo da povrati nijedan fajl iz Recycle Bin-a.

Zatim sam skinuo "GetDataBack for NTFS", medjutim u toku instalacije dobijam poruku:

"Do not install this software on the drive you want to recover data from!"

Na njihovom sajtu stoji ovo:

Citat:
Do not install GetDataBack on the drive you want to recover the data from!

Install the program to another computer, which doesn't have any problems. If you have a choice, choose the computer which has the most RAM and is the fastest. Attach the drive you want to recover as a slave to this machine. Make sure the drive is jumpered correctly and is recognized by the BIOS.


A ja imam samo jednu particiju i jedan hardisk. Sta da radim?
Nemam nikoga kod koga bih odneo moj hardisk, povezao i instalirao "GetDataBack for NTFS" na njegovom hardisku.

Da li mogu mozda na usb stick da ga instaliram?
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla31.08.2011. u 14:35 - pre 154 meseci
A jeste li probali
http://undeleteplus.com/
?
 
Odgovor na temu

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla31.08.2011. u 17:44 - pre 154 meseci
Konacno sam uspeo da povratim fajlove od pre 3 dana sa Undelete-om Plus, ali bas one koje trebam nema. :(
Ne moze da ih nadje. Samo neke druge sistemske :(

Da li mozete preporuciti jos neki program. Ne moraju da budu besplatni, dajte preporucite mi neki placeni, dobar.


Hvala.
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 357



+541 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla31.08.2011. u 18:09 - pre 154 meseci
http://www.r-studio.com/

 
Odgovor na temu

tomislav91

Član broj: 206601
Poruke: 316
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla31.08.2011. u 21:21 - pre 154 meseci
Recuva je najbolja po meni i uspela je da vrati stare stvari,a bilo je i rusenja sistema i svega,tako da.
Pogledaj ti pri pokretanju recuve da li si u potrazi naveo dobar tip podatka koji zelis da vratis :) Pozdrav.
life is the one,take care of them!

http://hardware-software.serbianforum.info/
 
Odgovor na temu

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla31.08.2011. u 21:54 - pre 154 meseci
Hvala na odgovoru Tomislave.
Probao sam sa Recuvom. Problem je u tome sto je fajl koji trazim Windows Movie Maker (ekstenzija .mswmm)
Dakle ne spada u klasicnu kategoriju Audio, Pictures, Documents i slicno, tako da sam morao da odaberem "Other" kao tip fajla u Filteru. Zatim sam podesio kada je fajl zadnji put Modified (istoga dana kad je i obrisan - 29 avgusta 2011).

Medjutim nakon skeniranja Recuva nije uspeo da nadje fajl. Nije cak uspeo ni da ga nadje nakon sto sam ugasio Filter i probao da nadjem sve moguce fajlove koje moze, bez obzira na ekstenziju i datum kada su obrisani. I opet moj trazeni fajl nije bio medju njima.
Cak sta vise, nije uspeo ni da nadje neke slike koje sam obrisao istog dana.
 
Odgovor na temu

tomislav91

Član broj: 206601
Poruke: 316
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla31.08.2011. u 22:01 - pre 154 meseci
da,da,shvatam. Sta da ti kazem,taj program je za mene bio najbolji. Probaj sa ovim http://www.recoverymonster.com.../MicronRecoveryPremiumDemo.exe

ili http://dw.com.com/redir?edId=3...421de2b32b9ccca8d277186b6b5fbc
life is the one,take care of them!

http://hardware-software.serbianforum.info/
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla31.08.2011. u 22:23 - pre 154 meseci
Citat:
nedostizni:A ja imam samo jednu particiju i jedan hardisk. Sta da radim?
Nemam nikoga kod koga bih odneo moj hardisk, povezao i instalirao "GetDataBack for NTFS" na njegovom hardisku.

Da li mogu mozda na usb stick da ga instaliram?

AKo ti je dovoljno veliki usb, mozes da instaliras ako se dobro secam. Inace, ako ti je taj fajl na sistemskoj particiji, mozes da se pozdravis sa njim. Postoji mala sansa da jos uvek nije prepisan, ali veoma mala.
Ako ti je bas vazan, cim procitas ovo gasi komp i nosi hard u servis, kad vec nemas nigde drugo.
 
Odgovor na temu

Blaise De Vigenere
Law Office, Novi Sad
Srbija

Član broj: 278514
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla31.08.2011. u 23:40 - pre 154 meseci
Nedavno sam jednom članu preporučio Power Data Recovery softver i uspešno je vratio sve podatke (i svi su takođe bili upotrebljivi). Znam da ih je probao dosta i nijedan drugi mu nije pomogao. Probaj pa vidi hoće li i kod tebe uspeti.
Our duty is to be useful, not according to our desires but according to our powers.
 
Odgovor na temu

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla01.09.2011. u 00:35 - pre 154 meseci
Upravo sam probao "Power Data Recovery". Nalazi neke druge fajlove, ali ovaj ne.

Milose hvala na savetu. Nazalost ja zivim u maloj varosici Surdulici (iako mi stoji Nis, gde sam studirao).
A ovde su "strucnjaci" koji bi vrsili povracaj brisanja fajla, opremljeni znanjem koliko i ja.

Ode moj fajl :(
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla01.09.2011. u 01:22 - pre 154 meseci
Fajl ti je najverovatnije otišao još kad si instalirao prvi softver za povrat podataka. Prilikom brisanja fajla, on ostaje gde jeste, briše se samo pokazivač na njega u tabeli fajl sistema, i sledeći put kad se nešto upisuje na disk, taj sadržaj će biti pregažen. Ako ne upišeš ništa, velike su šanse da će softver moći da vrati pokazivač u pređašnje stanje i da će tvoji podaci biti spaseni. Zbog toga, u situacii kao što je tvoja, bitno je da sprečiš bilo koji upis, a to se najefikasnije radi gašenjem računara, mada i tada može doći do upisa podataka u sistemski log, snimanja nekih dokumenata koji su bili otvoreni itd.

Znači, da nisi ništa instalirao, još bi bilo šanse, ovako zaboravi na fajl. Zbog ovakvih situacija i postoji preporuka da se ide na dve particije (jedna za sistem a druga za podatke), a naravno spominjanje backupa ti sad verovatno zvuči kao utrljavanje soli u ranu, ali razmisli i o toj opciji u budućnosti.
 
Odgovor na temu

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla01.09.2011. u 01:32 - pre 154 meseci
Hvala na odgovoru Janko.

Interesantno da su neki od gore pomenutih aplikacija uspeli da nadju fajl sa istim imenom kao i onaj koji trazim, ali sa .lnk ekstenzijom. Da li je to taj "pokazivac"?

Citat:
Zbog ovakvih situacija i postoji preporuka da se ide na dve particije (jedna za sistem a druga za podatke)


Hardisk je 300 GB SATA. Koji mi odnos ovih dveju particija preporucujete? Koliko da ostavim GB za sistem?
 
Odgovor na temu

tomislav91

Član broj: 206601
Poruke: 316
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla01.09.2011. u 08:07 - pre 154 meseci
dovoljno ti je 10 ak gb za sistem. pa posle ti raspodeli particije za filmove,igrice,sta vec koristis,ili samo jednu particiju sa 290 gb :)
life is the one,take care of them!

http://hardware-software.serbianforum.info/
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla01.09.2011. u 08:37 - pre 154 meseci
Malo je 10GB čak i za XP, osim ako ne planiraš da još nešto instaliraš. Napravi particiju od bar 20GB a ostalo podeli po želji. Inače ... ipak si napravio dve greške, prvo si obrisao fajl a onda ispraznio korpu ... u svakom slučaju instaliraj i neki program za vraćanje podataka za veće havarije i neki undelete za sitne i trenutne.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla01.09.2011. u 09:02 - pre 154 meseci
Sto se lnk fajla tice nema on veze sa pokazivacem na podatke - taj pokazivac neces nikad videti, to je da uprostimo stvari index koji fajl sistemu govori da se na tom i tom mestu na disku nalaze podaci za fajl XYZ. lnk fajl je precica, odnosno sve one ikonice na desktopu sa malom crnom strelicom u cosku su lnk fajlovi, i to su precice do fajla koji se nalazi negde drugde na disku. Ti si verovatno imao jednu od tih precica do tvog fajla na desktopu, pa si obrisao i njih, i zato imas fajl sa istim imenom i lnk extenzijom.
 
Odgovor na temu

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla01.09.2011. u 10:32 - pre 154 meseci
Hvala na savetima jos jednom.

Citat:
u svakom slučaju instaliraj i neki program za vraćanje podataka za veće havarije i neki undelete za sitne i trenutne.


Sta mi preporucujete od obeju kategorija?
 
Odgovor na temu

nedostizni
Niš

Član broj: 14628
Poruke: 266
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Povracaj obrisanog fajla01.09.2011. u 21:02 - pre 154 meseci
Mada mi jedna stvar jos uvek nije jasna:

Moguce je povratiti fajlove sa ostecenog hardiska, formatiranog hardiska a ja ne mogu jedan najobicniji fajl od 1mb koji sam obrisao pre 3 dana da povratim, samo zato sto je bio na C (sistemskoj particiji) ????????
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Povracaj obrisanog fajla

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4926 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.