Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompatibilnost i konfiguracija

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Kompatibilnost i konfiguracija

[ Pregleda: 2098 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

onako

Član broj: 256314
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kompatibilnost i konfiguracija25.08.2011. u 11:48 - pre 154 meseci
Odlucio sam se za sledeci wireless router: TP-link WR543G

Pre nego porucim (posto se ne moze vratiti), trebam uzeti u obzir sledece:
Moj potencijalni problem je instalacija: da li je dovoljno samo "ustekati" kabl u router
koji ce davati wireless mrezu, ili je potrebna konfiguracija? Ako da, moze li se konfiguracija
odraditi povezivanjem routera i laptopa (ne desktop racunara) koji inace koristim s kabl internet
konekcijom, i koji ima Ubuntu Linux OS (ne Windows; pitanje da li odgovarajuci konfiguracioni
software postoji za Ubuntu Linux OS).
Naravno, potrebno je proveriti da li je moj laptop kompatibilan s ruterom. Kako to odraditi?
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Kompatibilnost i konfiguracija25.08.2011. u 16:03 - pre 154 meseci
Ruter je kompitabilan a nisam te razumeo da li zelis da taj ruter bude AP ili AP Client ?
 
Odgovor na temu

onako

Član broj: 256314
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kompatibilnost i konfiguracija26.08.2011. u 08:56 - pre 154 meseci
U ruter bi trebao da ide kabl iz standardnog modema, i ruter bi trebao 'bacati' wireless mrezu u novoj prostoriji.
Da li nesto posebno treba podesiti na ruteru (neki dugmic) da bi odradjivao takav posao?
Citao sam negde da se neki DHCP treba iskljuciti, no nisam siguran da za moje potrebe treba to odraditi,
a i ne znam kako to iskljuciti. Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Kompatibilnost i konfiguracija26.08.2011. u 18:15 - pre 153 meseci
Pa DHCP ostavi ukljucen da nebi morao rucno da podesavas ip adresu i td... Ruter stavis u AP mod i to je to probaj pa javi .
 
Odgovor na temu

onako

Član broj: 256314
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kompatibilnost i konfiguracija27.08.2011. u 19:15 - pre 153 meseci
Kabl iz telekomovog modema(s wireless routerom u sebi, i enabled wireless netom) sam prikacio na Tp link wireless router, a kabl iz Tp link-a prikacio na
svoj komp, i odradio podesavanja:

*) Postavio sam operation mode na: AP router
*) Odabrao Dynamic IP
*) Odabrao zastitu s passwordom

Medjutim, neta i dalje nema. Interesantno je da uredjaji (laptop i smartphone) pokazuju prisustvo wireless mreze, ali da se laptop
ne kaci na net ni u opciji kablom ni u opciji wi-fi (wi-fi iskljucen kada je kabl odabran).
Gde moze biti problem? Treba li nesto posebno podesavati na telekomovom modemu?
Zahvaljujem
 
Odgovor na temu

onako

Član broj: 256314
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kompatibilnost i konfiguracija27.08.2011. u 19:42 - pre 153 meseci
Na sajtu http://192.168.1.1/ u samom dnu je sledece:

Traffic Statistics
Received Sent
Bytes: 0 2937
Packets: 0 11

Mozda bi to nekome bilo od pomoci u dijagnostikovanju problema.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Kompatibilnost i konfiguracija27.08.2011. u 19:53 - pre 153 meseci
Nisam provalio koliko je Received a koliko Sent? Najbolje je da za sada isklljucis zastitu na ruteru dok ne namestis net a posle toga stavis normalno zastitu jer zastita ume mnogo da zeza :) A i kazi koliki je signal mada cisto sumnjam da je do njega.
 
Odgovor na temu

onako

Član broj: 256314
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kompatibilnost i konfiguracija28.08.2011. u 15:38 - pre 153 meseci
Problem sam resio tako sto sam kabl iz telekomovog modema ustekao u lan port tp-Linka.
No, 192.168.1.1 sada daje stranicu telekomovog modema, a ne tp linka.
Moze li se specificirati tp link stranica, radi promene wireless pass-a?

Dobro bi dosla uputa kako ograniciti pristup wireless mrezi koji tp link baca samo pojedinim
compovima. (po MAC adresama, pretpostavljam)
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
31.223.223.*



+11 Profil

icon Re: Kompatibilnost i konfiguracija10.09.2011. u 22:53 - pre 153 meseci
Citat:
onako: Problem sam resio tako sto sam kabl iz telekomovog modema ustekao u lan port tp-Linka.
No, 192.168.1.1 sada daje stranicu telekomovog modema, a ne tp linka.
Moze li se specificirati tp link stranica, radi promene wireless pass-a?

Dobro bi dosla uputa kako ograniciti pristup wireless mrezi koji tp link baca samo pojedinim
compovima. (po MAC adresama, pretpostavljam)



Ista ti je IP adresa od telekomovog modema i tvog rutera.. pa zbog toga nemozes vise da pristupis tp-linku jer cim kazes da ima neta kad si ustekao u LAN port na ruteru a nemozes vise priostupit routeru a net imas.. nece ti to raditi kako treba ako su iste adrese.. otidji u podesavanja tp-linka i tamo u LAN opcijama stavi da ti je neka druga adresa od rutera , npr. neka bude 192.168.1.2 , ostalo nista nemoj dirati.. nema potrebe.

Sto se tice zabrane pristupa tvojoj wireless mrezi najlakse da stavis neku sifru na router i to je to.. kasniej mozes staviti mac filtriranje u wireless opcijama i tada nijedan racunar iako zna sifru nece moci pristupit tvojoj wireless mrezi ako mu se ne poklapa mac adresa sa mac adresama iz liste mac adresa u ruteru, i takodje mozes u tom routeru da ogranicis u drugoj mac listi u security opcijama koji racunari ce imati izlaz na net ili da tu samo ubacis mac adrese od racunara koje ne zelis da imaju pristup netu.. s tim da u ovoj drugoj mac listi racunare koje dodas oni ce i dalje imati pristup tvojoj mrezi ali ne i internetu ovisno o tome sta podesis.

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Kompatibilnost i konfiguracija

[ Pregleda: 2098 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.