Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem s DVD snimacem

[es] :: Ostali hardver :: Problem s DVD snimacem

[ Pregleda: 1100 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvidak

Član broj: 200783
Poruke: 6
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Problem s DVD snimacem22.08.2011. u 08:46 - pre 154 meseci
Imam maticnu plocu ASUS i lite on dvd koji radi odlicno. Ukoliko stavim dvd snimac ASUS bios ne ocitava niata niti hdd, niti snimac niti, dvd rom. Ukoliko stavim samo dvd snimac radi SAMO na kombinaciji jumpera hdd na slave (kabel na maticnoj takoder na slave), a dvd snimac jumper na master na kabelu od maticne na master. Ukoliko stavim dvd citac bios ne prepoznaje NISTA neovisno na kojem jabelu ili postavkama jumpera. Cim izvadim dvd snimac kombinacija hdd i dvd citac radi na bilo kojoj kombinaciji kabela i postavkama jumpera.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem s DVD snimacem22.08.2011. u 11:03 - pre 154 meseci
Koja Asus ploca? Navedi sve komponente koje sacinjavaju problematicnu konfiguraciju. Pretpostavljam da je rec o PATA uredjajima i o starijoj masini, jer pominjes podesavanje jumpera na master i slave pozicije? Kad smo vec kod podesavanja jumpera probaj cable select da podesis na svim uredjajima i vidi kako to ide a trebalo bi da ide pod uslovom da je sve od hardvera ispravno. Inace kablovi nikako ne mogu da se podesavaju da budu slave i master znaci imas 2 IDE kanala od kojih je jedan primarni a drugi sekundarni a ne master i slave
 
Odgovor na temu

tvidak

Član broj: 200783
Poruke: 6
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Problem s DVD snimacem23.08.2011. u 08:01 - pre 154 meseci
Maticna je starija i nista specijalno, ali nisam imao nikad s njom problema Asus A7V8X-X. Prije ovog DVD snimaca imao sam Plextorov koji je radio super i sa svime. Napajanje je 500W tako da ne moze biti slabo. Probao sam staviti od komsije dvd snimac i sve radi kako treba cak i to na bilo cemu (prim, mast, csel) na bilo kojem kabelu. Ali cim vratim Asusovu przilicu stvar je ista. Jel bi bilo dobro bios nadograditi?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem s DVD snimacem23.08.2011. u 14:17 - pre 154 meseci
Uf. Po zlu poznata X serija Asusovih maticnih ploca Probaj sa update-om BIOS-a. Ne moze da skodi. Nesto mi se cini da ces morati da menjas DVD rezac. Taj problematicni verovatno zeza i nije ispravan a ne vredi ga popravljati. Bice naravno tesko naci nov PATA rezac, mada za nevolju mozes da kupis PCI SATA kontroler i na njega nakacis SATA rezac ako ne budes mogao da nadjes PATA DVD rezac...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem s DVD snimacem

[ Pregleda: 1100 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.