Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sticanje diplome Pravnika (Visa skola)

[es] :: Vodič za učenje :: Sticanje diplome Pravnika (Visa skola)

[ Pregleda: 3149 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bonafides
Freelance

Član broj: 273416
Poruke: 190
*.mbb.telenor.rs.



+19 Profil

icon Sticanje diplome Pravnika (Visa skola)11.08.2011. u 11:59 - pre 154 meseci
Pozdrav...

Student sam Pravnog fakulteta u Nisu, upisao 2004. po starom programu. Na Prvanom u Nisu dao sam celu prvu godinu i jedan ispit sa druge godine studija. Sto zbog nekih uslova na samom fakultetu, sto zbog mog ne bas sjajnog zdravstvenog stanja, koje ni do danas nije dovedeno u red, ja sam dugo bio na stand-by. Naime, ja bih za pocetak zeleo steci zvanje Prvanika (Visa skola), ali pod uslovima kojima sam upisao fakultet, tj. ne bih bio u stanju da studiram po Bolonji. Bilo bi mi korisno kada bi mi neko izasao u susret i ukloliko zna odgovore na ova moja pitanja...

1. Trazio sam na netu, ali nigde nisam nasao ijednu Visu pravnu skolu... Postoji li takva u Srbiji, makar i u okruzenju (Bosna, Crna Gora... sto da ne i na zapadu, ako ima neko dobar predlog)
2. Gde se moze steci diploma pravnika, a da su za to neophodni ispiti sa 1. i 2. goidne studija, plus koji iz 3. Pitam zato, jer znam da negde morate odslusati sve 4 godine da bi davali odredjene ispite i tako stekli ovo zvanje. Bilo bi malo glupo kada bih pitao gde se i na kojoj ustanovi najlakse stice zvanje pravnika, ali ako neko nesto o ovome zna, sto da ne...
3. Zna li neko nesto o prebacajima sa jednog Pravnog na drugi. Cuo sam da Pravni u Beogradu ne dozvoljava da se prebacite na njega... Ja bas i ne verujem u to...
4.Da li bih negde po prebacivanju bio obavezan da slusam predavanja i da li postoji sansa da nastavim studije po starom programu (Ne Bolonjskom)? Napominjem da imam odslusanu drugu godinu...
5.Zanimaju me cene skolarina i jos neke finese koje ne mogu pretpostaviti, pa bih Vam bio zahvalan ako bi ste mi ih izneli.

Inace, na mom maticnom fakultetu povecali su broj ispita za zvanje pravnika, a i sa mojim zdravstevnim problemima ne bih mogao da ih pratim, jer to je jos jedini fakultet u Srbiji na kome se polaze Politicki sistem (nesto kao nekad Marksizam, koji mi je zadavao velike glavobolje, a bespotreban je), koji me je mnogo osakatio...

Inace, ja sam odslusao 2 godine na mom maticnom fakultetu, a polozio sam sledece ispite :
1.Opsta pravna istorija - I godina
2.Rimsko paravo - I godina
3.Sociologija - I godina
4.Uvod u pravo - I godina
5.Nacionalna pravna istorija - I godina
6.Osnovi ekonomije - I godina
7.Ustavno pravo - I godina
8.Ekonomska politika - II godina
Takodje imam seminarski rad iz Rimskog prava, kao i strucnu praksu iz Upravnog prava. I naravno, odslusanu drugu godinu.


U nadi da neko zna i da mi zeli izaci u suret- Srdacan pozdrav svim ES-ovcima...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Sticanje diplome Pravnika (Visa skola)

[ Pregleda: 3149 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.