Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

10 Puta veca brzina ... ZASTO ?????

[es] :: Wireless :: 10 Puta veca brzina ... ZASTO ?????

[ Pregleda: 1122 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MisterMax
nezaposlen
Beograd

Član broj: 288884
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon 10 Puta veca brzina ... ZASTO ?????09.08.2011. u 15:50 - pre 154 meseci
Pozdrav svima...

Imam jednu veoma cudnu situaciju:

Imam dva racunara, jedan je desktop sa TP-Link mrežnom PCI karticom koja podrzava 11b/g standard i cipom Atheros AR5211
Drugi je Toshiba laptop sa Atheros AR9285 koji bodrzava b/g/n standard

Oba racunara konekturjem na Wireless rooter koji mi obezbeđuje internet , ruter je TP-Link TP-WR340G/TL ili TP-WR340GD ne znam tacno...

Izmedju rutera i racunara imam više zidova...

Ono sto mi se desava jeste da sa laptopom imam daleko vecu brzinu downloada nego sa desktop racunarom!!!

Peko desktopa imam brzinu od 80 K/sec dok u isto vreme, pod istim uslovima sa laptopom ostvarujem nekih 660 k/sec...

Pa sam razmišljao da kupim neku bolju (u "n" standardu) mrežnu karticu....

Moje pitanje je da li neko zna zašto se ovo dešava i da li će kupovina bolje kartice omoguciti da i na desktopu takođe imam ovako veliku brzinu, i koju karticu da kupim ???

Hvala puno unapred...

MisterMAx
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: 10 Puta veca brzina ... ZASTO ?????09.08.2011. u 16:30 - pre 154 meseci
Moguce da ti je kartica u desktpu podesena da radi samo u B modu pa zato imas oko 5mbita (ako sam dobro shvatio).
Takodje razlika u jacini signala moze dovesti do razlike u protoku (mozda desktop kartica radi sa slabijim signalom).
A ne vredi puno da uzimas karticu sa N modom jer taj ruter koji imas moze da radi samo B/G pa je neces moci iskoristiti do maksimuma.
Jedino kada bi uzeo neki ruter sa N modom onda bi sve bilo "upareno" i imao bi citavu mogucnost N moda ali to ti pruza prednost samo ako serujes podatke izmedju racunara.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: 10 Puta veca brzina ... ZASTO ?????09.08.2011. u 17:07 - pre 154 meseci
Citat:
MisterMax: Ono sto mi se desava jeste da sa laptopom imam daleko vecu brzinu downloada nego sa desktop racunarom!!!

Peko desktopa imam brzinu od 80 K/sec dok u isto vreme, pod istim uslovima sa laptopom ostvarujem nekih 660 k/sec...
Zašto si napisao K/sec i k/sec? Da nije u pitanju KB/sec i kb/sec?
 
Odgovor na temu

MisterMax
nezaposlen
Beograd

Član broj: 288884
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: 10 Puta veca brzina ... ZASTO ?????10.08.2011. u 13:46 - pre 154 meseci
Zasto sam napisao K/sec.... ?

Zato sto sam skidao neke fajlove pomocu Getright-a, a on tako obelezava protok.. Sta mu to znaci (Kb ili KB) ko to zna.. nije mi ni bitno... na oba racunara imam get right. .fajlovi su bili oko 2GB.. na desktopu je jedan fajl skidao oko 5 sati, a na laptopu za manje od sat....

Test sam radio u isto vreme, na istom mestu u sobi. .tako da su podaci merodavni...

Danas sam takođe radio test ali sa internet speed test.. (web sajt) i brzina interneta je zaista +/- 7 do 10 puta brza na laptopu....

Tako da sam skoro 99% siguran da je u pitanju problem sa slabom jacinom signala wireless PCI kartice koja je u desktopu, pa sam odlucio da kupim eksternu USB wireless karticu TP -LINK TL-WN722NC koja bi trebalo da ima daleko jaci signal, a i radi na kabl tako da cu je moci odvojiti malo od racunara da eliminisem smetnje od PC-a...

Ovo bi trebalo da funkcionise... cim kupim, podesim i istestiram.. javicu Vam razultate...

MisterMax
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: 10 Puta veca brzina ... ZASTO ?????

[ Pregleda: 1122 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.