Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Isplativost kupovine stana (kuće)

[es] :: Ekonomija :: Isplativost kupovine stana (kuće)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75

[ Pregleda: 301702 | Odgovora: 1485 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)02.11.2013. u 22:10 - pre 127 meseci
Ti ljudi što se žale su u najmanju ruku mnogo naivni. Ne znam zašto bi ih neko uopšte slušao. To što država organizuje posao stanogradnje ne znači da ih je neko puškom terao da kupe stanove. Ja sam još kad su najavljivali gradnju jeftinih stanova verovao da je moguće da kvadrat košta 600€ jer je to realna cena za BIT lokaciju. Kad je tih 600 postalo 1300, svako ko je kupio stan je još jedan ipo poklonio prodavcu i još dva banci za kamate. Uopšte ne razumem što krivca za svoje greške vide u nekoj benzinskoj pumpi, popustu na količinu, pozajmici za povraćaj PDV-a. To što se radi je dobra stvar a ne loša i pokazuje da i neko iz države zna za marketing strategije - skidanje kajmaka u početku a nakon toga spuštanje cene da bi se sve rasprodalo. Rade bolji posao od Belvila koji je na 1000 puta boljoj lokaciji i ne može da se rasproda za 20% veću cenu.
Romanes Eunt Domus
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)03.11.2013. u 00:44 - pre 127 meseci
Iskreno mi je žao ljudi koji su kupili stan u stepi, pa još i uzeli kredite na 30-40 godina. Borča greda je u svakom pogledu bolja. Ko je bio u naselju više od dva puta pa ne daj bože probao da ode u vreme rush houra znaće o čemu pričam.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)03.11.2013. u 01:10 - pre 127 meseci
Citat:
jnk: Ko je bio u naselju više od dva puta pa ne daj bože probao da ode u vreme rush houra znaće o čemu pričam.

Ali ljudi o tome uopšte ne razmišljaju, niti žele da razmišljaju. To ti je kao kad kupe stan bez garaže ili parking mesta u ulici gde automobile samo što ne kače po banderama, i onda očekuju da im neko drugi reši problem.

Na žalost po stanare SS, njima ni potpuno odricanje od automobila ne bi uopšte pomoglo jer je gradnja tolikih stanova na toj lokaciji potpuno suluda bez da pre toga nije napravljena saobraćajnica sa 4 trake da ih poveže sa autoputem/autokomandom/bul. oslobodjenja
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)03.11.2013. u 01:45 - pre 127 meseci
Ilija, NKOSK podaci su samo za kupoprodaje uradjene preko kredita, OSIGURANOG kod NKOSK. Sto ce reci, prikazuju specifican deo trzista.
(ne znaci da nisi u pravu da su cene tih stanova pale i da u proseku padaju - ali to ne znaci da padaju cene dobrih stanova - a dao sam primere nekih za koje sam pratio ranije oglase kada su bile nize cene)
 
0

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
*.cpe.vektor.net.



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)03.11.2013. u 08:24 - pre 127 meseci
@Dexic
npr ovaj? Kada investitor shvati da ce sledecih 20godina prodaje Miljakovac, a ne granit, kovano gvozdje i kamere pa odreze popust ~50% kako ne bi prodavao vec mozda prodao nekretninu


"1.5, I/IV gas, terasa, luksuzna novogradnja, kovano gvožđe, granit, italijanska keramika, blind vrata, video nadzor."
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)03.11.2013. u 11:44 - pre 127 meseci
800e/m2 je debelo ispod trenutne cene za miljakovac(oko 1100 je minimum za novogradnju tamo). Problem je što ovo nije miljakovac nego kneževac.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)03.11.2013. u 11:48 - pre 127 meseci
Ilija, pravis kajganu sa obrtanjem pojmova?
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)03.11.2013. u 18:41 - pre 127 meseci
Ovo sa -46.64% me mnogo asocira na "popuste" u outlet centru u Inđiji. Pazi idiota, zacepio 60 k€ za jednosoban u Kneževcu. Mislim, moao je da zacepi i 150.000 € pa da sad objavi popust 80% !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
*.cpe.vektor.net.



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)17.11.2013. u 23:20 - pre 127 meseci
Daljim padom cene nekretnina sada i Arena po ceni Stepe:



Usput bitna informacija po novom zakonu koji je u sluzbenom glasniku vec desetak dana celu proviziju placa prodavac odnosno onaj ko je sacinio ugovor o zastupanju sa agencijom. Vise nije situacija javis se na halooglas da se raspitas o kupovini stana i placas 3% jer si zvao.

Do sada je bio javasluk negde je placao kupac negde prodavac:

"U Srbiji agencijsku proviziju negde plaća kupac, a negde prodavac, pa vam se prilikom prodaje, a onda i nakon kupovine nove nekretnine može dogoditi da platite agencijsku proviziju, dakle dva puta

Poslednjih godina sve više građana naše zemlje odlučuje se da proda stan ili kuću koja se nalazi u nekom većem gradu i da nakon prodaje, od tog novca, kupi stan u Beogradu ili nekom drugom gradu. Takav posao uglavnom zahteva dosta provere, kako papirologije same nekretnine, tako i potragu za adekvatnim kupcem, pa je najbolje da ovakav posao završite uz pomoć neke proverene i dobre agencije za nekretnine. Ova usluga se naplaćuje u momentu davanja kapare i, bez obzira na grad, iznosi tri odsto, od ukupne vrednosti nekretnine.

Međutim, iako je cena po kojoj se provizija naplaćuje uglavnom ustaljena, to nije slučaj i kada je u pitanju odgovor na pitanje ko snosi troškove, kupac ili prodavac, pa vam se može dogoditi da dođete u situaciju da i pri samoj prodaji, ali i kupovini novog stana platite agencijsku proviziju, dakle dva puta. Ako se pitate kako je to moguće, evo objašnjenja.

Naime, pravilo da agencijsku proviziju plaća kupac, kako je u Beogradu, nije slučaj i u svim ostalim gradovima naše zemlje. Tako, recimo, u Nišu proviziju plaća prodavac, pa će ukoliko angažuje agenciju za nekretnine, on snositi troškove same provizije. Takođe, ako od to istog novca poželite da kupite stan u Beogradu i odlučite se za onaj koji je oglasila agencija za nekretnine, takođe ćete biti u obavezi da plate ovu uslugu, jer je u Beogradu to obaveza kupca.

U Beogradu proviziju plaća kupac, a u Obrenovcu prodavac

Zanimljiv je podatak da na svega 29 kilometara od Beograda, u Obrenovcu, agencijsku proviziju u visini od tri odsto od ukupne vrednosti nekretnine, plaća prodavac, pa se veoma često ljudi nađu u čudu, naročito, ako dođu iz glavnog grada, gde ovaj trošak snosi kupac.

U Kragujevcu, kako su nam ispričali u tamošnjim agencijama za nekretnine, plaćanje agencijske provizije je prilično veliki problem, pa nju nekada plati prodavac, a nekada kupac, sve zavisi kako se posao ugovori.

Zbog toga vam savetujemo da se detaljno raspitate ko, u gradu u kome želite da kupite stan, plaća troškove za obavljen posao agencije za nekretnine. Ovo je veoma važno naročito ako želite da kupite ili prodate nekretninu u Zrenjaninu, Šapcu ili Smederevu, jer u ovim gradovima kupac i prodavac dele troškove po pola, pa tako svako plaća po 1.5 odsto. "

http://www.halooglasi.com/nekr...rovizije.v-518.160.html?cat=12
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)17.11.2013. u 23:38 - pre 127 meseci
Meni je to oduvek bilo fantastično smešno da se od kupca traže provizije... A još smešnije kad se nađe neka budala da to i plati...
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)18.11.2013. u 00:29 - pre 127 meseci
Citat:
I_L_I_J_A:
Daljim padom cene nekretnina sada i Arena po ceni Stepe:

To nije Arena već potkovica, starija zgrada u bloku 28 s druge strane autoputa. Mada je lokacija mnogo bolja od novih zgrada kod Arene.
Romanes Eunt Domus
 
0

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)18.11.2013. u 07:49 - pre 127 meseci
Zaboravite. Ponedeljak, neispavan...

[Ovu poruku je menjao dule_ns dana 18.11.2013. u 09:07 GMT+1]
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)18.11.2013. u 09:00 - pre 127 meseci
Citat:
I_L_I_J_A:Usput bitna informacija po novom zakonu koji je u sluzbenom glasniku vec desetak dana celu proviziju placa prodavac odnosno onaj ko je sacinio ugovor o zastupanju sa agencijom. Vise nije situacija javis se na halooglas da se raspitas o kupovini stana i placas 3% jer si zvao.

Do sada je bio javasluk negde je placao kupac negde prodavac:
Nikad nije ni bilo da platiš 3% do 100.000 € jer si zvao !? Jedino mogu da se složim da se agencije ponašaju lešinarski i kao najgori prevaranti "vaćare" koga stignu.
Uzgred, čitav ovaj članak odiše glupošću i amaterizmom tj. "kako mali Perica zamišlja". A evo kako je u realnosti:

- Prodavac poziva agenciju (ako je već tako namerio da proda stan) i kaže "Ja hoću svojih neto 100.000 € za ovaj stan. A ti kupcu obračunaj šta i koliko on treba da plati". (parafraziram) Kupac je naravno morao da plati i porez na prenos apsolutnih prava, (nekad 5% sad 2.5 % ili 0%) iako je zakonom bilo uređeno da to plaća prodavac (koliko znam ovo je ilii već promenjeno ili će biti promenjeno). Isto tako važi i za prodaju polovnih automobila. U Srbiji, uvek prodavac kaže svoju cifru, a na kupcu je da "se preračuna i doda sve troškove".

Postoji i aternativa, naravno, gde prodavac umesto "svojih 100.000 €" traži "svojih 105.000 €" i kaže "ja plaćam troškove".

Ipak, ima i jedna logičnost u onom tekstu "proviziju plaća onaj ko je sačinio ugovor o zastupanju". Mislim, ako se ja obratim agenciji, i angažujem je, logično je da ću ja i da platim za uslugu. Alternativu imaju i prodavac i kupac: prodavac može sam da oglašava stan i pokazuje ga zainteresovanim strankama, a i kupac može sam da čita oglasnike.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
37.19.108.*



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)18.11.2013. u 09:21 - pre 127 meseci
Da bi se stan oglasio mora da ima ugovor o zastupanju, taj koji je napravio ugovor (prodavac) placa proviziju. Moze on da doda jos bilo 5000 bilo 50000 na cenu koju je umislio ali je nice dobiti sledecih 50godina. Naravno da svaki slucaj da ti agencija trazi proviziju na ruke jer si se javio na halooglas stana koji te interesuje treba prijavljivati inspekciji

Evo ti komentari na stan koji u Budimpesti kosta 590Evra kvadrat:
"neverovatno je koliko smo navikli da nas deru krimogeni investitori sa dražavom. Gledam tvoj link za stan u centru Budimpeste za 590Evra po kvadratu. na toj lokaciji sam iznajmljivao stan kao turista na nekoliko dana, VII distrikt, 15 minuta lagane setnje do Vaci ulice i epicentra Budimpeste, 5 minuta do Trga Heroja, sjano mesto i koliko vidim stara gradnja, salonac sredjen.
To bi bila lokacija adekvatna Starom Gradu u Beogradu. I to za 590.
Platiti sličan u BG oko 1500 E, gotovo 3 X skuplje? Ludilo ali računaju ovi što prodaju - mi imamo vremena.
Samo dobar porez na nekretnine će rešiti taj problem, držati prazan stan postaće žestoko skupo. "


[Ovu poruku je menjao I_L_I_J_A dana 18.11.2013. u 10:32 GMT+1]
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)18.11.2013. u 09:30 - pre 127 meseci
^ Ja mogu sam da oglasim da svoj stan prodajem, i nikakav ugovor ne moram da potpisujem.

A što se cene tiče - realna cena uvek prođe, i niko ne treba da računa da je druga stranka "veverica". Ako ja oglasim da prodajem svoj stan, i pri tome navedem da ja plaćam sve troškove, računam da je kupac dovoljno pametan da shvati da ga ne očekuje ni 3% provizije agencije ni 2.5% posto poreza, već da je oglašena cena ukupna cena koju treba da plati.

Uostalom ja sam lično kupio stan bez agencije. Kupac "za svoj groš" oglasio prodaju, ja se javio na njegov oglas, i na obostrano zadovoljstvo obavili posao bez ucenjivanja i zelenašenja od strane agencije.

Nevolje, nerazumenja i "spuštanja cene od 60%" nastaju upravo kad neko nema osećaj za realnost, i pomisli da je samo on pametan, a da su drugi ili glupi ili naivni k'o veverice ili pijani milioneri.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)18.11.2013. u 09:37 - pre 127 meseci
A isto tako, imaš kupce koji ne žele, ili nemaju vremena ili nemaju živaca da čitaju oglasnike i komuniciraju sa prodavcima i gube svoje vreme gledajući desetine stanova za koje se ispostavi da mu ne odgovaraju. Pa tako, za svoje pare angažuju agenciju i kažu "nađi mi stan". I naravno, treba da plate za tu uslugu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)20.11.2013. u 07:36 - pre 127 meseci
Citat:
I_L_I_J_A:Evo ti komentari na stan koji u Budimpesti kosta 590Evra kvadrat:
Kad uporediš cene drugih stanova, sa istog sajta (koje su otprilike kao i u Bgd) shvatićeš da sa tim stanom nešto žešće nije u redu. Ili lokacija, ili sama zgrada ili nešto drugo mora da žešće dismr.

Na primer, novogradnja koja i nije baš nova: http://www.mybudapesthome.com/new-built




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
*.cpe.vektor.net.



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)20.11.2013. u 08:08 - pre 127 meseci
Mislis da sa svim ovim stanovina nesto nije u redu?


Ako ti se ne svidja onaj imas sa druge strane reke slican malo veci od 95 kvadrata:
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)20.11.2013. u 08:35 - pre 127 meseci
Šta sad, 'oćemo da kačimo slike ko nađe jeftinije / skuplje ?

Naravno da nešto nije u radu sa svakim stanom u Budimešti, kojem je cena ispod 1.000 € po kvradratu. Uostalom, i na slici koju si sam okačio - ima stanova koji znatno premašuju 1.000 €/m2. Zašto su ovi drugi toliko jeftini zna prodavac
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

I_L_I_J_A
BG

Član broj: 21991
Poruke: 148
217.26.75.*



+65 Profil

icon Re: Isplativost kupovine stana (kuće)20.11.2013. u 09:38 - pre 127 meseci
Dobro je da si ekspert i za nekretnine u Budimpesti, usput koliko si dugo ziveo tamo kao iskustvo za tvoju kategoricnost
 
0

[es] :: Ekonomija :: Isplativost kupovine stana (kuće)
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75

[ Pregleda: 301702 | Odgovora: 1485 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.