Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10256 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 07:46 - pre 155 meseci
Dakle, opet ista priča. Opet se plaćeni i profesionalni (?) policajci igraju "kaubojaca i indijanaca". Samo, za razliku od slučaja Đorđa Zarića, ovde gine policajac. Doduše i kriminalac, ali to nije relevantno za priču.

Dakle, opet krajnji amaterizam. Zaboga, ako baš ništa ne uče u tim policijskim školama neka bar gledaju američke filmove, odatle mogu da nauče kako se postupa pri hapšenju višestrukog kriminalca i ubice.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 07:54 - pre 155 meseci
Otkud znas sta je bilo? Lik je imao video nadzor i video ih, a ovo se desava svugde u svetu pa cak i u USA gde su panduri vrh obuceni za takve stvari.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 07:55 - pre 155 meseci
A kako si ti zaključio da su oni pogrešno krenuli u akciju? Dešava se nekad i policajac da pogine isto kao što se i desi(mnogo češće) da pogine radnik na građevini i slično.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
77.222.23.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 08:01 - pre 155 meseci
Amaterizam je u svim slojevima drustva, ne samo u policiji. Razlika je samo u alatu. Negde je olovka, negde jezik, negde je hilti, negde je oruzje... Na zalost, za medije je interesantno samo ovo poslednje, jer odjekuje, a sve ubija na svoj nacin.
 
Odgovor na temu

d.vader

Član broj: 287659
Poruke: 98
109.121.47.*



+36 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 08:04 - pre 155 meseci
Au...
Neverovatno je da je najčešći vid pisanja na ES-u prozivanje?!
Čovek je izneo to što je izneo a vašim "odgovorima" niste bacili drugo svetlo na priču.
Dajte vaša saznanja za pomenuti slučaj ako ih imate pa da svima, koji su pogledali ovu temu, bude jasno šta je tačno bilo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 08:34 - pre 155 meseci
Policajac je dozvolio da bude u neposrednom kontaktu sa osuđivanim ubicom (sa dugom istorijom nasilničkog ponašanja) Umesto da glasno pozove osumnjičenog da sa podignutim rukama izađe iz kuće, a za to vreme bude zaklonjen iza policijskog automobila.

Ili mislš da su to gluposti koje postoje samo u filmovima ?!


P.S. Zašto sam napravio paralelu sa slučajem Đorđa Zarića ? Zato što je i u tom slučaju upravo neposredni kontakt policajca i osumnjičenog doveo do smrtnog ishoda. Da je policajac bio 5 metara iza i da je zahtevao da Zarić izađe i stavi ruke na krov i raširi noge - ne bi bilo potrebe da se maši oružja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 08:45 - pre 155 meseci
Citat:
cozmo_im: Otkud znas sta je bilo? Lik je imao video nadzor i video ih

Krimosov ćale tvrdi da je nadzor bio isključen i kaže da je pet minuta stajao na terasi i pričao s policajcima kada je čuo prvi pucanj. Nešto tu nije u redu.

Neko je već spominjao u čemu je problem, srpska policija ima manji broj ljudi, tipa PTJ, koji glume James Bondove i ogromnu većinu ovih u poštarskim uniformama i kartonskim cipelama koji nisu u stanju ni da potrče za nekim. Dobar deo ovih potonjih treba obučiti i specijalizovati za različite situacije ali kako kad ni ovako ne mogu da ih izdržavaju? Gledam im holstere i uopšte opremu, ofucano i u stanju poluraspada, jad i beda.

Citat:
X Files: Amaterizam je u svim slojevima drustva, ne samo u policiji. Razlika je samo u alatu.

??? Čovek je popio metak u glavu. Toliko o ”samo” razlici.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 09:04 - pre 155 meseci
Po meni glavni krivac je sistem koji je dozvolio da dvostruki ubica sa 31 godinom bude na slobodi. To što je policajac poginuo na dužnosti se događa svuda u svetu a kao što rekoh mnogo više ljudi pogine na građevini nego u policiji.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 10:06 - pre 155 meseci
Citat:
jnk: Po meni glavni krivac je sistem koji je dozvolio da dvostruki ubica sa 31 godinom bude na slobodi.

Ih, što da ne ?! Pa imao je čovek olakšavajućih okolnosti, koje je sud uzeo u obzir. Pošteno je odslužio svoje 3 godine (imao je slobodne vikende) i sada je građanin sa punim pravima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 10:28 - pre 155 meseci
Za konkretan slucaj Java, pricas gluposti. Toliko lupas da nisi ni svestan....

Recimo da sam iz Zrenjanina i da znam VRLO DOBRO, sta i kako je uradjeno i ko je i kakav bio doticni ubijeni kriminalac.

Btw, kako mislis da uhapse nekoga a da ne dodju u licni kontakt? Sam ce da stavi licice? Mnogo akcionih filmova se gleda, vidim ja...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 10:38 - pre 155 meseci
Ja samo ne znam zasto ljudi misle da policajci kad ih posalju na neku adresu za porodicno nasilje po automatizmu svi znaju da bas tu zivi taj i taj, ubica i da je bas on ukljucen. Malo mi je to nerealno
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 11:00 - pre 155 meseci
@Slobodan Miskovic

Ne verujem da je Java bio ozbiljan u svom postu, vec sarkastican. O cemu se uopste radi u ovoj temi?! Nigde link, nigde nista.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 11:00 - pre 155 meseci
Citat:
mmix: Ja samo ne znam zasto ljudi misle da policajci kad ih posalju na neku adresu za porodicno nasilje po automatizmu svi znaju da bas tu zivi taj i taj, ubica i da je bas on ukljucen. Malo mi je to nerealno

Ja znam kad policajac legitimise posle 2 min. preko radio veze ima "sliku u glavi" ko si i sta si i sva krivicno-prekrsajna dela koje si napravio.
Pogotovu znaju to pre nego sto krenu po pozivu na adresu . Nije to interventna pa da nagadjaju kakav je i sta je a ne znaju o kome se tacno radi .

Citat:

Btw, kako mislis da uhapse nekoga a da ne dodju u licni kontakt? Sam ce da stavi licice? Mnogo akcionih filmova se gleda, vidim ja...

Ne znam zasto je SF da dodje 10 policajaca opkole kucu i cekaju da izadje.
Bolje i da angazuju tih deset nego da posalju dvojicu i da pogine jedan .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 11:03 - pre 155 meseci
Citat:
mmix: Ja samo ne znam zasto ljudi misle da policajci kad ih posalju na neku adresu za porodicno nasilje po automatizmu svi znaju da bas tu zivi taj i taj, ubica i da je bas on ukljucen. Malo mi je to nerealno

Upravo o tome pričam.
Q - Da li po automatizmu, od Boga obavešteni, znaju ko je kakav ?
A - Ne znaju.

Q - Da li bi trebalo da budu obavešteni ?
A - Trebalo bi. To bi se smatralo profesionalizmom u policijskom poslu

Q - Dali su obavešteni ?
A - Nisu. Zato kažem da su amateri, da se igraju kaubojaca i indijanaca.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 11:06 - pre 155 meseci
OK, kad on tebe legitimise i da broj tvoje licne karte i operater te nadje u bazi, ali ako neko zove i kaze "bije me sin, petronija duda 123" kako se to prevede u slanje interventne pod pancirima na tu adresu? Iz obzervacije znam da kad prijavis nekog sa oruzjem da preti zaista i dolazi naoruzana internventna pod pancirima, takod a ocigledno u ovom slucaju te prijave nije bilo. Kako oepraterka da zna da je taj slucaj kucnog nasilja toliko ekstremniji od ostalih slucajeva kucnog nasilja da eskalira odgovor sa ulicne patrole na maricu interventne?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 11:08 - pre 155 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Za konkretan slucaj Java, pricas gluposti. Toliko lupas da nisi ni svestan....
Recimo da sam iz Zrenjanina i da znam VRLO DOBRO, sta i kako je uradjeno i ko je i kakav bio doticni ubijeni kriminalac.

Prosvetli nas. Ja nisam iz Zrenjanina, pa sve šta znam, to je iz medija.


Citat:
Slobodan Miskovic:Btw, kako mislis da uhapse nekoga a da ne dodju u licni kontakt? Sam ce da stavi licice? Mnogo akcionih filmova se gleda, vidim ja...
Što se akcionih filmova tiče, mnogo ih gledam, to je činjenica, ali takođe gledam i dokumentarni program. Real-life. Ali, stvarno.

Po ponašanju policije, verujem da oni više od mene gledaju westerne.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 11:08 - pre 155 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...jas-sa-dva-hica-ubio-policajca

@Java, Zrenjanin je mali grad, svi sve znaju, nije ovde u pitanju amaterizam.
Aj, procitajte vest/vesti prvo, pa onda se raspisite. :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 11:10 - pre 155 meseci
Obavesteni su i vise nego sto treba, hapsen je na desetine puta.

Evo i slike ispred vrata gde se sve dogodilo:



Uvek ce biti genija koji misle da neciji posao mogu da urade bolje od njih i koji misle da je mnogo bolje da se uradi. Ovakih situacija ima veoma malo da bi one bile utrenirane, svaka situacija je drugacija i nemoguce je biti 100% spreman na sve sto moze da se desi. Mogao je idiot i da aktivira 5Kg C4 i da svi odu u vazduh ali bi se opet javio neki genije da kaze kako se policajci igraju kaubojaca i indijanaca...
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 11:10 - pre 155 meseci
Citat:
mmix: OK, kad on tebe legitimise i da broj tvoje licne karte i operater te nadje u bazi, ali ako neko zove i kaze "bije me sin, petronija duda 123" kako se to prevede u slanje interventne pod pancirima na tu adresu? Iz obzervacije znam da kad prijavis nekog sa oruzjem da preti zaista i dolazi naoruzana internventna pod pancirima, takod a ocigledno u ovom slucaju te prijave nije bilo. Kako oepraterka da zna da je taj slucaj kucnog nasilja toliko ekstremniji od ostalih slucajeva kucnog nasilja da eskalira odgovor sa ulicne patrole na maricu interventne?

Nema veze to , zna se po pozvanoj adresi ko tu zivi i kakva moguca opasnost preti i koliko treba biti u pripravnosti .
Ovako je bilo kuc kuc , ovaj otvorio vrata i prosuo mu mozak.(makar je tako u novinama pisalo) .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca22.07.2011. u 11:11 - pre 155 meseci
Citat:
OK, kad on tebe legitimise i da broj tvoje licne karte i operater te nadje u bazi, ali ako neko zove i kaze "bije me sin, petronija duda 123" kako se to prevede u slanje interventne pod pancirima na tu adresu? Iz obzervacije znam da kad prijavis nekog sa oruzjem da preti zaista i dolazi naoruzana internventna pod pancirima, takod a ocigledno u ovom slucaju te prijave nije bilo. Kako oepraterka da zna da je taj slucaj kucnog nasilja toliko ekstremniji od ostalih slucajeva kucnog nasilja da eskalira odgovor sa ulicne patrole na maricu interventne?


Pa verovatno postoji neka procedura gde se odmah proveri ko zivi na toj adresi, da li je osudjivan i slicno, da se zna gde se ide, a ne salje se ekipa na slepo.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bivši robijaš sa dva hica ubio policajca

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10256 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.