Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19945 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 09:57 - pre 155 meseci
Hej, vec smo utvrdili da se NE RADI ni o kakvom laznom predstavljanju.
Nemoj da razvodnjavas pricu.

To u kolikoj mjeri si ti radio nesto uopste nije bitno. Ni ovaj lik sa Tvitera to sigurno nije przio koliko je mogao...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Hltman

Član broj: 128433
Poruke: 59



+73 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 10:26 - pre 155 meseci
Hahah

http://twitter.com/#!/MilutinMrkonjic
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 11:03 - pre 155 meseci
Citat:
Tyler Durden: Hej, vec smo utvrdili da se NE RADI ni o kakvom laznom predstavljanju. Nemoj da razvodnjavas pricu.

Utvrdili smo suprotno, da se lik predstavljao kao Vuk Jeremic!
Mislim, jel' ovo treba da se crta ili sta...?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 11:06 - pre 155 meseci
^
Znaci da ocekujemo da skinu onog Obamu, Mrkonjica i ostale?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 11:34 - pre 155 meseci
Citat:
IUOP_1: Utvrdili smo suprotno, da se lik predstavljao kao Vuk Jeremic!
Mislim, jel' ovo treba da se crta ili sta...?


Vazi kralju.
U pravu si.
Vidimo se.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 12:13 - pre 155 meseci
Citat:
IUOP_1: Utvrdili smo suprotno, da se lik predstavljao kao Vuk Jeremic!

Sad još samo stavi dlanove na uši i viči ovo bez prestanka što jače i duže možeš i skroz ćeš biti u pravu.

Ko je utvrdio? Možeš li mi dati link ka poruci? Ali link ka dokazima, a ne ka paušalnim optužbama za koje nisu priloženi nikakvi navodi?

Takođe, možeš li mi objasniti ko je degenerik koji će pomisliti da je nalog "Sundjer Bob Jeremic/@vookJeremic" nalog ministra spoljnih poslova republike Srbije???
Dodatno, zašto bi se iko, a kamoli država ili ministar osećali ugroženim zbog nekoga ko bi mogao da donese takav zaključak?

Naravno da takvog idiota nema na ovom svetu i ovo su naravno sve izlišna, retorička pitanja. Stvar je bolno prosta - primitivni oblici svesti ne mogu da podnesu slobodu govora (da, baš tim rečima) i "vređanje" lažnih autoriteta. Samo jako nizak oblik svesti može da poistovećuje izrugivanje javnoj ličnosti - visokom državnom činovniku - sa uvredom ili bilo kakvim drugim prekršajem ili kriminalom.

Znamo da je to sve primitivno zato što su se iste te stvari dešavale i u danas najcivilizovanijim zemljama. Ljudi su proganjani, maltretirani, ubijani zbog ruganja vrhovnom vođi ili vladajućoj kliki. Ali te zemlje danas jesu civilizovane između ostalog i upravo zato što su takve degenerisanosti ostavile daleko iza sebe. Sa druge strane, u godini 2011. lako ćemo naći dosta diktatorskih režima i nefunkcionalnih totalitarnih državnih aparata u kojima se stvari "rešavaju" na ovaj način ali hej - mislim da je do sada već svima savršeno jasno s kim će se prosečan Chiquitanac lakše identifikovati.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 12:18 - pre 155 meseci
Citat:
Tyler Durden: Vazi kralju.
U pravu si.
Vidimo se.

Citat:
Devanagari: Sad još samo stavi dlanove na uši i viči ovo bez prestanka što jače i duže možeš i skroz ćeš biti u pravu.

Ko je utvrdio? Možeš li mi dati link ka poruci? Ali link ka dokazima, a ne ka paušalnim optužbama za koje nisu priloženi nikakvi navodi?

Ma lik je sam priznao, aman za aman vise!
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 12:26 - pre 155 meseci
Citat:
Inače, pričao sam sa svog fejk (lažnog) naloga sa fejk (libijskim diktatorom Moamerom) Gadafijem.

Šta je tačno priznao? Jesi li ti pismen uopšte, umeš li da čitaš?

Imaš li odgovore na pitanja koja sam ti postavio?

Inače, za sve prvoborce cenzure i fanove nesposobne državne uprave koja se bavi progonom satiričara dok se sve okolo raspada: nalog @vookjeremic je ponovo aktivan nakon žalbi vlasnika tog naloga.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 12:29 - pre 155 meseci
Mislim da se vec oseca neka sloboda u vazduhu, neki lep i nezan osecaj demokratije i slobode govora izvojevane od strane srbalja. :-) Sad jos da se jave i najpopularniji i najbolji korisnici neke socijalne mreze pa da zatvorimo kejs :)
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 12:39 - pre 155 meseci
Citat:
Devanagari: Šta je tačno priznao? Jesi li ti pismen uopšte, umeš li da čitaš? Imaš li odgovore na pitanja koja sam ti postavio?

Na profilu je stajalo da je u pitanju zvanicna stranica Vuka Jeremica.
Neko drugi se predstvaljao da je on, a posle prizao da je lazan nalog.
Ko ovo ne shvata, nema razloga ni sa mnom da ulazi u raspravu, pa se ja iz iste povlacim.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 13:04 - pre 155 meseci
Citat:
Predrag Supurovic
Inače, ako ne znaš, ES je itekako raguje kada se neko požali i to bez argumenata i briše što je nekome sa nepoželjno bez obzira što ne postoji nikakav realan razlog da se to uradi, čak ni kršenje pravila ES-a.


Vidi ovako, vise je nego ocigledno da se tebi ES ne svidja, posto je dobar % tvojih poruka pun kojekakvih zalbi i nezadovoljstva standardima moderacije i administracije na ES-u. Ako je to zaista tako, ne vidim uopste sta trazis na takvom forumu.

Sto se drugih ponudjaca usluga tice, apsolutno svaki ponudjac usluga u svom TOS-u ili ekvivalentu ima klauzulu da zadrzava pravo za raskidanje odnosa sa korisnikom bez ikakve obaveze da se pravda zasto je to uradio. Od telefonske kompanije*, preko ISP-a pa sve do kojekakvih web servisa. To je zasto sto uvek postoje situacije kada je neophodno raskinuti saradnju sa nekim klijentom zbog visih razloga kao sto su politika firme, profitabilitet - pa i politicki pritisci.

Potpuno je bespredmetno ulaziti u polemike da li se to radi na "ozbiljnim sajtovima" posto se naravno radi - primera za to ima koliko hoces, od Wikileaksa kojima su brze bolje ukinuli platne naloge, usluge hostinga i sl..., preko gomile primera gde su uklanjane slike, nalozi i sl koji nisu "politicki korektni" i sta god... Bilo je situacija gde su ISP-ovi raskidali ugovore sa korisnicima (recimo 1und1 u DE) koji su imali abnormalno veliki protok, bez ikakve potrebe da se pravdaju posto na to imaju pravo koje je definisano u ugovoru.

Provajder usluga ima sva prava da to uradi uz pomoc klauzule gde zadrzavaju pravo jednostrane terminacije usluge koje ne zahteva bilo kakvo opravdanje. Ovo pravo je uskraceno samo provajderima specificnih usluga, kao sto je univerzalni telefonski servis, servisi koji se smatraju neophodnim za zivot i sl... ali takvi servisi ovde nisu tema.

Naravno, nekad to udari provajdera nazad, ako se korisnici udruze i to je onda OPET poslovna odluka provajdera ako hoce da ponovo uspostave odnos / pruze uslugu korisnicima koji se smatraju ostecenim. Onda pricamo o politici firme a ne nekakvom skupu pravila.

Dakle, to je normalna praksa kako se to u Srbji kaze "svuda u svetu".

Sto se poredjenja praksi ES-a i drugih sajtova tice, tu zaista nema sta da se prica. Naravno da neko kome se uredjivacka politika nekog pruzaoca usluga ne svidja obicno smatra da je u pravu i da taj pruzaoc usluga predstavlja posebno los primer za nesto - ali to su subjektivne stvari, bez ikakve objektivne podloge i na tu temu se nema nista pametno reci.

Pogotovu je besmisleno pozivati se na uredjivacku politiku Twittera kao da neko ovde uopste ima kredibilne informacije sa tim kakva je ta politika, i koliko je Twitter naloga ugasio na svoju diskreciju... Takve tvrdnje nemaju nikakav kredibilitet jer su bazirane na slobodnim procenama a ne faktima.

Sa svim ovim u vidu, zamolio bih ljude da se okanu poredjenja Twittera sa ES-om - ako imate zalbe na rad ES moderatora/administratora, postoji poseban forum (P&P) za to.


* Obicno ne vazi za provajdere univerzalnog servisa, drzavne monopole i sl...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 13:10 - pre 155 meseci
@IUOP_1 , zašto ne čitaš šta su ljudi napisali već se igraš papagaja smiješni čovječe... znamo da viriš i dalje i da gledaš šta pišemo iako si rekao da se povlačiš a nisi primijetio da "vook" nema slovo "u"... to je inače početno slovo uvlakača...
Smiješan si skoro kao ovi iz službe pravog vučka koji su izazvali sada lavinu i totalni kontraefekat...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 15:08 - pre 155 meseci
Dimkovicu, promasio si temu i kao i uvek zamenjujes teze.

Samo sam pitao coveka kako to da vristi protiv politike koju sprovodi Twitter (koja je uzgredbudireceno objavljena na tom sajtu) a ovamo je supermoderator na ES koji radi to isto sto radi i Twitter i jos cak i gore.



 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 15:39 - pre 155 meseci
Supurovicu,
ti si pokrenuo offtopic, i ako hoces ovo mozes da nastavis na P&P ili preko poruka.
Ukratko, ne slazem se time sto si napisao (bar ne tako kako si ti napisao), a takodje, da si pazljivo citao moje postove vidio bi kako ja nisam uopste kritikovao Tviter, cak sam rekao kako su oni manje vise postupili ok.
Naravno, ti ces sad da izignorises tu cinjenicu, jer sacuvaj boze da neko negdje na internetu napise kako je pogresio.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 17:13 - pre 155 meseci
Ne znam sta je Vuk Jeremic toliko skrivio :)

www.mfa.gov.rs virus :)
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 17:21 - pre 155 meseci

Ebo te,ugasise ga!
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Borke92

Član broj: 235664
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 21:33 - pre 155 meseci
Bio Jeremić,Krkobabić,Milojko ili Stojko uzimanje tuđeg identiteta nije sloboda govora već čista nemoralnost i ne vidim razlog da se to uopšte i spominje.
Ugrožavanje slobode govora? Mislim nema veze sa vezom...
Svako može da se nađe u potpunoj istoj situaciji i čisto sumnjam da bi mu tada bilo svejedno.

Ako su im obrisali naloge ili šta već :)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?15.07.2011. u 23:30 - pre 155 meseci
Cini mi se da nas zakon regulise to 'uzimanje tudjeg identiteta'....kao i klevetu, ako je tu uopste bilo klevete....
Ovo sto se desava je cista sprdnja, ista kao i ona gde se nas ministar vojni preko fejsbuka nadjebava sa onom amerikankom....

Ove gluposti kakve su klauzule tih servisa su bljuvotina. To nema veze sa mozgom. Ok, tacno je to i to niko ne spori. Samo, poenta je nesto drugo.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?16.07.2011. u 08:31 - pre 155 meseci
Nista,onda kada nekom od nas ugase profil,svi na ulice... Na twitteru predsednik drzave je jednak kao svaki drugi korisnik! Icicemo na ulice :D
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?16.07.2011. u 09:33 - pre 155 meseci
Meni nije jasno samo jedno.
Zasto ljudi shvataju ozbiljno te drustvene mreze?
Sta ja sad napravim troll shaman-a u WOW-u i nazovem ga Vuk Jeremic i pisem na chat-u svasta, to je krivicno delo?
Je l' ce i onda drzava da reaguje?
@Uzimanje identiteta Mozda se jos neko zove Vuk Jeremic, nije ta kombinacija imena i prezimena tako retka.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Državni organi Srbije blokirali satirični twitter nalog koji se podsmevao Jeremiću?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19945 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.