Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google map i Flash template

[es] :: Flash :: Google map i Flash template

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7545 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Početak.

Član broj: 283614
Poruke: 48
62.4.32.*



Profil

icon Google map i Flash template30.06.2011. u 18:10 - pre 155 meseci
Da li neko zna kako se moze ubaciti Google map (neke lokacije) na web stranu koja je radjena u Flashu. Ubacivao sam ranije u HTML kod al ovdje je sve uradjeno u flashu a tekst i neke ostale stvari vuce iz XML-a. Ako je potrebno mogu i postaviti izvorni kod, nije veliki.
 
Odgovor na temu

MenOfHonor
Bojan Mihajlović
Beograd

Član broj: 118521
Poruke: 266
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Google map i Flash template30.06.2011. u 19:36 - pre 155 meseci
Sve što ti je potrebno imaš ovde: Google Maps API for Flash. Ukratko, treba da se registruješ i navedeš koji ćeš domen koristiti kako bi dobio ključ i onda da preuzmeš SDK i iz foldera lib ekstraktuješ fajl map_1_20 (to je trenutna verzija) i stavi ga u neki folder, a zatim premesti na ovu lokaciju
Code:
C:\Program Files\Adobe\Adobe Flash CS5\Common\Configuration\Components

Naravno, ako ne koristiš Flash CS5 onda peticu zameni sa verzijom koju koristiš. Ako ti je otvoren Flash onda ga zatvori pa ponovo pokreni kako bi on registrovao novu komponentu. Nakon toga ćeš u prozoru Components imati komponentu GoogleMapsLibrary i dodaj je na stage. Nakon toga pogedaj primer korišćenja ove komponente: Google Maps API for Flash - Flash CS3 Tutorial.
Pogledajte odličnu knjigu ActionScript 3.0: Visual QuickStart Guide na Safari Books Online unošenjem kupon koda TPJVJGA: https://ssl.safaribooksonline.com/safarienabled
Obavezno pogledati besplatan tutorijal "Installing Apache, MySQL, and PHP" na lynda.com: http://www.lynda.com/MySQL-5-t...che-mysql-and-php/77958-2.html
 
Odgovor na temu

Početak.

Član broj: 283614
Poruke: 48
62.4.32.*



Profil

icon Re: Google map i Flash template30.06.2011. u 20:01 - pre 155 meseci
Probao sam nesto i ne ide. Posto vidim da se razumijes,postavio sam sajt, vrlo je mali. Mene sad interesuje da li kad kliknem na HOME mogu umjesto ovog teksta(tekst nije problem zamijeniti) mogu da postavim mapu lokacije gdje se nesto nalazi i neki propratni tekst. I da pitam kad jos nesto, kad otvorim Home, On se ne zatvara kad kliknem na About us ili Contacts vec samo na X il na njega samog. Jel se moze napraviti da kad je npr. otvoren Home da kad se klikne na About us da se ovaj zatvori a ovaj otvori. Pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MenOfHonor
Bojan Mihajlović
Beograd

Član broj: 118521
Poruke: 266
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Google map i Flash template30.06.2011. u 23:51 - pre 155 meseci
Citat:
Početak.: Probao sam nesto i ne ide. Posto vidim da se razumijes,postavio sam sajt, vrlo je mali. Mene sad interesuje da li kad kliknem na HOME mogu umjesto ovog teksta(tekst nije problem zamijeniti) mogu da postavim mapu lokacije gdje se nesto nalazi i neki propratni tekst.

Možeš staviti mapu gde god hoćeš.
Citat:
Početak.:I da pitam kad jos nesto, kad otvorim Home, On se ne zatvara kad kliknem na About us ili Contacts vec samo na X il na njega samog. Jel se moze napraviti da kad je npr. otvoren Home da kad se klikne na About us da se ovaj zatvori a ovaj otvori. Pozz

Napravio sam manje izmene, tako da sada funkcioniše kako treba. Izmenjeni sajt možeš pogledati ovde: http://dhost.info/manofhonor/sajt/index.html. Možeš da ga preuzmeš iz priloga. Postavio sam samo FLA fajl, ostalo već imaš.
Pogledajte odličnu knjigu ActionScript 3.0: Visual QuickStart Guide na Safari Books Online unošenjem kupon koda TPJVJGA: https://ssl.safaribooksonline.com/safarienabled
Obavezno pogledati besplatan tutorijal "Installing Apache, MySQL, and PHP" na lynda.com: http://www.lynda.com/MySQL-5-t...che-mysql-and-php/77958-2.html
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Početak.

Član broj: 283614
Poruke: 48
62.4.32.*



Profil

icon Re: Google map i Flash template01.07.2011. u 09:10 - pre 155 meseci
Hvala, ovaj drugi dio je upravo ono sto sam trazio. Jel ti problem da mi pomognes u kom dijelu AS (pretpostavljam da je tu) se ovo podesava.
A sto se tice mape, ja ovaj sajt jos nisam postavio, da li mogu da koristim kljuc koji sam dobio za drugi sajt i gdje se unosi taj kljuc. Tj, da li ja mapu mogu da postavim tako da kad sajt pokrenem sa svog harda da se ona prikaze prije nego ga okacim. Pozz
 
Odgovor na temu

MenOfHonor
Bojan Mihajlović
Beograd

Član broj: 118521
Poruke: 266
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Google map i Flash template01.07.2011. u 13:24 - pre 155 meseci
Citat:
Početak.: Hvala, ovaj drugi dio je upravo ono sto sam trazio. Jel ti problem da mi pomognes u kom dijelu AS (pretpostavljam da je tu) se ovo podesava.

Uvek kažem da je komplikovanije vršiti izmene na gotovim templejtima nego napraviti svoj, jer prvo moraš da sagledaš način na koji je odrađen ceo projekat i kako je to autor zamislio. U ovom slučaju veći deo ovog templejta je urađen u ActionScript-u 2, tako da se kreira u vreme pokretanja (runtime) u flash plejeru. Tako se tasteri u meniju (njihova pozicija, tekst i događaji) definišu pozivanjem funkcija initMenu() koja se nalazi na drugom frejmu Action Layer lejera. Tebe interesuje ovaj deo koda:
Code:
var path = _root._menu;
    var _loc5 = 4;
    for (var _loc4 = 1; _loc4 <= _loc5; ++_loc4) 
    {
        var _loc3 = path["btn" + _loc4];
        _loc3._index = _loc4;
        _loc3.txt.gotoAndStop(_loc4);
        _loc3.back._width = _loc3.txt._width + 40;
        _loc3.anim._width = _loc3.txt._width + 40;
        _loc3.txt._x = Math.floor((_loc3._width - _loc3.txt._width) / 2);
        _loc3.txt._y = Math.floor((_loc3._height - _loc3.txt._height) / 2);
        _loc3._x = 0 + path["btn" + (_loc4 - 1)]._x + path["btn" + (_loc4 - 1)]._width + 3;
        if (_loc4 < _loc5)
        {
            path["stripe" + _loc4]._x = _loc3._x + _loc3._width;
        } // end if
        _loc3.onRollOver = function ()
        {
            _root.menuSound.start();
            this.anim.gotoAndPlay("over");
            new TweenColorTransform(this.txt, "", mx.transitions.easing.Regular.easeOut, this.txt.transform.colorTransform, new flash.geom.ColorTransform(0, 0, 0, 1, 255, 255, 255, 0), 5.000000E-001, true);
        };
        _loc3.onRollOut = _loc3.onReleaseOutside = function ()
        {
            this.anim.gotoAndPlay("out");
            new TweenColorTransform(this.txt, "", mx.transitions.easing.Regular.easeOut, this.txt.transform.colorTransform, new flash.geom.ColorTransform(1, 1, 1, 1, 0, 0, 0, 0), 5.000000E-001, true);
        };
        _loc3.onRelease = function ()
        {
            if (_root.mayPress)
            {
                _root.changePage(this._index);
                _root.mainPage = this._index;
            } // end if
        };
}

U promenljivoj path će se nalaziti referenca na movieclip "_menu" u kome se nalaze 4 tastera menija. Korišćenjem for petlje prolazimo kroz sva 4 tastera i njihovu referencu smeštamo u promenljivu _loc3, a zatim im određujemo širinu (u zavisnosti od teksta koji se na njima nalazi) i visinu, kao i x i y poziciju, a zatim i vertikalnu liniju koja ih razdvaja. Takođe se za svaki od njih dodaje i akcija za mouse event (događaj koji se pokreće na određenu reakciju mišem: kada se pokazivačem miša pređe preko tastera, kada se on skloni sa njega i kada se svaki od tastera pritisne a zatim otpusti levi taster miša). Tebi je najinteresantniji dogadja onRelease, s obzirom da želiš da kada se pritisne neki od 4 tastera menija da samo taj bude vidljiv, a da ostali nestanu. Pošto se za prikaz stranice poziva funkcija changePage(num), a za njeno uništavanje hidePage(num), a svakoj se kao parametar prosleđuje broj stranice, odlučio sam da kada se pritisne neki taster da se upravo pozove funkcija hidePage(num) i da joj se prosledi broj stranice koja je prethodno bila prikazana. Da bi ovo postigao morao sam da deklarišem promenljivu koju sam nazvao brojStranice i da je inicijalizujem sa nulom. Prvi put proveravam da li ona ima vrednost 0 i ako je tako dodeljujem joj broj stranice koja je pritisnuta, a koja se nalazi u promenljivoj _index. Svaki sledeći put kada neki od tastera biva pritisnut proveravaće se da li odgovara strani koju treba da prikaže i ako nije tako onda će se taj broj prosleđivati funkciji hidePage(brojStranice) kako bi ona bila uništena, a ona čiji je taster pritisnut bila prikazana. Ovo je moguće postići korišćenjem uslovnog izraza if...else if koji će proveravati koju vrednost ima promenljiva "broj" i u skladu sa tim će prikazivati samo tu stranu, a prethodnu ukloniti:
Code:
if(brojStranice == 0)
    {
        brojStranice = this._index;
    }
    else if(brojStranice != this._index)
    {
        hidePage(brojStranice);
        brojStranice = this._index;
    }

Ovo je bio jedan od najbezbolnijih i najjednostavnijih načina (kako se ne bi u većoj meri menjao postojeći kod), a slično je moglo biti postignuto i na druge načine.
Citat:
Početak.:A sto se tice mape, ja ovaj sajt jos nisam postavio, da li mogu da koristim kljuc koji sam dobio za drugi sajt i gdje se unosi taj kljuc. Tj, da li ja mapu mogu da postavim tako da kad sajt pokrenem sa svog harda da se ona prikaze prije nego ga okacim. Pozz

To zavisi od domena koji si naveo kada si zahtevao ključ. Ključ unosiš kao vrednost svojstva key klase Map:
Code:
var mapa:Map = new Map();
mapa.key = "OVDE NAVEDI KLJUC";

Možeš testirati na lokalnom računaru kako bi utvrdio da li sve funkcioniše kako treba.
Pogledajte odličnu knjigu ActionScript 3.0: Visual QuickStart Guide na Safari Books Online unošenjem kupon koda TPJVJGA: https://ssl.safaribooksonline.com/safarienabled
Obavezno pogledati besplatan tutorijal "Installing Apache, MySQL, and PHP" na lynda.com: http://www.lynda.com/MySQL-5-t...che-mysql-and-php/77958-2.html
 
Odgovor na temu

Početak.

Član broj: 283614
Poruke: 48
62.4.32.*



Profil

icon Re: Google map i Flash template01.07.2011. u 18:35 - pre 155 meseci
Izvini, ponovo ja. Vidim da si u Action Layer: Frame 2 Ubacio dio koda
Code:
trace(prviPut);
            if(_root.prviPut == false)
            {
                switch(broj)
                {
                    case 1:hidePage(2),hidePage(3),hidePage(4);
                    break;
                    case 2:hidePage(1),hidePage(3),hidePage(4);
                    break;
                    case 3:hidePage(1),hidePage(2),hidePage(4);
                    break;
                    case 4:hidePage(1),hidePage(2),hidePage(3);
                    break;
                }


al ne vidim gdje si ubacio kod
Code:
if(brojStranice == 0)
    {
        brojStranice = this._index;
    }
    else if(brojStranice != this._index)
    {
        hidePage(brojStranice);
        brojStranice = this._index;
    }

Gdje da ubacim ovo? Nijesam se snasao. Jel to sve sto si odradio? Izvini sto smetam.
 
Odgovor na temu

MenOfHonor
Bojan Mihajlović
Beograd

Član broj: 118521
Poruke: 266
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Google map i Flash template01.07.2011. u 21:53 - pre 155 meseci
To mi je bila početna zamisao, ali nije najbolje rešenje jer se više puta poziva ista funkcija kako bi se obrisale stranice čiji taster nije pritisnut, iako je prethodno samo jedna od njih bila prikazana. Bez obzira na to što i takva solucija ima isti efekat brisanja prethodno prikazane stranice, nije dobra sa aspekta optimizacije. Preuzmi ponovo FLA fajl iz priloga (main.fla) u kojem sam primenio rešenje koje sam u prethodnom odgovoru objasnio. Postavio sam i primer korišćenja Google Maps-a u Flash-u kako bih prikazao svoju lokaciju, a možeš ga pogledati ovde: http://dhost.info/manofhonor/flash_mapa.html.
Pogledajte odličnu knjigu ActionScript 3.0: Visual QuickStart Guide na Safari Books Online unošenjem kupon koda TPJVJGA: https://ssl.safaribooksonline.com/safarienabled
Obavezno pogledati besplatan tutorijal "Installing Apache, MySQL, and PHP" na lynda.com: http://www.lynda.com/MySQL-5-t...che-mysql-and-php/77958-2.html
 
Odgovor na temu

Početak.

Član broj: 283614
Poruke: 48
62.4.32.*



Profil

icon Re: Google map i Flash template01.07.2011. u 22:58 - pre 155 meseci
Hvala puno. Sto se tice google maps, uradio sam kako si mi rekao i sad mapu mogu da postavim kad otvorim novi Flash file (ActionScript 3.0) a kad otvorim 2.0 u components mi uopste nema google maps. Jel mozda treba da preuzmem stariju verziju od map_1_20, il jednostavno ne moze na 2.0, tj ne mogu je postaviti na ovaj sajt jer je na nnjemu ActionScript 2.0.
I ajde kad ti vec dosadjujem, da li se ista izmjena moze izvrsiti i na ovaj dio koda (skoro isti sajt)
Code:
function initMenu()
{
    var _loc8 = _root._menu;
    var _loc5 = _loc8.panel;
    var _loc7 = _loc8.btn;
    var _loc6 = 3;
    for (var _loc4 = 1; _loc4 <= _loc6; ++_loc4)
    {
        var _loc3 = _loc5["btn" + _loc4];
        _loc3._index = _loc4;
        _loc3.txt.gotoAndStop(_loc4);
        _loc3.onRollOver = function ()
        {
            _root.menuSound.start();
            this.gotoAndPlay("over");
        };
        _loc3.onRollOut = _loc3.onReleaseOutside = function ()
        {
            this.gotoAndPlay("out");
        };
        _loc3.onRelease = function ()
        {
            _root.showPage(this._index);
        };
    } // end of for
    _loc7.onRollOver = function ()
    {
        _root.linkSound.start();
        this.gotoAndPlay("over");
    };
    _loc7.onRollOut = _loc7.onReleaseOutside = function ()
    {
        this.gotoAndPlay("out");
    };
    _loc7.onRelease = function ()
    {
        _root.isMenu ? (_root._hideMenu()) : (_root._showMenu());
    };
} // End of the function
function _showMenu()
{
    _root.isMenu = true;
    var _loc3 = _root._menu;
    var panel = _loc3.panel;
    var _loc2 = _loc3.btn;
    var _loc4 = new mx.transitions.Tween(_loc2, "_x", mx.transitions.easing.Strong.easeOut, _loc2._x, -_loc2._width, 2.500000E-001, true);
    _loc4.onMotionFinished = function ()
    {
        new mx.transitions.Tween(panel, "_x", mx.transitions.easing.Regular.easeOut, panel._x, 0, 4.000000E-001, true);
    };
    clearInterval(_root.menuInter);
    _root.menuInter = setInterval(_root, "checkMenu", 7000);
} // End of the function
function _hideMenu()
{
    _root.isMenu = false;
    var _loc3 = _root._menu;
    var _loc2 = _loc3.panel;
    var btn = _loc3.btn;
    var _loc4 = new mx.transitions.Tween(_loc2, "_x", mx.transitions.easing.Regular.easeOut, _loc2._x, -_loc2._width, 4.000000E-001, true);
    _loc4.onMotionFinished = function ()
    {
        new mx.transitions.Tween(btn, "_x", mx.transitions.easing.Strong.easeOut, btn._x, 0, 2.500000E-001, true);
    };
    clearInterval(_root.menuInter);
} // End of the function


[Ovu poruku je menjao Početak. dana 02.07.2011. u 00:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MenOfHonor
Bojan Mihajlović
Beograd

Član broj: 118521
Poruke: 266
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Google map i Flash template01.07.2011. u 23:49 - pre 155 meseci
Citat:
Početak.: Hvala puno. Sto se tice google maps, uradio sam kako si mi rekao i sad mapu mogu da postavim kad otvorim novi Flash file (ActionScript 3.0) a kad otvorim 2.0 u components mi uopste nema google maps. Jel mozda treba da preuzmem stariju verziju od map_1_20, il jednostavno ne moze na 2.0, tj ne mogu je postaviti na ovaj sajt jer je na nnjemu ActionScript 2.0.

Google nema API za AS2, tako da ga u tom slučaju nije moguće koristiti. Postoji Flash interfejs razvijen za AS2 od strane "Kritične Mase", a možeš da ga preuzmeš iz priloga. Pošto ovo nije komponenta najbolje bi bilo da učitaš "googlemap.swf" u svoj projekat, kako ne bi morao da kopiraš ceo kod.
Citat:
Početak.: I ajde kad ti vec dosadjujem, da li se ista izmjena moze izvrsiti i na ovaj dio koda (skoro isti sajt)

Možeš, isto kao što je već odrađeno u onom projektu (samo ne zaboravi da u prvom frejmu prvog lejera deklarišeš promenljivu brojStranice i dodeliš joj vrednost 0):
Code:
_loc3.onRelease = function ()
        {
        if(brojStranice == 0)
            {
                brojStranice = this._index;
            }
            else if(brojStranice != this._index)
            {
                   hidePage(brojStranice);
            brojStranice = this._index;
        }
                _root.showPage(this._index);
        }


Pogledajte odličnu knjigu ActionScript 3.0: Visual QuickStart Guide na Safari Books Online unošenjem kupon koda TPJVJGA: https://ssl.safaribooksonline.com/safarienabled
Obavezno pogledati besplatan tutorijal "Installing Apache, MySQL, and PHP" na lynda.com: http://www.lynda.com/MySQL-5-t...che-mysql-and-php/77958-2.html
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Početak.

Član broj: 283614
Poruke: 48
62.4.32.*



Profil

icon Re: Google map i Flash template02.07.2011. u 07:11 - pre 155 meseci
Posto nijesam uspio, postavicu sajt pa ti pogledaj ako mozes. Isto je kao kod onog sa smjenjivanjem stranica al nesto nece.
Ja napravim Google map i na Publish preview je sve ok, al kad je izvezem i kliknem na swf fajl javlja gresku. Ako ti nije problem ucitaj neki swf fajl na npr stranicu home jer ja nema sanse da sam to mogao. Pozz i hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Početak.

Član broj: 283614
Poruke: 48
62.4.32.*



Profil

icon Re: Google map i Flash template02.07.2011. u 12:36 - pre 155 meseci
Uspio sam na ovom sajtu zadnjem sto sam ti poslao da postavim da se stranice Home, About us i Contacts smjenjuju, al kad kliknem na Gallery ona sto je prije toga bila aktivna ne gasi se. Al ok, nema veze. Al nikako mi ne polazi za rukom da uvezem neki swf fajl na stranicu npr Home. Jel moze to nekako?
 
Odgovor na temu

MenOfHonor
Bojan Mihajlović
Beograd

Član broj: 118521
Poruke: 266
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Google map i Flash template03.07.2011. u 01:10 - pre 155 meseci
Citat:
Početak.: Posto nijesam uspio, postavicu sajt pa ti pogledaj ako mozes. Isto je kao kod onog sa smjenjivanjem stranica al nesto nece.
Ja napravim Google map i na Publish preview je sve ok, al kad je izvezem i kliknem na swf fajl javlja gresku.

Verovatno ti prijavljuje bezbednosno upozorenje kako bi sprečio "potencijalno opasnu operaciju". Da bi omogućio pristup google-ovom servisu u Flash-u iz menija File izaberi Publish Settings, izaberi karticu Flash i za opciju Local playback security u padajućem meniju izaberi Access network only. Sada možeš da pritisneš taster Publish i prikazaće mapu.
Citat:
Početak.: Uspio sam na ovom sajtu zadnjem sto sam ti poslao da postavim da se stranice Home, About us i Contacts smjenjuju, al kad kliknem na Gallery ona sto je prije toga bila aktivna ne gasi se.

Pa to ti je jednostavno - u funkciji initGallMenu() pronađi onRelease događaj i pozovi funkciju hidePage() i prosledi joj brojStranice koja je trenutno aktivna:
Code:
_loc3.onRelease = function ()
        {
            if (_root.gallPage != this._index && _root.mayPress)
            {
                cont["btn" + _root.gallPage].gotoAndPlay("out");
        hidePage(brojStranice);
                _root.gallPage = this._index;
                _root.initGallery(this._index);
            } // end if
        };

Citat:
Početak.: Al nikako mi ne polazi za rukom da uvezem neki swf fajl na stranicu npr Home. Jel moze to nekako?

To ti je još jednostavnije - kreiraj prazan movieclip i korišćenjem loadMovie() funkcije učitaj mapu:
Code:
this.createEmptyMovieClip("mapa",this.getNextHighestDepth());
mapa.loadMovie("googlemap.swf");

Podrazumevana pozicija učitanog klipa će biti x = 0 i y = 0. Takođe je moguće da ga učitaš unutar nekog movieclipa, samo zameni ključnu reč this sa nazivom instance tog movieclip-a.
Pogledajte odličnu knjigu ActionScript 3.0: Visual QuickStart Guide na Safari Books Online unošenjem kupon koda TPJVJGA: https://ssl.safaribooksonline.com/safarienabled
Obavezno pogledati besplatan tutorijal "Installing Apache, MySQL, and PHP" na lynda.com: http://www.lynda.com/MySQL-5-t...che-mysql-and-php/77958-2.html
 
Odgovor na temu

Početak.

Član broj: 283614
Poruke: 48
62.4.32.*



Profil

icon Re: Google map i Flash template03.07.2011. u 09:45 - pre 155 meseci
Hvala. Ovo sa swf fajlom nikako ne ide. Jel treba na nekom odredjenom mjestu da kreiram prazan movieclip i da samo njemu dodam akciju? I jel ovaj swf fajl dovoljno da stavim u isti folder sa svim ostalim?
 
Odgovor na temu

MenOfHonor
Bojan Mihajlović
Beograd

Član broj: 118521
Poruke: 266
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Google map i Flash template03.07.2011. u 10:07 - pre 155 meseci
Možeš da ga staviš na drugi frejm prvog lejera, gde ti se nalazi sav kod. Onako kako sam ti napisao podrazumevao sam da se "googlemap.swf" nalazi na istoj lokaciji kao i "main.swf". To nije obavezno, jer ti se mapa može nalaziti i u nekom drugom folderu, samo što tada moraš da navedeš putanju do fajla. Da ne bih ponavljao ono što sam već pisao u vezi apsolutnih i relativnih URL-ova pogledaj ovu temu. Interesuje me da li ti pokušavaš da učitaš "googlemap.swf" koji je urađen sa AS3-om u "main.swf" koji je rađen sa AS2-om? Ako je tako trebalo bi da znaš da ne možeš učitavati swf-ove koji su rađeni sa AS3-om u one sa AS2-om. Obratno je moguće, ali pošto je tebi glavni swf u koji treba da učitaš mapu izrađen sa AS2-om onda imaš dve mogućnosti na raspolaganju: prva je da koristiš AS2 verziju mape, a druga je da napraviš jedan prazan AS3 swf i da u njega učitaš oba swf-a.
Pogledajte odličnu knjigu ActionScript 3.0: Visual QuickStart Guide na Safari Books Online unošenjem kupon koda TPJVJGA: https://ssl.safaribooksonline.com/safarienabled
Obavezno pogledati besplatan tutorijal "Installing Apache, MySQL, and PHP" na lynda.com: http://www.lynda.com/MySQL-5-t...che-mysql-and-php/77958-2.html
 
Odgovor na temu

Početak.

Član broj: 283614
Poruke: 48
62.4.32.*



Profil

icon Re: Google map i Flash template03.07.2011. u 10:25 - pre 155 meseci
Da upravo to, pokušavam da učitam "googlemap.swf" koji je urađen sa AS3-om u "main.swf" koji je rađen sa AS2-om? Jel samo treba da ucitam AS2 verziju mape? Ovaj drugi dio
Citat:
a druga je da napraviš jedan prazan AS3 swf i da u njega učitaš oba swf-a
mi nije bas najjasniji al nema veze i onako sam te previse gnjavio:)

Evo me ponovo:) Da li ja mogu da na ovu stranicu home uvezem neki html fajl na koji se nalazi mapa?

[Ovu poruku je menjao Početak. dana 03.07.2011. u 11:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MenOfHonor
Bojan Mihajlović
Beograd

Član broj: 118521
Poruke: 266
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Google map i Flash template03.07.2011. u 12:16 - pre 155 meseci
Možeš da napraviš novi flash AS3 fajl koji će biti dimenzija tvog postojećeg AS2 fajla i zatim ćeš tvoj sajt da učitaš u taj prazan AS3 swf, kao i google mapu koja je izrađena sa AS3-om. Što se tiče učitavanja HTML fajla: to jeste moguće, ali kako Flash podržava mali broj tagova ovo ti ne bi bilo dobro rešenje. Ostaje ti još jedna mogućnost a to je otvaranje novog prozora pomoću JavaScript-a u kojem će se prikazati mapa ili da jednostavno umesto google mape staviš statičnu sliku mape koju možeš učitati u postojeći projekat i time sebi olakšati život. Uglavnom se ovakvo rešenje primenjuje jer ako želiš da prikažeš lokaciju svoje firme onda je dovoljno da postaviš sliku sa obližnjim (prepoznatljivim) objektima i ulicama, pa da naznačiš gde se tačno firma nalazi.
Pogledajte odličnu knjigu ActionScript 3.0: Visual QuickStart Guide na Safari Books Online unošenjem kupon koda TPJVJGA: https://ssl.safaribooksonline.com/safarienabled
Obavezno pogledati besplatan tutorijal "Installing Apache, MySQL, and PHP" na lynda.com: http://www.lynda.com/MySQL-5-t...che-mysql-and-php/77958-2.html
 
Odgovor na temu

Početak.

Član broj: 283614
Poruke: 48
62.4.32.*



Profil

icon Re: Google map i Flash template03.07.2011. u 13:09 - pre 155 meseci
Kako mislis da ucitam svoj sajt, jel treba da ucitam samo main.swf fajl ili...nesto mi bas nije jasno. I to vjerovatno nije obicno ucitavanje, treba li da dodam im neku akciju? I jel taj novi AS3 fajl da nazovem main?
 
Odgovor na temu

MenOfHonor
Bojan Mihajlović
Beograd

Član broj: 118521
Poruke: 266
*.cpe.masko.rs.



+28 Profil

icon Re: Google map i Flash template03.07.2011. u 16:13 - pre 155 meseci
Učitavaš svoj sajt kao i bilo koji swf. Jel' znaš kako se učitava swf u flash sa AS3-om?
Pogledajte odličnu knjigu ActionScript 3.0: Visual QuickStart Guide na Safari Books Online unošenjem kupon koda TPJVJGA: https://ssl.safaribooksonline.com/safarienabled
Obavezno pogledati besplatan tutorijal "Installing Apache, MySQL, and PHP" na lynda.com: http://www.lynda.com/MySQL-5-t...che-mysql-and-php/77958-2.html
 
Odgovor na temu

Početak.

Član broj: 283614
Poruke: 48
62.4.32.*



Profil

icon Re: Google map i Flash template03.07.2011. u 17:10 - pre 155 meseci
Ne sa AS3, al nema smisla da te vise gnjavim. Hvala ti puno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Google map i Flash template

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7545 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.