Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

20 Pin to small 24 Pin ATX Converter Adapter for HP Slimline

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: 20 Pin to small 24 Pin ATX Converter Adapter for HP Slimline

[ Pregleda: 1757 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

millancheOLE
Student
Cuprija

Član broj: 228051
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon 20 Pin to small 24 Pin ATX Converter Adapter for HP Slimline28.06.2011. u 21:03 - pre 156 meseci
Ne znam ni kako da ga nazovem, ali treba mi ovaj kabal ako ima neko da mi proda.

http://www.atxpowersupplies.co...-hp-slimline-atx-converter.htm

Mislim da je to ono sto trazim:

Sa 20 pinskog kabla napajanja da prebaci u ovaj 24 pinski kabl, ali mATX koliko sam ukapirao... Crklo mi je napajanje na HP SFF kompjuteru, a posto odgovarajuce napajanje ne mogu nigde da nadjem, onda moram ovako da probam da ga iscupam...

Ako niko nema moze i uput na neku drugu adresu gde mogu da porucim.

Nadam se da moderatorima ovo pitanje nece smetati, posto im po neka smetaju.

Unapred hvala i pozdrav.
Ukoliko želite postati član Limunda i Kupinda, kliknite na sledećem linku:

http://www.limundo.com/ref/millancheOLE
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: 20 Pin to small 24 Pin ATX Converter Adapter for HP Slimline29.06.2011. u 00:21 - pre 156 meseci
Da li si razmisljao o jos jednoj mogucnosti, koju sam ja licno a i jos neke kolege isprobali za neke manje konektore (manje po broju zica) - kupis novo napajanje, na nekih 15 cm od napajanja preseces zice za napajanje maticne ploce, onaj glavni snop, zatim uzmes staro napajanje i tamo uradis isto. Sada povezujes stari konektor sa zicama sa novog napajanja, boju po boju, i nema greske.

Dobro je zice preseci stepenasto, jednu najkrace, pa svaku sledecu malo dalje, da se spojevi ne nagomilaju na jednom mestu. Skines izolaciju po 12 - 15 mm na obe zice koje povezujes, uvijes ih dobro i uvijes izolir trakom. Ako imas mogucnosti dobro bi bilo zalemiti ih i isto tako uviti izolir trakom. Ne treba puno uvijati trakom, tu su mali naponi, ali pazljivo, da se traka ne pomeri uzduz. Kad si sve povezao, onda sve zice zavijes zajedno i eto ti novog napajanja za tvoju plocu.

Jeste malo pipavo, ali ces ustedeti nesto para i zivaca oko nabavke, posto sumnjam da ces to naci kod nas.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

millancheOLE
Student
Cuprija

Član broj: 228051
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 20 Pin to small 24 Pin ATX Converter Adapter for HP Slimline29.06.2011. u 19:24 - pre 156 meseci
Citat:
tdjokic: Da li si razmisljao o jos jednoj mogucnosti, koju sam ja licno a i jos neke kolege isprobali za neke manje konektore (manje po broju zica) - kupis novo napajanje, na nekih 15 cm od napajanja preseces zice za napajanje maticne ploce, onaj glavni snop, zatim uzmes staro napajanje i tamo uradis isto. Sada povezujes stari konektor sa zicama sa novog napajanja, boju po boju, i nema greske.

Dobro je zice preseci stepenasto, jednu najkrace, pa svaku sledecu malo dalje, da se spojevi ne nagomilaju na jednom mestu. Skines izolaciju po 12 - 15 mm na obe zice koje povezujes, uvijes ih dobro i uvijes izolir trakom. Ako imas mogucnosti dobro bi bilo zalemiti ih i isto tako uviti izolir trakom. Ne treba puno uvijati trakom, tu su mali naponi, ali pazljivo, da se traka ne pomeri uzduz. Kad si sve povezao, onda sve zice zavijes zajedno i eto ti novog napajanja za tvoju plocu.

Jeste malo pipavo, ali ces ustedeti nesto para i zivaca oko nabavke, posto sumnjam da ces to naci kod nas.


Hvala na savetu, probacu da uradim ovo (ako uspem), u svakom slucaju najpametnija ideja! :)
Ukoliko želite postati član Limunda i Kupinda, kliknite na sledećem linku:

http://www.limundo.com/ref/millancheOLE
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: 20 Pin to small 24 Pin ATX Converter Adapter for HP Slimline

[ Pregleda: 1757 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.