Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kompatibilan ili ne?

[es] :: Ostali hardver :: kompatibilan ili ne?

[ Pregleda: 3111 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bilypiton
Aleksandar Rakic
Kraljevo

Član broj: 39003
Poruke: 53
*.83.beocity.net.



Profil

icon kompatibilan ili ne?11.04.2005. u 21:56 - pre 231 meseci
Imam problem sa S-video kablom koji je 4-pinski a izlaz sa moje graficke je 7-pinski.Moj drugar ima taj adapter i sa njim radi ali ne mogu da ga nadjem,pa sam nasao na Net-u da bi trebalo bez problema da radi ako samo ubacimo 4-pinski u 7-pinski jel su ova tri preostala pina za neke specijalne kontrolne signale sto nije neobhodno,evo pa procitajte:


What if my PC graphics card has a 7-pin S-video connector instead of 4-pin ?

The four pin S-video connector as shown above is the standard connector for carrying S-video. Those seven pin connectors seen on some PC graphics cards are non-standard connectors for carrying S-video. The use of the pins on those seven pin connectors is not standardized and can vary from manufacturer to manufacturer. (For some strange reasons some manufacturers in PC industry just keep constanly breaking the industry standars and create lots of confuzion to users when doing so).

Generally the four pins on those 7-pin connectors on the same places as the standard four pin S-video connector have practcly always the same fuctionality as those pins in S-video connector. The other three pins can have then some extra signals which are not part of S-video (usually some pins of those carry composite video and some control signals, but the use of those three extra pins vary quite much). So if you encounter 7 pin connector for S-video, then forget the three center pins... just use the four on the standard positions. The circuit shoudl work with those connectors as well.

Kod mene to ne sljaka.Imam Ati Radeon 9600 xt
Iskopace vas Bily,ja vam kazem!
 
Odgovor na temu

meelos1

Član broj: 135744
Poruke: 2
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: kompatibilan ili ne?05.08.2007. u 22:20 - pre 203 meseci
vidim da je prastara poruka, ali m ejako zanima da li si uspeo na kraju i ako jesi -kako. ja imam asus ati 9550 i muci me identican problem. probao sam 4-pin s-video kabla i 4-pin s-video to composite i nikako nemam sliku na tv-u :(
 
Odgovor na temu

Kotuf
Marvin Bernard
Kucni Producent,CPEM
Beograd

Član broj: 160394
Poruke: 9
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: kompatibilan ili ne?09.11.2007. u 00:43 - pre 200 meseci
EVO pomoc (ako vec niste resili problem:)

1. odstekas monitor sa vga prikljucka
2. isti taj monitor prikljucis na dvi steker na grafickoj (uz pomoc malog , obicno belog konvertora -vga --> dvi-
3.ustekas s-video kabal ugraficku
4.upalis komp i budes srecan!!!

CPEMHIGA
Cini dobro i dobro ce ti se vratiti!!!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kompatibilan ili ne?09.11.2007. u 10:50 - pre 200 meseci
Ja ovde nešto ne razumem, ako će da odšteka monitor sa vga priključka, da li to znači da posle ušteka s-video u taj vga priključak?
Inače nisam baš siguran da je taj 7-pinski samo prošireni s-video konektor, mislim (samo mislim) da Ati ima poseban konektor na kome su i s i kompozitni i onda to adapter razdeli. Verovatno nije problem da se izmeri na tom adapteru da li je raspored kao na običnom s konektoru pa da se to ipak iskoristi.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: kompatibilan ili ne?09.11.2007. u 14:16 - pre 200 meseci
ne. na kartici se nalaze d-sub, dvi i s-video. s-video na novijim ati karticama (1xxx i novije) moze da se koristi samo ako je primarni monitor ukljucen preko d-sub izlaza. s-video moze tim adapterom da se konvertuje u composite, a moze i u scart ako imate odgovarajuci kabl.

zatim treba u ati ccc detektovati tv uredjaj (ili se jednostavno restartuje racunar), u podesavanjima mora da se odabere odgovarajuci standard (pal-b uglavnom) i umesto s-videa composite out.


7pinski konektor je isti kao i 4pinski, samo sto on podrzava i ulaz i izlaz (takozvani ViVo) ali se desava da taj 4 pinski adapter iz nekog razloga nema prikljucen "chroma" deo signala. on je izgleda za verziju kartice koja preko "luma" signala moze da pusti ceo kompozitni signal (pretpostavaljam da zato ne radi u nekim kombinacijama)
evo dobrog linka: http://en.wikipedia.org/wiki/S-Video

uputstvo za prepravku adaptera mozete da nadjete pretragom. koristite "tv out crno bela slika"
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

meelos1

Član broj: 135744
Poruke: 2
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: kompatibilan ili ne?09.11.2007. u 19:02 - pre 200 meseci
hvala na savetima i pomoci.
ja sam svoj problem resio tako sto sam prepravio kabl sa standardnim s-video prikljuckom. tj. to su mi uradili u jednoj radnji u svetozara markovica. dodali su nedostajuce pinove i stavili neki kondenzatorcic izmedju nekih od njih. sa takvim kablom tv-out radi fino.
inace monitor mi je prikacen direktno na dvi izlaz sve vreme.

ati ati, bas su pajseri kad daju nestandardan prikljucak i standardan kabl koji ne moze da se iskoristi!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: kompatibilan ili ne?

[ Pregleda: 3111 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.