Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trik za zamjenu file-a

[es] :: .NET :: Trik za zamjenu file-a

[ Pregleda: 3201 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Toni_Spajic
Toni Spajic
Mostar

Član broj: 19392
Poruke: 30
212.39.112.*



Profil

icon Trik za zamjenu file-a13.02.2004. u 19:27 - pre 246 meseci
Postoji li kakav trik kojim bi se zamjenio/preimenovao .mdb (Ms access) file koji koristi n korisnika ,a da oni ne moraju izlazizi iz aplikacije koja koristi .mdb?
Naravno, mislim na kompletan file, a ne na metode import/export insert itd...
10x.

P.S.
Pardoniram se Vrhovnom administratoru ako se poruka desila 2x.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Trik za zamjenu file-a14.02.2004. u 23:46 - pre 245 meseci
Zavisi kako aplikacija raspolaže konekcijama unutar sebe, ako je "otvori konekciju i drži do kraja" onda ništa od preimenovanja, a ako otvara konekciju po potrebi i odmah zatvara, onda moraš da nateraš korisnike da prestanu da rade i da sačekaš neko vreme (30min ako me sećanje služi) da connection pooling (ili više njih ako je preko LANa) pozatvara(ju) keširane konekcije i onda možeš. Bottom line, preimenovanje ti zabranjuje sam sistem, ne access, zato što postoje otvoreni handle-ovi nad .mdb fajlom.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Toni_Spajic
Toni Spajic
Mostar

Član broj: 19392
Poruke: 30
212.39.113.*



Profil

icon Re: Trik za zamjenu file-a15.02.2004. u 11:16 - pre 245 meseci
Pitao sam se postoji li kakva systemska funkcija u API-ju OS-a koja ovo omogućava? Prosle godine sam negdje naletio na stranicu koja kaže kako je MS objavo 200-tinjak tajnih API poziva. Trenutno koristim:
Event ->ulazak u program ->
if dir("stigli_novi_parametri.txt") <>"" then Kill "stariparametri" : FileCopy "D:\noviparametri.mdb","C:\noviparametri.mdb",
samo se pitam može li elegantnije..
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Trik za zamjenu file-a

[ Pregleda: 3201 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.