Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KORIGOVANO - Ispitivanje aluminijskih radijatora,kako??

[es] :: Elektronika :: KORIGOVANO - Ispitivanje aluminijskih radijatora,kako??
(Zaključana tema (lock), by veselinovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18288 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: KORIGOVANO - Ispitivanje aluminijskih radijatora,kako??03.07.2011. u 08:52 - pre 156 meseci
[Off_topic]:
Citat:
HeYoo:  Ovo je samo diskusija, a ne mlataranje rukavima punim kojecega.

A sta treba da znaci to "samo" diskusija? Mlataranje praznim rukavima?
Jeste diskusija, i trudimo se da bude konstruktivna, a ne mlataranje google search-rezultatima bez da pogledas sta si to izguglao. Osim toga mozes i npr. procitati sta je dosad vec pisano, pa da ne ponavljamo istu stvar dzaba po 10 puta. To bi bilo neko elementarno postovanje prema ostalim diskutantima, samoj temi i forumu uopste.

Mozda se ti razonodis ili ubijas vreme, ali imas i podforuma koji su bas tome namjenjeni, a mi se ovdje ipak trudimo (ili bar pokusavamo) i da imamo i malo nesto vise od toga.

Hvala na paznji.

[/Off_topic]
 
0

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3877
62.101.128.89



+335 Profil

icon Re: KORIGOVANO - Ispitivanje aluminijskih radijatora,kako??03.07.2011. u 09:40 - pre 156 meseci
Posto tema odlazi u off ( ne mislim na Odina), red je malo je privesti razumu.

Da reMiziramo, posto neke mrzi da citaju od prvog vagona pa ponavljaju ispricanu pricu.

Postavljac zeli da izmjeri vrlo male diletacije pritiska nastale uslije curenja radijatora.
Negdje kod lokomotive je odbacena ideja sa egzoticnim gasovima i ispitivanjem bilo kojom tecnoscu.
Ostalo je ispitivanje obicnim vazduhom.

Problem, kako izmjeriti curenje par kubnih milimetara vazduha.
Drugi problem je okolina puna smetnji ( zvucnih i temperaturnih).
Odin dao konstruktivnu ideju sa dif manometrom.
Postavljac se nije potrudio da izmjeri bilo sta i rasprava ide u akademskom pravcu => ekspert je svako ko je napravio sve moguce greske u uskoj oblasti.
Bogdan predlaze ( po meni inzinjerski racionalan) metod cekica i nakovnja.

Elem, pustimo kvantni fiiku to je industrijski pogon gdje se oprema suta nogama, i svako ultra-mega fensi rjesenje otpada.
Ima na forumu ( autozone) prica o ultra mega mjeracima pritiska u gumama, pa i oni detektuju 0.1-0.2 Atm pada pritiska.
Uz netolrantno curenje radijatora tih 0.2 Atm ce spasti ( po mojoj procjeni) za 7 dana.

Mozda se rjesenje krije u sadasnjem metodu mjerenja - radijator u bazen.
Odlicno rjesenje, ali mora ziv covjek sa svim svojim manama da gledi u vodu i broji baloncice.
Ako bi se nasao metod detektovanja baloncica u vodi-eto rjesenja.
Ali, opet problem, radijator kad se ubaci uzmulja vodu i unese nesto vazduha sam po sebi.


 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: KORIGOVANO - Ispitivanje aluminijskih radijatora,kako??03.07.2011. u 12:24 - pre 156 meseci
Citat:
Odin D.[Off_topic]:

A sta treba da znaci to "samo" diskusija? Mlataranje praznim rukavima?
Jeste diskusija, i trudimo se da bude konstruktivna, a ne mlataranje google search-rezultatima bez da pogledas sta si to izguglao. Osim toga mozes i npr. procitati sta je dosad vec pisano, pa da ne ponavljamo istu stvar dzaba po 10 puta. To bi bilo neko elementarno postovanje prema ostalim diskutantima, samoj temi i forumu uopste.

Mozda se ti razonodis ili ubijas vreme, ali imas i podforuma koji su bas tome namjenjeni, a mi se ovdje ipak trudimo (ili bar pokusavamo) i da imamo i malo nesto vise od toga.

Hvala na paznji.

[/Off_topic]


Ovo ti nazivas konstruktivnim?
Normalna diskusija znaci raspravu o resenjima problema bez nepotrebnih kljuckanja. Ako su i prazni rukavi oni se napune. Neki znaju, neki se uce, a neki uobraze da su elita.
Naravno da citam sta guglam.

Citat:
Problem, kako izmjeriti curenje par kubnih milimetara vazduha.


Tih par kubnih milimetara vazduha je jos manje pri 7 bara. Prakticno nista u odnosu na zapreminu citavog radijatora.
Na Odinovoj stap i kanap aparaturi(na stranu sto jos meri i razliku) mnogo je verovatnije da bi toliko propustio neki ventil ili spoj.
Kakva bi trebala da bude ta cev gde se ocitava nivo tecnosti? Sedam atmosfera i promer da moze izmeriti ultramalu razliku pritisaka.

Citat:
Elem, pustimo kvantni fiiku to je industrijski pogon gdje se oprema suta nogama, i svako ultra-mega fensi rjesenje otpada.


Otkrivanje curenja uz pomoc vodonika nije nikakva ultra-mega tehnika. Video sam na nekom videu da je koriste u fabrici frizidera. Tetkica pored linije testira.. nikakva labaratorija.
Druga je stvar sto se mozda coveku ne isplati pa mu je potapanje stvarno najbolje resenje.
 
0

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3877
62.101.128.89



+335 Profil

icon Re: KORIGOVANO - Ispitivanje aluminijskih radijatora,kako??03.07.2011. u 12:41 - pre 156 meseci
HeYoo,
ja vidio postrojenje poslije eksplozije vodonika u TE Gacko.
Nimalo simpaticno izgleda.
A tu onda ide Ex instalacija, nema pusenja, nema varenja, nema brusilica, ma nema industrije.

Vizavi stapa i kanapa, promjer cjevcice nema veze sa mjerenjem, i bas diferencijalno dejstvo te metode daje prednost.

Ovo vise nema smisla, tema ide pod katanac, a pokretac je moze aktivirati ali ako dostavi bilo kakve mjerljive rezultate.
 
0

[es] :: Elektronika :: KORIGOVANO - Ispitivanje aluminijskih radijatora,kako??
(Zaključana tema (lock), by veselinovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18288 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.