Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko kreiranje MS access baze za projekat

[es] :: Access :: Pomoc oko kreiranje MS access baze za projekat

[ Pregleda: 3162 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zeljko Radovic
Beograd

Član broj: 286138
Poruke: 5
212.178.244.*



Profil

icon Pomoc oko kreiranje MS access baze za projekat08.06.2011. u 17:09 - pre 157 meseci
Dobar dan svima,

Dobio sam na fakultetu da uradim projekat web page-a koji ce preko php-a pozivati i modifikovati podatke iz MS access baze. vizuelni deo (kao i php) sam odradio, ostala mi je samo baza. Naime o cemu se radi, telefonski imenik (ime i broj telefona). Pokusavam da uspostavim relationship izmedju zasebnih baza, medjutim nikako ne ide, odnosno uspostavi se relationship, medjutim podaci koje unesem u svaku bazu posebno se ne sinhronizuju u glavnoj. Jel moze ne ko da mi pomogne, baza se nalazi na linku ispod.

http://www.sendspace.com/file/nqf3nn


Hvala unapred na pomoci
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pomoc oko kreiranje MS access baze za projekat08.06.2011. u 17:17 - pre 157 meseci
Koliko ja znam Relationships između tabela koje su u različitim .mdb ili .accdb bazama je nemoguć. Moguće je linkovanje tabela iz jedne u drugu bazu, pa tek onda uspostavljanje relacija i pravljenje upita.

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 08.06.2011. u 18:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zeljko Radovic
Beograd

Član broj: 286138
Poruke: 5
212.178.244.*



Profil

icon Re: Pomoc oko kreiranje MS access baze za projekat08.06.2011. u 17:22 - pre 157 meseci
Izvinjavam se na losem objasnjenju, tabele u okviru jedne ms access baze su u pitanju
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pomoc oko kreiranje MS access baze za projekat08.06.2011. u 17:36 - pre 157 meseci
Nema šta da se sinhronizuje. Sve tabele su ti prazne. Veze su 1 prema 1. Predpostavljam da ih treba menjati. Ovako nemaju neku svrhu. Pronmeni vze, popuni tabele i naparvi neki upit. Usput, MS Access moraš da sedneš i učiš.
 
Odgovor na temu

Zeljko Radovic
Beograd

Član broj: 286138
Poruke: 5
212.178.244.*



Profil

icon Re: Pomoc oko kreiranje MS access baze za projekat08.06.2011. u 18:05 - pre 157 meseci
Znam da treba da se sedne i uci, no poprilicno mi je hitno da zavrsim nazalost.

Uneo sam random podatke u ove podtabele, ali kako god pokusam da u relationship-u vezem nesto drugo (osim ovoga kako je sad), izbaci da nije moguce :(
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pomoc oko kreiranje MS access baze za projekat08.06.2011. u 18:37 - pre 157 meseci
Prvo moraš da objasniš šta želiš da postigneš razbacanim podacima u vezi telefonskog imenika u tri različite tabele. Ako je to puka želja da se ispoštuje broj tabela onda je primer telefonskog imenika vrlo loš. On se obično sastoji od od jedne ravne tabele. Mada možeš eventualno da napraviš ovakvu šemu:

ValsniciBroja (VlasnikID, Prezime, Ime, TelefonskiBroj, Adresa, MestoID.....)
Mesto (MestoID, NazivMesta...)

Druga tabela je vezana za prvu u relaciji jedan prema više preko MestoID. Odnosno u jednom mestu ima više vlasnika telefona, a pojedini vlasnik telefona je iz samo jednog mesta. Pokušaj to da napraviš pa onda popuni tabele i napravi upit u kojem će biti potrebni podaci iz prve tabele i NazivMesta iz druge tabele.


 
Odgovor na temu

Zeljko Radovic
Beograd

Član broj: 286138
Poruke: 5
212.178.244.*



Profil

icon Re: Pomoc oko kreiranje MS access baze za projekat08.06.2011. u 18:50 - pre 157 meseci
Ovako, prvo sam napravio bazu samo sa jednom tabelom, gde su se unosili podaci vezano za ime i broj i to je (zajedno sa ostatkom potrebnih fajlova) poslato aistentu na sta mi je odgovorio: niste uradili korektnu bazu podataka (nedostaje Vam relacija)...
Dijagram baze podataka bi trebalo da izgleda ovako



 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pomoc oko kreiranje MS access baze za projekat08.06.2011. u 19:29 - pre 157 meseci
To se sve nije moglo videti iz tvog primera za koji si dao link. Ako je u pitanju sitacija sa fiksnim telefonima i faksovima onda stoji da jedna osba koristi više telef. brojeva, a jedan telefonski broj koristi više osoba. Pomoćna tabela će biti u oba slučaja više prema jedan vezana za tabele Osoba i Imenik. Mislim da je asistent, brojevi telefona trebalo da stavi Varchar, jer nećeš moći da upisuješ vodeće nule za pozivni znak. Ja sam stavio tekst polje 15 karaktera. Ti ga prilagodi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zeljko Radovic
Beograd

Član broj: 286138
Poruke: 5
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko kreiranje MS access baze za projekat18.06.2011. u 14:55 - pre 156 meseci
Hvala puno svima, uspeo sam da odradim kako treba! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pomoc oko kreiranje MS access baze za projekat

[ Pregleda: 3162 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.