Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17061 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)03.06.2011. u 20:40 - pre 157 meseci
Citat:
Ljudi iz senke ministrima i drugim državnim zvaničnicima pišu govore. To je tako u celom svetu i nije ništa novo. Ali, kako to izgleda kada je maternji jezik srpski, ministar drži pres konferenciju na engleskom, a govor je napisan na englesko-srpskom imali smo priliku da čujemo prilikom objave ministarke pravde Srbije Snežane Malović da je Ratko Mladić pleteo za Hag, objavio je portal "E-novine".

Oprostite za švrakopis, pisano na brzinu

Iako ministarki Malović engleski ne ide baš najbolje, što se čulo na pometnutoj konferenciji za štampu, ona je rešila da stranim novinarima važnu vest saopšti na engleskom. Mada pretpostavljamo da u Vladi Srbije rade profesionalni prevodioci.

Stvar i ne bi bila toliko strašna da neko nije uslikao papirić na kome je saopštenje na engleskom bilo napisano na srpskom. I to reč po reč, velikim štampanim slovima, da ne bude greške u čitanju.

Možda je ova fotografija koju su objavile "E-novine" šala, ali snimak govora Snežane Malović nije.

Ako Vam je rukopis nečitljiv, evo prevoda:

"Aj hev sajnd
Desižn grentid
Ekstradikšn
Tu di Aj Si Ti Uaj
Vid d ekstradikšn ov
Ratko Mladić tu
D heg repablik ov
Srbija hez fulfild
Moral end
Internešenal obligejšns
End vid it vi hev
Pruvd det vi
Mit aur komitments", by Snežana Malović

http://www.vesti-online.com/Ve...1705/Sneki-samo-ovako-procitaj
http://www.e-novine.com/entert...-Sneki-samo-ovako-proitaj.html



Expertizam na delu... nego, sto da ne, pishi kao sto govorish, citaj kao shto je napisano :)


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)03.06.2011. u 21:36 - pre 157 meseci
Pa dobro, nije baš nešto posebno loše pročitala...a to je najvažnije!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)03.06.2011. u 21:42 - pre 157 meseci
Its okej for d Srbijan imidž.
Mač beter den tu pej for profešonal translejtor - end abov ol, ju luk (olmoust) smart end edžukejted...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)03.06.2011. u 21:47 - pre 157 meseci
Al' je zaorala.
Ali moze to i gore, tako da nije lose.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)03.06.2011. u 21:54 - pre 157 meseci
Ta devojka ima 34 godine. Ovaj mandat će joj očigledno potrajati još godinu dana i posle toga je završila karijeru ali bukvalno za ceo život. Tipičan primer klimoglavke koja bukvalno neće moći da nađe posao kad siđe sa vlasti, tj. ostaće joj neki dead end job u državnoj službi. Čisto sumnjam da se ona finansijski obezbedila kao glavni deo ekipe.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)03.06.2011. u 22:01 - pre 157 meseci
...a tekst je napisala Adriana Čortan, posebno za ovu priliku!

 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)03.06.2011. u 23:26 - pre 157 meseci
Citat:
jnk: Ta devojka ima 34 godine. Ovaj mandat će joj očigledno potrajati još godinu dana i posle toga je završila karijeru ali bukvalno za ceo život. Tipičan primer klimoglavke koja bukvalno neće moći da nađe posao kad siđe sa vlasti, tj. ostaće joj neki dead end job u državnoj službi. Čisto sumnjam da se ona finansijski obezbedila kao glavni deo ekipe.

Je li ovo neki vic? Ti misliš da se ti ljudi tamo zapošljavaju na osnovu stručnih kvaliteta pa da isto tako dobiju i otkaz? Znaš li gde danas radi Biljana Stanković-Ivanić koja je krala u Frankfurtu u robnoj kući pa se pozvala na diplomatski imunitet? Raspitaj se, pa ako saznaš neke stvari će ti biti jasnije…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 05:18 - pre 157 meseci
dok sam ucio engleski uvek sam se cudio zasto ne pisu kako izgovaraju, a sad mi se cini da je to ipak i stvar estetike. Koliko je samo lepse videti: psychology od sajkolodzi (sacuvajboze).

Malovicka ne govori tako lose engleski, mislim govori ga sa domacim akcentom, ali to ni jednog nejtiva nece potresti posto se oni svakodnevno bombarduju raznim akcentima. Ja npr kad cujem indijca ja ga nista ne razumem, a polozio sam IELTS !

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 05:52 - pre 157 meseci
Danas je tesko bez engleskog. Cak i obicni policajci silom prilika moraju vec da ga znaju na nekom osnovnom nivou. Tako da sumnjam da ova ministarka bas nema pojma ali je prisutno nesto drugo - ovo je usko specificno podrucje, postoje precizni pojmovi i mozda je zbog toga ovo pripremljeno po Vuku, da ministarka ne bi pocela da mesa "babe i zabe" nego da bar lici na zvanicni jezik.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 07:19 - pre 157 meseci
Brate mili tačno sam znao da će se pojaviti sad masa relativizatora u fazonu pa nije to tako, pa zna ona ustvari nego se pravi, pa moglo je gore...

Ne znam da li smo u većem kuvcu zbog te negativne selekcije koja izbacuje ovakve individue (bukvalno 50% ministara nam je takvo, ko da ih je poplava izbacila, ostalih 50% su tu da nakradu što više mogu) ili zbog mase glasača kojima je to sve ok.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 08:41 - pre 157 meseci
Citat:
jablan: Brate mili tačno sam znao da će se pojaviti sad masa relativizatora u fazonu pa nije to tako, pa zna ona ustvari nego se pravi, pa moglo je gore...
Daleko od toga da ja kazem da je to lako i da ona zna. Ali, razmisli malo - koliko puta u zivotu ministar iz neke manje zemlje ima priliku da objavljuje hapsenje i ekstradiciju ovako trazene osobe, optuzene za ekstra zlocin? Ona je bila premrla od straha, jedva bi istu izjavu rekla i na srpskom da je morala tu na licu mesta da je sastavlja pa joj je "puskica" bila neophodna.

To nije rutinska radnja, cak i da zna engleski, a verovatno ima pojma, sto je za ovakve situacije nedovoljno. Zato su joj napisali, zato sto ne zna, ne zato sto zna. Ali joj se tesko moze zameriti neznanje jer je cela zemlja otisla nizbrdo. Ti kao da nisi primetio onu primedbu o "babama i zabama", a to nadam se da znas ko je izjavio i on je poznatiji i mnogo "tezi" politicar nego sto je ova ministarka.

Takodje se veoma cesto zaboravlja jos jedna cinjenica - cesto je i govorniku i slusaocima engleski nematernji jezik, recimo kad se sretnu Nemac i Italijan pa pricaju engleski, tako da se tu niko ne vredja previse zbog nekih nedostataka. Ali ovaj dogadjaj je bio izuzetno mediski pracen i tamo bi bilo nezgodno da ministarka upotrebi pogresnu rec, nema veze kako je izgovara, samo da je tacna.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 08:45 - pre 157 meseci
Za funkciju koju obavlja, njeno vladanje engleskim je prilično nezadovoljavajuće, ali ipak moram da priznam da nisam nešto ubeđen u autentičnost one beleške - naime, Malovićka "lepo" kaže 'ekstradišn', a ne 'ekstradikšn' kako joj je napisano. Takođe, spominje još jednog 'ov Ratka Mladića' kojeg nema u napisanom tekstu. Bez obzira na to, nedovoljan jedan...

Hhehe, ali Jadranka ipak pobeđuje :)

[Ovu poruku je menjao Emil Ranc dana 04.06.2011. u 10:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 09:23 - pre 157 meseci
http://www.njuz.net/foto-njuz-...je-papiric-ministarke-malovic/
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 11:20 - pre 157 meseci
u principu meni nije jasno zasto ona uopste i drzi konf na engleskom et frst plejs.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 12:07 - pre 157 meseci
Ne bih da branim vlast, ali moram da ukazem na jednu cinjenicu - ministarka je otprilike moja generacija, a u vreme nqaseg skolovanja engleski nije bio tako zastupljen kao danas. secam se dobro da sam birao osnovnu skolu po stranom jeziku kao jednom od kriterijuma i da od 3 skole u blizini u 2 se ucio feancuski a u jednoj ruski (i u ove dve prve se tek ukinuo ruski ali to nije bitno sad). To znaci da je njoj gotovo sigurno engleski treci jezik, naucen usput nakon redovnog skolovanja. Isto kao i meni, pa i ja tako govorim i nije me sramota zbog toga.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 13:31 - pre 157 meseci
Da si ministar itekako bi trebalo da te je sramota, sve ostalo je nebitno i prazna priča…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 15:11 - pre 157 meseci
Citat:
tdjokic: Ti kao da nisi primetio onu primedbu o "babama i zabama", a to nadam se da znas ko je izjavio i on je poznatiji i mnogo "tezi" politicar nego sto je ova ministarka.

Svašta. Pa gde ćeš bolji dokaz da je čovek za dve klase ispred današnjih ministara. To što je Vuk napravio taj gaf znači pre svega dve stvari:

1) Da je govorio svoje reči, iz glave.
2) Da je govorio iz glave na engleskom.

A tek na kraju da nije znao da idiom ne može tek tako bukvalno da se prevede.

O takvom nastupu dotična ministarka može samo da sanja.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 16:39 - pre 157 meseci
Ja sam se valjao od smeha kad sam ovo video. Blam nad blamovima!

I ne znam, neko rece ne objavljuju ministri svaki dan ovakve vesti pa je imala tremu... ma da. Nema, bre, pojma engleski.

Sta sad, drugovi iz moje branse, kontrolori letenja, ce ovako da sricu engleski s puskica kad dodje do neke stresne situacije na radaru?

"JAT siksejsiks trefik ahed ekspedajt disend tu flajlevel tuforziro"

Ma da...

Ovo je smesno.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 17:05 - pre 157 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=gmOTpIVxji8
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)04.06.2011. u 19:11 - pre 157 meseci
Opet vi istu pricu! Normalno da se za kontrolora letenja zahteva odlicno znanje engleskog + dodatno znanje iz te profesije a za ministra se pre svega zahteva "da je podoban".
Citat:
jablan: Svašta. Pa gde ćeš bolji dokaz da je čovek za dve klase ispred današnjih ministara.
Ama jeste covece! Ali, njemu je to bio samo jedan od razgovora / izjave sta god, uprkos tome on i salje ostaje on a ovo sa Mladicem je jednom u zivotu i nije smela nikako da pogresi, svi su se utrtili od vrha do dna vlasti, zar ti nije jasno! Ceo svet upro oci u njih i ona jadna sta ce - citaj ono papirce, nema veze, samo da dogura nekako do kraja izjave. Da je nesto zaxxxla Tadic bi je momentalno oduvao, jasno kao dan.

To posle nije obicna greska nego skandal. Slucajno sam na TV uhvatio momenat kad su danas papa i Josipovic stajali na pocetku crvenog tepiha i samo sto nisu krenuli, kad ti se moj papa okrenu na njegovu desnu stranu, skoro da je okrenuo ledja kameri i poceo neki razgovor sa onim njegovim iz pratnje. U jednom momentu sam pomislio skoro da ce da se vrati u avion, zivi humor! Porazgovarase oni dosta dugo tako, Josipovic stoji i ceka pored njega dok se papa nije okrenuo ka kameri a ja presao na drugi kanal.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Snezana Malovic i konferencija na Engleskom (majko mila blama) :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17061 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.