Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Acer 5738G-potpuno beo ekran i apsolutna koma

[es] :: Laptopovi :: Acer 5738G-potpuno beo ekran i apsolutna koma

[ Pregleda: 3918 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sale72

Član broj: 90938
Poruke: 43
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Acer 5738G-potpuno beo ekran i apsolutna koma21.05.2011. u 20:04 - pre 157 meseci
Imam cudan kvar na ovom laptopu.

U toku rada (deca su radila to nesto) ekran je jednostavno postao sasvim beo i masina od tada ne daje nikakve znake zivota. Ne reaguje ni na koju kombinaciju tastera, ni na on/off dugme, jedino moze da se iskljuci ekran i opet ukljuci. Ni kada ubacim butabilni cd ne reaguje nekon tog nazovi ukljucivanja i iskljucivanja.

Uopste nemam ideju sta bi moglo da mu bude?

Bilo bi lepo ako neko ima neki savet ili slicno..
Pozz
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Acer 5738G-potpuno beo ekran i apsolutna koma26.05.2011. u 16:59 - pre 157 meseci
Citat:
Ne reaguje ni na koju kombinaciju tastera, ni na on/off dugme, jedino moze da se iskljuci ekran i opet ukljuci.


a kako iskljucis ekran i opet ga ukljucis ako ne reagira na on/off dugme? Vadis bateriju? Ako je tako, nesto su gadno smuckali :)
Ako ipak reagira na on/off (treba da se drzi bar 5 sekundi da bi se ukljucen laptop iskljucio) prikljuci externi monitor. Ako dobijes sliku, mozda je problem u displeju.
to za pocetak

 
Odgovor na temu

sale72

Član broj: 90938
Poruke: 43
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Acer 5738G-potpuno beo ekran i apsolutna koma27.05.2011. u 16:51 - pre 157 meseci
pokusao da ga prikljucim spoljnimonitor, nema rezultata. Vadio RAM i startovao bez nje, bez rezultata, isto je bilo i bez harda. Jos jedna informacija, nakon dvadesestak sekundi se iskljuci i beo ekran, a kada je prikljuceno spoljno napajanje, lampica koja to poukazuje nije ukljucena....
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.137.*



+69 Profil

icon Re: Acer 5738G-potpuno beo ekran i apsolutna koma28.05.2011. u 11:25 - pre 157 meseci
Ne znam koliko ces postici trazeci kvar tako u kucnoj varijanti (bez odgovarajucih instrumenata). To sto mozes da uradis vec si uradio (vadjenje HDD, ram, .... ).

Ovako napamet, u pitanju je graficka, flat kablovi ili monitor. S obzirom da ne radi ni na externi monitor vjerovatno graficka ... ali kao sto rekoh, bez servisa tesko i napamet.
Izvadi bateriju, ponasa li se isto?
Isto to, koliko mu treba kada ga upalis da blinkne lampica za HDD, zavrti CD, ... tj. da pocne da ucitava ...

Edit:
tj. koliko ceka GPU

Izvadi bateriju, iskljuci napajanje.
Drzi taster Fn i Escape, dok drzis ta dva tastera ukljuci napajanje (baterija mora van laptopa)
U trenutku kada ukljucis napajanje, na dugmetu za paljenje laptopa treba da blinkne crveno svjetlo.
Pusti Fn i Escape, ukljuci laptop. Trebalo bi da zvuci kao da ventilator radi pet puta vecom brzinom (kao da izduvava laptop), tj. kao nikada do sad.
Pusti ga tako slobodno 30-60 sec., iskljuci ga tako sto ces mu izvuci napajanje.
Koje ti je boje ekran (crna, bijela, saren (kockice))



[Ovu poruku je menjao missortr dana 28.05.2011. u 12:41 GMT+1]
:D
 
Odgovor na temu

sale72

Član broj: 90938
Poruke: 43
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Acer 5738G-potpuno beo ekran i apsolutna koma28.05.2011. u 20:49 - pre 157 meseci
Probao, esc+fn, pa onda ukljucivanje napajanja, i nema nicega, lampica nije svetlila crveno... Jos jedna informacija, cd fioka ce ne moze otvoriti (bez spajalice), i ne moze da zavrti cd, a i hdd se ne cuje i ne vrti se....
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.164.*



+69 Profil

icon Re: Acer 5738G-potpuno beo ekran i apsolutna koma29.05.2011. u 10:06 - pre 157 meseci
Hm, ne cita HDD, ne zavrti CD znaci uopste ne pocinje sa radom.
Mozda da je graficka vjerovatno, tj. s obzirom na model koji si naveo, vidim da je u pitanju integrisana graficka tj. nalazi se ugrajena na maticnoj ploci i samim tim blokira rad iste...
Naravno, opet ponavljam, da bi se precizno dijagnosticiralo nista bez alata (servis), vidi koliko je tamo dijagnostika u najblizem servisu pa ...

L.P.
:D
 
Odgovor na temu

homoljac
Žagubica

Član broj: 82173
Poruke: 59
93-86-46-135.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Acer 5738G-potpuno beo ekran i apsolutna koma11.06.2011. u 18:25 - pre 156 meseci
Znam da nisam na pravom mestu sto se tice marke ali imam slican problem sa ekranom. U pitanju je notebook Samsung NC10. Radio je sasvim ok do skoro,dok odjednom nije poceo da gubi sliku. Mrdnem li monitor slika se pojavi,pustim li ga pojavi se beo ekran. Svi simptomi navode na to da je u pitanju FLAT kabal. Je li tako? Otvorio sam monitor cisto da vidim gde bi mogao da gubi kontakt. Skinuo sam plastiku oko ekrana,kada sam prisao srafcigerom da odvrnem srafcic sto drzi ekran za sarkicu SLIKA SE POJAVILA!!! Odvojim srafciger slika se izgubi! Na kraju sam odvrnuo oba srafcica (tj. sva 4 kom) sto spajaju sarke i monitor,dosao do Flata i polako ga prepipavao da vidim da li ce da dobije sliku. Nista se nije desavalo sem belog ekrana. Cim sam dodirnuo metalni okvir od ekrana za metalnom sarkicom slika se pojavljivala i gubila u zavisnosti kakav je bio kontakt izmedju ekrana i sarke. Na kraju svega sam zavrnuo ta cetiri srafa i ekran ZA SAD ima sliku. Dokle ce to da potraje ne znam. Zna li neko o cemu se radi??? Da li je to kvar ili su se srafcici olabavili i nije bio dobar kontakt. Nije mi poznato ni da li to mora da bude tako. Koliko znam kabal je taj koji daje sliku na ekranu. Kakve veze ima "masa" uslovno receno sa svim tim?
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Acer 5738G-potpuno beo ekran i apsolutna koma

[ Pregleda: 3918 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.