Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Borin Studio-SE "44250 izvedba"

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Borin Studio-SE "44250 izvedba"

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77087 | Odgovora: 428 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Borin Studio-SE "44250 izvedba"17.05.2011. u 20:54 - pre 157 meseci


"Od ovog (nekad sony cd-plejera) planiram da smajstorim jedan STUDIO-SE. Kad odštampam pločice na papir vidjeću šta ću sa rasporedom unutar kutije,da li će ostati isti. Ovih dana će možda "pasti" i pločice sve zavisi od brojnog stanja novčanica u mom novčaniku...

HVALA BORO MNOGO!"






"chop your own wood and it will warm you twice..."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"17.05.2011. u 21:18 - pre 157 meseci
Ovako nekako je izgledala moja pruka u temi "Šta mislite o kombinaciji Borinih..." ,sad se odmililo par milimetara dalje.

Hladnjaci su mi nastali presjecanjem jednog baš velikog na dva manja,ali ostali su poprilično gabaritni i oni definitivno ostaju kako jesu. Najveći problem mi stvara nabavka ovih malih kondezatora od 33pF,100pF,68pF,150pF. Nije problem nabaviti keramičke ali kad čovjek traži maltene bilo koju drugu vrstu,to je kao da u današnja vremena traži posao sa redovnom platom! Gotovo nemoguće...
Pitanja za sve koji znaju i umiju;

1) Gdje se vi i kako snalazite pri nabavci wima/poliester/stirofleks kondezatora malog kapaciteta reda xxpF?

2)Koje bi najradije stavili kao poslednje nužno zlo?

3)Koje uređaje da počnem da sakupljam a da u sebi imaju pristojne xxpF-kondezatore?

Stvarno bi nerado stavljao keramičke kondezatore u pojačalo poput ovog...koliko sam čuo to bi bilo kao kad bi sipao benzol u bentlija kojeg sam sastavljam...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"17.05.2011. u 22:05 - pre 157 meseci
Što to sečeno ne stavi dole da se ne vidi?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
77.238.220.*



+39 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"17.05.2011. u 22:20 - pre 157 meseci
Evo par mojih skromnih misljenja o kondezatorima.
Gdje nabavljam iz podruma:))Uredjaji mjerni instrumenti,stari audio uredjaji itd.
Ja licno nisam cuo neku razliku izmedju tih dole navedenih vrsta kondez,ajde recimo Wima je naj bezbolniji,relativno ne kosta puno.
Sto se tice keramickih,pa ja jos nisam zamjenio iz svoga "Studio"-a, gore navedene keramicke.
O samom pojacalu samo sve najbolje,brz,detaljan,fantastican prostor,ne naporan za slusanje sa obilje snage,imas osjecaj da je pojacalo puno jace od tih navedenih wati.Pocinjes da cujes stvari na cd-u ili ploci koji nisi prije primjecivao.Bas je cvrst i dubok.
Ma o Borinim pojacalima znas moje misljenje,nazalost nema jos kitova.
Pozdrav drug:))
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"17.05.2011. u 22:24 - pre 157 meseci
"Šminka" i farbanje cijele kutije će doći na samom kraju,sad mi je bitnija nabavka ovih "sitnica"... Gledao sam kako izgleda kad se postavi sadašnji donji kraj gore-vjeruj mi ovo je vizuelno najbezbolnija opcija...

Da li se ja nešto zavaravam ili je nekako sve zamrlo? Ne sjećam se da je iko osim nikko-a(koji svake nedelje nešto novo "odštanca" ) i mene sa SymAsym-om i clepsidrom,u poslednjih pola godine-godinu "nagrizao-ojeo" i jednu jedinu pločicu,a kamoli sastavio neki kompletan uređaj? Tu i tamo pojavi se po neko sa problemom oko popravke koja se završi ili brzo ili jadno,niko više ništa novo ne pravi niti sastavlja...šta se ovo dešava...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"17.05.2011. u 22:34 - pre 157 meseci
Citat:
44250 Da li se ja nešto zavaravam ili je nekako sve zamrlo?


Polovni fabrički su toliko pojeftinili da je možda to u pitanju!


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"17.05.2011. u 22:58 - pre 157 meseci
Ma nemam pojma...ako je fabričko najjeftinije je novo-makar kako to nekome glupo zvučalo!

Nestadoše ljudi koji su nešto voljeli zato što je njihovom rukom napravljeno i radi...

Od polovnjaka jedino mogu da se iskoriste dijelovi poput transformatora (ako su ispravni) i hladnjaka (koji su rijetko kad dovoljne veličine jer je disipacije uvijek mnogo-ako neko voli glasno bez pretjeranog obzira na kvalitet onda je jasno zašto-zbog velike snage pojačala, a ako neko voli čisto i vrhunski opet je jasno-a-klasa traži dobro hlađenje). Sve ostalo je,bar što se tiče pojačala, dovoljno staro da bi postalo nepouzdano-stari sušni elektrolitski kondezatori,šuštavi potenciometri,preklopnici-prekidači-releji sa pohabanim kontaktima koji stvaraju probleme...jedino što u tom "jeftinom" preostaje a da valja su dakle transformatori,kutije i blok-kondezatori! Pa da se vratimo na temu-gdje nabaviti pikoFarade a da nisu od istog materijala kao wc-šolja? U kojim prodavnicama,i kakvim uređajima? Ako baš budem morao koristiću ih ali bi najradije da ih izbjegnem ako se ikako može...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"17.05.2011. u 23:36 - pre 157 meseci
Citat:
nikko: Evo par mojih skromnih misljenja o kondezatorima.
Gdje nabavljam iz podruma)Uredjaji mjerni instrumenti,stari audio uredjaji itd.
Ja licno nisam cuo neku razliku izmedju tih dole navedenih vrsta kondez,ajde recimo Wima je naj bezbolniji,relativno ne kosta puno.
Sto se tice keramickih,pa ja jos nisam zamjenio iz svoga "Studio"-a, gore navedene keramicke.
O samom pojacalu samo sve najbolje,brz,detaljan,fantastican prostor,ne naporan za slusanje sa obilje snage,imas osjecaj da je pojacalo puno jace od tih navedenih wati.Pocinjes da cujes stvari na cd-u ili ploci koji nisi prije primjecivao.Bas je cvrst i dubok.
Ma o Borinim pojacalima znas moje misljenje,nazalost nema jos kitova.
Pozdrav drug)


Heeej nikko baš mi je drago da si tu! Nekako smo poslali postove u isto vrijeme pa nisam evo do sad primjetio tvoje "pisanije". Kao i uvijek mnogo se uzdam u tvoje iskustvo,preporuke i audiofilsko uho,pa ću tako i ovaj put! Dakle stari audio i mjerni uređaji čuvajte me se! Nego,nikko,gdje ti ono bi podrum,na kojoj adresi... ? Veliki veliki pozdrav drug,hvala na detaljnom i brzom odgovoru!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

kan042
Nebojša
Mostar

Član broj: 175364
Poruke: 352
77.221.25.*



+2 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"17.05.2011. u 23:52 - pre 157 meseci
Citat:
44250: "Da li se ja nešto zavaravam ili je nekako sve zamrlo? Ne sjećam se da je iko osim nikko-a(koji svake nedelje nešto novo "odštanca" :) :) :) :) ) i mene sa SymAsym-om i clepsidrom,u poslednjih pola godine-godinu "nagrizao-ojeo" i jednu jedinu pločicu,a kamoli sastavio neki kompletan uređaj? Tu i tamo pojavi se po neko sa problemom oko popravke koja se završi ili brzo ili jadno,niko više ništa novo ne pravi niti sastavlja...šta se ovo dešava...


Čudno, i ja sam stekao isti utisak da niko ništa ne radi. Što se kondenzatora i općenito kvalitetnijih dijelova tiče potpuno te razumjem, ja se ubijam da nabavim i najgluplju sitnicu. Potpuno se slažem s nikkom ali čak ni ti izvori mi nisu dostupni.
Nažalost nisam sklon tomu da stavim bilo šta i tako sad imam hrpu finih projekata koje nikako da završim. Vjerujem da će ti wime biti sasvim dobre a to mislim da možeš lako da nabaviš u Bgd i Nišu. Koliko sam upratio po forumima ima nekoliko trgovina gdje možeš naručiti dijelove koje želiš a nisu im interesantni da ih imaju stalno na lageru, pretraži malo i telefon u ruke. Možeš nabavljati i preko on-line trgovina sa kreditnom karticom. Pay-Pal kod vas ne funkcioniše ako sam dobro informisan. Problem je naravno poštarina i carina a dešava se da nešto nemaju ili čak pošalju pogrešnu vrijednost.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"18.05.2011. u 08:12 - pre 157 meseci
Hej kan042,pozdrav! I tebe nešto dugo nije bilo (bar na ovom forumu),sad znam i zašto!

Probao sam preko interneta da pretražujem kataloge mnogih firmi u Beogradu,Nišu,Čačku...i svuda slična priča,nekako sve počinje od nekih 10nF pa na više,i svi redovno oskudjevaju sa majušnim vrijednostima. Nisam do sad imao iskustva sa naručivanjem pojedinih komponenti koje inače nemaju na lageru,ali kao i za sve ostalo tako i za ovo postoji prvi put pa ću probati kod ovih kod kojih najčešće pazarim. Na žalost kao i sve ostalo u ovoj zemlji tako i poručivanje preko interneta ne funkcioniše,valjda se ovi naši tajkuni i lopovi sa vlasti plaše da bi sirota raja mogla nešto da kupi a da nije najskuplje u Evropi i svijetu,i da nije prošlo kroz njihov novčanik. Ako ne nađem nešto drugo počeću sa keramikama,pa ako kasnije naiđem na štogod bolje neće mi biti teško da ih zamjenim. U međuvremenu "pustiću bubu" po komšiluku da kod mene odlažu svoj elektronski otpad,iako me ženski dio ukućana(mati i supruga) već hoće u top da strpaju!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"18.05.2011. u 08:57 - pre 157 meseci
Kad sam ja pravio STUDIO-SE komponente sam poručivao sa:
http://distribucija.altpro.hr/
http://export.farnell.com/jsp/...jsp_A&_DAV=en_EX_DIRECTEXP

Sve stigne za 15-ak dana. I sve je OK kvalitete.

Inače imam pozitivno iskustvo sa ovim pojačavačem i toplo ga preporučujem za samogradnju ;)

Pozdrav
Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"18.05.2011. u 09:38 - pre 157 meseci
Još ne znam da li ću uspjeti poručiti odavde,ali imaću u vidu ove nabavke što si naveo,hvala vodjang! Komentari i iskustva svih sa raznih foruma,a nekako naročito nikko-va i tvoja naveli su me da krenem u ovu avanturu,da sastavim pa i čujem kako ono zvuči preko clepsidre pored SymAsym-a i DOGCmk2(još jednom hvala nikko! ) koje trenutno imam,i DOGC-H i LEGEND-a koje sam počeo. Čudo je ovaj hobi. Dobro je Borivoje napisao na BAS-u,ko se jednom u ovo upeca...ma hobi je za desetku!

(poslao pitanje e-mailom o mogućnosti porudžbine iz Srbije,uskoro se nadam odgovoru...)

[Ovu poruku je menjao 44250 dana 18.05.2011. u 10:51 GMT+1]
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"18.05.2011. u 10:34 - pre 157 meseci
Citat:
44250: nekako sve počinje od nekih 10nF pa na više


Ma ima u Nišu ovde i ovde, skoro sam uzimao 12pF jedino što su (verovatno) najgori...
Aca 93
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"18.05.2011. u 10:49 - pre 157 meseci
Iako postoji mogućnost da sam previdjeo po nešto pregledavajući kataloge svih petnaestak prodavnica u RS,ipak do sad nisam našao gdje kod nas kupiti pFarade osim keramičkih,a njih imami ovde u gradu. Najsitnije što sam našao a da nije keramika bilo je u uPrincu od poliestera 1,5nF. Volio bi da griješim!

E da,sad se sjetih-dragan.83 je radio nešto novo zadnjih par mjeseci,sigma i aleph ako se ne varam!

Pozdrav dragane.83!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"18.05.2011. u 11:35 - pre 157 meseci
Citat:
44250: Ovako nekako je izgledala moja pruka u temi "Šta mislite o kombinaciji Borinih..." ,sad se odmililo par milimetara dalje.

Hladnjaci su mi nastali presjecanjem jednog baš velikog na dva manja,ali ostali su poprilično gabaritni i oni definitivno ostaju kako jesu. Najveći problem mi stvara nabavka ovih malih kondezatora od 33pF,100pF,68pF,150pF. Nije problem nabaviti keramičke ali kad čovjek traži maltene bilo koju drugu vrstu,to je kao da u današnja vremena traži posao sa redovnom platom! Gotovo nemoguće...
Pitanja za sve koji znaju i umiju;

1) Gdje se vi i kako snalazite pri nabavci wima/poliester/stirofleks kondezatora malog kapaciteta reda xxpF?

2)Koje bi najradije stavili kao poslednje nužno zlo?

3)Koje uređaje da počnem da sakupljam a da u sebi imaju pristojne xxpF-kondezatore?

Stvarno bi nerado stavljao keramičke kondezatore u pojačalo poput ovog...koliko sam čuo to bi bilo kao kad bi sipao benzol u bentlija kojeg sam sastavljam...


Ima bas dosta tih malih kondenzatora u Studio amp-u. Ako uzimas keramicke, gledaj da imaju neku crnu tacku gore na njima, oni su NPO tipa. Potrazi na internetu sta znaci NPO ako kojim slucajem ne znas sta je to. Mislim da je jedan forumas " muki " ili " ziki ", sa drugog foruma, pravio studio i da je koristio epcos-ovu keramiku, plave su boje.

Ako kelco nema wima FKP2, onda gledam farnell i buerklin, tu imas sve vrednosti a i razlicite tolerancije. Sto je tolerancija manja to je i skuplja komponenta. Kada imam love, uglavnom gledam da stavim mica kondenzator, u farnell-u ih ima na tone samo sto nisu bas jeftini. To bi najbolje bilo da stavis, jedino je sada pitanje finansija. Ako ne mozes toliko da izdvojis, vidi onda Wima FKP2 ili kao sto ti kazes u krajnjoj nuzdi keramiku. Sto se uredjaja tice to stvarno ne znam, pitanje je cak i ako bude u nekim uredjajima da li ce biti tih vrednosti. Preko Tagor-a se sve to moze poruciti.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"18.05.2011. u 11:42 - pre 157 meseci
Citat:
44250: "Šminka" i farbanje cijele kutije će doći na samom kraju,sad mi je bitnija nabavka ovih "sitnica"... Gledao sam kako izgleda kad se postavi sadašnji donji kraj gore-vjeruj mi ovo je vizuelno najbezbolnija opcija...

Da li se ja nešto zavaravam ili je nekako sve zamrlo? Ne sjećam se da je iko osim nikko-a(koji svake nedelje nešto novo "odštanca" ) i mene sa SymAsym-om i clepsidrom,u poslednjih pola godine-godinu "nagrizao-ojeo" i jednu jedinu pločicu,a kamoli sastavio neki kompletan uređaj? Tu i tamo pojavi se po neko sa problemom oko popravke koja se završi ili brzo ili jadno,niko više ništa novo ne pravi niti sastavlja...šta se ovo dešava...


Varas se Aleksandre, varas! Znas da radim Sigmu? E pa sve je to kompletno uradjeno(mislim na plocice), stavljeni su hladnjaci, napravljena je zastita a takodje je uradjeno kolo za ukljucenje i soft start. Na ovom forumu nisam postavljao slike zastite i tog kola za ukljucenje, iance sam na drugim forumima postavio i fajlove za sve to a i slike.


http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"18.05.2011. u 11:56 - pre 157 meseci
Citat:
viktor1986: Varas se Aleksandre, varas! Znas da radim Sigmu? E pa sve je to kompletno uradjeno(mislim na plocice), stavljeni su hladnjaci, napravljena je zastita...


Bolje je da se varam nego da sam u pravu barem u ovom slučaju! Znam da ti i dragan.83 istovremeno radite na istom projektu ali i vas dvojica ste mi nešto "zatajili" u poslednje vrijeme,barem vas ovde ne nalazim često...

Citat:
viktor1986: ...napravljena je zastita a takodje je uradjeno kolo za ukljucenje i soft start. Na ovom forumu nisam postavljao slike zastite i tog kola za ukljucenje, iance sam na drugim forumima postavio i fajlove za sve to a i slike.


E to sam gledao prije par nedelja na tom forumu,samo tad još to nisi bio "zgotovio",čekao si na neke dijelove iz radio-kluba ako se ne varam... Tvoja djela su oličenje tvog umijeća,strpljenja,znanja i vještine nabavke materijala sa svih strana,sveukupno to daje stvarno vrhunske rezultate kako vizuelno tako (siguran sam) i zvučno. Veoma je teško dostići tvoj nivo izrade... Baš mi je drago što sam uspio da te "isprovociram" da se javiš i odaš nam tvoje sisteme nabavki! Veliki pozdrav drugari!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"18.05.2011. u 12:41 - pre 157 meseci
Ma lako je Draganu kada on sigurno ima stalan posao i prihode. Ja toga nemam, zato ide sporo.

Ma vrlo je lako dostici moj nivo izrade, samo nabavis dobre plocice i super delove i to je to, nema tu nista drugo specijalno. Imam srecu sto zivim blizu glavnog grada i da mogu poruciti iz inostranstva delove. Samo mi reci koji studio radis, koliko se secam Bora je na drugom forumu dao neku novu semu za njega. Inace, kod njega mozes nabaviti i izlazne tranzistore ako se ne varam.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"18.05.2011. u 13:04 - pre 157 meseci
Citat:
viktor1986: Ma lako je Draganu kada on sigurno ima stalan posao i prihode. Ja toga nemam, zato ide sporo.


Ha ha ha,uvijek je tuđa grba nekako lakša nego svoja,čudo jedno...

Citat:
viktor1986:

Ma vrlo je lako dostici moj nivo izrade, samo nabavis dobre plocice i super delove i to je to, nema tu nista drugo specijalno. Imam srecu sto zivim blizu glavnog grada i da mogu poruciti iz inostranstva delove. Samo mi reci koji studio radis, koliko se secam Bora je na drugom forumu dao neku novu semu za njega. Inace, kod njega mozes nabaviti i izlazne tranzistore ako se ne varam.


E sad si me zabrinuo...studio SE je u pitanju,evo je šema prema kojoj radim...

Nisam baš popratio podudarnost rasporeda elemenata na pločici sa šemom mada mislim da je to-to... sad samo zavisi da li je to ta verzija koju je Borivoje postavio tamo...

"chop your own wood and it will warm you twice..."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kan042
Nebojša
Mostar

Član broj: 175364
Poruke: 352
*.tel.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"18.05.2011. u 13:22 - pre 157 meseci
Koliko vidim ovo je raspored sa pločice koju je Viktor napravio. Pazi na raspored izlaznih tranzistora (potkrala se mala greška u oznakama) i kondenzator 47µF/50V koji treba biti manjih dimenzija (stavi 16 ili 25V). Za novu shemu ne znam i nadam se da će Viktor pojasniti (kad, koji forum i koja je razlika).
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Borin Studio-SE "44250 izvedba"

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77087 | Odgovora: 428 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.