Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorenje TV - Univerzalni daljinski

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Gorenje TV - Univerzalni daljinski

[ Pregleda: 9682 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

red_baron90
Tuzla

Član broj: 175620
Poruke: 8
89.146.186.*



Profil

icon Gorenje TV - Univerzalni daljinski11.05.2011. u 21:08 - pre 157 meseci
Pozdrav svima . Kupio sam univerzalni daljinski Pilote URC 2002-P, te prilikom trazenja koda (automatskog) dobijam rezultate koji su slicni onima koje je potrebno postici (dovoljno da imam prebacivanje programa, smanjivanje i pojacavanje zvuka, kontrasta ..., teletekst, te trazenje programa), medjutim nikada nije moguce sve dobiti. Cesto mogu bez problema prebacivati programe i gledati teletekst, ali ne mogu da vrsim pretragu programa, ili obrnuto. Tv koji koristim je poprilicno star, nekih 14 godina, a podaci koje imam na njegovoj poledjini mi ne mogu reci nista o kodu za njega (mada u upustvima pise da je moguce na osnovu njih to saznati, pa mozda nekom strucnijem oku slijedece i kaze nesto):

TV: Gorenje
TIP: 555S17
MODEL: Gorenje ATL TX
ART. No : 487800
Serial No: 9040168

Takodjer jos jedno pitanje, nevezano bas sa ovom temom, ali da sa TV-om, kada prebacim u AV podrucije, samo mi se sive linije pojave, te nije moguce prikljuciti nijedan uredjaj koji radi na AV (DVD player ili slicno), pa da li neko zna sta bi mogao biti problem, ukoliko nije nista previse komplikovano naravno .

Hvala ukoliko neko pomogne , a ukoliko ne, opet hvala sto ste procitali ovo .
 
Odgovor na temu

zmajtv
Jagodina

Član broj: 126520
Poruke: 657
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Gorenje TV - Univerzalni daljinski12.05.2011. u 09:43 - pre 157 meseci
Najbolje je da pronadjes kopiju originalnog daljinca. Ti univerzalci retko kad zavrse posao,a platis ga po nekad i vise no original. Probaj da mu kucas kodove od GoldStara ,mozda na nekom nadjes memorisanje.

To sa linijama,da li si pokusao da zakacis neki uredjaj? Moguce da te linije postoje i na TV-u,samo dodju do izrazaja na tamnoj podlozi? Kad zakacis DVD,mozda ih ne budes primecivao.
 
Odgovor na temu

red_baron90
Tuzla

Član broj: 175620
Poruke: 8
*.PPPoE-5811.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Gorenje TV - Univerzalni daljinski12.05.2011. u 18:57 - pre 157 meseci
Citat:
zmajtv: Najbolje je da pronadjes kopiju originalnog daljinca. Ti univerzalci retko kad zavrse posao,a platis ga po nekad i vise no original. Probaj da mu kucas kodove od GoldStara ,mozda na nekom nadjes memorisanje.

To sa linijama,da li si pokusao da zakacis neki uredjaj? Moguce da te linije postoje i na TV-u,samo dodju do izrazaja na tamnoj podlozi? Kad zakacis DVD,mozda ih ne budes primecivao.

Kao prvo, da se zahvalim na odgovoru.

Vezano za kopiju daljinca, ona kosta 30 KM (nekih 15 €, ako ti je draze ), barem je toliko kostala kada sam je zadnji put kupio , a ovaj univerzalac me kostao 6 KM (nekih 3 € ) i sa njim sam nasao neki prelazan nacin kako da radim, jer je moguce umemorisati dva TV-a, pa umemorisem jedan sa jednim opcijama, drugi sa drugim i tako dobijem jedan daljinski, nije neko rijesenje, ali boljeg trenutno nemam.

Sto se tice linija, nisam bas najbolje opisao, to je zapravo vise kao snijeg i pojavljuje se uvijek, sa prikljucenim DVD-om ili bez njega , te se svo vrijeme krece, kao da imam neki vrlo vrlo los kanal koji nevidim od snijega, ali slika "skace".
 
Odgovor na temu

zmajtv
Jagodina

Član broj: 126520
Poruke: 657
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Gorenje TV - Univerzalni daljinski13.05.2011. u 13:12 - pre 157 meseci
Aha. To sa linijama je verovatno zato sto ti je kabal ukljucen u AV2 a TV ti je na AV1.

Ovo sa daljinskim mi zvuci neverovatno,jer kod nas u Srbiji je standardna cena 400din za takve kopije. Po negde ima da se nadju i za 300din.

[Ovu poruku je menjao zmajtv dana 13.05.2011. u 14:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

red_baron90
Tuzla

Član broj: 175620
Poruke: 8
*.PPPoE-5244.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Gorenje TV - Univerzalni daljinski16.05.2011. u 08:56 - pre 157 meseci
Citat:
zmajtv: Aha. To sa linijama je verovatno zato sto ti je kabal ukljucen u AV2 a TV ti je na AV1.

Ovo sa daljinskim mi zvuci neverovatno,jer kod nas u Srbiji je standardna cena 400din za takve kopije. Po negde ima da se nadju i za 300din.

[Ovu poruku je menjao zmajtv dana 13.05.2011. u 14:26 GMT+1]

Sto se tice linija, imam samo jedan ulaz na TV-u .

Sto se tice daljinskog, jbg tako je .
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Gorenje TV - Univerzalni daljinski

[ Pregleda: 9682 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.