Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan

[es] :: Security :: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81605 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan13.04.2011. u 20:22 - pre 157 meseci
1.5 < 1.5.23
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.teol.net.



+6455 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan13.04.2011. u 20:29 - pre 157 meseci
Citat:
Milos911: A ako su koristili strani proxy? Bas ce neki holandjanin/indijac/poljak/whatever da se cima oko problema domacih idiota...

Tom Holanđaninu/Indijcu/Poljaku/whatever stiže ZAHTEV od policije suverene države da predaju kompletan server, a ukoliko to ne učine server im se prisilno oduzima i oni snose zakonske posledice zbog otežavanja posla policiji i eventualno se terete za saučesništvo ako se prave pametni (ne čuvaju logove ili ih namerno obrišu).

Policija ne šalje molbe, već zahteve, a to je velika razlika.. I kako od FBI stigne zahtev da se pleni server u Srbiji, tako i srpska policija može da pošalje zahtev u FBI da plene server u USA. I takve stvari se dešavaju, skoro sam čitao za slučaj da je FBI tražio da se zapleni domaći server upravo zbog toga što je bio proxy, a možda će se vlasnik servera i javiti ovde sa više informacija jer je član ES-a..
 
Odgovor na temu

_goThic_
Colt Willcox
Java
Coffee City

Član broj: 43667
Poruke: 237
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan13.04.2011. u 20:36 - pre 157 meseci
Nema ništa od toga...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.teol.net.



+6455 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan13.04.2011. u 20:44 - pre 157 meseci
Citat:
_goThic_: Nema ništa od toga...

U koliko se kladimo da će u narednih par meseci bar jedan od ovih što su šarali po sajtu zaglaviti ćorku?

 
Odgovor na temu

poligonX

Član broj: 270447
Poruke: 21
*.pppoe.nn.ertelecom.ru.



+6 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan13.04.2011. u 20:52 - pre 157 meseci
To bre. Njih treba uhapsiti sto su ukazali na propuste, a cecu, Dacicevu drugaricu treba pustiti na slobodu.
A Paris Hilton nije zaglavila upisanu zatvorsku celiju zato sto je vozila pijana. Ona nije bogata i uticajna. Tamo su glupi. I naravno ne treba niko da dobije otkaz iz visoko tehnoloske sprdnje zbog propusta. Treba da ih nagrade sto su uhvatili kriminalce. Oni su to namerno napravili da bi uhvatili te mangupe.
 
Odgovor na temu

micicmilos

Član broj: 127412
Poruke: 17
*.exe-net.net.



+4 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan13.04.2011. u 20:58 - pre 157 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: 1.5 < 1.5.23

ne postoji 1.5 postoji samo 1.5.x tj familija 1.5.x kao sto je ranije bila 1.0.x a sada trenutno aktuelna ali nedovoljni ispolirana 1.6.x

Citat:
ventura: Tom Holanđaninu/Indijcu/Poljaku/whatever stiže ZAHTEV od policije suverene države da predaju kompletan server, a ukoliko to ne učine server im se prisilno oduzima i oni snose zakonske posledice zbog otežavanja posla policiji i eventualno se terete za saučesništvo ako se prave pametni (ne čuvaju logove ili ih namerno obrišu).

Policija ne šalje molbe, već zahteve, a to je velika razlika.. I kako od FBI stigne zahtev da se pleni server u Srbiji, tako i srpska policija može da pošalje zahtev u FBI da plene server u USA. I takve stvari se dešavaju, skoro sam čitao za slučaj da je FBI tražio da se zapleni domaći server upravo zbog toga što je bio proxy, a možda će se vlasnik servera i javiti ovde sa više informacija jer je član ES-a..


Tor project ili jos sigurnija varijanta I2P i mogu pljunu pod prozor sa zahtevom nema logova nema nicega.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.teol.net.



+6455 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan13.04.2011. u 20:58 - pre 157 meseci
Pusti ti cecu i paris hilton, ovi likovi će da odleže svoje... Na teži način će da ukapiraju da je sujeta veoma zajebana stvar...

Citat:
micicmilos:
Tor project ili jos sigurnija varijanta I2P i mogu pljunu pod prozor sa zahtevom nema logova nema nicega.

Te priče o anonimnosti Tor Projecta mogu da prodaju neukoj javnosti i novinarima, ali apsolutno je naivno uopšte i pomisliti da raznorazne državne službe ne nadgledaju traffic tih mreža tj. šta ulazi, i šta izlazi...
Pa kad je potrebno, već poseduju sve logove i samo izvuku šta ima treba. Hint:
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...dstetu-za-opremu-tajnih-sluzbi

Kada ovi naši imaju 20 miliona evra opreme samo u Telekomu, zamisli šta li tek ozbiljnije službe imaju instalirano po svetu..
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan13.04.2011. u 21:27 - pre 157 meseci
Citat:
ne postoji 1.5 postoji samo 1.5.x tj familija


Znam bre, ali recimo 1.5.17 (ili koji vec) nije isto sto i 1.5.23, itd... kad moram da crtam :)
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan13.04.2011. u 21:53 - pre 157 meseci
evo nam ga i Danilke

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...keri-lako-ruse-drzavne-sajtove
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan14.04.2011. u 06:55 - pre 157 meseci
Citat:
...Danilo Cvjetičanin, stručnjak za internet bezbednost....


Srbija zemlja obecana...jbt :(
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+265 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan14.04.2011. u 08:24 - pre 157 meseci
>>> Pusti ti cecu i paris hilton, ovi likovi će da odleže svoje...

Ma i ovo ce da proguta medijska tisina za par dana. Treba minimizovati stetu a ne nanovo se blamirati.

Inace, ne sumljam da je sajt otvorio neko profi i ne sumnjam da je dovoljno profi uradjeno da mogu da mu pljunu pod prozor. A to da su se neki mladi i naivni zaleteli i pisali svasta ... Takvi ce sada postati krivci.

Prica o FBI i zakonodavstvu je dobar stos. FBI brine da neki virus ne uleti u nuklearnu centralu, da ne padne mreza kontrole leta... o boraniji ne brinu. Zamisli samo zahteb - neki klinci nas blamiraju ovde, pa ako mozete to da .... mislim, ljudi bi popadali sa stolica. Pa i meni kad ukradu mobilnu moze da se pozicionira za par sekundi, ali koga brine moj mobilni. Ako ti je do necega stalo moras to da branis, da ulazes pare. Pa nasi momci su branili prosle olimpijske igre i mnoge bitne sisteme u svetu.

Da je ovaj sajt jos ziv, bas na njemu bi nasli konstataciju da je borba protiv ovakvog kriminala mnogo teska bas zbog toga sto u mnogo zemalja jos nema zakona na tu temu. Cak i ovaj nas je odskora, a u praksi je mrtvo slovo na papiru kao i mnogi drugi zakoni. Bas sad nas na sve strane optuzuju da napadamo sajteve opozicije u Libiji. I to se prica o zaista masovnoj pojavi. A ja nesto ne vidim da se neko potresao zbog toga.... Da ne spominjem sada vec decenijski rat srpsko / hrvatsko / albanskih hakera.

Naravno, da neko ukrade telefon Dacicu, brzo bi ga nasli ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-241-212.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan14.04.2011. u 09:12 - pre 157 meseci
btw, sajt (ona stara prezentacija) je trenutno potpuno javno vidljiva na ovoj beotelovoj adresi , dok se DNS trenutno resolv-uje na Nemanjinu - ona stranica sa "naljutili smo se, baš" upozorenjem.

Ali, stvarno, šerovan server, cpanel, i fantastico koji je i instalirao Joomla-u? Za jednu ovako važnu državnu instituciju?????

Otkaz. Svima. I tetkici što kuva kafu. A ti, ostatku državnog rukovodstva, jedi pite!!!

ps: pogotovo što opet može neko da bane na cpanel beotela, i proba user bgdvtk dok ne pogodi pass, a onda ostavi neku skripticu po volji ;) pa kad sajt opet osvane - živeli :)

*Mada, kad malo bolje razmislim, ipak mi se čini da je prvi upao, i promenio pristupnu šifru na admin/admin, da bi jednostavno olakšao dalje rukovanje klincima i širokim narodnim masama. Što uopšte ne znači da to skida krivicu sa onoga ko je bio zadužen za ovaj sajt. Možda je nesrećni dizajner sajta imao stari tcmd na makini, i sačuvanu šifru za ftp pristup ovom serveru....
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Srdjan Radosavljevic

Član broj: 272524
Poruke: 7
*.singi.rs.



Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan14.04.2011. u 09:16 - pre 157 meseci
@ventura :) - desi bre :)

- sto se tice proxy-a i svega toga, pa svakako da neces koristiti proxy/host sta god, u zemilji gde postoji "internet policija"
hvala bogu na rusiji,kini,albaniji :)


mislim, da se previse cimate oko gluposti :)
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan14.04.2011. u 09:41 - pre 157 meseci
Citat:
VAŽNO OBAVEŠTENjE:

Usled problema tehničke prirode informativni sadržaj ove prezentacije privremeno neće biti dostupan.

Posebno Odeljenje za visoko-tehnološki kriminal Višeg javnog tužilaštva u Beogradu je od 12. aprila 2011 godine preduzelo sve zakonom predviđene i raspoložive mere i radnje radi utvrđivanja identiteta izvršioca krivičnog dela Računarska sabotaža iz čl. 299 Krivičnog zakonika Republike Srbije za koje je zaprećena kazna zatvora u trajanju od šest meseci do pet godina.

U ovom momentu preduzimanje pretkrivičnih radnji otkrivanja i gonjenja teče po planu sa dobrim rezultatima.

Posebno Odeljenje za visoko-tehnološki kriminal će uložiti dodatne napore da izvršioci navedenog krivičnog dela budu osuđeni na odgovarajuće kazne po zakonu.


Klasično komunističko-udbaško saopštenje da se kao malo pripreti, i skine vlastita odgovornost i nedovoljna stručnost tatinih sinova koji tamo rade. To je sve skupljeno s konca i konopca sa nedovoljnim znanjem o internetu i vebu uopšte.Treba motkom sve to razjuriti i konkursom primiti ljude koji su stručni, a takvih u IT svetu sigurno imamo.
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan14.04.2011. u 10:52 - pre 157 meseci
Džabe se vi tu frljate sa joomlama, cpanelima, exploitima i drugim psovkama koje imaju za cilj da predstave nestručnost ljudi koji su administrirali sajt odeljenja za visokotehnološki kriminal, pa još neki i pričaju kako treba tamo deliti otkaze i šta ti ja znam. A po kom to osnovu ? Da je blamaža za njih imati bušan sajt, jeste, ali nije obavezno. Ne postoji zakon, niti bilo kakva obaveza da sajt neke državne uprave ne bude na joomli ili na lošem i nezaštićenom serveru, niti postoji propis koji govori o tome kakvu šifru moraju da imaju. Mogli su da stave i pristup bez šifre, ali to nikome ne daje za pravo da na sajt upadne i da ga modifikuje, isto kao što otključana kuća ne daje nikome za pravo da je opljačka ili demolira i kao što loša zaštita softvera ne daje nikome za pravo da ga piratuje. Da je tako, svako krivično delo bi se moglo opravdati. Ono, ubiješ čoveka, izjaviš da nisi ti kriv, nego on što se nije dobro zaštitio i nije umeo da se odbrani, a nije stavio ni pancir, i pap, dobiješ oslobađajuću presudu. Ili, utajiš porez i onda izjaviš da nisi ti kriv, nego oni što nisu umeli da ti izvuku pare na silu, a sve vreme si ih držao spremne u slamarici, nego su čekali tebe da ih doneseš. Ne ide to tako.

Dakle, slažem se da je sajt trebalo bolje zaštititi i da je ovo totalna blamaža za njih, ali isto tako ove što su upadali i drndali sajt treba pohvatati i srazmerno kazniti, jer loša zaštita ne može biti opravdanje za izvršenje krivičnog dela. Ljudi moraju da shvate da je online kriminal, kriminal kao i svaki drugi, bez obzira što se taj kriminal obavlja kulturno, bez korišćenja toplog i hladnog oružija i bez prljanja ruku. Hebi ga, jel biste vi voleli da vam sutra neko skine sav novac sa računa, a kad prijavite krađu da vam odgovore "Pa što se niste bolje zaštitili, žalim slučaj" ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.nb.rs.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan14.04.2011. u 11:17 - pre 157 meseci
Ja sam u soku. Ne mogu da verujem da neko tako aljkavo radi posao. Prvo, da se drzavni sajtovi ne hostuju u lokalu insitucije sve govori. Drugo sto zelim da napomenem je da nikako ne treba kriviti joomla jer je ona daleko najbolja stvar na netu (svidjalo se to nekome ili ne) ali joj treba posvetiti malo vremena i znanja. Ja cvrsto stojim iza nje i ko je pljuje, nije u pravu. Naravno ovde ne podrzavam da Joomla ide na drzavne sajtove, to je suludo.

Nekoliko stvari nisu uradili sto mene sokira :

1. nisu ukljucili mod_rewrite

2. ostavili /administrator vidljivo i otvoreno (pa mogao je taj admin bar da udaci .htaccess u administrator folder sa neko svojom IP ako nista drugo)

3. nisu sklonili generator

i mnoge druge stvari ...

Uzasno za ovako neku instituciju. Najveci problem je sto nema sistem odgovornosti i ne zna se ko ce i za sta odgovarati. Sta ce, oni sami svoje ljude da tuze? Ja bih pokrenuo inicijativu za javnu raspravu i tuzbe naravno svim zaposlenima.

Sto se tice kaznjavanja, ne razumem sto su krivi klinci sto su se zezali posle razbijanja ? I ja sam im napisao mail (cisto upozorenje da sklone ako znaju), pa sta, jel ce i mene da kazne ?

P.S.

Joomla nikako nije busna. Ja je vrtim/vrteo na preko 20 domena godinama i nikada ni napad a kamoli da je obore. Ko hoce nek izvoli npr. www.pvcprojekt.rs (hostuje se kod oriona) da obori i dobije od mene 25.000 evra. Trazicu od Dulica :)


 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.nb.rs.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan14.04.2011. u 12:22 - pre 157 meseci
a mislim mogli su i nesto od ovoga da koriste ako su vec toliko aljakvi i ako im je tesko to sto rade ....

http://extensions.joomla.org/e...ccess-a-security/site-security

sve na klik - klik pa nek idu onda da piju kafu i beze sa posla
 
Odgovor na temu

urosg3
privatnik
beograd

Član broj: 197713
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan14.04.2011. u 12:37 - pre 157 meseci
pa ovo ti na engleskom
Ubuntu user
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan14.04.2011. u 12:46 - pre 157 meseci
Citat:
VAŽNO OBAVEŠTENjE:

Usled problema tehničke prirode informativni sadržaj ove prezentacije privremeno neće biti dostupan.


Posto je kompromitovani sadrzaj sajta INFORMATIVAN onda je sve OK ..
 
Odgovor na temu

cveticmilan
System administrator
Beograd

Član broj: 105312
Poruke: 161
*.nb.rs.

Sajt: www.nb.rs


+8 Profil

icon Re: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan14.04.2011. u 12:53 - pre 157 meseci
Zasto radikali nisu uspevali uci u Vladu? Nisu znali da je lozinka ADMIN :))
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Sajt odeljenja za visoko tehnološki kriminal hakovan

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81605 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.