Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Servis kanta ili kazna

elitemadzone.org :: MadZone :: Servis kanta ili kazna

[ Pregleda: 3243 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Servis kanta ili kazna11.04.2011. u 23:04 - pre 158 meseci
Počele su detaljne,ali selektivne posete auto servisima u Beogradu za proveru kontejnera za određen tip otpada.
U jednom servisu su postavljeni kontejneri za METAL,ALUMINIJUM,PLASTIKU.Kada je inspektorka pitana šta je komunalni otpad
ona nije znala da da tačan odgovor.Znači gde baciti bananu ?.Bila je opomena,kupljeni kontejneri,pa se dolazi u kontrolu.
Otpad se deponuje na način,zove se ovlašćena služba koja se plaća i odnosi odpad i pravi zapisnik šta je i koliko deponovano.
Ovo je za ovu situaciju,a za ulje sam čuo prepričanu priču da onaj koji prodaje ulje vodi evidenciju kome je prodao koju količinu
i taj je dužan da sa odbitkom 20% da ulje od zamena isto deponuje ovlašćenoj firmi koja će biti zadužena za tu radnju.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna11.04.2011. u 23:32 - pre 158 meseci
Ummm... sta??
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna11.04.2011. u 23:37 - pre 158 meseci
Zar se takve poruke nebrišu.Kanta za otpad,kazne,o tome se radi.Kapiš.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 12:11 - pre 158 meseci
Mogao si, ako si se otreznio od sinoć, da nam pojasniš šta si htio reći. :)
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 12:40 - pre 158 meseci
Ne pijem.Za tebe to ne važi pošto i druge stvari kod vas ne važe tako da možeš nastaviti zimski san.Ovo se odnosi na
upozorenje mehaničarima,servisima koji su registrovani.Pod registrovanim podrazumevam onio koji plaćaju porez pa su
u i samim tim u opasnosti od ne zanemarljivih komunalnih kanzni koja im sledi ako ne budu nabavili kontejnere i selektovali
otpad.Da li je dovoljno pojašnjeno.Ako nije da se slika.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 12:54 - pre 158 meseci
Ne se s pridevom piše zajedno a sa glagolom odvojeno malo si obrnuo
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 13:08 - pre 158 meseci
Čim si priometio tu grešku,shvatio si i poentu reči.
HAJDEda damo (vanredno radnju) zanemarljivih,jer sam temu postavio iz dobrih namra a ne da se komentariše kao sa pijan xm,pravopis.
Znamo da pridevi stoje uz imenice,a glagoli označavaju radnju,a radnja je u ovom slučaju u službi Obaveštenja.Ova kontrola je počela
u zadnje vreme intezivno,tako da me ne zanima, ko se zadnji smeje i pametujem.postujte šta hoćete.Sledeće nedelje skidam konce sa šake
pa nazad na work.

[Ovu poruku je menjao dekster2 dana 12.04.2011. u 14:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dekster2 dana 12.04.2011. u 14:26 GMT+1]
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 13:23 - pre 158 meseci
Nije mi baš najjasnije. Kontrolišu se autoservisi da li odlažu otpad kako treba?
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 13:28 - pre 158 meseci
Da.U istoj kanti ako se nađe metal,aluminijum,plastika servis će biti kažnjen.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

CakNoris

Član broj: 162906
Poruke: 194
62.108.118.*



+32 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 13:50 - pre 158 meseci
Hoćeš da kažeš da u Srbiji postoji automehaničar koji odvaja i skuplja otpad, pa onda plaća da mu ga odnesu?

I zar aluminijum nije takođe metal?

Baš me zanima koje se to firme u Srbiji bave otkupom i ekološkim odlaganjem starog ulja.
Viđao sam automehaničare često da lože to staro ulje.

Upravo sam pronašao sledeći podatak: Samo deset odsto istrošenog auto-ulja se reciklira

Kako kažu ovde, moguće je reciklirati staro motorno ulje kako bi se dobilo novo motorno ulje.



- Kada kažete „niko nije savršen“, Čak Noris to shvata kao uvredu
- Ameri su '45. razmišljali da pošalju Čak Norisa u Japan, ali su se opredelili za humaniju varijantu!
- Bog je hteo da stvori svet za deset dana, Čak Noris mu je dao sedam
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 14:07 - pre 158 meseci
@Hoćeš da kažeš da u Srbiji postoji automehaničar koji odvaja i skuplja otpad, pa onda plaća da mu ga odnesu?
Da,dužan je da zove službu koja je zadužena za to.Servis nije naivan,kao apoteka je,i inspektorka je to naložila
što sam i u početku teme naveo.Našao sam jedan link o otpadu,ne znam da li je svež ali evolinka.
http://www.sekopak.com/files/Zakon_o_upravljanju_otpadom.pdf.
Za ulje sam čuo od 2012.Ali ako si u kontaktu sa nekim ozbiljnijim servisima,ču ćeš priču.Nisam napamet pokrenuo temu.
Kazne su od 500.000 pa nagore.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 14:20 - pre 158 meseci
Ovo je samo još jedan korak u stampedu zatvaranja, gašenja i satiranja svega što u Srbiji radi i zarađuje.

Posle inspektora za đubre i kazne od 500.000 doće će Sokoj (oko 50.000) pa oni sa fonogramima (30.000), pa inspektor PTT sandučića i tako redom dok se ne zatvori i zatre poslednja preduzetnička radnja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 14:27 - pre 158 meseci
Koliko kosta nabavka tog kontejnera?
Kako je regulisano odnosenje sakupljenog?

Ne znam kako svaka normalna stvar u Srbiji postane svoja suprotnost, pa i ova.
Umesto da servisi se utrkuju da to rade, jer se od pomenutih sirovina pravi novac, pa onaj ko ih odvozi, to radi ili besplatno ili uz nadoknadu onom ko sortira - u Srbiji je napad na budzet.

http://vukajlija.com/izgubljen-slucaj

 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 14:38 - pre 158 meseci
Ma uzeo je obične plastične,zelene kontejnere kao u parkovima što skupljaju đubre.Na svakom ispisao za koji je otpad.
Postavio je pitanje,pa ja plastiku jedva koristim,može se desiti da mi treba godinu dana da je napunim,a ona kao te**
ka gleda.Hoće da te kazni a ni zakon u celosti ni njoj nije jasan.Pazi te.Mora da vodi evidenciju predatog otpada.
Lepa fora za firme koje recikliraju.Zoveš da nose otpad,platiš a baja u reciklaži dobio sortirano.Pa romima plaćaju a
ovde naplaćuju.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 14:44 - pre 158 meseci
Da samo dodam.Kada kupuješ limenku,tebi je ta ambalaža zaračunata u cenu.
Kada treba da je baciš,treba da platiš.

•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 16:24 - pre 158 meseci
U tome je i poenta.

Zato bi bilo normalno da grad ima potpisane ugovore sa firmama koje ce odnositi besplatno ono sto njima donosi zaradu.
I jos bi trebale te firme da se lupaju nogama u guz*cu jer su skoro dobile monopol na skupljanje resursa koji je vec zakonom obavezan da se sortira i priprema za dalji transport.

Sve u svemu, naopako kao i obicno.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Servis kanta ili kazna12.04.2011. u 16:49 - pre 158 meseci
Citat:
Isak666: Ne znam kako svaka normalna stvar u Srbiji postane svoja suprotnost, pa i ova.


Hehe, to je upravo to, ekologija na domaci nacin.

Inace, +1 za svaki pokusaj da se uvede bilo kakav red u regulisanje otpada pre negos to se svi podavimo u djubretu. Prekjuce kad je bio onaj jak vetar u Pancevu i u mojoj ulici napravio vrtlog i vrti jedno pedesetak kesa koje je poneo sa sobom iz okolnih ulica. Secam se jasno jer sam drzao dete za ruku i sazaljevao ga jer je to njegovo detinjstvo, da gleda vrtloge plasticnih kesa.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Servis kanta ili kazna

[ Pregleda: 3243 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.