Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drzava ili grad koji su za vas idealni

[es] :: Vodič za emigraciju :: Drzava ili grad koji su za vas idealni

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76936 | Odgovora: 326 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rikelme

Član broj: 36179
Poruke: 87
*.com.

Sajt: www.bhg.rs


+14 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni16.05.2011. u 17:30 - pre 157 meseci
@Milanche, potpuno tačan i lep opis ovog kraja, s tim što opet imam neki utisak da si izostavio mane koje si ti primetio ovde. Verujem da će s vremenom i meni stvari koje mi trenutno ovde nedostaju sve menje smetati (opet ću biti dosadan i reći - trgovi), jer vidim da se i ti slažeš po tom pitanju ali da ti to ne smeta toliko. Bilo bi možda dobro otvoriti posebnu temu o Bay Area-i pa tamo deliti svoje utiske... U svakom slučaju, sve to što si nabrojao jeste tako, i ovo mesto bi bilo za mene bez mana da sam se rodio i odrastao u njemu. Ali eto...

Citat:
@marshmallow
Inace, slazem se i po pitanju prismrdjivanja - svi smo mi subjektivni kada je rec o mestima naseg detinjstva, ali nekada treba povuci granicu.

Pa naravno. Dok odrastaš stičeš sistem vrednosti koji ti preovlađuje kasnije tokom celog života. Kao što volim da popijem jaku tursku kafu ili dobar espresso pre ove američke koja je retka kao čaj (dobar espresso možeš naći ali je uglavnom na 20+km daleko), tako više volim da budem na nekom trgu pre nego u shopping mall-u.
--
 
Odgovor na temu

rikelme

Član broj: 36179
Poruke: 87
*.com.

Sajt: www.bhg.rs


+14 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni16.05.2011. u 23:31 - pre 157 meseci
Ima li nekog ovde da živi u Salzburgu ? Meni je to jako lep gradić...
--
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni16.05.2011. u 23:42 - pre 157 meseci
Citat:
Isak666
Kontam da su SAD toliko raznolike, kao i Evropa da treba dosta godina proputovati i kilometara spucati u guzicu da bi se dobila neka objektivnija slika, a ja sam daleko od toga.


USA jeste raznolika (mnogo vise nego na prvi pogled), ali daleko manje od Evrope. Iz prostog razloga zato sto se radi o jednoj drzavi koja je mnogo duze vremena tesno integrisana za razliku od Evrope.

Primera radi, razliku (kulturnu, arhitektonsku, izmedju temperamenta i drugih tipicnih osobina lokalnog stanovnistva) tipa - London, neko selo u Portugalu ili Grckoj, Barselona, Helsinki, Istanbul, Ivanjica, Pariz, Garmisch Partenkirchen, Napulj... takve razlike jednostavno ne postoje u USA.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni17.05.2011. u 04:55 - pre 157 meseci
@rikelme,

razmisljam o tome sto kazes, i mislim da tu ima nekoliko sistematskih problema.

Prvo:
ono sto kaze Balasevic u "Lipi" - Ko nije drvo razumeo prvo pa tek onda sadio taj nije nista uradio i shvatice kad-tad da ne zna sta je hlad.

Doci u USA a ocekivati Evropu je isti promasaj kao i otici u burekdzinicu i traziti rotkvice, i onda se razocarati sto ih tamo nema.

Dva kontinenta imaju prilicnih razlika u mentalitetu, zivotnom drajvu, duhovnoj i dusevnoj skali vrednosti. Evropa ni priblizno nema toliko
dugotrajno mesanje dalekih i udaljenih rasa kao USA (crnci od 17-veka, orijentalci od 18-tog, populacije Spanaca i Rusa su se verovatno
na kopnu sretali samo u Kaliforniji bas oko SF-a i nigde drugo na svetu).

Prema tome, kvalitativno to tkivo nema sanse da bude isto ili slicno kao u Evropi, niti da stvori istovetne kulturne obrasce.

Citat:
tako više volim da budem na nekom trgu pre nego u shopping mall-u.


Nije mi bas do kraja jasna fascinacija trgom, ali sto kazu - svaka dusa ima svoju radost, pa i mogu da razumem.

Klasicnih evropskih trgova istina je da nema bas puno.

Kafica sa bastama uopste ne mogu da se slozim da nema. Neki su sa izrazitim evropskim smekom (juzna francuska, italija) unutrasnje
arhitekture, baste, namestaja, izbora hrane i pica.

Ako je poenta o skupljanju na otvorenom prostoru i uzivanju u krugu prijatelja uz kafu, a okolo je neko cvece, lete golubovi, prolazi neki svet...

...onda takvih mesta imas sasvim dovoljno sirom oblasti, treba malo strpljenja da se nadju.

Takodje me cudi da bar tri takva mesta nisi zapazio bas u Stanford mall-u - postoji bas raskrsnica dve pesacke staze (blizu su Tiffany, Burbery,
french pastry shop, iza ledja je Macy's) gde bas postoji kolekcija stolova gde ljudi sednu, tu su i fotelje od tikovine sa jastucima. Drugo je kod
organic grocery-ja, preko puta Cocola-e, a trece je ispred Starbucks-a (gde je, dobro se secam cela ekipa prve nedelje februara sedela u lakim
dzemperima po lepom prolecnom vremenu izmedju rascvetalih ruza).

Recenica koja mi je ipak privukla najvise paznje je ova:

Citat:
dobar espresso možeš naći ali je uglavnom na 20+km daleko


koja me je prilicno bacila u nesvest, jer ne znam tacno kako da je povezem sa onim sto znam kako stvari stoje.

Da li je teziste tvrdnje na 'dobar espresso' - ne znam da li ti je ukus za kafu ultra-prefinjen pa ne mozes da nadjes 'pravi' espresso ?

Ako nije to u pitanju, onda '20+km daleko' ocrtava geometrijsko mesto lokaliteta tvog prebivanja - skup tacaka na elipsi sa centrom u San Jose-u,
udaljene 10-15 kilometara (jugozapadni Fremont/Gateway, Capitol Expwy, Alum Rock, kranji juzni hwy 85...). Ta mesta su ili intenzivno naseljena azijskim
nacijama (Fremont koji je prakticno popunjen Indusima, Sikh-ima, Pakistancima, Avganistancima, dosta i Kinezima) koji za kafu prilicno ne haju ili su
bas zabacena (iza Capitol Expwy, Alum Rock, itd) u smislu da su pocela da se grade i naseljavaju negde 95/96-te (sad su na nivou urbanosti nesto
kao Cerak-Vinogradi 1980-tih).

Cak ni u sumama Santa Cruz-a gde znam da ima ljudi koji zive u nekom fazonu prirode nema vise nego 10 km do Scott's Valley-a, Capitole,
ili Saratoge, Campbell-a gde sasvim pouzdano ima odlicne kafe svih fela.

Sto se tice ostatka oblasti, kad krenes na sever vec od sredine San Jose-a ne da ima i espressa i cappucina i macchiatta... nego mislim da ne mozes
preci ni 500 metara (ne racunam ulice sa samo kucama, itd) bez da naletis na neko mesto sa pristojnim izborom kafe (Pete's, Tully's, Starbucks, a
malih mesta sa odlicnom kafom i da ne pominjem. San Francisco i sve na sever, ceo Marin, i Napa/Sonoma imaju bas fensi mesta koja su apsolutno u rangu
slicnih na Mediteranu (Italija, Francuska, Spanija).

Stavise, u poslednjih pet godina mi se jos nije desilo da udjem u hi-tech firmu da nisu imali pristojnu kafe kuhinju sa profesionalnim masinama za
espresso, sam sam ih napravio sa sve mlekom iz frizidera i uduvanom parom iz masine jedno tonu. Imam bar tri prijatelja menadzera koji na svom
radnom stolu drze onu malu nesspresso masinicu u koju ubacujes kapsule sa kafom raznih flavora (columbia, italian roast, french vanilla, almond,
ovo-ono...).

tako da kako god uzmem - ovaj detalj bas moram da uzmem (da budem vrlo pristojan) sa velikim cudjenjem.

Iskreno se nadam da se radi o stilskoj figuri, ekspresivnom sarkazmu ili necemu slicnom.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 17.05.2011. u 06:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni17.05.2011. u 05:08 - pre 157 meseci
Kad su u pitanju losije stvari:

Na neku foru sam i pre dolaska znao masu stvari, tako da me je retko sta iznenadjivalo ili razocaravalo, cak mi se cini
da su neka opsta mesta - da se puno vremena provodi u automobilu, da se skole placaju i da se kuce biraju u dobrim
school district-ima, da hrana u McDonalds-u nije kako treba, itd itd.

Za drugi deo ove recenice:

Citat:
moram da primetim da Evropljani umeju bolje da žive... posao je tamo ipak na 2. mestu


nisam imao mnogo iluzija. Ono malo sto sam imao su (srecom) razbucane posle prve tri nedelje na studijama.

Jednostavno - ili radis to sto radis, ili ne mrcis dupe. Cela filozofija zivljenja te prvo sateruje u disciplinu u kojoj si
od svih svojih interesovanja najkompetitivniji, a zatim te usmerava na 'real McCoy' varijantu, u kojoj mora da si
150% upravo to sto si sebi napisao kao zvanje (inzenjer, doktor, pljackas banke, muzicar, sta god bilo u pitanju).

Tek kad to postignes, od preostalih ciklusa teras kera, sto se - da se ne lazemo - ipak moze, uz malo organizacije.

U ovoj oblasti se nista ne ostavlja za 'tamo neke Amerikance, oni neka jure a mi cemo polako i sa gustom'.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 17.05.2011. u 06:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni17.05.2011. u 06:25 - pre 157 meseci
Evo sta sam cuo, ne garantujem da je istina: jedan konsultant je radio u US, Kanadi i Australiji. Kada su ga pitali da uporedi kako je raditi u ovim zemljama rekao je: ono sto u US uradimo za dan se u Kanadi uradi za 2-3 dana, a u Australiji za nedelju dana.
E sad, to ne znaci da se u Australiji ne radi, naprotiv, u proseku se sve vise vremena provodi na poslu. Medjutim, tempo je ovde sporiji i manje su radnici pod pritiskom nego u ostalim iseljenickim (ex-kolonije) zemalja. Naravno, ovo je uopstena ocena.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni17.05.2011. u 07:34 - pre 157 meseci
Sto znaci da ko dodje i radi na americki nacin u Australiju ce mnogo brzo da napreduje?
 
Odgovor na temu

Vladimir Magoč
Novi Sad

Član broj: 172372
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni17.05.2011. u 09:55 - pre 157 meseci
Ili da su SAD 6x produktivnije po stanovniku od AU?
Vladimir
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni17.05.2011. u 14:18 - pre 157 meseci
@Vladimir Magoč

Ako u statistiku ukljucis samo tehnoloske firme (ili oblasti), 6X mi uopste ne zvuci kao
nerealno.
 
Odgovor na temu

marshmallow

Član broj: 284812
Poruke: 10
*.netrun.cytanet.com.cy.



Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni17.05.2011. u 19:37 - pre 157 meseci
Onda mi Australija zvuci kao pakao za poslodavce. :D

Ne bi bilo lose biti zaposlen tamo. :)
Imam jedno pitanje za noskich-a i ostale koji su tamo - zbog cega grad kao Brizbejn, koji ima savrsenu klimu (po standardima vecine ljudi koje znam) nema vise stanovnika nego juzniji i hladniji gradovi? Kad kazem savrsena klima, mislim na to da su im max dnevne od 22 do 30, dok je recimo Melburn dosta hladniji.
Po onome sto sam ja citala, Australija (narocito topliji gradovi) deluje kao odlcna za zivot. Jedine mane su ozonska rupa i opasne zivuljke.
 
Odgovor na temu

rikelme

Član broj: 36179
Poruke: 87
*.com.

Sajt: www.bhg.rs


+14 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni17.05.2011. u 19:38 - pre 157 meseci
Citat:
milanche: Kad su u pitanju losije stvari:

Na neku foru sam i pre dolaska znao masu stvari, tako da me je retko sta iznenadjivalo ili razocaravalo...

Ni mene ništa nije razočaralo niti iznenadilo, jednostavno mi neke stvari i dalje smetaju koliko god unapred znao da me čekaju. Ti si već 17 godina, ispravi me, ovde i studirao takođe, tako da nas dvojica nikako nismo u istim pozicijama i ne gledamo ovaj svet istim okom.

Citat:

Jednostavno - ili radis to sto radis, ili ne mrcis dupe. Cela filozofija zivljenja te prvo sateruje u disciplinu u kojoj si
od svih svojih interesovanja najkompetitivniji, a zatim te usmerava na 'real McCoy' varijantu, u kojoj mora da si
150% upravo to sto si sebi napisao kao zvanje (inzenjer, doktor, pljackas banke, muzicar, sta god bilo u pitanju).

Tek kad to postignes, od preostalih ciklusa teras kera, sto se - da se ne lazemo - ipak moze, uz malo organizacije.

U ovoj oblasti se nista ne ostavlja za 'tamo neke Amerikance, oni neka jure a mi cemo polako i sa gustom'.

Ovo je filozofija koju i ja podržavam, barem za sada dok sam u ovim godinama. S godinama prioriteti menjaju. Sebe sa 45 ili 50 godina ne vidim u 6pm na poslu nego sa svojom decom. Ovde su mi najveće šanse da ispunim ono što želim da postignem do tih godina, i evo me zato ovde. A da li ću se za 10 godina, kada pročitam ovaj svoj post, nasmejati sebi na naivnosti i nezrelosti, moguće, stvarno ne znam :)

Citat:
Da li je teziste tvrdnje na 'dobar espresso' - ne znam da li ti je ukus za kafu ultra-prefinjen pa ne mozes da nadjes 'pravi' espresso ?

Umalo da zaboravim da ti odgovorim na ovo pitanje... Ne nije ultra prefinjen, ali da teško mi je da nađem dobar espresso ovde. Starbucks imam u sklopu svog kompleksa (živim u River Oaks-u), Peets na 2 milje (u River Plazi). Probao sam šta imaju da ponude, ali jednostavno mi se ne sviđa. Najlepši espresso sam popio upravo u Sausolitu u restoranu Poggio... Cocola, koju si ti pomenuo, takođe ima kafu po mom ukusu...

Citat:
Stavise, u poslednjih pet godina mi se jos nije desilo da udjem u hi-tech firmu da nisu imali pristojnu kafe kuhinju sa profesionalnim masinama za
espresso, sam sam ih napravio sa sve mlekom iz frizidera i uduvanom parom iz masine jedno tonu. Imam bar tri prijatelja menadzera koji na svom
radnom stolu drze onu malu nesspresso masinicu u koju ubacujes kapsule sa kafom raznih flavora (columbia, italian roast, french vanilla, almond,
ovo-ono...).

Uzeću ovo kao šalu, a ne ka provokaciju.... :)

Citat:
Takodje me cudi da bar tri takva mesta nisi zapazio bas u Stanford mall-u - postoji bas raskrsnica dve pesacke staze (blizu su Tiffany, Burbery,
french pastry shop, iza ledja je Macy's) gde bas postoji kolekcija stolova gde ljudi sednu, tu su i fotelje od tikovine sa jastucima. Drugo je kod
organic grocery-ja, preko puta Cocola-e, a trece je ispred Starbucks-a (gde je, dobro se secam cela ekipa prve nedelje februara sedela u lakim
dzemperima po lepom prolecnom vremenu izmedju rascvetalih ruza).

Bio sam tamo nekoliko puta, video sam sve to što si nabrojao. A pretpostavljam da je vaš skup bio pre 15. februara jer je druga polovina bila baš kišovita :)

A na temu produktivnosti u USA bih skromno dodao par rečenica. Ja produktivnost usko vezujem za motivisanost i disciplinu. Motivacija je jako plašljiva zverka, i teško ju je održati, a Ameri (menadžment firme) su tu, po mom mišljenju u samom vrhu. Disciplina se u nekim kulturama i nacijama od malena uči (Nemačka, Švajcarska npr), dok se na Balkanu uglavnom gleda kao na slabost (svi bi da nađu rupu u sistemu) i više je individualne a manje kulturološke prirode.

[Ovu poruku je menjao rikelme dana 17.05.2011. u 21:11 GMT+1]
--
 
Odgovor na temu

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.dynamic.hispeed.ch.



+14 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni17.05.2011. u 20:05 - pre 157 meseci
Produktivnost (GDP per hour worked) u razvijenim clanicama EU (Francuska, Nemacka, Holandija, Belgija, Norveska) uopste ne zaostaje za produktivnoscu u USA. Medjutim, kada se pogleda prosek za EU15, produktivnost je 10% niza nego u USA. Za Australiju je to nekih 18%.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 00:49 - pre 157 meseci
Citat:
zbog cega grad kao Brizbejn, koji ima savrsenu klimu (po standardima vecine ljudi koje znam) nema vise stanovnika nego juzniji i hladniji gradovi? Kad kazem savrsena klima, mislim na to da su im max dnevne od 22 do 30, dok je recimo Melburn dosta hladniji.
Po onome sto sam ja citala, Australija (narocito topliji gradovi) deluje kao odlcna za zivot. Jedine mane su ozonska rupa i opasne zivuljke.


Zato sto prvobitni doseljenici nisu razmisljali o kvalitetu zivota, nego o prezivljavanju. Od svih kontinenata `novog sveta` Australija je najmanje gostoljubiva.
Lokacija gde je danas Sidnej je prvobitno izabrana za prvu naseobinu zbog jedinstvenog zaliva u koji moze uploviti veliki broj brodova. U okolinu Melburna se pocelo doseljavati kada je otkriveno zlato. Zatim posto je infrastruktura izgradjena u ovim gradovima najveci broj ljudi se poceo naseljavati u njima i onda dobijes zacareni krug vise doseljenika-brzi razvoj i obrnuto.

Za pitanje ozonske rupe vazi isto pravilo kao i bilo gde drugde - tokom leta i proleca izbegavati duze izlaganje suncu u periodu od 11 do 3-4 poslepodne, koristiti kremu za suncanje/kapu/duge rukave. Ma gde se nalazili (od toplijih krajeva) ako ovo ne postujete imacete probleme sa kozom i zdravljem.
Kada je rec o zivotinjama - Australija je jedna od najurbanizovanijih zemalja na svetu, 80-90% stanovnika zivi u gradovima. Verovatnoca da ces se susresti sa bilo kojom od opasnih zivotinja u siroj gradskoj zoni je priblizna nuli. Postoji samo jedan izuzetak a to su meduze koje se u odredjenim periodima i delovima Australije namnoze pa se pre ulaska u vodu na izolovanim plazama treba raspitati o situaciji (ovo narocito vazi za Queensland i Northern territories).
 
Odgovor na temu

railic
...

Član broj: 252424
Poruke: 18
62.68.97.*



Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 01:27 - pre 157 meseci
Ima li ko da zivi u Londonu ? Ako bi neko mogao dati uporednu analizu Njemacka, Ausrtrija i
Engleska po pitanju zarade u IT poslovima ?

 
Odgovor na temu

marshmallow

Član broj: 284812
Poruke: 10
*.netrun.cytanet.com.cy.



Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 05:54 - pre 157 meseci
noskich, hvala . Meni su Darvin i Brizbejn savrseni po klimi, cak i vise Brizbejn jer ima malo vise raznolikosti (22-30 stepeni, meni odlicna raznolikost ) dok je u Darvinu cele godine spic leta.
Sto se tice ozonske rupe, imamo prijatelje koji zive na jugu Australije, i kazu da ne mozes da izadjes 15 minuta na sunce bez kacketa i slicnog a da ne pocrvenis, dok im se to nije desavalo nigde ranije,a ziveli su u zemljama sa slicnom klimom.
A za zivotinjke, mislim da sam negde procitala o nekim jako opasnim paucima koji zive u Sidneju, i da, o krokodilima u severnijem delu. Svakako je zivotinjski svet interesantan posto je kontinent dosta izolovan, samo mene vise zanimaju kenguri i koale nego neke malo opasnije vrste.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 05:58 - pre 157 meseci
@vukad

Citat:
Produktivnost (GDP per hour worked) u razvijenim clanicama EU (Francuska, Nemacka, Holandija, Belgija, Norveska) uopste ne zaostaje za produktivnoscu u USA. Medjutim, kada se pogleda prosek za EU15, produktivnost je 10% niza nego u USA. Za Australiju je to nekih 18%.


Solidno. E sada, statistiku usredsredi na Silicon Valley, cija produktivnost mislim da bas znatno odskace od ostatka USA.

Ja sam uspeo da na brzaka nadjem ovaj clanak:

http://www.cloudave.com/10314/silicon-valley-boston-the-data

Citat:
In the most recent PriceWaterhouseCoopers MoneyTree report (Q4 2010), Silicon Valley accounted for
nearly 40% of all venture investment dollars in the United States, with New England a distant second at just under
11%. (To be fair, Silicon Valley has 2.5x the people as the Boston metro area, but the intensity of investment is
still much higher)




[Ovu poruku je menjao milanche dana 18.05.2011. u 07:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 06:03 - pre 157 meseci
Citat:
rikelme: Bio sam tamo nekoliko puta, video sam sve to što si nabrojao. A pretpostavljam da je vaš skup bio pre 15. februara jer je druga polovina bila baš kišovita :)


Pa tako sam i rekao ("prve nedelje februara")

Citat:

Citat:

Stavise, u poslednjih pet godina mi se jos nije desilo da udjem u hi-tech firmu da nisu imali pristojnu kafe kuhinju sa profesionalnim masinama za
espresso, sam sam ih napravio sa sve mlekom iz frizidera i uduvanom parom iz masine jedno tonu. Imam bar tri prijatelja menadzera koji na svom
radnom stolu drze onu malu nesspresso masinicu u koju ubacujes kapsule sa kafom raznih flavora (columbia, italian roast, french vanilla, almond,
ovo-ono...).


Uzeću ovo kao šalu, a ne ka provokaciju.... :)


Uzmi kako hoces, uopste se nisam zezao ni trunku. Danas sam na brzaka skljocnuo kafeteriju kod jednih od klijenata. "Bravo" masina je espresso/capuccino
masina.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 06:07 - pre 157 meseci
A ovo je malo finiji aranzman kod jednih drugih (doduse, za fini marketinski svet koji prima goste
iz drugih firmi i javnost u principu). Ovu masinu nisam nikad koristio, ali cenim da onaj pipak sa
desne strane sluzi da uduva vrelu paru u mleko (---> capuccino).

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 06:58 - pre 157 meseci
Citat:
marshmallownoskich, hvala . ;) Meni su Darvin i Brizbejn savrseni po klimi, cak i vise Brizbejn jer ima malo vise raznolikosti (22-30 stepeni, meni odlicna raznolikost :D) dok je u Darvinu cele godine spic leta. :)
Sto se tice ozonske rupe, imamo prijatelje koji zive na jugu Australije, i kazu da ne mozes da izadjes 15 minuta na sunce bez kacketa i slicnog a da ne pocrvenis, dok im se to nije desavalo nigde ranije,a ziveli su u zemljama sa slicnom klimom.
A za zivotinjke, mislim da sam negde procitala o nekim jako opasnim paucima koji zive u Sidneju, i da, o krokodilima u severnijem delu. Svakako je zivotinjski svet interesantan posto je kontinent dosta izolovan, samo mene vise zanimaju kenguri i koale nego neke malo opasnije vrste. :D


Izvini, moram te ispraviti, kaze se Brizben (lokalno se izgovara Brizbn, to jest E u reci je muklo). Da ovde kazes BrizbeJn sa tim naglasenim J sagovornici ne bi bili nacisto o cemu pricas. Znam da se cesto kod nas pogresno izgovara kao sto se i pogresno pise Sidney, a u stvari je Sydney.

Da Brizben ima odlicnu klimu mogu se uslovno sloziti, ali ne i za Darvin posto ume da bude pretoplo, a najveci problem je vlaga (posto je blizu ekvatora).

Ih ih, 15 minuta, to je bas preterivanje. Mozda ako su tvoji prijatelji albino i zive u Darvinu. Na jugu ne.

Kao sto sam rekao za te zivotinje, moze se desiti, ali je verovatnoca u rangu sa mogucnosti da te ujede besan pas u varosici/selu u Srbiji u kojoj ima dosta lutalica i da bas namenski ides tamo gde se okupljaju i izazivas ih.

Ljudi misle da ovde pogledas kroz prozor a ono kengur skakuce, a koala visi sa drveta. Djavola, da bi to video moras voziti van grada 2-3 sata. A i kad vidis kengura to je samo sa velike udaljenosti posto se oni ne priblizavaju putevima i ljudima. Koale je lakse pronaci, samo se treba raspitati gde su. Koala se ne mrda sa drveta dok ga potpuno ne obrsti. Spava 20 sati na dan, a ta cetiri sata se hrani. Inace je zabranjeno pipati koale posto su ugrozene. Jedini izuzetak su specijalni parkovi-rezervati u Kvinslendu gde turisti mogu da se slikaju sa koalom (mislim da je ogranicenje ovog `posla` do sat vremena dnevno po koali).
 
Odgovor na temu

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
*.dynamic.hispeed.ch.



+14 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni18.05.2011. u 08:25 - pre 157 meseci
Citat:
Solidno. E sada, statistiku usredsredi na Silicon Valley,


Onda diskusija ide u smeru "Gde je najbolje raditi kao IT inzenjer?". Ekonomska i demografsta struktura u S.V. je toliko specificna da je tesko napraviti poredjenje sa bilo kojim regionom na svetu. Mozda sa Bangalorom, ali koga to interesuje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Drzava ili grad koji su za vas idealni

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76936 | Odgovora: 326 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.