Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18395 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?29.03.2011. u 23:44 - pre 159 meseci
Citat:
dekster2: @milanche
Da li bi kod tebe prošlo recimo,pored kuće,dobrih kola,roštiljanja sa priljateljima svake nedelje,rođendana dođe do :
@Jednostavno - standard im je dosadio, i...


Svugde je isti princip - ako uzivanje u materijalnim blagodatima ikada dodje u koliziju sa samorealizacijom,
impuls za samorealizacijom (izivljanjem svog unutrasnjeg cefa) apsolutno pobedjuje.

Ovo gde zivim verovatno ima najbolju klimu na planeti, toplu, suvu, uravnotezenu, cudesna kombinacija sa
gotovo perfektnom civilizacijom svugde unaokolo, trava, kuce, parkovi, palme, kristalno cist vazduh, radnje,
osvetljenja, dobri automobili, masa ljudi su tu vec vise generacija, imaju u vlasnistvu po nekoliko kuca, mogu
da ne rade ostatak zivota...
...pa opet ima likova (skoro je bio jedan na TV) koji potraze deo sebe koji im nedostaje u vlaznim vukojebinama
Burme i Laosa. Taj iz primera je bio na TV-u jer nije imao gde da vozi mountain bike nego kroz potoke u dzunglama
gde je zaradio nekog parazita ispod koze koji mu 6 meseci nije dao oka da sklopi.

Citat:
@dovoljno je par pazljivo plasiranih varnica, par likova, da poremete sve to.
Da li ipak ima više njih ispod šatora pa se prihvata taj haos.Kako taj Gadafi ima vojsku na nivoa NOB-a,gde je taj strah od te šator ekipe.
Evo i Bondstil zatvaraju na Kosovu,kao nismo više prioritet.Ti ameri.Levo gore Tunis,desno Egipat,pa Sirija i naravno Đej(neđzad).


Ne znam...podji od cinjenice da je mali broj destruktivaca po definiciji daleko uspesniji u sprovodjenju destrukcije nego
desetak puta vise konstruktivaca koji hoce da sacuvaju nekakav red.

Podji od zamisli sta se desava u tvom mirnom kraju kad hipoteticki na ulicu izadje 3-5 dileja i pocne da se puskara rafalnom
paljbom. Naravno - normalan zivot prestaje da tece bar za neko vreme. Sta se desava ako tih 3-5 dileja dobiju zastitu i
redovno snabdevanje municijom ? Desava se da vise vas 30000-50000 nema normalan zivot.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 07:53 - pre 159 meseci
@ milanche

Da ja tebe nešto pitam. Kako je Gadafi došao na vlast, oružjem je l' ? A drugo pitanje je. Neki su poredili čini mi se Norvešku i Libiju jer su u otprilike u isto vreme pronašli naftu, a vidi kako je sada u Norveškoj i zbog čega tamo nema sukoba kao što ih ima u Libiji.

Što se tiče SFRJ, sukobi su nastali koje li ironije zbog para. Zbog toga što je sav novac trebao da ide u centar tj. u Beograd a odatle da se deli ostalim republikama kako se ćefne Miloševiću. To nije moglo da prođe i eto ti sada. Ima tu i drugih razloga koji ne bi nikada došli do izražaja da nije bilo ovog prvog i osnovnog - pare - .
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 08:04 - pre 159 meseci
Citat:
stil: Što se tiče SFRJ, sukobi su nastali koje li ironije zbog para. Zbog toga što je sav novac trebao da ide u centar tj. u Beograd a odatle da se deli ostalim republikama kako se ćefne Miloševiću.

Ovo je po tebi glavni uzrok raspada SFRJ?!?
'Ajde dete, ne lupaj.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 08:14 - pre 159 meseci
Citat:
Kako piše Ljubomir Madžar, “svaka od osam jugoslavenskih republika i pokrajina naglašavala je vlastitu navodnu eksploatiranost i dokazivala da je sustav bio postavljen upravo protiv njenih interesa”. Slovenci su, kao ekonomski najprosperitetnija nacija bivše Jugoslavije, bili ogorčeni što moraju izdvajati novac za nerazvijene federalne jedinice; Albanci su bili ljuti zbog ekonomskog i političkog zapostavljanja Kosova, konzervativni Srbi su bili zabrinuti zbog širenja federalizacije, dok su mnogi Hrvati bili gnjevni zbog gušenja hrvatskog proljeća 1971. godine.
Isto tako, sustav naslijeđen od Tita nije bio samo “komunistički sustav” nego (za Srbe) “antisrpski federalni sustav, stvoren od Hrvata Tita”, odnosno (za Hrvate) “antihrvatski komunistički sustav, s dominantnim Srbima na račun Hrvata”, odnosno (za Albance) “zemlja južnih Slavena u kojoj su neslaveni bili građani drugog reda i u kojoj su legitimna prava Albanaca bila gušena”.
Iako je u bivšoj Jugoslaviji postojao i paralelni kozmopolitski narativ koji je cijenio dostignuća i prednosti višenacionalne Jugoslavije — a uključivao je liberalno, feminističko, socijaldemokratsko i socijalističko/komunističko predanje — njegovi sljedbenici ostali su u manjini koja je preplavljena nacionalizmom tijekom klizanja k raspadu države.


http://arhiva.mojblog.rs/p-raspad-sfrj/25050.html


Citat:
Hrvatsko proljeće vodi korene od Deklaracije o imenu i položaju hrvatskog književnog jezika iz 1967, koju je sačinila grupa uticajnih hrvatskih pesnika i lingvista. Nakon 1968. ciljevi ovog dokumenta su prerasli u hrvatski pokret za više prava za SR Hrvatsku. Pokret je imao široku podršku, naročito među studentskim organizacijama.

Među glavnim zahtevima su bila veća građanska prava za hrvatske građane. Drugi zahtevi su tražili decentralizaciju ekonomije, što bi omogućilo republici da zadrži više prihoda od turizma. U proseku, preko 50% deviza je ulazilo u Jugoslaviju preko SR Hrvatske, ali je SR Hrvatska navodno zadržavala 7% od toga. Bio je to izgovor za nacionaliste. Zahtevano je da se Narodnoj banci Hrvatske dozvoli ravnomernija raspodela profita. Odustajanjem od obaveze da se koristi Narodna banka Jugoslavije, republika bi se odrekla prava da koristi savezni fond za nerazvijene krajeve. SR Hrvatska je koristila 16,5% novca iz saveznog fonda između 1965. i 1970, dok je SR Srbija (najviše zbog Kosova i Metohije) koristila 46,6%. Takođe se postavilo pitanje monopola Jugoslovenske investicione banke i Banke za spoljnu trgovinu iz Beograda na sva strana ulaganja i trgovinu.


http://goo.gl/Suy64



Treba gledati stvari iz više uglova.

 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 08:23 - pre 159 meseci
Citat:
stil: Treba gledati stvari iz više uglova.

Ako cemo vec da idemo u offtopic, stvar treba gledati iz ovog ugla:
Problemi sa novcem su bili samo maska, kojom se prikrivao neki drugi nacionalni cilj!

I zamisli, zato sto se pokazalo uspesno, to se i dalje radi! hint: Nenad Canak - "dajte nama nase pare"

edit zbog ubacivanja novog citata:
Drugi tvoj citat spominje to sto hocu da kazem.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 08:30 - pre 159 meseci
Citat:
stil:Što se tiče SFRJ, sukobi su nastali koje li ironije zbog para. Zbog toga što je sav novac trebao da ide u centar tj. u Beograd a odatle da se deli ostalim republikama kako se ćefne Miloševiću. To nije moglo da prođe i eto ti sada. Ima tu i drugih razloga koji ne bi nikada došli do izražaja da nije bilo ovog prvog i osnovnog - pare - .


Još da mi objasniš šta je izazvalo Hrvatsko "Proljeće" oko 1970.-te godine, koje je za posledicu imalo hapšenja i gušenje pokreta, a za kasniju posledicu (da se to isto proleće ne bi ponovilo) je imalo ustav iz 1974.-te godine koji je podelio Srbiju na 3 dela, u stvari sveo Srbiju na uži deo. Na kraju niko nije bio zadovoljan sa državom, ni Hrvati (zbog previše Srba u rukovodstvu) ni Srbi (zbog podeljene Srbije) ni Slovenci (jer im je Jugoslavija bila teg koji su morali da vuku za sobom) ni ...

I sada da mi kašeš da li ijedna od tih republika bolje živi nego što je živela u Jugoslaviji? Čak ni za Slovence nisam siguran da im je sada bolje nego što im je bilo tada, mada su oni najbliži tome. Svi ostali su daleko ispod nekadašnjeg kvaliteta života. Ali eto zadovoljili su svoje iracionalne netrpeljivosti i sada imaju svoj ponos okačen visoko na jarbolu, i hrle ka Evropi. Apsurd je što će u Evropi imati manje slobode nego što su imali u Jugoslaviji, a zbog nacionalne slobode su i rasparčali Jugoslaviju, ali ko još razmišlja o tome... o tome će da razmišljaju za 30-40 godina, kada budu pokretali novi krug iracionalnih odluka.

E, pa, verovatno je nešto slično i tamo u Libiji, iracionalna netrpeljivost među plemenima. Naravno jako potpomognuto i organizovano od spolja radi ostvarivanja nekih pozadinskih racionalnih interesa (nafta za "demokratski" zapad).

Vidi, preteče me u međuvremenu dok sam pisao post :-). Znači, Hrvatsko "proljeće" je posledica raspodele novca od turizma, a ne previše Srba u rukovodstvu...? Ja baš ne bih rekao tako, kao što ne bih rekao ni da su kasniji ratovi posledica Novca. Novac je možga bio razlog odlaska Slovenaca, ali oni su na kraju otišli skoro mirno jer nikome nisu ni trebali naročito, ali Hrvati i Srbi se nisu tukli zbog novca nego zbog nacionalnih identiteta i terotirije
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 08:38 - pre 159 meseci
@ IUOP_1 Nacionalni ciljevi su postojali to niko ne spori, ama kao što se u tekstu kaže "Bio je to izgovor za nacionaliste" . Zbog toga ako se obraća na ono "Čist račun duga ljubav" nema izgovora za nacionaliste i oni ne dobijaju vetar u leđa. Sasvim jednostavno.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 08:42 - pre 159 meseci
No, da se vratimo mi na Libiju? SFRJ smo pomenuli, možemo izvući neke zaključke koji će nam možda pomoći da bolje shvatimo situaciju u Libiji, ali sada ostaje dilema između Libijske "diktature" sa stipendijama i stanovima, i Američke "demokratije" sa gomilom beskućnika i gomilom humanitarnih bombardovanja po svetu... šta će doneti više dobra a šta više zla civilizaciji?

Meni se nekako odgovor javlja sam po sebi.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 08:45 - pre 159 meseci
Pa ništa opet su pare u pitanju.

Zbog čega Gadafi ima tajne račune po svetu i zbog čega se Libija sporije razvija od Norveške.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 08:48 - pre 159 meseci
Sad još samo da ih "oslobode", uvezu im Norvežane i super.
Stvarno bezobrazni ovi Libijci, ama ima da ih unorveže i šlusTM.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 11:30 - pre 159 meseci
Hrvati se odcepili zbog para ? lol
Rebem li ga odi na neke njihove online novine i procitaj komentare na bilo koju temu. :Srbi: je najcesca rec u hrvatskom jeziku.
A ta opsesija je pocela pre rata.
Nije dobar primer al evo http://www.index.hr/forum/defa...;idf=43&idt=323748&p=1


Najgore sto se libiji desilo u ovom ratu sto su posejali seme razdora, mrznje, gradjanskog rata. Ostalo je nebitno.

 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 12:05 - pre 159 meseci
Citat:
milivoje t: Hrvati se odcepili zbog para ? lol


Novac je bio izgovor nacionalistima. Jasno je da su oni postojali oduvek isto kao što postoje i kod nas.

A što se tiče komentara po forumima kojima se generalizuje čitav narod na osnovu jednog slučaja to govori samo o stepenu razvoja tih pojedinaca a ne o čitavom hrvatskom narodu. Isti takvi pojedinci postoje i kod nas ali onaj ko je svestan razlike između pojedinca i čitavog naroda nikada neće krenuti za njihovom retorikom i delima tj. nedelima. Toliko.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 12:14 - pre 159 meseci


Au brate mili koliko taj narod na mrzi?!?!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 12:40 - pre 159 meseci

Ma i ja njima sve...najlepse zelim ;-)

/edit:link,hvala Marjane

[Ovu poruku je menjao janko.84 dana 30.03.2011. u 14:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 13:01 - pre 159 meseci
Nije ti dobar link.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 13:32 - pre 159 meseci
http://www.index.hr/forum/defa...idf=43&idt=323748&p=21

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 13:39 - pre 159 meseci
More da vam nisu Ameri jeli bi gloginje, cela Evropa. Ljudi sve doveli do savrsenstva, i sto kaze jedan, jedina stvarno kapitalisticka zemlja na planeti je ju es ej. Nisu ni oni savrseni ali se trude da isprave sto ne valja, a svi ostali samo znaju nesto da kukaju. Ovi iz evropske civilizacije, druge ne racunam. Dao bi ja ovim nekima lopate u sake da ciste septicke jame dok to ne zavole a ne da mi drobe ovde o nekakvom saginjaju i dostojanstvu. Gledao sam i slusao njihove oceve i majke kako iste gluposti drobe pre skoro 25 godina i tad mi se povracalo od toga, sad cu pa ove bubuljicare da gledam i slusam da drobe isto. E, saginjanja, dostojanstva, ovo ono... Da li cete more i sankcije da cestitate jedni drugima na ulici? Lopate u sake, i ruku da celivate more da ne radi bič.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 30.03.2011. u 14:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 20:12 - pre 159 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=fDtsncp0IRM&feature=youtu.be Nisam bas dobro shvatio o kome se radi, ko tu koga bije. Imam utisak da pobunjenici biju nekog vladinog coveka, ali je najvazniji utisak da ko god da je ova rulja sto snima svi su siti i presiti, skoro svaki drugi ima neki bolji telefon za snimanje video klipova, tako da ona poredjenja prica o libiskom standardu sa nigeriskom semom mejl pljacke ne drzi vodu. Cudi me da neko tako dobro informisan kao Dimkovic moze imati takav stav.

Ivane, sta mislis kako bi prosao neko u nekom selu u Sumadiji da je pre 100 godina pricao kako se zivi u Nemackoj?

Cak sta vise, sta mislis kako bi i DANAS neko ko dobro poznaje zivot u Nemackoj prosao u tom istom selu kad bi pricao kako se zivi u Nemackoj? Ja sam jos pre 20 godina recimo slusao price kako u Nemackoj kad odes kod zubara da pravis vestacke zube oni ti naprave privremene, plasticne, da ne moras da hodas gradom bez zuba, a eventualno mozes par dana sa njima da ides i na posao, a upravo prekjuce su u bolnicu "Sveti Sava" dovezli (hitna pomoc?) neku bolesnicu bez pratnje i ostavili je na kolicima u hodniku, direktno pored moje majke, koja je - Bogu hvala! - imala pratnju i onda je sestra rekla onako bez veze, u vazduh "Ova je bez pratioca!" sto je verovatno bilo upuceno pratiocima moje majke, sa intencijom da pricuvaju malo i tu drugu zenu. Ili ono danas - u nekom selu tu kod nas, otac prevarant i manipulant, bez zaposlenja, brine o umereno retardiranom detetu od 13 godina, pa se setio te optuzio pola sela da su mu silovali to dete i naravno ljudi negiraju optuzbe ali vlast i dalje ostavlja dete na brigu takvom coveku!

U vezi milijardi - sasvim je moguce da Gadafi ima "koji dinar" negde napolju, ali kako vi reagujete na vise puta ponovljene navode u prilicno pouzdanim izvorima da je taj isti Gadafi dao avans za neko naoruzanje, Engleskoj i Francuskoj, ne smem da tvrdim koliko ali jedinica mere je bila milijarda, ne milioni. Sve su to mutna posla i mnogi sa Zapada su do juce sklapali poslove i ugovore i dogovore sa Gadafijem (slicno su radili i sa Milosevicem) a onda se preko noci promenili. Nije Gadafi preko noci postao tiranin, ili jeste tiranin 4 decenije ili nije, ali ja to ne znam pozudano.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 21:05 - pre 159 meseci
Zato sto su nicim izazvano siti i presiti i zadrigli i besni, zato se i bune i dizu revolucije. Kad bude prirodno stanje, da tamosnjom naftom upravlja onaj ko ima najvecu motku, a gologuza fukara da jede iz kontejnera ono sto bace ovi sto nesto rade u zivotu, onda nece da se vise bune i da dizu revolucije.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?30.03.2011. u 21:43 - pre 159 meseci
@stil

Citat:
Neki su poredili čini mi se Norvešku i Libiju jer su u otprilike u isto vreme pronašli naftu, a vidi kako je sada u Norveškoj i
zbog čega tamo nema sukoba kao što ih ima u Libiji.


Vec ti je objasnjeno.

Glavni razlog je sto nemaju dovoljan procenat primitivnih krkana u svojim redovima.

A to je nesto sto se ne resava samo i jedino parama i standardom, nego je i stvar kulturnog nasledja (i svih ostalih nasledja, ukljucujuci
i klimu (ljudi u zimcugama imaju znatno manje manevarskog prostora za budalastine nego oni pod toplim suncem), kao i genetiku).

Kao takvi, metodicni i strpljivi, sigurno postuju zakone, pa posto u norveskom zakonu lepo stoji da je oruzana pobuna protiv vlasti kaznjiva,
oni se na taj nacin i ne bune.

BTW - to se zove 'ceska skola' ("Jeste li imali pokret otpora u WWII ?" - "Nismo, to je bilo strogo zabranjeno").

U Libiji, zemlji malo primitivnijeg i divljijeg naroda, za neke likove nisu dovoljni normalni civilizacijski outlet-i za izivljavanje
sopstvenih impulsa (ni kick-box, ni karate,...), nego se za ratovanje nasla kriticna masa krkana, cije bice nije srecno sa punom
casom i punim tanjirom, lakocom svakodnevnog zivljenja,...nego hoce malo drugacijeg uzbudjenja i nepredvidljivosti.

Ne znam sta ti dalje na tu temu nije jasno.

Citat:
Što se tiče SFRJ,...


Probacu da ne uradim nesto sto je izuzetno lako (i vec u ovoj temi uradjeno) tj. da te na pasje ime izkritikujem zbog krajnje
detinjastih stavova.

Umesto toga, bicu izuzetno pozitivan i konstruktivan - preporucicu ti izuzetno lepu knjigu (za koju sam saznao bas na ES-u, samo
nemam vremena da prekopam od koga) koju je pisao jedan cestiti Hrvat - Hrvoje Magazinovic.

Knjiga se zove "Kroz jedno mucno stoljece", a na ovom linku http://krozjednomucnostoljece.webs.com/ mozes da slobodno preuzmes
sva 4 dela u PDF-u. Covek je izuzetno zanimljiv lik - zivi je ocevidac mnogih istorijskih desavanja iz prve ruke - austrougarske vladavine
u Dalmaciji, preganjanja Hrvata sa Italijanima oko Istre, cele istorije srpsko-hrvatskih desavanja izmedju dva rata. Jedna od zanimljivijih
stvari koje se mogu saznati su detalji oko pokreta Dimitrija Ljotica (mnoge koji nisu istoricari pa da to vec znaju ce zaprepastiti podatak da je
njegov pokret sve do konacne propasti krajem 45-te imao izuzetan broj aktivnih pristalica i medju Hrvatima i medju Slovencima).
Kao Ljoticevac je robijao, izasao sa robije posle 15-tak godina, uspeo da ostvari karijeru uspesnog privrednika prvo u Beogradu, zatim
u Splitu.

Za ovu pricu, i za tvoje (i svih onih koji na ovu i slicne teme pisu detinjarije) licno informisanje je najbitniji sadrzaj romana u kojem pomenuti
Hrvoje Magazinovic opisuje susret u zatvoru sa jednim od buducih vodecih ustaskih koljaca iz BanjaLuke koji mu se kao sunarodniku ispoveda
o tome sta se sprema da se radi sa Srbima, iz kojih krugova sve to dolazi, sa kolikom kolicinom proracunatog zverstva koje ce se kasnije
manifestovati tokom samog rata.

Ako to nije dovoljno, ima i druge literature na temu uzroka i istorije srpsko-hrvatskih odnosa.

Ako treba i da naglasim prostu cinjenicu da za istoriju 40 godina nisu nista, i da je kontinuitet stremljenja jedina istorijska 'sigurica'....onda cu
naglasiti i to.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Libijska "diktatura" ili američka "demokratija", šta je bolje?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18395 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.