Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NEO DVD-PDX77 divx player

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 542447 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

packman

Član broj: 22699
Poruke: 17
*.teol.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player17.04.2004. u 22:05 - pre 243 meseci
DataProject u Banja Luci ga prodaje za 199 KM ili ti 99 eura. Sedi u auto, zapucaj ovamo, nademo se ja ti pomognem da nades prodavnicu malo se odmoris kod mene pa zapucas nazad ;) ako imas bolju ideju javi hehe

A da pre nego sto kupis mozes ga videti u akciji kod mene...

Ja obicno saljem i salju mi opremu po vozacima autobusa. Do duse nikad se nije radilo o DVD player-u... Posaljes lovu ja ti ga kupim i posaljem?
 
Odgovor na temu

SasaCG
IT Manager, Investicioni fond
Podgorica

Član broj: 24238
Poruke: 48
*.crnagora.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player17.04.2004. u 23:48 - pre 243 meseci
U prodavnici Bolingo u prodgorici takodje moze da se kupi ovaj player.
Cak sta vise ja sam ga kupio tamo i posto sam bio zainteresovan da kupim jos neki gazda prodavnice mi je rekao da nije problem nabaviti.
Tamo sam ga platio 105eura ali sa godinu dana garancije dog u dataproject-u imaju neku smijesnu politiku da sve sto je ispod sto eura(kod njih je 99eura) ima samo 6 mjeseci garancije.

Veoma inteligentan potez nema sta.
No nadje se uvjek ovca za sisanje.
 
Odgovor na temu

packman

Član broj: 22699
Poruke: 17
*.teol.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.04.2004. u 08:25 - pre 243 meseci
TACNO! 6 meseci garancija. To me je jedino nerviralo kad sam ga uzimao...ali onda tehnika je takva ako ne rikne u prvih 24h onda bi trebala potrajati ;)
 
Odgovor na temu

sansajn
serbia

Član broj: 22235
Poruke: 16
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.04.2004. u 10:09 - pre 243 meseci
pozdrav za sve :)

- da li neko zna kako da se skine macrovision zastita sa NEO PDX-77???
probao sam da snimim nesto sa dvd-a, a i sa divix-a na VHS i ne moze, jer je macrovision ukljucen!
- da li ste probali da gledate neki dvd sa DTS zvukom, meni se cuje samo neko sustanje, sto znaci da nemamo DTS dekoder, samo DTS izlaz!
da li je i kod vas tako??
 
Odgovor na temu

kela
Edin Potogija
Sarajevo

Član broj: 24861
Poruke: 9
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.04.2004. u 10:16 - pre 243 meseci
Za premotavanje Divx-a.Pustiti film sa SUBTITL_om,pa na daljinskom iskljuciti TITL na dugme SUBTITL,premotati film dokle hoces ,i opet ukljuciti titlove na dugme SUBTITL.VOZDRA RAJA.
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.mobtel.co.yu



+5 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.04.2004. u 18:32 - pre 243 meseci
Na bugarskom forumu pronasao sam da je proizvodjac nea, kinezka firma Harma koju sam pronasao ovde http://harmadvd.com gde na prvoj strani postoji slika koja izgleda tacno kao neo pdx77 ali u spisak prizvoda nisam nasao nea. Pronasao sam medju Home Theatre prizvod HR-5712 koji izgleda tako ali ne pise nista o DivX-u ovde:
http://harmadvd.com/homet/hr-5712.htm

Pisao sam im na ovaj mail [email protected] da ih pitam za upgrade ali izgleda da ima vise e-mail ([email protected] i [email protected]) pa pisite i vi. Trazite da isprave nedostatke sa titlovima.

Pozdrav svima!



Evo adrese bugarskog foruma i citat:

http://clubs.dir.bg/showthread...=0&view=collapsed&sb=5

"Dear mara28 and all owner of NEO PDX77,

I inform all of you that the producer of NEO PDX77 is Chinese firm Narma ltd.
I am in connection with Harma from ìîðå 20 days, but unfortunately they do not promise new version of firmware.
About cyrillic subtitle they informed me thet ESS solution can read Latin only.

I sugest to all of you òî write a lot of e-mails and ask them for cyrillic support of NEO PDX77.

You can use nex e-mail:

shelly" <[email protected]


Succes

CAESAR"


 
Odgovor na temu

warcrime
Beograd

Član broj: 23452
Poruke: 19
*.bitsyu.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player18.04.2004. u 21:03 - pre 243 meseci
Pisao sam im i ja pre tacno 5 dana, ali odgovora nema, ja i dalje cekam. Ljubazno sam ih molio da mi posalju "firmware", i objasnio o nasim problemima i njihovoj mogucnosti da isprave ono sto nas sve muci, ali .... Ja jos cekam i nadam se nekom odgovoru koje che resiti muke ovog foruma.
POZDRAV ZA KLAN NEO-A.

 
Odgovor na temu

sal
smederevska palanka

Član broj: 21765
Poruke: 42
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player19.04.2004. u 08:33 - pre 243 meseci
ovo moze da bude vazno u vezi harma/neo playera

na harminom sajtu u faq sekciji pise da uredjaji ne smeju da budu u standby rezimu vec da se posle upotrebe potpuno ugase (kako sam ja razumeo) da ne dodje do ostecenja uredjaja!!!!!

za ostalo vidite: http://harmadvd.com/faq.htm


pozdrav

p.s.

poslacu im nekoliko desetina poruka za firmware (imam nekoliko naloga,a zamolicu i neke prijatelje)

ko moze neka uradi isto !!!
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
*.telecom.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player19.04.2004. u 13:40 - pre 243 meseci
Dakle jasno je na šta se misli.
Ako ostavimo uređaj u Std-By režimu, mrežni stepen (ili napojna jedinica) će raditi u nekom pasivnom režimu tj u režimu manje potrošnje, što znači da će raditi samo onaj dio napajanja koji je potreban za startanje uređaja.
Ukoliko je mreža ispravno dimenzionisana uopšte ne bi trebalo da bude problem dugotrajnog rada u Std-By režimu.
MEĐUTIM, obzirom da nismo sigurni u kvalitet ugrađenog materijala, a i valjanosti projektovanog mrežnog stepena onda je bolje uređaj isključiti na glavnom prekidaču za slučaj dužeg pauziranja.

Nego, ima li neko iskustvo da mu na NEO-u neki DivX filmovi ne reaguju na "premotavanje" i na skok na određenu vremensku poziciju. Da li je u pitanju sistem kompresije ili način prženja diska?

Takođe, je li neko probao spojiti 5:1 sistem pojačala i zvučnika. Ja sam probao nekom improvizacijom i čini mi se da izlaz za subwoofer ima puno niži nivo signala u odnosu na ostale kanale.
When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

chatnick
Milutin Pavicevic
Podgorica

Član broj: 22685
Poruke: 30
*.crnagora.net

ICQ: 31159420
Sajt: www.techread.com


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player19.04.2004. u 15:01 - pre 243 meseci
radi se o nacinu snimanja diska. Snimi ga Disk at once i zakljuci (finalizuj). Ako ni to ne pali, ugasi titl dok premotavas (subtitle dugme na daljincu)
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
*.air-01.lol.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player23.04.2004. u 11:13 - pre 243 meseci
@HumiSoft

“@mara28

Jel' to sta proslo na polju Neo firmware ?

Imas i moj mail ;-)

Pozdrav,
Miki.

Cekam odgovor od autora sa mipsx-yahoo grupe, koji se zove sdetoni.
On trenutno nece da objavi icon patcher zbog neke svadje tamo.
Meni ima logike da su to oni fontovi koje izvuce ess_font_utility,(vidio si da je tu svako slovo i znak)jer su nekompresovani zbog brzine rada i moze ih koristiti za prikaz subtitla.
Inace sam probao da mjenjam text pointer(r24)probe radi ali assembler prijavljuje greske.
Sto se tice zamjene background slike meni radi samo patcher 2.1.5,sad je spiderman umjesto nea :)
Takodjer sam primjetio da ako se upisuje firmwer bez onog prvog djela offseta 00000000-00010000,tada upisivanje ide kako treba od 00010000.Neo inace brise sve od startne adrese ali izgleda da mu je taj prvi dio write protected na samoj flash memoriji tako da to ostavlja u originalu.Tu mu nije bootloader nego instrukcije za pogon samog drivea.Tu se on razlikuje od philipsa 737 jer ovaj ima poseban cip za to.
Najlakse bi bilo sacekati da xms888 izda update svog firmwera sa sredjenim subovima pa da se onda tu dovedu u red komande za neov daljinski.
A mozda nas i Harma obraduje prije svega :)
Ako sta bude novo svakako se cujemo...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.mobtel.co.yu



+5 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player23.04.2004. u 16:41 - pre 243 meseci
Citat:
sansajn:
pozdrav za sve :)

- da li neko zna kako da se skine macrovision zastita sa NEO PDX-77???
probao sam da snimim nesto sa dvd-a, a i sa divix-a na VHS i ne moze, jer je macrovision ukljucen!
- da li ste probali da gledate neki dvd sa DTS zvukom, meni se cuje samo neko sustanje, sto znaci da nemamo DTS dekoder, samo DTS izlaz!
da li je i kod vas tako??


Ja sam probao da snimim na VHS i sa DVD-a i sa DivX-a, i nema nikakvih problema, sve je ok. Macrovision ne znam da li uopste moze biti na DivX-u. Probaj na daljinskom upravljacu da stisnes vise puta dugme Video dok ne dobijes sliku na VHS-u.
Neo izgleda da nema macrovizisku zastitu.

Pozdrav svima onima koji rade oko firmware!!!
 
Odgovor na temu

packman

Član broj: 22699
Poruke: 17
*.teol.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player26.04.2004. u 07:54 - pre 243 meseci
Ljudi, secam se da je neko izcitao firmware iz NEA...kako bih ga ja mogao dobiti taj file? ne sumnjam u ispravnost tog file-a ali me zanima dali je bio uspesno vracen u ROM preko CD-a? ako se dobro secam mislim da jeste ali voleo bih to opet da cujem.

have gOOd 1!
 
Odgovor na temu

ayrton
Danko Vasiljevic
Lajkovac-Lazarevac

Član broj: 14054
Poruke: 167
*.bitsyu.net

ICQ: 54220145


Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player26.04.2004. u 11:33 - pre 243 meseci
posto sam bio na putu u Sofiji, resim da svratim u Tehnomarket Evropa (distributer firme K&K electronics) i posto sam na njihovom sjtu video da imaju uredjaj PDX77 po ceni 159Lev-a = 80 Eur, da kupim isti.
Medjutim tamo mi kazu da ih vise nemaju, mozda ce dobiti za 10-ak dana ali mi ponude navodno novi NEO uredjaj DVD-RDX16 koji je po njihovim recima novi i jos bolji uredjaj. Navodno sve moze da radi kao i PDX77 ali ima novi , tanji dizajn i nove menije itd itd. Nazalost, nisu imali DivX disk da mi demobnstriraju pa sam ga kupio "na slepo". Dobio sam i garanciju godinu dana...
Kad sam stigao kuci, probam ga i vidim da on ne moze da cita titlove iz divix-a.
Dok sam ga probao, testirao i sl. odjednom- pukne i zadimi se.... Otvorim - vidim pukao elektrolit u napajanju, ocistiom, zamenim, sklopim- sve radi.... ok, desava se...
Onda se iznerviram jer ne cita titlove, nadjem u oglasu PDX77 odem i kupim i njega.
Priljucim probam - problem.
Zaglavljuju vrata. Otvorim vidim da ne gadjaju dobro otvor, poturim podloske, podmazem, radi... ok, desava se.

E onda uzmem da ih testiram i uporedjujem i dodjem do zakljucka da je uredjaj RDX16 gotovo u svemu bolji osim u kvalitetu zvuka kada se pustaju muzicki CD-ovi i osim sto ne cita titl. Sad nadam se da ce biti novi SW za njega pa da ce moci...

Ukratko ovaj uredjaj PDX16 ima sledece prednosti u odnosu na PDX77:
1. Lepsi dizajn, lepsi meniji, lepsi daljinski
2. Kvalitetnija i tisa mehanika
3. Imna mogucnost P-scan il interlace u video setup-u
4. Zoom od 2x,3x,4x, 1/2, 1/3, 1/4
5. Stabilniju sliku u brzom premotavanju
6. Mogucnost premotavanja 32x
7. ako jos nesto otkrijem napisacu ovde.

Mane u odnosu na PDX77:
1. Losiji kvalitet zvuka sa muzickih CD-a
2. Nema Scart, vec samo chinc
3. Ne moze mu se (ili nisam provalio kako) iskljuciti brojac vremena iz ugla ekrana
4. Ne cita titl iz divix-a
5. Losiji (mnogo) User manual

Primetio sam jos jednu vrlo interesantnu stvar stvar:
Imam na CD-u film "Sleepers" koji sam normalno gledao na racunaru. Kada sam probao da ga pustim na PDX77 imao sam normalnu sliku i titl ali nema zvuka!!!!
RDX-16 ga je reprodukovao sa normalnim zvukom. Ne znam sta moze biti uzrok ovome????

Takodje imam par filmova koji su narezani kao .wmv fajlovi i njih ni jedan nije hteo da procita.

Na brzinu sam napravio nekoliko fotografija NEO RDX-16 i par NEO PDX77 i mozete ih videti na stranicama:
http://www.geocities.com/ayrtonyu/photopagetan.html
http://www.geocities.com/ayrtonyu/photopagetan2.html

** rec DEMOKRATIJA je nastala od grcke imenice "demos" sto znaci NAROD i srpskog
glagola KRATITI **
 
Odgovor na temu

SasaCG
IT Manager, Investicioni fond
Podgorica

Član broj: 24238
Poruke: 48
*.crnagora.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player26.04.2004. u 13:04 - pre 243 meseci
Sve mi se cini da di lose pazario sa tim dvd-rdx16 uredjajem.

Sto se tice .wmv fajlova vjerovatno si preoko windows movie makera 2 ili nekog drugog softvera napravio film u Windows Media Video (wmv) formatu koji je razvio Microsoft po svom "ukusu" i navodno je zasnovan po nekom njihovom uvrnutom ukusu na MPEG4 formatu.
Interesantno je da je divX format prvobitno nastao hakovanjem wmv formata. Ali eto putevi su im se razisli pa su sada krajnje nekompatibilni:)

Dakle nemoj ni da sanjas da ces skorije u nekom divX playeru naici na podrsku za wmv. Mada i sto ce ti kad je divX(xvid)mnogo bolji i zastupljeniji format.

Sto se tice struje mozda bi trebao da nabavis neki stabilizator napona jel mi to sto ti se desilo ne mirise na dobro,

Pozdrav, SasHA
 
Odgovor na temu

sal
smederevska palanka

Član broj: 21765
Poruke: 42
*.mobtel.co.yu



+1 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player28.04.2004. u 10:35 - pre 243 meseci
posetite ovaj link i vidite sta kaze u vezi standlaone dvd / divx playera jedan od celnika firme DIVX:

http://forums.eyo.com.au/showthread.php?t=44789

ima li nesto novo u vezi firmware-a?
 
Odgovor na temu

DRAGON No1
Beograd

Član broj: 21092
Poruke: 93
*.proxy.abc.co.yu



+2 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player28.04.2004. u 14:32 - pre 243 meseci
Citat:
ayrton:
Imam na CD-u film "Sleepers" koji sam normalno gledao na racunaru. Kada sam probao da ga pustim na PDX77 imao sam normalnu sliku i titl ali nema zvuka!!!!
RDX-16 ga je reprodukovao sa normalnim zvukom. Ne znam sta moze biti uzrok ovome????



Desilo se i meni. U prvom slucaju ton prtekida, a u drugom, uopste nemam ton. Ovaj film bez tona kupio sam nedavno, pa mi je drugar rekao da je verovatno u pitanju neki noviji codec.
 
Odgovor na temu

packman

Član broj: 22699
Poruke: 17
*.teol.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player29.04.2004. u 10:37 - pre 243 meseci
Mislim da su ovi problemi vezani za nestandardne bitrejtove koji su koristeni pri enkodovanju tih divx-a. Jos uvek nemam dokaza za ovo ali cim budem imao vremena istrazicu ovo sobzirom da se i meni desilo nesto slicno...
 
Odgovor na temu

DraganVid
Vidovic Dragan
Novi Sad

Član broj: 24566
Poruke: 38
*.metrohive.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player29.04.2004. u 15:44 - pre 243 meseci
Ma ljudi,da li ste vi uopste normalni!?Hvalite taj pdx77, a to je jedan obican shit.Jeste da moze da pusta divx i to je sve.Bolje uzimajte novi Xwave risiver sdc300-uredjaj je strava a kosta samo 20 evra vise.
 
Odgovor na temu

DraganVid
Vidovic Dragan
Novi Sad

Član broj: 24566
Poruke: 38
*.metrohive.net



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player29.04.2004. u 19:57 - pre 243 meseci
a uz to nema ni ac-3 decoder!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 542447 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.