Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Panasonic KX TDA 200 - aplikacija za praćenje poziva

[es] :: Fiksna telefonija :: Panasonic KX TDA 200 - aplikacija za praćenje poziva

[ Pregleda: 2601 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpizaGenije
Spiza Genije
Software Developer
Signus

Član broj: 247347
Poruke: 193
*.teol.net.



+4 Profil

icon Panasonic KX TDA 200 - aplikacija za praćenje poziva08.03.2011. u 14:56 - pre 159 meseci
Pozdrav!

Moram da priznam da se po prvi put bavim ovom problematikom...

Naime... u firmi imam zadatak da razvijem aplikaciju koja će da prati odlazne pozive van lokalne mreže na centrali Panasonic KX TDA 200 i iste da skladišti u bazu podataka, te po potrebi da ih povlači iz baze i prikazuje u izveštajima (pozivi po lokalu, po vremenu trajanja, po datumu i vremenu nastanka poziva, ili šta već nekome padne na pamet) !

Povezao sam se preko serijskog porta na centralu i dobio podatke o vanjskim pozivima koji su bili upućeni sa centrale, broju lokala sa koga su upućeni,
vreme trajanja poziva, datum i vreme poziva itd... itd...

Elem... nije mi problem da izdvojim i parsujem string koji dobijam (žargon nas programera! :D ), ali bih hteo da "porazgovaram" sa stručnjacima koji se bave ovom problematikom (telefonskim centralama) i koji su se već bavili mojim problemom (aplikacijom za praćenje poziva)...

Softver planiram da napišem u VB6 ili u bilo kojem VB.net okruženju (2005, 2008, 2010)... Nije mi problem da "čitam" kôd napisan u bilo kom programskom jeziku sa Visual Studio platforme tako da, ako je neko već radio na ovom ili sličnom projektu može da podeli svoja iskustva sa mnom...

Sva pomoć je dobrodošla!

Unapred zahvalan! :D
Some people, when confronted with a problem, think: "I know, I'll use regular expressions."
Now they have two problems!
-Jamie Zawinsky
 
Odgovor na temu

gigo385
Zoran Kitić
Panasonic PBX servis
Zagreb

Član broj: 104548
Poruke: 11



Profil

icon Re: Panasonic KX TDA 200 - aplikacija za praćenje poziva09.03.2011. u 20:43 - pre 159 meseci
Šta da se patiš kada imaš Panasonicov program za praćenje poziva a zove se CA Call Accounting.
Pitaj lokalne distributere , besplatan je za sve korisnike Panasonic PBX-a.
Pošaljem ti upute i sličice na PP.
 
Odgovor na temu

SpizaGenije
Spiza Genije
Software Developer
Signus

Član broj: 247347
Poruke: 193
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Panasonic KX TDA 200 - aplikacija za praćenje poziva10.03.2011. u 09:27 - pre 159 meseci
@gigo385

Poslao sam ti PP
Some people, when confronted with a problem, think: "I know, I'll use regular expressions."
Now they have two problems!
-Jamie Zawinsky
 
Odgovor na temu

SpizaGenije
Spiza Genije
Software Developer
Signus

Član broj: 247347
Poruke: 193
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Panasonic KX TDA 200 - aplikacija za praćenje poziva10.03.2011. u 11:36 - pre 159 meseci
@gigo385

Hvala za priloge na mejlu!

Da, izguglao sam ovu aplikaciju, ali to mi baš mnogo i ne pomaže... ona ima svoju internu bazu u kojoj skladišti podatke, a meni trebaju sirovi podaci koje bih kasnije mogao dalje da obrađujem...
Već sam, preko RS232 porta, uspeo da izvučem podatke o pozivima...

Mislio sam da neko ima već gotov kôd pa da mi dâ samo naznake šta da radim...

Ovako... pa moraću se malo (više) napatiti sam! :P :D
Uostalom, nije mi ni prvi ni poslednji put da parsujem kojekakve budalaštine iz stringa! :D
Some people, when confronted with a problem, think: "I know, I'll use regular expressions."
Now they have two problems!
-Jamie Zawinsky
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Panasonic KX TDA 200 - aplikacija za praćenje poziva

[ Pregleda: 2601 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.