Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Legalizacija programa?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Legalizacija programa?

[ Pregleda: 1718 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miloradns
Milorad Perić
Novi Sad

Član broj: 280186
Poruke: 1
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Legalizacija programa?21.02.2011. u 17:59 - pre 160 meseci
Imam jedno, možda i laičko, pitanje za delphi programere,

naime, radi se o tome da sam napravio u Delphi 7(Enterprise) neki mali programčić koji koristi Access bazu i služi za interno vođenje lagera magacina i izdavanje faktura. Taj program koristi jedna firma na svom računaru koji ima licenciran windows i officeXP, sad me interesuje u slučaju neke revizije legalizacije softvera po firmama, koje najavljuju i koje će nesumljano krenuti u skorijem roku, da li taj program ima ikakve veze sa tim i dal će praviti problem oko upotrebe tog programčića i ako hoće kako ga zaštititi, il ti legalizovati?

Unapred se zahvaljujem na svakom odgovoru!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Legalizacija programa?21.02.2011. u 21:04 - pre 160 meseci
nisam siguran ali mi se cini da bi ga legalizovao moras imati legalni programski jezik, pa makar im ga davao besplatno
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Legalizacija programa?21.02.2011. u 21:53 - pre 160 meseci
> naime, radi se o tome da sam napravio u Delphi 7(Enterprise) neki mali programčić koji koristi Access bazu i služi za interno vođenje lagera magacina i izdavanje faktura. Taj program
> koristi jedna firma na svom računaru koji ima licenciran windows i officeXP, sad me interesuje u slučaju neke revizije legalizacije softvera po firmama, koje najavljuju i koje
> će nesumljano krenuti u skorijem roku, da li taj program ima ikakve veze sa tim i dal će praviti problem oko upotrebe tog programčića i ako hoće kako ga zaštititi, il ti legalizovati?

Koliko znam za proveru iščitaju sadržaj Add/Remove programs i traže da pokažeš fakture/licence za neke od tih programa. Mislim da ne gledaju sve već samo one programe za koji su dobili uputstvo (MS proizvodi pre svega), u svakom slučaju teško da će kontrolisati tvoj program a za legalnost je dovoljna tvoja faktura.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Legalizacija programa?

[ Pregleda: 1718 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.