Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem s racunarom koji radi na Mikrotik sistemu

[es] :: Wireless :: Problem s racunarom koji radi na Mikrotik sistemu

[ Pregleda: 950 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dsdjolence
Djordje Stevanovic
Student
Beograd

Član broj: 278800
Poruke: 7
62.108.99.*



Profil

icon Problem s racunarom koji radi na Mikrotik sistemu13.02.2011. u 00:22 - pre 160 meseci
Sledeca je situacija imam antenu "bazuka" i iz nje koaksijalni kabl ide u wireless kartu tp ling 551g, zatim imam mreznu kartu sa realteck cipsetom, i imam instaliram MikroTik sistem na HDD, a iz tog kompa ide utp kabl do mog kkompa na kom zelim da koristim internet.....
Ovo je odprilike objasnjene sta ja imam i s cime radim.

Problem:

Dakle problem je sledeci dolazi do pucanja konekcije, signal je -60 sto nije tako lose, to je negde oko 35Db, na tom signalu internet treba da radi sasvim dobro tj odlicno u sta mogu da se uverim dok ne pukne veze, pukne na kraci vremenski interval pa se vrati ali u svakom slucaju dolazi do pucanja veze sto nebi smelo da se desi.... Ali taj racunar se ne restartuje nista se ne desi on radi normalno samo se na kratko izgubi konekcija....
A nije ni do provajdera jel nista nije radio bio je kod mene i pratili smo ponasanje i jednostavno samo na neko vreme nestanem i ponovo se vratim ja sam gledao....

Konfiguracija tog "serverskog" racunara:

Intel celeron 1.8 Ghz
Ram 256mb
graficna Nvidia gForce 4
maticna ploca asus p4 (nisam siguran koji model)
HDD na kome se nalazi samo os mikrotik
Wireles TP link 551g
Enternet karta TP link realteck

Zanima me zato dolazi do pucanja u cemu je problem ? Molio bi ukoliko neko ima ideju sta da radim voleo bi da mi se pomogne oko toga....

Hvala u napred

[email protected]
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Problem s racunarom koji radi na Mikrotik sistemu13.02.2011. u 11:02 - pre 160 meseci
A kog provajdera koristis ?

Na koliko dugo "pukne" veza...

To nije do mikrotika... tu je neki drugi problem.

 
Odgovor na temu

dsdjolence
Djordje Stevanovic
Student
Beograd

Član broj: 278800
Poruke: 7
62.108.99.*



Profil

icon Re: Problem s racunarom koji radi na Mikrotik sistemu13.02.2011. u 11:16 - pre 160 meseci
Provajder je Wireles flash net, on vuce link od Veratnet, znam ljude koji koriste i sve je uredu i stabilno je sve.... samo kod mene ne moze da se namesti nikako da radi....

Pucanje kad surfujem primetim kad otvaram stranicu i nece da otvori i samo refresh i odma radi to je od priliko od 1 do 5 sek nikad ne pukne na nesto duzi vremenski interval, kao test uradim skidanje nvidia driver i skida stabilno i na polovini pukne net i onda moram da pauziram i ponovo pustim i on odma nastavi da skida, kako god kad pukne samo refresh i on radi normaln radi dok ponovo ne pukne....

zato i pitam je jednostavno ne mogu da nadjem resenje sve sam probao, stavim jacu masinu malo stabilnije se ponasa ali cim ga provajder optereti s jacim protokom opet pukne max moze da izdrzi 3/3 megabits.....

Struja je stabilna, postoji opticka vidljivost od mene do antene s koje primam signa, sve je onako kako bi trebalo da bude......
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Problem s racunarom koji radi na Mikrotik sistemu13.02.2011. u 18:54 - pre 160 meseci
Da nisi cackao connection tracking pa da ti je isuvise kratak period established connections ??
 
Odgovor na temu

dsdjolence
Djordje Stevanovic
Student
Beograd

Član broj: 278800
Poruke: 7
62.108.99.*



Profil

icon Re: Problem s racunarom koji radi na Mikrotik sistemu13.02.2011. u 21:46 - pre 160 meseci
Ako ces iskreno ja ne znam ni gde se to cacka, tako da ne verujem da sam ja cackao..... :/
Ako moze malo objkasnjene da pogledam da li je to dirano jel ne znam ni kako i gde se pokrece....


[Ovu poruku je menjao dsdjolence dana 13.02.2011. u 22:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dsdjolence
Djordje Stevanovic
Student
Beograd

Član broj: 278800
Poruke: 7
62.108.99.*



Profil

icon Re: Problem s racunarom koji radi na Mikrotik sistemu14.02.2011. u 10:40 - pre 160 meseci
Kad pogledam sta se desilo pise critical, router rebot without..... i vreme kad se restartovao.... molim ako neko ima ideju sta se desava, operater kaze da je mother board u pitanju da zbog nje puca veza ali komp se ne restartuje sve stoji normalno, blika zelena lampica na wireles karti sija crvena na enternet karti sve funkconise kako bi trebalo samo puca veza......
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem s racunarom koji radi na Mikrotik sistemu

[ Pregleda: 950 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.