Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukoci se windows (blokira) posle duze neaktivnosti

[es] :: Windows desktop :: Ukoci se windows (blokira) posle duze neaktivnosti

[ Pregleda: 2441 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jusufijusufi
ivica gavrilovic
istrazivac
bg- le

Član broj: 256545
Poruke: 8
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Ukoci se windows (blokira) posle duze neaktivnosti12.02.2011. u 15:11 - pre 160 meseci
Dakle ukoci se windows posle duze (vise od pola sata) neaktivnosti.
Kad recimo konvertujem-ripujem on sve zavrsi uspesno ali program nemogu da isklucim niti bilo sta u windowsu da pokrenem-RESTART.
Ajde mozda je preoterecen komp. radom!!! , ali to se desava i kod gledanja filmova u bilo kom plejeru, zavrsi se film i on ukoci i... RESTART.
E sad ako ja nesto usput radim na racunaru (seckam slike i pakujem u foldere) dok on konvertuje, onda bez problema on zavrsi taj
video i ja isklucim program. Slicno je i sa Tv-om ako ga ostavim da radi zajedno sa nekim od programa koji ukoce, oni nece da ukoce.
Sledeci pokusaj je bio ukljucivanje i iskljucivanje scren saver-a, i produzenje vremena nj. aktivacije... opet isto.
Odradim sistem nanovo - opet isto.
Prebacim sistem na drugi hard - opet isto.
Elem tu postoje jos dva problema (valjda i oni idu u prilog lokalizaciji kvara),
kad god odem da iz windowsa defragmentiram particije on sve particije odradi osim one na kojoj je windows, tu ukoci odmah prilikom analize - RESTART.
A drugi problem je kod podizanja sistema, - procita komponente (crni ekran) i sledeca stavka je windowsow logo (XP) gde imamo trcece plave kvadratice nesto kao loading windows, e ti kvadratici se ukoce i on moze tako da stoji citav dan, sve dok ja ne otvorim taze kupleni DVD ROM on nastavi dalje onda opet stane, ja zatvorimDVD i on nastavi s radom i normalno podigne sistem.
Hm, neko bi reko eto problema krivac je rom al sam ja instalirao windows i bez njega - iskljucim mu kablove i OPET ISTO.
Do you have any idea - kamo dalje rodjace!
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Ukoci se windows (blokira) posle duze neaktivnosti12.02.2011. u 15:28 - pre 160 meseci
Ne ynam bas nesto sa hardwareom,ali jproveri da li se pregrejava neka od komponenti...
 
Odgovor na temu

jusufijusufi
ivica gavrilovic
istrazivac
bg- le

Član broj: 256545
Poruke: 8
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ukoci se windows (blokira) posle duze neaktivnosti12.02.2011. u 16:23 - pre 160 meseci
Jesam radio sistem i to recimo 7 puta u zadnjih 15 dana. Zasto toliko puta,pa da otklonim sumnju u odredjene komponente njihove drajvere i u sam windows SP 1 , SP 2 , SP 3, i uvek nailazim na isto ukoci - RESTART.
Sto se tice hard diska prebacio sam sistem na drugi hard zbog sumnje u ostecenost prvog (WDigital), ali uzalud. ISTO.
Sto se tice memorije zamenio sam se sa komsijom par dana, ISTO.
A sto se tice temperature grafika i cpu, imam ih na displeju kucista sve je OK. 23 C , 36 C , 41 C, a i kako bi to bio problem
kad on iz igrica izlazi normalno a iz BS-plejera ili KM-plejera ukoci na kraju filma ili na pola.
ETO pa ti sad zovi vidovitu Zorku.
 
Odgovor na temu

Slobodan88
slobodanstefanovic

Član broj: 278027
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ukoci se windows (blokira) posle duze neaktivnosti12.02.2011. u 17:15 - pre 160 meseci
Evo moguceg odgovora... meni se slicno desavalo. Ne zakoci mi ceo komp ali mi zakoci mis i ne mogu da ga pomerim, a uz to sleduje i kocenje tastatue, problem sam resio tako sto sam zamenio tastaturu i mis-a. pokusaj sa tim ali ne garantujem da ce uspeti. Ja sam tako resio problem.
 
Odgovor na temu

jusufijusufi
ivica gavrilovic
istrazivac
bg- le

Član broj: 256545
Poruke: 8
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Ukoci se windows (blokira) posle duze neaktivnosti13.02.2011. u 14:12 - pre 160 meseci
>
Zamenjeni su i mis i tastatura, Slobo opet isto ukoci na kraju filma.
Usvakom slucaju hvala .



[Ovu poruku je menjao jusufijusufi dana 13.02.2011. u 16:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jusufijusufi
ivica gavrilovic
istrazivac
bg- le

Član broj: 256545
Poruke: 8
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ukoci se windows (blokira) posle duze neaktivnosti16.02.2011. u 12:12 - pre 160 meseci
Ovo blokiranje windovsa kod mene nije vezano samo za filmove - odnosno bilo kakav rad sa videom(graficka), vec se javlja
i kod slusanja muzike (winamp), kod skeniranja antivirusnim programom i slicnih operacija gde ja nista ne tipkam po tastaturi ili misem
duze od pola sata.
 
Odgovor na temu

jusufijusufi
ivica gavrilovic
istrazivac
bg- le

Član broj: 256545
Poruke: 8
212.200.65.*



Profil

icon Re: Ukoci se windows (blokira) posle duze neaktivnosti08.05.2011. u 14:51 - pre 158 meseci
Konacno problem resen.
U cemu je bio problem ne znam tacno. Dakle skinuo nove drajvere (3 ili 4-ti po redu) za maticnu i graficku,
i vadjena baterija sa maticne ploce ( takozvano partizansko flesovanje biosa ). I to je sve . Sad radi ko zmaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Ukoci se windows (blokira) posle duze neaktivnosti

[ Pregleda: 2441 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.