Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizu se braca arapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183519 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 13:22 - pre 160 meseci
Revoluciju ne možeš da izvedeš tamo gde su ljudi zadovoljni. U Libiji kao što sam u mojem postu pre ovog naveo vlada Gadafijevo pleme a posebno njegova uža porodica. Previše su počeli da se bahate i eto sad žanju to što su sejali. Nije im niko kriv spolja već sami što su postali alavi. Gde god je diktatura dolazi do istih scenarija zbog toga što su ljudi bez kontrole kvarljiva roba.
 
0

MilojkoPetrovic

Član broj: 244137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 13:37 - pre 160 meseci
Podrska Gadafiju!
Sve se isto desava ko u Srbiji nekad. Demokratija, prava, sloboda, tralala, i na kraju otimacina. Pardon, privatizacija!
Neverovatno je da nasi ljudi koji su dosli iz Libije imaju totalno drugacije misljenje od onoga sto nam serviraju, nema bombardovanja, nema toliko zrtava, a nema ni socijalne bede koja je
satro izazvala "revoluciju"!

Napred Gadafi, ne daj naftu americkim licemerima!
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 13:42 - pre 160 meseci
Ljudima u Libiji smeta korupcija Gadafijeve porodice.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 13:43 - pre 160 meseci
Tacno s tim da treba primetiti da velika vecina svetske populacije je na neki nacin nezadovoljno bez obizra na drustveno uredjenje. Da li je bolja kalasnjikov demokratija ili meka diktatura.. to je vec pitanje. Ne stoje dobro svakom iste gace. Eto Irak bas prosperira od kako su srusili zlotvora.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 13:49 - pre 160 meseci
Libija je od plemenskog prešla na kraljevinu. Posle desetak godina je došao Gadafi sve do sada. Imaju oni da pređu dug put do uređenog sistema. Za vreme diktatura ma kakva ona bila društvo stagnira. A diktatura ima veze sa biologijom (starenjem) diktatora i sva sreća da je tako inače bi bilo zlo za ovaj svet.
 
0

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 13:58 - pre 160 meseci
Ako je navedeno da su slike gadne zasto sam morao da gledam , je*o te zivot...jesam budala
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 15:18 - pre 160 meseci
Citat:

@kelja
Ako slabije kapiras onda bar mozes biti uljudan s recnikom.


Ako pises gluposti, ne mozes da ocekujes uljudan recnik, a tvoja analiza o kojekakvim kontra-tegovima je, da izvinis, malo bzvz. U to ime je navodim u celini, bez izmena.

Citat:
sve dok se kontra-teg losem drustvenom ustrojstvu sam ne formira i svojom idejom dobije na tezini trebalo je ostaviti Milosevica i ekipu. Do pravog bunta ovde nikad nije ni doslo. Za pravi bunt je potrebno ipak malo vise sazrevanja. Ekipa koja se domogla vlasti zahvaljujuci bubuljicarima i zapadnoj logistici je bila malo previse heterogena masa za bilo kakve smislene promene. Ona se nije okupila oko ideje vec oko najprimitivnije zelje za vlascu. Dobio svako svoj deo torte na poklon i sad smo tu gde smo.. politikanstvo i partijasenje. Sve one lose korozivne osobine komunizma su sad samo multiplikovane brojem partija i raznoraznih tipusa.



Kako se to kontra-teg sam formira?
Pitao te je vec neko - kako i ko da ostavi na vlasti Milosevica koji je, za tvoju informaciju, izgubio na izborima (mada verujem da imas neke pouzdane informacije iz paralelne stvarnosti kako je to laz)?
Koliko je trebalo jos bunt da sazreva, 20 godina? Kljucno potpitanje - sta bi se time dobilo??? Nova, neukaljana politicka elita???

(Ozbiljan sam, stvarno ocekujem objasnjenja i odgovore, posto, eto, slabije kapiram)


Ekipa koja se domogla vlasti zahvaljujuci bubuljicarima i zapadnoj logistici

Na ovome bi ti i Antonic i Vukadinovic pozavideli, cudo je kako ljudi umeju da izvrcu istoriju, pa cak i skoriju...

Inace, ekipa se okupila oko ideje, ideja je bila rusenje Milosevica (vise nego dovoljno), a najmanji problem je bilo to sto je bila heterogena. Nije bilo dovoljno revansizma, lustracije, revolucionarne pravde narocito, i doslo je do dila sa predstavnicima starog sistema, to nam je sad vec potpuno jasno.

Citat:
Revoluciju ne možeš da izvedeš tamo gde su ljudi zadovoljni.


Naravno. Samo, izgleda da neki analiticari sa foruma slabije kapiraju i te najprostije cinjenice.


Izvin'te na offtopicu, sad mozete da nastavite o stranim placenicima i izmanipulisanim sacicama koji ruse dobre i perspektivne rezime, u reziji Cije, naravno.
 
0

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 15:39 - pre 160 meseci
Citat:
neukaljana politicka elita

A i ovo je samo po sebi oksimoron, i potpuno nemoguce/neostvarivo (bilo u sadasnjosti ili buducnosti)

Isto tako, cinjenica je da je sada bolje nego za vreme Slobe (ne bas po svim parametrima - neke stvari su ostale iste, ali "u globalu" itekako)

Sto se teme tice, ne znam kako se raznim teoreticarima ovo uklapa http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=494997
(osim ako uzmemo da je Al Qaeda tvorevina/divizija CIA-e, naravno)
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 16:12 - pre 160 meseci
Citat:
MilojkoPetrovic: Napred Gadafi, ne daj naftu americkim licemerima!

U je! Ja krupnijeh li rijeci, a smisla nikakvoga! Gadafi treba da da naftu onome ko vise plati i to je to. Zasto bre vi anticivilizacijski likovi uopste sedite ovde, sto ne idete u aziju ako vam se ne svidja evropska civilizacija? Meni je to malo sizofreno da ti kazem.
Citat:
Wi-Fi: Isto tako, cinjenica je da je sada bolje nego za vreme Slobe (ne bas po svim parametrima - neke stvari su ostale iste, ali "u globalu" itekako)
,a puisti bubuljicare. Dovoljno je samo sto zemlja nije opasana bodljikavom zicom i sto sa novim crvenim pasosem mogu da idem gde hocu ,ako treba evo sad da krenem, pesice.
 
0

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 16:12 - pre 160 meseci
Meni su recimo simptomatična sledeća dva komentara sa devedeset dvojke. Mislim da se ovde lepo vidi razlika u načinu razmišljanja i pristupu temi…

Citat:
BNP/stanovniku:
Libija: 11.852 dolara
Srbija: 5.262 dolara (Kosovo isključeno)

Indeks ljudskog razvoja (HDI):
Libija: 0.755
Srbija: 0.735 (Kosovo isključeno)

Procenat stanovništva ispod granice siromaštva:
Libija: 7%
Srbija: 30% (Kosovo isključeno)

Prirodni priraštaj:
Libija: 2,17%
Srbija: -0,47% (Kosovo isključeno)

(Podaci UN i CIA world factbook, sa wikipedie)

E sad, ako je Gadafi zlikovac,
a Libijci su, kao digli revoluciju, šta su onda ovi naši, i šta onda mi treba tek
da im radimo?
(Djuka, 24. februar 2011 08:41)

I odgovor na to:

Citat:
Da se samo mi Srbi pitamo u toj Dzamahiriji se nista "cudno" nije ni dogadjalo zadnje 4 decenije... pa eto ni zadnja 4 dana. Ma sve je to prljava americka propaganda, a "brat Gadafi" je lider kakvog svaka nacija samo moze da zazeli :):):)

A ovi koji nas bombarduju ekonomskim statistikama navodnog libijskog "privrednog cuda" nemaju pojma ni o ekonomiji, ni o politici, ni o statistici. Libija, zemlja sa jedva preko 5 miliona stanovnika 10ta je zemlja na planeti po procenjenim rezervama nafte (npr duplo vece od USA, za samo trecinu manje od Rusije), ali zahvaljujuci svom "mudrom rukovodstvu" i privatnom ludilu svoga gospodara po dohodku po glavi stanovnika tavore na svetskom proseku (manji od Hrvatskog ili recimo Urugvajskog) umesto da plivaju u parama. Pa za Gadafija su i ovi nasi politicari nesposobnjakovici pravi finansijski genijalci (svi od reda i u vlasti i u opoziciji, sa sve onim predsednickim kandidatom Nikolom Seceroskim). Evropska drzava najbogatija naftom je Norveska (rezerve nafte su im inace manje od petine libijskih) i kada je Gadafi dosao pucem na vlast 1969 bila je to jedna od najsiromasnijih evropskih zemalja ne racunajuci one iz komunistickog bloka vodjene od strane njihovih lokalnih "Gadafija" (visedecenijskih diktatora). Evo statistickih pokazatelja kako to izgleda kada naftni bum zahvati jednu siromasnu ali demokratsku i pravnu drzavu poput Norveske, a kako kada se to desi drzavi koju kontrolise suludi diktator:

BNP/stanovniku:
Libija: 11.852 dolara
Norveska: 84.543 dolara

Indeks ljudskog razvoja (HDI):
Libija: 0.755
Norveska: 0.938

Naftne rezerve (dokazane):
Libija: 46 milijardi bbl
Norveska: 6.7 milijardi bbl

A o stepenu ljudskih i politickih sloboda i prava u Libiji ne vredi ni trositi reci.
(Gad Afi, 24. februar 2011 10:38)


Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 18:05 - pre 160 meseci
Da ne citiram popularne fraze koje devalviraju statistike i bez trazenja konkretnih brojki iz daleka se vidi da u tim ciframa nema dovoljno materijala za tako grandizone zakljucke pisaca tih komentara.

Zanemarivanje pocetnog stanja iz koga su Norvezani i Libijci usli u posao sa naftom je nedopustivo. Civilizacijske, ekonomske, infrastrukturne razlike, kontinentalne :) i sve druge razlike Libije i Norveske pre 50-ak godina zu ogromne. Politicko okruzenje i geopoliticki znacaj/uticaj ovih zemlja u tih 50 godina je vrlo drugaciji. Kolicina nafte koju Norveska kontinualno ekspolatise i prodaje na svetskom trzistu je istorijski visestruko veca od kolicine koju je Libija ekspolatisala i prodavala, bez obzira na gore citirane trenutne zalihe pod zemljom. Naravno, politicko-ekonomski sistemi te dve zemlje su vrlo razliciti.

Sama Libija je heterogena sredina. Jedan od Libijaca sa kojim smo kratko saradjivali je covek apsolutno komaptibilan sa zapadnom kulturom. Da zivi na zapadu ne bi se mnogo razlikovao od domorodaca po stilu zivota. Inace skolovan na Oksfordu o trosku Libije. Ali recimo na zahtev svog sedamdesetogodisnjeg oca, kupio mu je suprugu od 18 godina, tj. dao mu je novac za tu transakciju. Kulturoloske razlike izmedju sukcesivnih generacija su ogromne.
 
0

MilojkoPetrovic

Član broj: 244137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 18:50 - pre 160 meseci
@Lesli Eldridz
Naravno da treba da je prodaju onome ko vise plati, a ne da dozvole da se privatizuje. Vidim da ti mnogo znas o civilizaciji, posto ti je retorika a la "90-te"! ;) Milsim, "Ako ti se toliko svidja, idi tamo..." haha, palanacka filozofija i kafanska argumentacija!
 
0

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 19:25 - pre 160 meseci
Mene zanima kako "zapadnjacima" ne dosade
ovi CNN prenosi , simultanih "tv-revolucija"?

Kako chusmo od nasih arbajtera u Libiji,
situacija je tamo slicna vec godinama.
Ovo sto se desava , uopste mnogo ne odudara
od onog sto se decnijama desava tamo.

Ja danas chuh da su americki bombarderi
tamo "intervenisali" 1986-e godine.

A sad konkretno je poenta da se drzi paznja javnosti
na ovome , a ne na gorucim problemima koje mi imamo ovde u Evropi...
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
0

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 19:27 - pre 160 meseci
@herzog
Wag the dog

Jos vaznija je cinjenica da polako nestaje 'lake' nafte, a USofA nema baze u drugoj ekonomiji sveta.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 19:38 - pre 160 meseci
Mada nema veze sa Arapima, ali ovo kao da postaje zarazno :)
Komsije : http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...cije-i-demonstranata-u-Zagrebu

p.s.

Da ne bude menjanje uloga, Arapi bi demokratiju, a ovima presela :)
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 20:39 - pre 160 meseci
To je neiskoriscena radna snaga. Sve to treba u gulage.
 
0

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 22:34 - pre 160 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:Plus, gde to talasaju? Po afrikanijama, po balkanijama, po azijanijama, po juznoamerikanijama i bliskom istoku i gde jos? Ja ne videh niti cuh da mladje generacije talasaju tamo gde je malo veci stepen civilizacijskog razvoja, nego ko je gologuzija, a to mu se ne svidja, on sam kopa i nogama i rukama da to vise ne bude, a ne trazi nista ni od koga niti sta ocekuje od bilo koga. Ako mu u njegovom mesti ne valja, on se odseli u drugo. Itd. Zato tamo i jeste veci stepen civilizacije. Aj sad malo plakanja o mrskom imperijalizmu i kako je tamo tako zato sto su oni opljackali svet. Izgovori su kao.... svako ga ima. Da se ne lazemo mi. Lenjivci i glupanderi koji ne zasluzuju ni to sto imaju. Na stranu nekontolisano koćenje. U to necemo jos da ulazimo.


ccc... :(

To sto zbog makularne degeneracije mrežnjače i presbiakuzisa nisi video i cuo talasanje civilizovanih nije nista neobicno.
Jel sad treba da ti linkujem, lajkujem i tjubujem njihova desavanja pa ces imati materijala za izvrtanje i prevrtanje ko iskusna pijacarka, nije sija nego vrat i ostali su:
bubuljicari, lenjivci, glupanderi, zivotinje koji se nekontrolisano kote, lenstine, tupani, neradnici, sa uma sišavši nižnji umom i gologuzani.

22 godine sam proveo po afrikanijama, azijanijama, bliskim i ostalim istocima i nisam uspeo da ih tako dobro vidim i sagledam kao ti iz nebeske palanke kroz sokocalo.

Propovedati civilizaciju paranoičnom pljuvačinom po drugima nece ni tebi ni tvojim mladuncima obezbediti srecnu i dugu buducnost.
Opusti se, idi na pecanje, ostavi nesto od posla i za bubuljicare oni su mnogo pametniji nego sto ti mislis i nece shebati ovaj svet,
samo ce ga malo promeniti pa ako te bude žuljao ko nove cipele nista strasno, uvek mozes da ga napustis.

 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi24.02.2011. u 23:28 - pre 160 meseci
Citat:
milance_kg: Mada nema veze sa Arapima, ali ovo kao da postaje zarazno :)
Komsije : http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...cije-i-demonstranata-u-Zagrebu


Da citiram sebe :)

Nadjem organizatora 'prosvjeda' i izjavu... Mali je dobar :)

http://www.ustream.tv/recorded...12905821&utm_medium=social

Ako nista, dobra zabava...

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 25.02.2011. u 00:39 GMT+1]
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi25.02.2011. u 04:13 - pre 160 meseci
Citat:
Kako se to kontra-teg sam formira?
Pitao te je vec neko - kako i ko da ostavi na vlasti Milosevica koji je, za tvoju informaciju, izgubio na izborima (mada verujem da imas neke pouzdane informacije iz paralelne stvarnosti kako je to laz)?


Ne, upravo ti zivis u paralelnoj stvarnosti gde si vec predpostavio da sam necij simpatizer.
Za tvoju informaciju ne klanjam se slici ni jednog pokojnika ili bilo kog trenutnog lika s politicke pozornice. Da li ti upraznjavas neke rituale pa si odma naseo i raspalio s tim glupostima.. ne znam, tvoja stvar.


Citat:
Koliko je trebalo jos bunt da sazreva, 20 godina? Kljucno potpitanje - sta bi se time dobilo??? Nova, neukaljana politicka elita???

(Ozbiljan sam, stvarno ocekujem objasnjenja i odgovore, posto, eto, slabije kapiram)



Ne znam tacno da ti odgovorim koliko.. 5, 10 15 ili vise godina ali sam ubedjen da bi takav scenario iznedrio mnogo bolju elitu od postojece. Sigurno da bi elita rafinirana na taj nacin bila svesnija svoje uloge, svesnija smenivosti i verovatno nastojala da odrzi vezu s bazom koja je dovela na vlast.

SM svakako ne bi tada pao kada je pao da ekipu koja ga je nasledila nije logisticki pomogo neko spolja ili ti mozda verujes da su "spontana okupljanja gradjana" jeftina i jednostavna rabota.
Naravno da nije problem sto je SM srusen vec je problem sto je ekipi koja ga je nasledila mnogo jeftino dosla do vlasti. Kad malo bolje pogledas kakav miks je bila ta ekipa nije se moglo bolje ni ocekivati. Svrha te druzine je bila jasna kao i licna motivacija pojedinaca iz ekipe za celu pricu.
Sada vec "revolucionari" poprimaju osobine onih protiv kojih su se "borili" pa su cak i kolege. Zauzeli ljudi svoje fotelje i pre ce engleska kraljica da se odrekne krune nego ovi funkcije. I ne, nema tu razlike izmedju opozicije i pozicije jer su svi isprepletani bar na nekom od nivoa vlasti.
Protok ljudi je 0 u svim strukturama pa i u samim partijama. Iste ljude cemo gledati jos dugo. Za njih ne postoji dovoljno velik poraz zbog koga bi bili zamenjeni nekim novim likovima jerbo kako god da okrenes na neki nacin svi su na vlasti i dele kolac.

Sad kad vidim da neki smatraju da je veliki uspeh ove ekipe sto nema gradjanskog rata ko za vreme slobe...to je dosta porazavajuce

[Ovu poruku je menjao HeYoo dana 25.02.2011. u 05:27 GMT+1]
 
0

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Dizu se braca arapi25.02.2011. u 06:42 - pre 160 meseci
Citat:
HeYoo
Sad kad vidim da neki smatraju da je veliki uspeh ove ekipe sto nema gradjanskog rata ko za vreme slobe...to je dosta porazavajuce


Blagodarim na pametnim recima,
sve sto nije rat i sto nije sverc dobro je,a to sto smo gladni i sto za posao od 18.000 u trafici treba da imas vezu dobro je...

U principu klasicni stavovi svih onih koji ne zive u Srbiji ili suse usukali nekim nasledstvom ili "starom-dobrom" vezom i onda moze da se baljezga na veliko...

Ali nije to nista strasno, u prirodi opstaju najaci, mi najaci nismo kao narod i nestacemo, i treba na kraju krajeva.

Nasi "muskarci" po Srbije su toliko sposobni, da se zene s Albanku jel nijedna nasa nece u selo...pa ko te sisa crkni kada nisi dalje odmakao od dedovine i bacve...I o cemu mi dalje pricamo....


p.s

Inace obozavam gastarbajtersko vidjenje rodne matice i tekucih prilika, krajne realno iskustvo, a za pripoved dusu dalo...


p.s.2

A sto se tice Arabije ko i njih sevi kada nisu ucili na nama i ostalim primerima, sto se mene tice mogu i da se podave i u pesku i u nafti...u danasnje vreme biti naivan i neinformaisan mozes iskljucivo ako si extra zatucan cak i najtuplji ako hoce mogu nesto da saznaju i da se spasu...
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Dizu se braca arapi
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 183519 | Odgovora: 1269 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.