Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brojac poruka (unread count)

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Brojac poruka (unread count)

[ Pregleda: 1705 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Brojac poruka (unread count)30.01.2011. u 10:21 - pre 160 meseci
Radim jedan plugin za Wp i nikada do sada nisam ovo koristio ne kapiram kakva sema celog procesa.
Isto kao sto je na ES gore kada stigne poruka da mi prikaze 1 znaci 1 neprocitana poruka? taj brojac nije mi jasno kako on iz baze cita da je upisana nova poruka i prikazuje? Kapiram ja da moram da vatam ID korisnika koji salje i ID kome je namenjena poruka i sada ne znam kako da je proverava da li da vatam poslenji id ili ne znam kako??? Ili da dodam novu kolonu nazovem je npr Status definisana vrednost da bude 0 i samim klikom na poruku (otvaranjem) upisuje u bazu 1 sto znaci da je procitano.. Ali da to ne bude neko dodatno opterecenje na bazu???

nesto tipa ovoga
Code:

$poruka =$_GET['poruka_id'];

$sql="UPDATE myMailTable SET myMailTable.open = 'n' WHERE myMailTable.mailid = $poruka ;"; 


Logika me zanima
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Brojac poruka (unread count)30.01.2011. u 14:23 - pre 160 meseci
odradio sam ovako i radi, sada ne znam da li se to uopste tako radi? ovo radi sad ako neko se u medju vremenu javi pomoc dobrodosla..
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Brojac poruka (unread count)

[ Pregleda: 1705 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.