Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pizza sa morskim plodovima - recept

elitemadzone.org :: MadZone :: pizza sa morskim plodovima - recept

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10215 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: pizza sa morskim plodovima - recept22.01.2011. u 21:49 - pre 161 meseci
@Vladimir, ko kaze da ja jedem sve to Grubo ili ne, tu je Znam ja da toplota sve to sterilise, ali bar za morske plodove nikad nisam siguran u to, meso se mnogo brze skuva neko sto se sadrzaj creva sterilise. Plus sto mi se ukus skoljki nikad nije svideo bas toliko da rizikujem shellfish trovanje. Malo su me razmazili napolju, imao sam farm-grown shrimpove vec ociscene, samo u ljusturi (koja se skine za 5 sekundi ako neces da grilujes) i ociscene lignje . Ovde sam nasao lignje ali shrimpovi su suvise komplikovani

sto se tice seafood pizze, google je bre vas prijatelj, ima raznih fora i fazona i raznih recepata.

Google: "sea food pizza recipe"


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: pizza sa morskim plodovima - recept22.01.2011. u 22:20 - pre 161 meseci
@mmx

Nisu sve škampe iste što se tiče čišćenja vene iliti crevca (ako prihvatimo da kod nas kad neko kaže škampe obično misli na kozice (prawns))... Po nekom mom iskustvu male kozice koje se kod nas obično prodaju zahtevaju da im se očisti vena jer se u suprotnom baš osete... Dok recimo škampe ili tiger prawns ja lično ne čistim jer nema neke razlike u ukusu... Mada i čišćenje kozica nije nešto specijalno komplikovano - rasečeš po sredini, staviš pod mlaz vode, prođeš prstom i to je to.. Ide jako brzo..

Ovo su te male kozice na koje mislim:


A ovo su tiger prawns (azijski) koji uopšte ne trebaju da se čiste:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: pizza sa morskim plodovima - recept22.01.2011. u 22:41 - pre 161 meseci
Ma nisam ni rekao da je komplikovano ali kad treba da ocistis 50-ak komada za celu familiju, to potraje :) Jos ako su oni frikomovi gambori (koje btw pisu da su prawns sto nema sanse), upola sitniji od "normale" treba ti dobar sat da ih ocistis.

Inace, prawns ovde nisam ni video. Sve sto sam ja nasao su kozice (regularni shrimp)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: pizza sa morskim plodovima - recept22.01.2011. u 23:10 - pre 161 meseci
Kozice su prawns, a škampe (oni sa tvrdom ljuskom) ponekad mogu da se nađu sveže po ribarnicama, ali uglavnom su zaleđene u paketu koji košta oko 3-4 hiljade...

A inače sam provalio jednu ribarnicu na pijaci u 44 bloku, ribarnica je ništa posebno, ali od negde nabavljaju ekstra kozice, kesa od 1kg očišćenih kozica vrlo pristojne veličine (veće nego one što se kod nas prodaju sveže) košta tipa 1000 dinara!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: pizza sa morskim plodovima - recept22.01.2011. u 23:16 - pre 161 meseci
Citat:
mmix: Ma nisam ni rekao da je komplikovano ali kad treba da ocistis 50-ak komada za celu familiju, to potraje :) Jos ako su oni frikomovi gambori (koje btw pisu da su prawns sto nema sanse), upola sitniji od "normale" treba ti dobar sat da ih ocistis.


Ima ih i ociscenih, bas sam juce pojo par desetina gambora :) Uzeo sam ih u Merkatoru, a ko je distrubuter pojma nemam...I bili su bas sitni i ukusni.
Inace i Frikomove sam nalazio ociscene, jedine koje sam morao sam da cistim su oni koje dobijam pravo iz mora :) Ti su stvarno najbolji - i ukus i miris :) , al dok ih ocistis smoris se ko konj...
Kad imam takve, isprzim ih sa sve ljustiricom, pa ih cistim nakdnadno, kozica uglavnom sama spadne...
E samo to se ne racuna za picu...Inace u Dalmaciji ovo zovu kozica, ne znam odakle taj gambor...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: pizza sa morskim plodovima - recept22.01.2011. u 23:23 - pre 161 meseci
Citat:
3way: Ima ih i ociscenih, bas sam juce pojo par desetina gambora :) Uzeo sam ih u Merkatoru, a ko je distrubuter pojma nemam..

On je sigurno mislio na očišćene od govanaca unutra, a takvi se ne prodaju nigde osim u restoranu ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: pizza sa morskim plodovima - recept

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10215 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.