Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diplomski WPF - Aplikacija za zakazivanje ispita - pomoc

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: Diplomski WPF - Aplikacija za zakazivanje ispita - pomoc

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7215 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: Diplomski WPF - Aplikacija za zakazivanje ispita - pomoc22.01.2011. u 15:09 - pre 161 meseci
> Zeleni pravugaonik - slobodna , crveni - zauzeta ...
Ovo se rešava pomoću trigger-a u XAML-u promenom npr. boje pozadine
u zavisnosti od vrednosti polja "Zauzeto".
U svakom slučaju poslušaj mmx-a i završi bitnije stvari.
 
Odgovor na temu

crnjin
Marko Milovanovic
PHP programer
Ljubovija

Član broj: 272984
Poruke: 45
*.wimax.verat.net.



Profil

icon Re: Diplomski WPF - Aplikacija za zakazivanje ispita - pomoc25.01.2011. u 23:22 - pre 161 meseci
Evo uradjeno u SDF-u ...

Uradio sam i dve funkcije za proveru

1. za proveru kapaciteta (da li ispit na koji izlazi ? studenata moze da se zakaze u prostorijama sa ? kapaciteta)
2. za proveru preklapanja termina ispita (nekad radi dobro , nekad ne :) , jos nisam ustanovio sta je problem, verovatno moze jednostavnije da se realizuje...)

Slike sam dodao u bazu , uspeo sam da konvertujem byte[] u Image ali sam ne mogu to da bajndujem u XAML-u ...

Napravio sam neki svoj TimePicker, ali ne znam koji je Event se desava kad kliknem na strelicu gore/dole u ScrollBar-u ...


Primedbe, sugestije ??
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Diplomski WPF - Aplikacija za zakazivanje ispita - pomoc26.01.2011. u 20:31 - pre 161 meseci
Samo da ti javim da nisam zaboravio na tebe, sad sam u nekoj guzvi, pogledacu sutra prepodne u malo vise detalja, ali za sada

1. model ti sada vezuje ispit za jednog profesora (tj jedan ispit moze da drzi samo jedan profesor). To mi ne zvuci realno, narocito na vecim katedrama, jel sigurno da si to hteo?
2. I dalje petljas sa POCO klasama Profesor i Prostorija, nisi ispravio to da vuce direktno iz dataseta.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

crnjin
Marko Milovanovic
PHP programer
Ljubovija

Član broj: 272984
Poruke: 45
*.wimax.verat.net.



Profil

icon Re: Diplomski WPF - Aplikacija za zakazivanje ispita - pomoc29.01.2011. u 23:20 - pre 161 meseci
Jedan ispit moze da drzi samo jedan profesor , bar u nasoj skolici :) , to mi deluje ok ali popricacu sa mentorom o tome ... ako bude trebalo ispravicu, ali ne verujem...

2. POCO klase kako ih zovete, pokusao sam bez njih (bez Profesor klase) i onda sam se izgubio ... ali bukvalno, sad mi ne radi nista od bajdinga sa onim labelama , slikom ... oni podaci o profesoru sa strane , samo comboboxProfesor je ok. I sto vise razmisljam kako to da resim sve mi je nejasnije...dal sam glup ili mi mozak stao , stvarno ne znam ...

Prvo sam uklonio tabelu profesori iz DataSet-a, pa Add new Table Adapter i sql:
SELECT ID, Ime + ' ' + Prezime AS Profesor,Slika, Kabinet , Konsultacije , email, Biografija FROM Profesori onako kako je mmix rekao.

Pa sam pokusao sam da napravim jednu instancu dataset-a u konstruktoru i da iz nje vucem sve podatke
ovako --> DataSet1 ds = new DataSet1(); ali to izgleda kreira praznu instancu tako da kad probam nesto ovako:

comboBoxProfesor.Datacontext = ds.Tables["Profesori"];
comboBoxProfesor.DisplaymemberPath = ds.Tables["Profesori"].Columns["Profesor"].Tostring();
comboBoxProfesor.SelectedvaluePath = ds.Tables["Profesori"].Columns["ID"].Tostring();

ne radi.

pa sam promenio comboBoxProfesor.Datacontext = dtP; (dtP je instanca dataTableProfesori , naravno pre toga je bilo dtP.GetData() )

Jel moze neko da uzme ovaj moj "projekat" (okacicu ga kao attach uz poruku) prepravi ovaj kod da podaci budu bajndovani direktno iz dataset-a , bez tih POCO klasa i attachuje mi to uz odgovor?

Mozda previse trazim , ali verujem da je to nekome ko zna najvise pola sata posla, a meni ... ko zna verovatno dan-dva



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

crnjin
Marko Milovanovic
PHP programer
Ljubovija

Član broj: 272984
Poruke: 45
*.wimax.verat.net.



Profil

icon Re: Diplomski WPF - Aplikacija za zakazivanje ispita - pomoc29.01.2011. u 23:30 - pre 161 meseci
Bez ove POCO klase Profesor bih mozda i mogao da se snadjem, uradio bih te bajndinge labela ,verovatno na neki glup nacin ali bih uradio...
Ali bez klase Prostorije verovatno ne ,nekoliko funkcija mi koristi listu prostorija ...

Pokusao sam da dodam polje u Tabelu Prostorije onako kako je mmix rekao, dupli klik pa dodam

public partial class DataSet1 {
partial class ProstorijaDataTable
{
bool Check { get; set; }
}
}

ali nece da mi prikaze to polje u dataset-u nista se ne promeni...
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: Diplomski WPF - Aplikacija za zakazivanje ispita - pomoc

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7215 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.