Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pocetnicka aplikacija telef. informatora

[es] :: Office :: Excel :: Pocetnicka aplikacija telef. informatora

[ Pregleda: 2033 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

janponican

Član broj: 51479
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Pocetnicka aplikacija telef. informatora18.01.2011. u 15:24 - pre 160 meseci
Pokusaj da napravim aplikaciju telefonskog informatora (imenika).
Zaglavlje je zasticeno tako da u slucaju brisanja, informator neće rezultirati trazene podatke. Podaci iz aplikacije za fizicka lica daju na osnovu poznatih podataka i to po : prezime ime, telefona ili adrese, ostale trazene parametre dok za pravna lica samo na osnovu naziva. Kao dodatak imeniku, tu se nalaze i informacije o pozivnim i postanskim brojevima svih mesta u Srbiji i pozivni brojevi drzava u telefonskom medjunarodnom saobracaju sa vazecim cenama u odnosu na razlicite zone.
Osim pocetne strane sve ostale, sa bazama podataka i formulama, su sakrivene i zasticene sifrom.
Zanimalo bi me vase misljenje u pogledu resenja,funkcionalnosti kao i estetskog izgleda pocetne strane kako bi aplikacija bila jos bolja. Verujem da i ostalim zainteresovanim za excel moze posluziti ovo moje pocetnicko "delo".
Hvala unapred na svim komentarima.

Code:
http://rapidshare.com/files/442795410/Telefonski_imenik_Aradac_2011_v2a.rar

Ne upuštaj se u raspravu sa prostacima. Oni te navuku na njihov nivo, i tu te pobede iskustvom.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Pocetnicka aplikacija telef. informatora18.01.2011. u 21:19 - pre 160 meseci
Citat:
janponican: Osim pocetne strane sve ostale, sa bazama podataka i formulama, su sakrivene i zasticene sifrom. Zanimalo bi me vase misljenje u pogledu resenja,funkcionalnosti kao i estetskog izgleda pocetne strane kako bi aplikacija bila jos bolja. Hvala unapred na svim komentarima.
Ideja nije loša ali?
Kao prvo prilikom otvaranja i prvog pogleda potražio sam "sunčane naočale", boje ubijaju u oči (po mom ukusu)
Kao drugo zaštita ti je slaba i nekvalitetna. Svih 6 Sheets se lako otkrivaju za onoga tko zna i odluči se na to.
Zaglavlje preveliko tj. zauzima puno prostora.
Citat:
janponican: Verujem da i ostalim zainteresovanim za excel moze posluziti ovo moje pocetnicko "delo". .
Ne vidim kako osim da razbijaju šifre i dođu do formula ili da ga koriste ovakav kakav je.

ali ako je "početnička aplikacija" onda samo naprijed
toliko od mene ;)
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Pocetnicka aplikacija telef. informatora19.01.2011. u 06:50 - pre 160 meseci
I ja bih se rado ukljucio u ovu temu, ali ne mogu da pristupim fajlu. (?!)
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Pocetnicka aplikacija telef. informatora19.01.2011. u 08:33 - pre 160 meseci
Citat:
neptuncokg: I ja bih se rado ukljucio u ovu temu, ali ne mogu da pristupim fajlu. (?!)
evo ga
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mirko1949
Miroslav Magdić
Kragujevac

Član broj: 87134
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Pocetnicka aplikacija telef. informatora19.01.2011. u 12:28 - pre 160 meseci
Ja sam davno uradio nesto slicno, ali za Kragujevac i u Accessu. Nisam u mogucnosti da prikacim fajl jer je i zipovan veliki oko 2800 Kb. Ako nekoga interesuje da pogleda mogu poslati na majl.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

janponican

Član broj: 51479
Poruke: 67
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Pocetnicka aplikacija telef. informatora20.01.2011. u 01:03 - pre 160 meseci
Ivek33,
Hvala na komentaru i rado bih želeo čuti i komentare ostalih. Slažem se da "šarenilo boja" možda smeta, ali pre svega sam to uradio kako bih podelio različite segmente, no jeste stvar ukusa - ali bih volio neki konkretan primer "maske" početne strane. Zaglavlje je uradjeno zbog "posvete" mojoj unuki Emi, koja je rodjena istog dana kad i ja ("lavovi" u horoskopu). Kada je rezultat traženja u tabeli za jednu osobu tada stoji "JANO" a u slučaju više "izbačenih" rezultata, onda u zaglavlju stoji "EMA". Jednostavno, mala igra! Takodje, ukoliko je neki broj trenutno isključen, pored imena "iskoči" crveno polje sa natpisom "iskljucen".
Nisam koristio drugačije načine zaštite "sheet"-ova, prvo što ne znam (za to su verovatno potrebni makroi??), drugo nema tu ni šta da se sakrije, osim da neko može oštetiti i bazu podataka i time "upropastiti aplikaciju". Najviše se koristi funkcija "vlookup" i nešto malo "concatenate" ali u suštini je baza podataka kao i formatiranje - najvažnije u celoj stvari.
Očekujem komentar "neptuncokg" ... kao i ostalih.

Mirko1949,
Ranije sam pokušavao praviti neke aplikacije u Access-u ali mi baš nije išlo od ruke. Volio bih ako ti nije teško, da mi pošalješ aplikaciju na e-mail [email protected], možda ću "napraviti" bolje rešenje od ovog u excel-u.

pozz svima i nadam se još komentarima..
Ne upuštaj se u raspravu sa prostacima. Oni te navuku na njihov nivo, i tu te pobede iskustvom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Pocetnicka aplikacija telef. informatora

[ Pregleda: 2033 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.