Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mi se greje računar?

[es] :: Linux hardware :: Zašto mi se greje računar?

[ Pregleda: 2895 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vajcek
Vladimir Zlatic
Cacak

Član broj: 186561
Poruke: 135
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

ICQ: 349582528
Sajt: sluhzaduh.wordpress.com


+53 Profil

icon Zašto mi se greje računar?15.01.2011. u 09:39 - pre 161 meseci
Pitanje je možda blesavo, ali me zanima sledeće:

Pre dva dana sam primetio (posmatranjem merenja programa "Gkrellm") da mi se računar malo više greje nego do tada. Recimo, nikada mu temperatura na procesoru nije prelazila 42-3, a sad dođe i do 50 stepeni. Normalnom sam smatrao negde oko 34 plus minus 3-4. Poslednje što sam uradio pre nego što sam primetio ove rast temperature, a što pre nisam radio je:

- promenio sam adresu DNS servera na google-ovu (našao sam na forumima da su oni najbrži)
- instalirao google-earth sa sajta google-ove softverske podrške

Da li je moguće da mi je zbog ovoga temperatura u kompjuteru viša? Ne koristim google earth stalno.

I da, ne bih ništa ni primetio da Amarok kad ga "vučem" mišom po monitoru nije počeo da "secka" sliku.

Koristim OpenSuSE 11.3 Linux

Hvala na odgovorima.

Totalni početnik
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Zašto mi se greje računar?15.01.2011. u 10:41 - pre 161 meseci
Otvori kuciste i pogledaj dal se nije nahvatala prasina na CPU kuleru i ako je situacija prasnjava, ocisti kuler.

A malo je smijesno da si pomislio da promjena DNS moze da poveca temperaturu procesora
 
Odgovor na temu

vajcek
Vladimir Zlatic
Cacak

Član broj: 186561
Poruke: 135
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

ICQ: 349582528
Sajt: sluhzaduh.wordpress.com


+53 Profil

icon Re: Zašto mi se greje računar?15.01.2011. u 11:40 - pre 161 meseci
Citat:
yolja624
A malo je smijesno da si pomislio da promjena DNS moze da poveca temperaturu procesora :)


Hvala na savetu, svakako ću to uraditi,. nego mi je baš čudno bilo što sam to primetio baš kad sam ove promene napravio, o kojima sam pisao. Čisto sam hteo da pobrojim šta sam sve uradio. Da ne bude ono: a da nisi slučajno... OK, odradiću to čišćenje, pa ću videti :) Hvala na pomoći, jer mi je pao kamen sa srca. A vratiću ponovo google-ove DNS-ove i google earth. :)
Totalni početnik
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Zašto mi se greje računar?

[ Pregleda: 2895 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.