Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drajver za staru G-force graficku karticu

[es] :: Windows drajveri :: Drajver za staru G-force graficku karticu

[ Pregleda: 2357 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Drajver za staru G-force graficku karticu15.01.2011. u 08:23 - pre 160 meseci
prijatelj je dobio star kompjuter za klinca ali bez diskova sa drajverima... kako sam video pri boot-u, ima Duron na 750 MHz, 256 RAM i G-force 2 sa 32Mb graficku karticu... ja sam mu instalirao MiniXP ali ne mogu da nadjem odgovarajuci drajver za graficku (doduse i za maticnu ali nema veze)... pokusao sam sa nekim starijim drajverima sa diskova koje sam dobijao kada sam kupovao graficke ali bez uspeha jer se prekida instalacija sa porukom da nije nadjen odgovarajuci drajver za taj deo hardvera...
da li ima neko ideju gde mogu da nadjem te drajvere?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Drajver za staru G-force graficku karticu15.01.2011. u 08:36 - pre 160 meseci
Šta će klinac da radi na tom kompjuteru, da kuca tekstove u Wordu 2.0... jer za više od toga nije? Možda neki sitan surf mada će otvaranje par tabove da ga tako zaglupi da neće moći da se opravi. Nije za igranje (osim tetrisa) i nije za bilo kakav ozbiljniji rad.
Koja tačno ploča i koja tačno grafička? Šta je to MiniXP, da nije on problem?
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Drajver za staru G-force graficku karticu15.01.2011. u 10:14 - pre 160 meseci
klinac igra flash igrice, mame i slicno, gleda crtace, internet nemaju i ne planiraju sa tog kompa na internet, a receno im je da i nece moci jer je MiniXP ogoljena verzija Windows XP sa izbacenim mnogim servisima (ukljucujuci i mrezne) i predvidjena da zauzima sto manje memorije, i nije problem do njega... prijatelj se slozio sa tim tako da ne zalazimo vise u to sta ce mu...

iskreno, mrzi me da sad opet da kacim njegovo kuciste na moju infrastrukturu samo da bih instalirao Aidu i video tacne modele, a i mislim da nema potrebe jer u Device M prikazuje samo problem sa display adapterom, tj. da nema drajvera... kao sto rekoh, u pitanju je Nvidia G-force 2 sa 32MB sto pokazuje na boot screen-u i ne znam kakvu ulogu bi jos imalo to da ispitujem jos i ko je proizvodjac...
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
*.adsl.verat.net.



+11 Profil

icon Re: Drajver za staru G-force graficku karticu15.01.2011. u 12:25 - pre 160 meseci
probaj ove http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_93.71_2.html ili http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_71.84.html
Ako neće ni jedne moguće i da nije ispravna ili da je proivodjač stavio neki čudan bios čiji ID drajveri ne prepoznaju pa bi ih trebalo na silu instalirati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Drajver za staru G-force graficku karticu

[ Pregleda: 2357 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.