Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1459291 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.06.2012. u 12:50 - pre 145 meseci
U petak sam ostao bez kocnica, puklo je crevo za zadnji levi tocak.
Majstor je zamenio creva, ispustio vazduh i sve sto ide uz to.
Problem je u tome sto mi je papucica kocnice propadala pri nizim brzinama,
kada se duze drzi. Pustanjem i ponovnim stiskom se vraca pritisak i sve tako.

Medjutim u Beogradu sam zadnjih 500m presao na rucnoj,
otvorim haubu i vidim da je nivo opao drasticno, jedva da ima ulja.
Za svaki slucaj sam kupio ulje juce, tako da sam dolio, ulja ima,
ali se cuje sistanje kada stiskam kocnicu.

Je l' to vazduh u sistemu?
Mogu li ja nesto da uradim?

50 km sam od kuce, tako da sam planirao nekako da se odvezem,
ako kocnica ikako radi...

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.06.2012. u 13:02 - pre 145 meseci
Prvi znak da nesto nije uredu je to da gubis ulje u sitemu.

Ako je nivo pao ispod min ili blizu usao je ponovo vazduh u sistem i moras pono dobro da ozracis ceo sitem.

Dok se ne resis vazduha.

Ako ti se to desilo posle rada majstora nesto nije ok. Ili negde curi ili nije dobro ozracio sistem.


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

kermitfilip
Branko Jekovic
VEGA PLUS DOO
BEograd

Član broj: 62223
Poruke: 119
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.vegaplus.co.rs


+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.06.2012. u 13:03 - pre 145 meseci
Kad smo kod drukanja kocnice i obrtaja, kod mene se DIZU kad je druknem nekoliko puta.

NEgo imam pitanje. Zamenio sam skoro bobinu i komutator i od tada mi se desilo 2-3 puta da kad dam kontakt skala obrtomera skoci nekad i do kraja. Znaci jos nisam zaverglao a ona napravi skok i vrati se na normalu kako i treba. Ne desava se uvek ali me zanima razlog ako neko zna.
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.06.2012. u 13:19 - pre 145 meseci
Curi na zadnjem levom tocku.
Palo je ispod min, verovatno je povukao vazduha.
Probao sam auto i koci, mada nije to to...
Nekako cu da stignem do kuce, nadam se.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.06.2012. u 14:41 - pre 145 meseci
Sto se tice kocnice i kod mene PODIZE obrtaje ali polako ne brzo.
Ukoliko brzo drukam onda opadnu.

Sto se tice obrtomera kad dam kontakt kazaljka poskoci malo recimo sa 0 dodje na 50 obrtaja. Vrlo malo skokne.

Koliko ce jos da koci neces znati. Samo ce propasti do kraja. Polako pa sredjuj to. Ono sto je stvarno bitno jesu kocnice.
Pa na ispustanje vazduha i to dobro. Ispustas od najudaljenijeg tocka od glavnog kocionog pa do najblizeg. Tako cuo.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Ivan91
Ivan Ilic
Beograd, Srbija

Član broj: 304051
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.06.2012. u 15:05 - pre 145 meseci
[img=http://s16.postimage.org/tzsxd3kcx/P1010126.jpg]
Ugradjena tabla sa ortomerom :) 2 sata posla, najvise zbog sajle za kilometar sat
Sedi u moj smeirski traktor da oremo mlecni put
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
...158.93.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema13.06.2012. u 16:19 - pre 145 meseci
Stigao sam. Na nekih 50 km je potrosio oko 2dl ulja.
To nije problem, ostalo mi je jos dosta, ali nikako ne koci.
Auto je kod majstora...
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.static.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.06.2012. u 12:04 - pre 145 meseci
Mozda majstor nije znao kad ti je radio kocnice, ili je zurio da nadje LEdiode gde si stavio :) ...da kada se rade zadnje kocnice da se obavezno rade i kocioni cilindri . P O D O B A V E Z N O !!!!!!!!! - pravilo za ovu toyotu. To ti se raspao kocioni cilindar i na gumici ti sada curi ulje svaki put kada pritisnes kocnicu. N E M O J V I S E D A V O Z I S A U T O !!!!!!!!!!!

Sada moras sve ispocetka da kupis novo ulje ispustis staro, zamenis OBA kociona cilindra i ispustis vazduh. Ulje uzmi ovo novije DOT 4 (a moze i DOT 5). Elf ima nesto jeftinije http://www.profaco.rs/proizvod...osti/elf-frelub-650-dot-4.html mada mislim da je svugde ova cena
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.06.2012. u 12:47 - pre 145 meseci
Na zadnjim kocnicama se menja sve. I dobosi. I cilindri i sve. Zato sto oni traju dosta dugo (preko 200.000, meni ima 150.000km i dalje koce kako treba) i onda kad krenes da menjas mora sve jer ce nesto novo povuci ovo drugo i tako.

Inace, juce sam imao prilike da vozim Golf IV 1.9 TDI star nekih 11 godina presao (pravih) 220.000km (prvi vlasnik) i odusevilo me je koliko je matora Toyota rame uz rame sa tim autom. Tisa je, neznija na rupe, komfornija pozadi, laksa za voznju iako Golf ima servo, noviji auto drasticno. Naravno, TDI bolje vuce ali bih rekao da je Corolla startnija u prvoj i drugoj.

Naravno ne dovodim u pitanje sigurnost Golfa i sisteme bezbednosti, ali sam se prijatno iznenadio kako se Corolla drzi naspram duplo mladjeg automobila. Ocekivao sam tisi auto - nista od toga. Ocekivao sam utegnutiji auto - nista od toga. Ocekivao sam laksi auto za voznju, opet nista. Nekako je - grub auto, naspram japanaca.

Nikad nisam vozio cetvorku pa mi eto bilo zanimljivo da uporedim:)

Nadam se da se vlasnici ovog vozila nece ljutiti.

Jedina prednost je malo bolja izolacija od spoljne buke, ali nista specijalno, to se anulira u voznji posto je TDI bucan. Nisam osetio da koci bolje.

Naravno znam za sve sisteme koje ima i to ne dovodim u pitanje, govorim subjektivan osecaj.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.06.2012. u 22:14 - pre 145 meseci
Ivane, super ti je ispala transplantacija! Sta si radio na elektronici da bi ti radio obrtomer?
 
Odgovor na temu

Ivan91
Ivan Ilic
Beograd, Srbija

Član broj: 304051
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.06.2012. u 10:07 - pre 145 meseci
Nista, to je fabricki vec izvuceno u jednom od 3 dzeka. Samo povezes i teras. :)
Samo da bi se izvadila tabla mora dosta se raskupusa deo kod vozaca.
Sedi u moj smeirski traktor da oremo mlecni put
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.06.2012. u 21:16 - pre 145 meseci
Koliko si platio tablu? Jel ti na brzinomeru kad ides oko 40 mrda kazaljka?
 
Odgovor na temu

Ivan91
Ivan Ilic
Beograd, Srbija

Član broj: 304051
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.06.2012. u 21:20 - pre 145 meseci
20 e. Za mrdanje nisam primetio, obraticu paznju. Sto pitas ?
Sedi u moj smeirski traktor da oremo mlecni put
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.40.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.06.2012. u 22:32 - pre 145 meseci
Citat:
codeNO: Ivane, super ti je ispala transplantacija! Sta si radio na elektronici da bi ti radio obrtomer?


druze, vrati se unazad, "strana" 37, detaljno smo diskutovali o tabli sa brzinomerom

ja sam slikao i poledjinu na kojoj se jasno vidi razlika u rasporedu sijalica izmedju ove dve table

meni je nakon zamene table pocela da podrhtava kazaljka ali ne na 40 km/h, nego i posle...razlog nije bio promena table, nego je jednostavno sajla dotrajala i na kraju pukla pa sam je zamenio
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.06.2012. u 23:18 - pre 145 meseci
Znam da je bila prica pre, nego me zanimalo kako se pokazala nova tabla, ja sam menjao i sajlu i opet drhti na 40. Odmah posle 100km. Razmisljam se da promenim brzinomer
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.06.2012. u 23:54 - pre 145 meseci
Citat:
cozmo_im:...
Inace, juce sam imao prilike da vozim Golf IV 1.9 TDI star nekih 11 godina presao (pravih) 220.000km (prvi vlasnik) i odusevilo me je koliko je matora Toyota rame uz rame sa tim autom. Tisa je, neznija na rupe, komfornija pozadi, laksa za voznju iako Golf ima servo, noviji auto drasticno. Naravno, TDI bolje vuce ali bih rekao da je Corolla startnija u prvoj i drugoj...


To je neki zapusteni Golf 4.

Istina je da su malo tvrdji u trapu, a prelaz preko rupe nezgodan ako su gume 45 ili 40, pa jos od tvrdje sorte, ali sto se tice buke, mozda Toyota moze da se takmici..i da bude solidno tiha, ali ne i tisa.

Medjutim, pitanje je kako je odrzavan golf, sta je sve zanemareno, i nije zamenjeno, a treba, pa sveukupno deluje raubovan. Bucan, sa vibracijama i "malom snagom".
Ako se uzme u obzir (eventualna)klima, abs i znacajno manja potrosnja, uz vecu snagu, poredjenje dobija drugu dimenziju.

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema17.06.2012. u 00:35 - pre 145 meseci
Aha,

tu smo znaci. Rupe i cvrkutanje:

http://www.elitemadzone.org/p2820140
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema18.06.2012. u 13:07 - pre 145 meseci
Laci86 sta bi sa autom. Jesi uspeo da ga sredis i kako je izgledalo sredjivanje? Sta si sve menjao i radio?
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.06.2012. u 15:16 - pre 145 meseci
@vladd

Nikako da odgovorim:

1. Golf je u savrsenom stanju, redovno servisiran. Skoro su menjani silenti recimo i kugla, kao i neki deo oko rucice menjaca.

2. Vibracije su na leru - TDI vibrira, vibrira i najnovija Skoda Octavia u kojoj je 1.9 TDI. Moj auto nema vibracija u leru, i motor ne cujes. Moj motor je tisi u normalnoj gradskoj voznji. Nisam imao prilike da ih cepam pa ne mogu da kazem tacno bas koji je tisi na 140-150. Verovatno Golf jer ima bolju izolaciju oko ulaznih delova (vrata, prozori).tj. ima bolju izolaciju od SPOLJNE buke (recimo gepek, pod), ali TDI motor ipak doprinosi vecoj bucnosti u kabini kada sam ja vozio. Isto vazi i za Octaviu, nekako meni to brundavo sve. Ja sam navikao na to da motor ne cujem do otprilike 3500 obrtaja, jednostavno ga nema, takva je Corolla. To je za benzinca dovoljno za normalnu voznju.

3. Naravno da TDI motor ide ODLICNO, samo kazem da Corollica zivahnije skoci izmedju 1. i 2. stepena prenosa, odnosno brze potegne do 50 kmh. Posle toga je velika prednost TDI motora sto je i logicno. Ubrzanja su naravno ubedljivo na strani TDI masine, zar je neko pomislio da ce 1.3 benzinac biti bolji i brzi:)

5. Masina ima 16tice felne i gume, mozda to doprinosi bucnosti na rupe i tvrdoci i osecaju. U gradu je udobnije voziti se u Corolli u tom slucaju.

Sto se tice kocnica, nisam imao prilike da naglo kocim, ovo je sve bilo normalno kocenje i razliku nisam video. Corolla mekse dozira sto mi se vise svidja:) Ali pretpostavljam da ABS kod Golfa ce dati bolje rezultate u losim uslovima, kisa, klizavo, sneg ili sljunak.

I nekako se oseca da je auto tezak, nekako mi ne prija za voznju, zato sam rekao grub. Prednja sedista su bolja kod Golfa, udobnija, ali je pozadi obrnuto.

Naravno da je bolje, naprimer, kupiti polovnog (iz pouzdanog izvora) Golfa IV nego Corollu, ipak se radi o bezbednosti i novijem vozilu, ali ovo je bila krajnost, poredjenje dva auta kod prvih vlasnika koji su odrzavani po specifikacijama.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema25.06.2012. u 18:38 - pre 145 meseci
Evo jedno pitanje, mozda glupo ali.......

Na plastici za zupcasti imate oznake od 0 do 10. To je za stelovanje paljenja. E sad mene interesuje jedna stvar.....

POmeranjem razvodnika paljenja napred i nazad se steluje paljenje. Zamislite recimo jednu sredinu 0 polozaj razvodnika gde je paljenje 0.

Pomeranjem ka vozacu podesava se ranije paljenje. I opseg je 0 do 10. Znaci pomeranjem ka vozacu pomera se marker na remenici od 0 do 10.

E sad pomeranjem razvodnika ka svetlima je kasnije paljenje. I pomeranjem ka svetlima se isto maljenje pomera od o do 10 stim sto je kasnije.

Znaci za dva razlicita polozaja razvodnika (ranije i kasnije) mogu se ocitati iste vrednosti na plastici i remenici????

DA li je to tako......???

Muci me ponovo trokiranje pri paljenju.....sve tripujem da paljenje nije lepo nastelovano......sad je pomereno ka svetlima i na remenici je 8 stepeni. E sad da li je to 8 stepeni kasnije ili 8 stepeni ranije paljenje....?????
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1459291 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.