Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898770 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2013. u 15:34 - pre 130 meseci
OK. Aj, vise da ne smaram.. Jos samo ovo da pitam, da li neko zna sta znaci to sto je napisao i prekopirao i sto je jedan primerak poneo, a jedan dao meni?
Da li se to nekada nekome dogodilo? Jos ovo pitam, i ne smaram vas vise..
 
Odgovor na temu

ArielAriel
Ariel Ariel

Član broj: 316615
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2013. u 15:38 - pre 130 meseci
Pozdrav!

Vec nekoliko puta neuspesno predajem dokumente, tj. ne prolazim intervju...da li neko ima neke sugestije kako alternativnim putem da prodjem intervju? Tipa internet, knjige itd...

Svaka pomoc je dobrodosla...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2013. u 16:08 - pre 130 meseci
Citat:
Gospodin-BP: Mislio sam da cu i ja biti jedan od tih sto su dosli samo da cute... Nisam verovao da cu od Srba najbolje znati.


Pa da li je moguce da ljudi dolaze na konzularni dan a da ne znaju ni a da kazu? Sta ovaj ih pozdravi na madjarskom a oni blenu?!

Citat:
Gospodin-BP: OK. Aj, vise da ne smaram.. Jos samo ovo da pitam, da li neko zna sta znaci to sto je napisao i prekopirao i sto je jedan primerak poneo, a jedan dao meni?
Da li se to nekada nekome dogodilo? Jos ovo pitam, i ne smaram vas vise..


Pa ne znam sta ti pise, najbolje ti znas kad procitas sta je napisao. Ja iz medija znam za ovaj slican slucaj

"Jedan od najboljih primera je porodica u kojoj se majka udala u Nišu, a deca nisu znala mađarski. Nakon pola godine vratili su se u Konzulat i govorili maternjim jezikom, navela je Gara."

u sustini oni svakoga koga odbiju to urade tako sto kazu da dodjes kad doucis za 2-3 meseca, samo eto ti si se pokazao pa ti je napisao i preporuku. Tim ostalim pacijentima sta je mogao da kaze, sta da douce kad nisu ni poceli. Zasto te nije pustio ne znam, moze da bude sto razloga, od ociglednog da nisi dovoljno znao jezik kako si i sam juce napisao do toga da je mozda konzul nov i da ne zeli da se igra da stavlja svoj potpis da potvrdjuje da vladas jezikom pa da ti posle padnes eventualnu proveru i da njemu postavljaju pitanja. Mozda zaista nisi znao dobro jezik ali covek nije hteo da ti ogadi nekim nadmenim odbijanjem, nego je zeleo da te motivise da zaista doucis a ne da istrazujes seme. Ako ti je obecao da u novembru prolazis, i da mu se javis ako ne bude on tu i sl. onda nema razloga da sumnjas u to. To ne znaci da moras da predas kod njega, u medjuvremenu probaj u Segedinu, pa ako ne uspe onda u novembru kod njega u Srbobranu prolazis, naravno ako jos malko doucis.
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.180.236.18.targo.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2013. u 16:11 - pre 130 meseci
Citat:
tuturututu:
*NEZVANIČNA INFORMACIJA*
Veliki broj aplikanata,kojima je prošlo i manje od 3 meseca od predaje papirologije,su dobili poziv za masovno polaganje zakletve u Budimpešti za 20. avgust
Dan državnosti!
Jedan od najstarijih praznika u Mađarskoj,ujedno dan svetog kralja Stefana utemeljivača mađarske države.
SREĆNO!


A odakle sad ta nezvanicna informacija?
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2013. u 17:20 - pre 130 meseci
Pa on je rekao da ako bi mi dao, a jednom me slucajno zaustavi madjarski policajac, i ako me pita jezik, a ja ga ne znam dovoljno, da tada mogu da mi oduzmu drzavljanstvo, i da i on moze da snosi odgovornost. Onda je rekao da ako bi mi sada dao da prodjem, i da prestanem da ga ucim na dan polaganja i dobijanja drzavljanstva, da i tada proveravaju one koji nisu Madjari, pa da postoji mogucnost da me tada vrate, itd... pa da i tada on moze da snosi odgovornost...
Pa ne znam, stvarno mi nisu jasni sta dolaze kada ne znaju da kazu ni osnovne stvari...
A evo, mene je pitao i da li se bavim sportom, to sam mu odgovorio da volim da trcim, pitao me je gde radis, i to sam mu odgovorio, pitao me je koji je danas dan, i to sam rekao, pitao me je sa kime zivim, i to sam odgovorio, pitao me je kada sam rodjen, gde sam rodjen, sve... Dao sam dosta odogovora. Pitao me je zasto ne radim u posao u struci, a ja sam rekao da je slabo placen, i da nema posla, itd...
Mislim, ja sam bio jako nervozan, mahao sam rukama itd.. Mislim, gestikuklacija mi je bila strasna... Sada to vidim. Ali dobro, od sada svaki dan u proseku 2-3 sata da ga ucim, i to je to.. Nema dileme da cu proci do kraja godine...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2013. u 17:26 - pre 130 meseci
Sa tim znanjem bi prosao bilo gde drugo! Idi sutra u Segedin.
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2013. u 17:31 - pre 130 meseci
Ovih dana sam zauzet, ali da znas da cu uskoro da odem. Ne zurim, ali mislim da cu u roku od par dana da odem. Aj dobro, dosta sam vas davio o meni, kada odlucim, pisem ovde i javljam se. Izvinjavam se za one depresivne postove od sinoc, bio sam malo deprimiran i nervozan pa zato. Ljudi, stvarno nije tesko, ne treba neko veliko znanje. Sada sam i sam to shvatio, bitno je samo biti skoncetrisan i ne cutati. To je neko moje misljenje...
 
Odgovor na temu

rzristic
Rzristic

Član broj: 310199
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2013. u 18:00 - pre 130 meseci
Da li neko ide na zakletvu 20. avgusta u Ópusztaszer?
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.catv.broadband.hu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2013. u 19:31 - pre 130 meseci
Citat:
Anadus:
Dobio sam Madjarsko drzavljanstvo :), interesuje me prijavljivanje na adresu u Madjarskoj, da li neko ima iskustva?

Nemoj to raditi. Ja sam prijavljen da imam stalno prebivanje u Madjarskoj vec godinu dana i nedavno sam saznao da kao "nezaposleno" lice moram placati zdravstveno osiguranje 6600 forinti na mesec tj. skoro 300 evra za godinu dana. Ako ne placas onda ti se obracunavaju kamate pa kad te jednom uhvate onda ti dobro naplate. Ovo pravilo ne vazi ako zivis u nekoj zemlji sa kojom Madjarska ima sporazum npr. Hrvatska, Crna Gora ili EU zemlje su ok, ali Srbija jos nema sporazum tako da ti nece priznati srpsko zdravstveno osiguranje.

Najbolje je uzeti pasos i zaboraviti na licnu kartu, osim ako stvarno zelis da zivis u Madjarskoj.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2013. u 20:38 - pre 130 meseci
uz to ,ako 7 mesec naidjes u madjarskoj na policajaca..sa nasom vozackom i nasim tablicama ,vewrovatno ces imati problem da kao stanovnik madjarske vozis strani auto sa stranom vozackom(to je dozvoljeno prvih 6 meseci)
 
Odgovor na temu

Mikki73
Vojvodina

Član broj: 316399
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2013. u 23:08 - pre 130 meseci
Citat:
Gospodin-BP:
Pa on je rekao da ako bi mi dao, a jednom me slucajno zaustavi madjarski policajac, i ako me pita jezik, a ja ga ne znam dovoljno, da tada mogu da mi oduzmu drzavljanstvo, i da i on moze da snosi odgovornost. Onda je rekao da ako bi mi sada dao da prodjem, i da prestanem da ga ucim na dan polaganja i dobijanja drzavljanstva, da i tada proveravaju one koji nisu Madjari, pa da postoji mogucnost da me tada vrate, itd... pa da i tada on moze da snosi odgovornost...
Pa ne znam, stvarno mi nisu jasni sta dolaze kada ne znaju da kazu ni osnovne stvari...
A evo, mene je pitao i da li se bavim sportom, to sam mu odgovorio da volim da trcim, pitao me je gde radis, i to sam mu odgovorio, pitao me je koji je danas dan, i to sam rekao, pitao me je sa kime zivim, i to sam odgovorio, pitao me je kada sam rodjen, gde sam rodjen, sve... Dao sam dosta odogovora. Pitao me je zasto ne radim u posao u struci, a ja sam rekao da je slabo placen, i da nema posla, itd...
Mislim, ja sam bio jako nervozan, mahao sam rukama itd.. Mislim, gestikuklacija mi je bila strasna... Sada to vidim. Ali dobro, od sada svaki dan u proseku 2-3 sata da ga ucim, i to je to.. Nema dileme da cu proci do kraja godine...




Može da ti pljune neko pod prozor ako jednom dobiješ državljanstvo. Tebi ga samo neko može dovesti u pitanje, ako neko gadno s..nje napraviš u Mađarskoj, pa čak ti ni onda ne preti oduzimanje nego odsluženje kazne. Ti si poverovao u te priče o policajcu i zaustavljanju?! Nadam se da nisi.
 
Odgovor na temu

lochte

Član broj: 316637
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2013. u 10:33 - pre 130 meseci
Jel zaista veca sansa da se prodje preko, nego ovde? Koliko sam procitala temu, dosta se spominje da treba otici preko.. Ja se dvoumim izmedju Beograda i Segedina.

Jel moze neko da kaze u kom smislu je lakse predati preko papire?
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2013. u 11:23 - pre 130 meseci
Citat:
gajo2:Nemoj to raditi. Ja sam prijavljen da imam stalno prebivanje u Madjarskoj vec godinu dana i nedavno sam saznao da kao "nezaposleno" lice moram placati zdravstveno osiguranje 6600 forinti na mesec tj. skoro 300 evra za godinu dana. Ako ne placas onda ti se obracunavaju kamate pa kad te jednom uhvate onda ti dobro naplate. Ovo pravilo ne vazi ako zivis u nekoj zemlji sa kojom Madjarska ima sporazum npr. Hrvatska, Crna Gora ili EU zemlje su ok, ali Srbija jos nema sporazum tako da ti nece priznati srpsko zdravstveno osiguranje.

Nije da ti ne verujem, ali malo mi je, u najmanju ruku, nelogično da neko traži retroaktivno plaćanje zdravstvenog osiguranja.
ako nisi imao osiguranje uplaćeno, nisi mogao ni da koristiš zdravstvene usluge, pa ne vidim ni šta bi ti onda naplatili?!
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2013. u 11:27 - pre 130 meseci
Ko solidno vlada madjarskim jezikom moze da preda u BGD ili SU, ko moze osnovno da komunicira na madjarskom onda bolje ici u Madjarsku,
procitajte forum, ponavljamo to stalno svima. U svakom slucaju treba uciti, ne moze se ni u Madjarskoj predati bez osnovne konverzacije.
Morate pokazati kakvo takvo znanje.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2013. u 11:29 - pre 130 meseci
Nije nemoguce. Ljudi ne shvataju da prijava boravista nije samo mali papiric u licnoj karti i nezto sto se radi samo da bi se uzela vozacka dozvola. Prijavom prebivalista postajes rezident i na tebe pocinju da se primenjuju sve odredbe zakona koje se odnose na rezidente, pocev od poreza, preko obaveznih doprinosa, do obaveza prema lokalnoj samoupravi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2013. u 12:46 - pre 130 meseci
Citat:
mmix: Nije nemoguce. Ljudi ne shvataju da prijava boravista nije samo mali papiric u licnoj karti i nezto sto se radi samo da bi se uzela vozacka dozvola. Prijavom prebivalista postajes rezident i na tebe pocinju da se primenjuju sve odredbe zakona koje se odnose na rezidente, pocev od poreza, preko obaveznih doprinosa, do obaveza prema lokalnoj samoupravi.

slažem se sa tim da kada se prijaviš počinju da za tebe važe svi zakoni i obaveze kao i za sve ostale, ali mi je samo nelogično da u Mađarskoj ako si nezaposlen moraš sam da plaćaš 20e zdravstveno osiguranje i ne samo to, nego će još da ti naplate sa sve kamatama kad te jednom nahvataju za sve što im nisi platio. Pa nezaposleni su svuda ugrožena kategorija, odakle nezaposlenom pare da plaća osiguranje?!
 
Odgovor na temu

dzudista
dzudista
nezaposlen
nezaposlen
srbija

Član broj: 315356
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2013. u 12:47 - pre 130 meseci
Da li neko zna dali mogu predati osobe ciji predaci rodjeni u Plaskom-Hrvatska koja je bila u sastavu Austrougarske monarhije mogu li aplicirati ili ne za drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

Vlado67
Vladimir
dpd
Hannover

Član broj: 313666
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2013. u 13:49 - pre 130 meseci
Pozdrav svima...Da li neko ide na zakletvu u Ferncszalas 16-tog septembra ??
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-86-86-2.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2013. u 13:53 - pre 130 meseci
Moja supruga je dobila danas poziv za 16-ti...
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

limenko

Član broj: 312101
Poruke: 33



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2013. u 13:58 - pre 130 meseci
A kada je predala vasa supruga
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898770 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.