Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je kvar na LCD TV-u?

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Da li je kvar na LCD TV-u?

[ Pregleda: 2721 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Popovic Petar
menadžer
Beograd

Član broj: 275917
Poruke: 3
77.46.136.*



Profil

icon Da li je kvar na LCD TV-u?27.12.2010. u 12:44 - pre 162 meseci
Molim sve koji su imali sličan problem da mi pomognu.

Pre dve nedelje sam kupio LCD TV Toshiba REGZA 32" u Metrou, ne znam sada napamet koji je broj modela, ali ima 3 HDMI ulaza, USB ulaz, PC ulaz, Full HD, itd...

TV se koristi samo za gledanje filmova, povezan je sa DVD Pioneer, koji takođe ima HDMI, USB, itd.

TV i DVD sam povezao HDMI kablom, ali sam iz neznanja povezao i scart kablom i činčevima, po prncipu što više to bolje :)

Opis problema:

Kada sam TV doneo kući bilo je jako hladno u toku transporta, stavio sam ga na postolje da se malo stabilizuje i posle 20 min. sam ga uključio, posle nekod vremena 30 minuta čulo se pucketanje (jedan pucanj) i slika je nestala.
Ponovo sam ga uključio i sve je radilo OK.

Posle dva dana, u toku repodukcije filma, ponekad se desi da nešto pucne i pojavi se linija preko ekrana i nestane slika, zatim se TV isključi, kada se ponovo uključi, pojavi se port na koji je povezan DVD uređaj, npr. HDMI 3, tj. na ekranu piše HDMI 3. Film se ponovo startuje i sve radi OK.

Ponekad se vide i neke vertikalne linije, ali sam kasnije u uputstvu video da kada se pušta originalni DVD može doći do takvih simptoma, jer je to kao neki zaštitni kod kao prevetiva pirateriji.

Da li sam ja napravio problem što sam DVD povezao sa više kablova, umesto sa jednim, pa se televizor buni ili je kvar druge prirode, možda sam trebao više da čekam od 20 min. da se TV stabilizuje i sda sam mu spalio nešto?

Pomagajte, šta da radim da li da ga vraćam ili da ga nosim u servis, jer je pod garancijom?




Petar
 
Odgovor na temu

banetv
Branko Petrovic
Novi Beograd

Član broj: 39955
Poruke: 819
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+22 Profil

icon Re: Da li je kvar na LCD TV-u?27.12.2010. u 17:57 - pre 162 meseci
Pretpostavljam šta je ali tebi to ništa ne znači. Kvar je. Odnesi u servis.
 
Odgovor na temu

Popovic Petar
menadžer
Beograd

Član broj: 275917
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li je kvar na LCD TV-u?27.12.2010. u 23:00 - pre 162 meseci
Televizor vise ne radi, problemi koje sam imao su poceli da se desavaju svakih 2 minuta i crkao je skroz.

Nema napajanje, lampice ne gore.

Bas me zanima zasto se to desilo, zeleo bih strucno misljenje, ali bez strucne terminologije?

Da li je moja greska ili je to fabricka greska?

Ako ga odnesem u servis to vise nije nov televizor, najradije bih ga zamenio s obzirom da je star svega 12 dana.
Petar
 
Odgovor na temu

Popovic Petar
menadžer
Beograd

Član broj: 275917
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li je kvar na LCD TV-u?27.12.2010. u 23:10 - pre 162 meseci
Bane, hvala za komentar, vidim da se razumes u tehniku, da ti je to struka, pa cu biti slobodan da te pitam da li sam pogresio pri izboru TV, vidim da favorizujes LG, i sta mi preporucujes umesto Toshibe?
Petar
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Da li je kvar na LCD TV-u?

[ Pregleda: 2721 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.