Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Što mi crkava Legend?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Što mi crkava Legend?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8344 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
*.europronet.ba.



+39 Profil

icon Re: Što mi crkava Legend?19.12.2010. u 09:05 - pre 163 meseci
Vjerovatno mjeri preko osiguraca,jedne grane,tako mjeri kompletnu potrosnju pojacala u stanju mirovanja.Sto se tice keramickih kondezatora rade i oni svoj posao ali znaju dobro da proosciluju,sto moze biti pogubno pogotovo kod feta.
Vjerovatno da je G.Bora koristio uparene fetove,meni se ovo samo jednom desavalo na pojacalu,doduse sa lateralnim fetovima.
Resejne je bilo mali kondazetor od47pF na Gate-Source nozicama.2Sk1058.
Pozz
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

yuwalker
yuwalker
Beograd

Član broj: 275369
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Što mi crkava Legend?19.12.2010. u 13:28 - pre 163 meseci
Da, preko osigurača.
Stabilizovao sam na 200mA, to otprilk izađe, procenjujem 180 na izlaznim grnama...sumnjam da ovaj ostatak vuče više od 20mA

Kondenzatori...pa koštali su ko fetovi.. wima?
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Što mi crkava Legend?19.12.2010. u 15:07 - pre 163 meseci
Citat:
yuwalker: Da, preko osigurača.
Stabilizovao sam na 200mA, to otprilk izađe, procenjujem 180 na izlaznim grnama...sumnjam da ovaj ostatak vuče više od 20mA

Kondenzatori...pa koštali su ko fetovi.. wima?


Pre nego sto podesis mirnu struju mozes da proveris koliko trosi ulazni deo. Kada izlazni tr. nemaju potreban prednapon oni ne trose struju i tada samo ulazni deo dobija struju. Kada ocitas tih 10mA(toliko odprilike procenujem), okreces trimer za mirnu struju i tako otvaras izlazne i namestis na 210mA.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

elektrostudio
Vladimir Pavkovic
SZR Elektrostudio, servis idustrijskih
masina i software developer
Novi Sad

Član broj: 201423
Poruke: 283
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: elektrostudio.com


+25 Profil

icon Re: Što mi crkava Legend?19.12.2010. u 18:29 - pre 163 meseci
Na slici sam video da je mali tr za mirnu struju nekako lose zalemljen (mali mosfet na istom hladnjaku sa izlazima) a i najmanji prekid kod istog dovodi do unistenja izlaza - pregledaj navedeno
Elektrostudio
 
Odgovor na temu

yuwalker
yuwalker
Beograd

Član broj: 275369
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Što mi crkava Legend?19.12.2010. u 20:22 - pre 163 meseci
Vidiš ti kako logika radi...
Smanjiš trimer na 0, koji će da zatvori pobudni BD139, samim tim izlazni fetovi na svakom nivou pobude zatvoreni...i očitaš ampremetar...i to je struja koju troši pobudni stepen...Viktore...je li to mala škola...meni deluje logično?

Ovaj pobudni nije fet, to je BD139 na hladnjaku i njega sam ponovo prelmio..

U celoj priči sam sumnjao na hladne lemove.
Jako jednostavno:
1. Šema mora biti dobra (em od koga je, em hiljade njih su to napravili)
2. Komponente treba da su dobre, em su kvalitetne, em pojačalo kada svira svira kako treba

Jedino je ostalo za proveru je kvalitet izrade...lemovi, kratki spojevi, loši kontakti i sl.
To je do "realizatora"
Treba znati da za nas početnike ima dosta situacija kada se preispitujemo:.."valjda je ovo dobro zalemljeno", "valjda je ova žica ok", "valjda je ..."
E tu...smatram ima dosta grešaka koje pravimo, a njih je najteže otkriti.
Tada nam treba pomoć, iskusnijih, koji će reći "verovatno imaš loš lem na pobudnom stepenu"..ili "proveri lemove na masi, kao da ti visi..." ili ovo što elektrostudio reče "loše izveden kontakt na tranzistoru" itd.

Malo je depresivno da se nateraš da sve skidaš, pa ponovo stavljaš...ispočetka, velika je pomoć da ti neko pokaže u kom delu treba da tražiš problem.

Uzgred,
imam poznanika koji je veliki konstruktor elektronike, doduše, digitalna elektronika...
Meni je delovalo jako neobično kada mi je rekao: "ja konstruišem, napravim, pa ako ne proradi...ja dam serviseru da nađe grešku!"
Čovek nacrta, simulira, napravi prototip, i ako ne proradi, ... da šemu drugom da on traga koji je element loš, ili je napravio neku mehaničku grešku.
Naravno, 99.9% mu proradi iz prve (ima dovoljno znanja i iskustva da uradi sve do kraja), ali u onih 0.01%..da l ga mrzi ili ne zna...jednostavno da nekom ko je vešt da "popravlja" - da popravi.
I jedno i drugo (konstruktor-projektant i serviser-majtsor) je, za mene, za respect!
 
Odgovor na temu

yuwalker
yuwalker
Beograd

Član broj: 275369
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Što mi crkava Legend?19.12.2010. u 20:33 - pre 163 meseci
Elektrostudio...da, i na jednom i na drugom kanalu sam produžavao pinove ... bili kratki.
Vidim da to baš i nisam dobro odradio.
Sad sam preletovao opet, dosta korektnije.
Ovo je dobr hint... gubitak kontakta na pobudi...spaljuje izlaze.

Thnxs
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+63 Profil

icon Re: Što mi crkava Legend?20.12.2010. u 16:08 - pre 163 meseci
Sema slicnog pojacala: http://cygnus.ipal.org/mirror/...sslabs.com/images/citation.pdf
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Što mi crkava Legend?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8344 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.