Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Akustara ozvucavanje !

[es] :: Muzička produkcija :: Akustara ozvucavanje !

[ Pregleda: 2935 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bane025

Član broj: 274862
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Akustara ozvucavanje !15.12.2010. u 22:13 - pre 161 meseci
Postovanje !!!

Nakon dugogodisnjeg ulaganja u HI-FI dosao je red da ubacim i akustaru u celu pricu !
Imam yamaha 310 p,sto bi mu dosao neki osnovni model akustare sa metalnim zicama naravno,meni je prijatnog zvuka.
Zelim da je usnimavam u komp i da se bakcem sa Sony Acid-om,Forge-om,Cubase-om.
Imam u kompu m-audio 2496 cija je trenutno jedina svrha spdif out na eksterni dac digitalnim coax kablom tj. u hifi sistem..znaci reprodukcija flac,wave.
narodski receno koristim je samo kao transport,za produkciju jos ne.

E sad znam da mi treba za ovo drugo:
1. mikrofonski preamp sa fantomskim napajanjem(moze i mala mikseta)
2. dobar kond mikrofon

sta mi preporucujete za kucnu radinost usnimavanja akustare,otvoren sam za predloge,napominjem da nemam kucni studio tek sam na pocetku?
Uglavnom nesto jeftinije,sto radi posao a da nije neki skart koji zvuci plasticno,ipak imam solidan hifi sistem vec godinama i malo sam razmazen po pitanju zvuka.
takodje me interesuje sta dobijam ozvucavanjem akustare nekim pickup-om i da li bi na taj nacin mogao da idem direkt u 2496 ili mi i tu treba preamp?
svaki predlog je dobrodosao !
 
Odgovor na temu

bane025

Član broj: 274862
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Akustara ozvucavanje !16.12.2010. u 11:25 - pre 161 meseci
Au jos nista...

Evo konkretno cu da napisem...
sta mislite o entry varijanti Behringer 802 mikser i neki jeftin kond npr C3 za snimanje akusticne gitare u pc?
Ostatak sistema za reprodukciju je Monitor Audio rx zvucnici,NAD elektronika i Cambridge Audio DAC povezan spdif-om sa M-audio 2496.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: Akustara ozvucavanje !16.12.2010. u 13:25 - pre 161 meseci
Mikseta 802 ce lepo da posluzi, a sto se tice mikrofona, ako ti treba iskljucivo za snimanje akustare, uzmes neki kondenzer sa manjom membranom, npr. Behringer B-5 (nikada ne preporucujem Behringerove mikrofone, ali ako imas manji budzet, onda to ne ostavlja dovoljno prostora za izbor).
Ako mislis da ulozis vise novca (bar 120-130 evra za mikrofon), ima i drugih predloga

 
Odgovor na temu

Sherif Gile
Niš

Član broj: 63613
Poruke: 283
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Akustara ozvucavanje !16.12.2010. u 13:47 - pre 161 meseci
Mislim da ti je najbolje da kupiš pickup za akustičnu gitaru. Kod njih je dobro to što može da se uglavi u rupu na gitari i onda možeš da šetaš dok sviraš i ne treba da paziš na to koliko si daleko od mikrofona. Skida se i namešta za nekoliko sekundi. Cena je oko 50 evra i ima ih u svim ozbiljnijim muzičkim radnjama.

 
Odgovor na temu

bane025

Član broj: 274862
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Akustara ozvucavanje !16.12.2010. u 14:53 - pre 161 meseci
Hvala na odgovorima i predlozima...mogu li taj seymour duncan da povezem direkt na m-audio 2496 ili mi i tu treba gitarski preamp?
http://www.m-audio.com/images/...edia_hqpics/Audiophile2496.jpg
 
Odgovor na temu

Sherif Gile
Niš

Član broj: 63613
Poruke: 283
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Akustara ozvucavanje !16.12.2010. u 15:43 - pre 161 meseci
Nisam pokušavao tako da ne mogu ti kažem kako će da zvuči kad ide direktno u zvučnu karticu. Gitaru sa ovim pickupom sam slušao u kombinaciji gitara=>procesor=>mikseta=>zvučnici i čula se odlično. Na procesoru je bio uključen samo reverb. Raspitaj se na nekom muzičkom forumu, neko je sigurno već pokušao da se snima tako.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Akustara ozvucavanje !16.12.2010. u 17:32 - pre 161 meseci
Taj pickup ce dobro raditi preko miksete ili DI-boxa.
 
Odgovor na temu

bane025

Član broj: 274862
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Akustara ozvucavanje !18.12.2010. u 09:50 - pre 161 meseci
Imam jos jedno pitanje....
Koji bi ste mi mikrofonski ili gitarski preamp preporucili koji moze da primljeni signal(ovim seymour duncan-om ili cak kond mikrofonom) pretvori u digitalni(vec na svom izlazu) koji bi kasnije spdif kablom prosledio u ovu spravu
http://www.cambridgeaudio.com/assets/documents/DAC_Magic_rear.jpg

...ima 2 spdif inputa i 1 usb input...
Cuo sam da hvale LINE 6 ,e sad sta od toga ???Znam da mali behringer mikseri,i preampovi to ne mogu.



[Ovu poruku je menjao bane025 dana 18.12.2010. u 11:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Akustara ozvucavanje !21.12.2010. u 00:21 - pre 161 meseci
Citat:
mikrofonski ili gitarski preamp preporucili


odluci se, mik ili git, ako hoces oba u jednom to izadje malo vise para, onda je mozda bolje neka miksetica sa DI i MIC ulazima, a i sigurno ce ti vrlo brzo trebati jos neki input pored 2496,

cini mi se da postoje i DI box-ovi sa MIC ulazima (pored gitarskog), ili jedan koji ima switch pa biras,

inace signal iz pick-up-a ne mozes direktno na line-in ulaz, kao sto je hiljadu puta pisano problem je prvo nivo signala, a onda impedansa koja kod gitarskog ulaza treba biti bas velika, npr. 1MOhm, a impedansa line ulaza je reda kilooma, npr. 1-10K, git i mic ulazi su slicni po nivoima ali se ponovo razlikuju po impedansama, imp. mic ulaza je npr. 600Ohm-a
 
Odgovor na temu

bane025

Član broj: 274862
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Akustara ozvucavanje !22.12.2010. u 13:20 - pre 161 meseci
Potraga je zavrsena,uzeo sam mic preamp Art tube studio v3..ovih dana cu da probam par mikrofona...Pickup trenutno ide u drugi plan..
Ono sto me zanima je kako bi bilo najbolje da povezem preamp sa m-audio 2496?
Art ima jedan xlr(balansirani) i 1/4(linijski) output a m-audio samo 2 analog inputa koji su rca i jedan spdif(to mi trenutno ne igra neku ulogu)
preporucite neki solidan kabl za tu namenu,moze i varijanta sa adapterom iz 1/4 u rca.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Akustara ozvucavanje !22.12.2010. u 17:32 - pre 161 meseci
Citat:
bane025: moze i varijanta sa adapterom iz 1/4 u rca

Posto je ulaz na 2496 nebalansiran, onda ces koristiti takvu vezu. Naravno, potreban ti je samo jedan kanal, a u softveru za snimanje selektovaces ulaz na koji si prikljucio preamp.

Citat:
preporucite neki solidan kabl za tu namenu

Nema kod nas nekog velikog izbora. Bandridge je pristojna firma kada su u pitanju kablovi za multimediju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Akustara ozvucavanje !

[ Pregleda: 2935 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.