Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u odabiru elektricnog klavira

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc u odabiru elektricnog klavira

[ Pregleda: 2729 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Pomoc u odabiru elektricnog klavira27.11.2010. u 18:16 - pre 163 meseci
Pozdrav, trazio sam po formu al nisam nasao ni jednu ovakvu temu, naime trebala bi mi pomoc oko odabira elektricnog klavira, napominjem da sam pocetnik na klaviru sviram gitaru godinama ali mi je zelja odavno da naucim i klavir, opredelio bih se za neki elektricni klavir cene do 1000 evra mozda malo vise.

Trazio sam malo po forumima i po netu i zanima me da li je neko iskusio bas razliku izmedju GH dirki i GHS da li je toliko velika razlika jer bih zeleo da kupim nesto sto najvise podseca na pravi klavir i u smislu dirki i u smislu zvuka, na umu sam imao Yamaha YDP-141 ili Yamaha CLP-320 / C / M.

Ako bi neko mogao da mi kaze iz svog iskustva koji klavir uzeti i na sta bih trebao da obratim paznju pri kupovini.

Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Pomoc u odabiru elektricnog klavira27.11.2010. u 22:00 - pre 163 meseci
Nezahvalan posao.

Svi proizvođači će napisati da je el. piano idealan, da se ima osećaj sviranja na pravom Grand koncertnom klaviru i td. i tome slično. Kada bih bio u prilici da ih probam (a klavir sviram celog života), svaki bi ponešto imao što bi mi se svidelo.
Otpor dirki je važan i na tome su radili svi proizvođači, da bi dostigli ugođaj sviranja na klavirskim dirkama (a ne na synth-u).

Ako su postigli idealan otpor, promašili su u hodu (dubini) dirke.
Ako su to sve uskladili, nisu rešili dinamiku klavijature po celoj "dužini", pa je bas suviše dubok, a diskant presvetao.
Znači, tačno se oseća da je podeljen na registre.
Yamaha, Roland, Korg, Kawai imaju modele od....do, ali su ozbiljni modeli preko 3ooo €

Nezahvalan posao.
Da si već svirao neku klavijaturu, sviranje na el. pianu bi bila samo promena i trebalo bi tehniku rada prstiju prilagoditi novim (težim, većim) dirkama i na osnovu iskustva bi mogao oceniti kako ti "leži" svirka.

Pošto si početnik, to otežava izbor, odnosno svodi na ponudu školskih modela, sa relativno prihvatljivom cenom.

Poslao sam i na PP jedan Web site Casio piano, pa malo pregledaj...možemo nastaviti.

Pozdrav

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Pomoc u odabiru elektricnog klavira28.11.2010. u 12:23 - pre 163 meseci
Dragi Vladimire,
Hvala sto ste izdvojili vremena da mi objasnite problematiku. Posto i sam, kao sto sam vec napisao, vec sviram gitaru godinama znam i ja da za dobar instrument treba izdvojiti preko 1500 evra bar sto se tice gitare, klaviri su ocigledno dosta skuplji.

Primarna zelja mi je da uzmem el. klavir koji ce u najvecoj meri podsecati na pravi, jer zelim da rad prstiju prilagodim tako da posle nemam problema sa prelaskom na pravi klavir. Svakako zajedno sa time zeleo bih da zvuk bude sto autenticniji pravom klaviru jer bih primarno svirao klasicnu muziku.
Naravno ja zelim da naucim da sviram klavir ali prvenstveno ga kupujem kako bih posle odredjenog vremena uzivao u sviranju. Naravno da bih uzivao u sviranju istog zeleo bih da je zvuk optimalan kao i dirke ako je klavir, koji ste mi preporucili, optimalan uzecu ga svakako.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Pomoc u odabiru elektricnog klavira28.11.2010. u 16:01 - pre 163 meseci
Citat:
staticInt: Yamaha YDP-141 ili Yamaha CLP-320 / C / M.

Ako bi neko mogao da mi kaze iz svog iskustva koji klavir uzeti i na sta bih trebao da obratim paznju pri kupovini.


Imam iskustva sa Clavinova CVP 501.
Pa na osnovu toga, mogu predpostaviti da je CLP-320, kao manji brat - dobar.

GH (Graded Hammer) i GHS (Graded Hammer Standard) je oznaka za kalibrisan mehanički sistem čekića, gde je u bass registru veći otpor dirke, daje osećaj "težeg", kao na klasičnom (akustičnom) klaviru.
Touch Sensitivity mehanika je isto važan faktor, gde od jačine udarca prsta zavisi i dinamika sviranja.

Kod kupovine bih tražio novo zapakovan instrument za probu.
(Da nije slučajno neko već vratio zbog neke greške, jer ima tu i elektronskih komponenti).
Poveo bih nekog ko zna da svira na klaviru, pitao za garanciju i servis u slučaju potrebe. Puj-puj!

Obzirom na cenu, mislim da je solidan Piano.

Pozdrav

P.S.

Za početničku upotrebu ne bih odbacio ni ova dva, malo niže cene:

Korg C 340....999 € sa stolicom i slušalicom
Korg LP 350...840 €



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 28.11.2010. u 20:25 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc u odabiru elektricnog klavira

[ Pregleda: 2729 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.