Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crko DVB-T Quadro

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Crko DVB-T Quadro

[ Pregleda: 2207 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Crko DVB-T Quadro27.11.2010. u 11:59 - pre 163 meseci
Jučer je bilo nevrijeme i naglo je puknuo grom a u to vrijeme je sve radilo. Televizor je samo zamigao i nestalo je struje. Kad je došla struja, sve ispravno osim DVB-T receivera koji nije radio (nije se ni palio, ni svjetlio).

Danas sam ga otvorio, naravno crko je osigurač. Al nije pukla nit kao i inače, već se sva raspala, opak napon je morao bit. Osim osigurača, odmah sam primjetio pored jednog chipa ogromnu crnu mrlju, a chip je doslovce pukao na pola! A dva pina zajedno sa djelom ploče i jednim premosnikom (kratkospojnikom) su pocrnjela.

Riječ je o VIPer22A, koji na ulaz dobiva 80 - 280V AC i snage je 10W a kad se složi po shemi daje na izlaz 5V i 24V. Iako čudnog imena, na netu ima dosta o njemu: http://www.st.com/stonline/books/pdf/docs/9682.pdf

Ali u trgovinama di ja naručujem unutar Hrvatske nemaju ga nigdje. Mogu jedino pitat dal se može naručiti.

E sad, di bi ga mogao nabaviti? Dal se isplati mjenjati ga i dal se još nešto skurilo?

Krajnje riješenje mi je uzeti jedan mali transformator 220V - 12V i staviti jedan 7805 i 7812 i riješiti problem. Al da ne kompliciram, htio bi prvo vidit gdje se ovo čudo da nabaviti. Kopat ću malo po starim DVD-ima i uređajima koje imam dolje al čisto sumnjam da ću naći ovo.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Radovi
RTV Mehanicar

Član broj: 198479
Poruke: 281
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Crko DVB-T Quadro27.11.2010. u 16:24 - pre 163 meseci
grom tesko da se zadrzi na mreznom, dijelu,najcesce strada procesor i tuner a posto i nije neka vrijednost tih uredjaja mislim da se i ne isplati gubiti vrijeme.probaj dovesti potrebne napone sa neke druge mreze pa ces vidjeti da li je problem samo tu i znaces sta dalje
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
*.crnagora.net.



+115 Profil

icon Re: Crko DVB-T Quadro27.11.2010. u 17:01 - pre 163 meseci
Kao sto rece kolega...
Prikljuci prijemnika na neki drugi izvor napajanja i vidi u kakvom je stanju ostala elektronika. Tako ces znati sta ti je ciniti.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Crko DVB-T Quadro27.11.2010. u 17:15 - pre 163 meseci
Budem i to probao...

Inaće je nov (kojih mjesec dana ima) i od mojih starca je al ako se neda popraviti, meni će kućište taman lijepo doći za jedan projekat koji sam osmislio.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Crko DVB-T Quadro27.11.2010. u 18:45 - pre 163 meseci
Probao sam spojiti DVB-T na drugi izvor napona (+12V, -12V i 5V), konkretno na napajanje od nekog starog DVD-a. Nisam dole imao TV da probam dal ima slike i tona, ali upalio se kao i inaće, mogu mjenjat kanala, ugasit ga itd. Sve šljaka.

E sada, zvao sam Chipoteku za taj VIPer22A al nemaju dotičnog niti išta slično. Di bi mogao tu komponentu nabaviti??

Jer mogu ja i improvizirati neko napajanje; imam jedan transformator +/-12V i samo mi trebaju 7812 i 7805 (koje mislim da već imam) te 7912 kojeg mogu kupiti, par elektrolita i stvar riješena. Pitanje je koliko bi to učinkovito bilo.

A i na toj ploči napajanja je proizvođač počinio nešto malo glupo: postavio je na ploču napajanja konektore za DVI te audio output (analog, coaxial itd.) pa bi morao sve to preraditi nekako.

Najdraže bi mi bilo kad bi našao VIPer22A.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
*.crnagora.net.



+115 Profil

icon Re: Crko DVB-T Quadro27.11.2010. u 22:26 - pre 163 meseci
Steta ti je ugradjivati trafo i stabilizatore kad jse kolo moze nabaviti za 2-3 eura.
Ostavi to napajanje od DVD uredjaja unutra da uredjaj radi dok se ne snadjes za kolo.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.opera-mini.net.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Crko DVB-T Quadro28.11.2010. u 14:30 - pre 163 meseci
To napajanje od DVD-a ne stane u kuciste. Stalo bi jedva da izbacim tuner i sve ostalo :D Ploca je velika koliko i cijelo kuciste. Da stane, stavio bi ga unutra i to bi bilo to jer taj DVD ne postoji vise. Bio je neispravan pa sam sve povadio van i iskoristio kuciste i cincheve.

Mislim, nije mi hitno jer ja u svojoj sobi imam svoj receiver a starci imaju internet televiziju (Max TV). Ovog su kupili za nekih 18 eura prije mjesec dana jer Max TV cesto pada.

Tako da mi je stara rekla da uopce se ne sekiram za te pare sto ce s njim bit. Dali su mi ga vise da se igram s njim i da se ucim. Ako ga popravim, dobro, ako ne, nema veze.

Ma sigurno je jeftino to kolo al ne znam di ga nabaviti. Mozda postoji zamjena.

Al ako ne, djelove koje sam naveo imam doma tako da... Samo 7912 bi morao kupiti.

Skoknut cu do profe iz elektrotehnike jer ima tih starih DVD playera pa mozda nadem to kolo ili cijelo napajanje a da stane.

Znate mozda di mogu to kolo nabaviti?
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Radovi
RTV Mehanicar

Član broj: 198479
Poruke: 281
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Crko DVB-T Quadro29.11.2010. u 08:17 - pre 163 meseci
mislim da se to kolo nalazi u mrezama nekih dvd-a pa procesljaj malo starudiju
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Crko DVB-T Quadro29.11.2010. u 15:21 - pre 163 meseci
Pretpostavljam da da. Al pročešljao sam dva napajanja koje sam doma imao: jedan ima sa 7812 i 7805 sređeno, a od tog DVD-a je napajanje slično kao kod tog DVB-T-a al IC nije VIPer22A već je neki TEA. Isti broj pinova i isto izgledaju al čitao sam po netu na jednom forumu di je tip htio umjesto tog TEA staviti VIPer22A i rekao je da se nemože jer nemaju isti pinout.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Crko DVB-T Quadro

[ Pregleda: 2207 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.