Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem...

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem...

[ Pregleda: 11972 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lucky2001

Član broj: 19179
Poruke: 61
*.telekom.yu



+1 Profil

icon I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem... 30.01.2004. u 19:19 - pre 246 meseci
I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem i jedan od najjeftinijih ,ekskluzivno za Elitesecurity:

ugasite tv na stand-by sifru kucate u razmaku od 0,5-0,75 s sledeci je redosled,
kucacete bez navodnika i plus karaktera:
"display + menu +mute" zatim sledi paljenje tasterom power.

Opis tastera:
Display=info taster ,odnosno taster na kome je nacrtan ekrancic koji ima mali plus desno
Menu = taster na kome je nacrtan ekrancic podeljen na tri dela
mute = je svuda mute

Opis tastera sam uradio iz sledeceg razloga ,pojedine verzije su se prodavale sa jednim tipom daljinskog na kome su funkcije napisane na jedan nacin ,dok su na drugim tipovima te iste funkcije odradjene kao slicice.

 
Odgovor na temu

Salee
Aleksandar
Bg

Član broj: 27476
Poruke: 16
*.yubc.net



Profil

icon Re: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem... 29.05.2004. u 05:31 - pre 242 meseci
Ovo, definitivno radi. Imam pitanje, da li ima i kolike su posledice ako ja u opcijama ovog moda promenim neke stvari, poput Dolby-a, sata, tilt-a i lna(pojacavanje signala). Ove opcije nisu sada ukljucene. Takodje nije mi jasna opcija jack-ukljucen je scart, a ja sam prikacio cinceve i to radi bez problema, da li to ima veze sa primarnim i sekundarnim video kanalom, s obzirom da mi je slika sa cinceva na sekundarnom. Tu mi je prikacen racunar. I da, izgleda da se iz televizora kad je na standby modu cuje viskofrekfentan zvuk pistanja(pretpostavljam da je transformator ili kako se to vec zove), koje neki cuju, a neki ne, ja ga cujem i to me malo nervira. Jel to normalno za Samsunge ovog tipa ili je posredi neki problem sa mojim tv? Znam da su ovi televizori daleko od savrsenstva, ali me to ipak brine. Bio bih vrlo zahvalan na odgovorima!!
Sale
 
Odgovor na temu

bobale
Slobodan Jovanović
Serbia

Član broj: 18931
Poruke: 318
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem... 29.05.2004. u 23:25 - pre 242 meseci
COVECE! Pa nisam znao da ovo postoji! E sad ako bi neko jos samo hteo da mi objasni skavu stavku posebno. Odlicno znam engleski, ali bi ipak da mi neko ko malo bolje zna objasni koju stavku bi smeo da cackam, a koju ne. Recimo, sta mu dodje ono 'hotel mode'? I na kraju da li mogu da unistim TV sa menjanjem ovih stvarcica (jos uvek je pog garancijom ;)?

Pozdrav
Ko rano rani, taj ceo dan zeva :)
 
Odgovor na temu

-bane-
Bane Jovičić
Beograd

Član broj: 11291
Poruke: 130
*.vdial.verat.net

Jabber: -bane-@elitesecurity.org
ICQ: 230532243


Profil

icon Re: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem... 30.05.2004. u 22:40 - pre 242 meseci
"Hotel mod" je opcija koja iskljucuje uredjaj posle odredjenog vermena, na mom Grundigu je to ukljuceno na 7 sati [kupljen je na rasprodaji stvari jednog svajcarskoh hotela :)]
 
Odgovor na temu

bobale
Slobodan Jovanović
Serbia

Član broj: 18931
Poruke: 318
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem... 31.05.2004. u 06:51 - pre 242 meseci
Dobro, ok sa tim, ali moze li neko da mi objasni ostale mogucnosti?

Pozdrav
Ko rano rani, taj ceo dan zeva :)
 
Odgovor na temu

Karo
G.M.

Član broj: 50566
Poruke: 186
80.93.237.*



+3 Profil

icon Re: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem... 25.06.2005. u 15:10 - pre 229 meseci
E taj je moj Znali neko sta je sa s videom na skartu samsunga mrzime da pravim kabal da bi proverio (citaj 10 metara)
 
Odgovor na temu

marco
Marko Jovanovic
Beograd

Član broj: 11949
Poruke: 18
..njuel.bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon LNA u samsung servis modu19.03.2006. u 22:54 - pre 220 meseci
Da li neko moze da mi kaze cemu sluzi ovo LNA. Salee kaze za pojacavanje signala. Ali kog signala ???
 
Odgovor na temu

BLEND

Član broj: 86266
Poruke: 1349
*.tbon.telia.com.



+20 Profil

icon Re:Samsung CZ-28d83n20.03.2006. u 07:24 - pre 220 meseci
dali je to dobar prevod. sta znaci HOTEL MODE - TIMER
kako neko rece hotel mode 7 sati
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem...20.03.2006. u 07:40 - pre 220 meseci
hotel mode je sistem sa kojim imas opciju da limitiras maximalnu glasnocu i blokiras
pretragu i stelovanje kanala, da se ne bi gosti igrali s tv-om i pravili zurke po
hotelima a timer je sistem za zadavanje vremena ukljucenja iskljucenja ako
tv radi recima na nekom javnom mestu ili firmi koja radi od 9-17h itd.
 
Odgovor na temu

NOVISAD
Novi Sad

Član broj: 61775
Poruke: 65
*.eunet.yu.

ICQ: 323372728


Profil

icon Re: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem.02.05.2006. u 15:52 - pre 218 meseci
Kako se izlazi iz tog menija?!
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.83.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem.03.05.2006. u 00:03 - pre 218 meseci
Savet , upozorenje krajnjim korisnicima !
To je servisni meni , što znači da ga koriste serviseri prilikom završavanja popravki istog i menjanjem parametara u njemu postoji mogućnost da posle tih izmena uređaj radi lošije nego što je radio. Naročito ako korisnik promeni parametre za koje i ne zna kakvu funkciju vrše. Loše podešeni servisni parametri mogu dovesti do raznih deformiteta na slici , a tako i na kraći vek trajanja aparata.
Jedino što sam sreo da se može dodati kao dodatna opcija jesu : sat i tajmer , ako nisu već uključeni !
Možete se igrati s vašim aparatom koliko vam volja , pa on je vaše lično vlasništvo , ali posle nemojte očekivati da će garancija i dalje važiti.
Neke funkcije kao što su na primer : dodatni skart , svhs , stereo (na mono modelima) i druge ekstra funkcije , ako nisu uključene , znači da ih sam uređaj fizički ne podržava i njihovim uključenjem ne dobijate ništa , jer hardver koji treba da "sluša" softver ne postoji u aparatu.
Tehničke mogućnosti vašeg aparata se nalaze opisane u korisničkoj knjižici koju ste dobili prilikom kupovine.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

filipmk1
Filip Vidojevic
Nis

Član broj: 189382
Poruke: 24
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem...30.01.2011. u 23:19 - pre 160 meseci
Ljudi jel moze neka pomoc.
usao sam u ovom servisnom modu i posmatrao sta ima usput sam upalio pip funkciju i usao u nesto, stvarno ne mogu da se setim kako se zove, mislim da je ispod onog valjda ,,eeprom,,-a velikim slovima je napisano i televizor je izasao iz tog menija i nije reagovao na daljinski. ja sam ga ugasio rucno ali sad nece da se upali. pokusavao sam i sa drugim da ljincem ali ne vredi samo nesto pucka i ekran kao pokusava da se upali ali ne vredi, pojavi samo bledu liniju i nece .
PLZ za pomoc
pozz
Nisam ginekolog ali mogu da pogledam...
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
77.222.23.*



+115 Profil

icon Re: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem...31.01.2011. u 07:34 - pre 160 meseci
Jedino sta moze da se uradi je promjena dump-a. Za ovo je potreban eeprom programator. Ako ga nemas aparat se mora ponijeti u neki od servisa.
 
Odgovor na temu

filipmk1
Filip Vidojevic
Nis

Član broj: 189382
Poruke: 24
178.17.18.*



Profil

icon Re: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem...31.01.2011. u 12:43 - pre 160 meseci
Nemam. A da li postoji neki glavni reset za televizor
Nisam ginekolog ali mogu da pogledam...
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
*.crnagora.net.



+115 Profil

icon Re: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem...31.01.2011. u 15:50 - pre 160 meseci
Nema reseta. Jedino rjesenje je servis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: I kao finale to jest poslastica ,Samsung CZ-28d83n Serviserki mod za najprodavaniji tv na nasem...

[ Pregleda: 11972 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.