Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa engleskim. U čemu je razlika između: uses - tretment

[es] :: Vodič za učenje :: Problem sa engleskim. U čemu je razlika između: uses - tretment

[ Pregleda: 2273 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

erngab
Palić

Član broj: 41005
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Problem sa engleskim. U čemu je razlika između: uses - tretment20.11.2010. u 13:36 - pre 163 meseci
Imam neke ključne reči koje mi trebaju za web stranicu.
Nešto nerazumem razliku između ova dva pojma.
A. silver water uses
B. silver water tretment
Šta treba istaći kod jednoga a šta kod drugoga.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem sa engleskim. U čemu je razlika između: uses - tretment20.11.2010. u 15:11 - pre 163 meseci
Kod nas se rec "upotreba" retko koristi u mnozini pa je ovde rec "uses" malo nezgodna. Ako se u tekstu misli na upotrebu, onda je A: Upotrebe srebrne vode, u smislu kako se upotrebljava, koliko se sipa u sta itd. Znaci, objasnjava se postupak koriscenja srebrne vode, sta god to znacilo.

B znaci nesto drugo. Evo jednog primera "Some European and Russian villages have been using silver for drinking water treatment for many years." Ovde se prica o koriscenju srebra (dakle ne srebrne vode) za obradu (tretiranje) vode za pice, u cilju promene nekih njenih osobina. U prvom momentu sam pomislio da je i B neka varijanta objasnjenja koriscenja srebrne vode, ali se u tim tekstovima ne pojavlju srebrna voda nego srebro, koje se na neki nacin koristi za delovanje na vodu.

Tako bar ja to vidim.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Problem sa engleskim. U čemu je razlika između: uses - tretment

[ Pregleda: 2273 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.