Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?

[es] :: Digitalna Televizija :: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 25859 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?15.11.2010. u 21:12 - pre 162 meseci
Da ne bude zablude, ja znam šta je šta i šta sa čim radi ali u potražnji za televizorom sam odlepio od gluposti koju prodavnice u Srbiji prodaju narodu koji pojma nema. Vrhunac je slika koju sam zakačio na kojoj Metro prodaje televizor koji ne može da radi ne samo u Srbiji već u celoj Evropi, a i šire i to ni na analognom ni na digitalnom prenosu. Nadam se samo da je to zapravo ovaj TV odnosno da su napravili grešku samo u opisu ali pošto je ovo Srbija ništa me ne bi čudilo. U svakom slučaju narod masovno kupuje televizore sa DVB-T standardom iako će kod nas biti korišćen DVB-T2 i niko ništa ne preduzima povodom toga.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?15.11.2010. u 21:24 - pre 162 meseci
Slažem se i sam sam više puta nailazio na nebulozne opise tehničke robe u katalozima. Za to su malo i krivi proizvođači jer je skoro nemoguće naći za neke modele televizora tačne podatke na Internetu a po pravilo ove kataloge radi neko ko nema pojma o tehnici ili ga mrzi da traži dalje od provog hita na Google-u.

Uglavnom mnogo veći je problem to što ni jedan TV koji se prodaje kod nas nije DVB-T2 i verovatno dosta ljudi koji sada kupuju televizore ne znaju da će morati da kupe i receiver za godinu dve. Za ovo je direktno kriva država i inertnost, lenjost ministarstva za telekomunikacije.

Na primer:link

Citat:
Aktivnost: Izrada internet portala o procesu digitalizacije
Odgovorna institucija: MTID
Rezultat: Internet portal
Rok: III kvartal 2009. godine


Zar je toliko teško napraviti sajt na kome bi se u par reči obajsnilo najbitnije!?! Je l' neko zainteresovan da sami napravimo sajt?
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?15.11.2010. u 21:42 - pre 162 meseci
Mislim da bi za ovo trebalo da se obavesti Centar za zaštitu potrošača, pa da oni dalje reaguju.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

DvbT-manijak
motazer, tv produkcija
Srbija

Član broj: 203771
Poruke: 157
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?17.11.2010. u 12:47 - pre 162 meseci
Ljudi iskulirajte, taj tv ima PAL, kao i Dvb-T1 (MPEG2 i MPEG4)

Ali to ionako za godinu dana neće biti bitnom jer ova dva standarda u Srbiji odlaze u prošlost.

I za njega, kao i za 99,90% tv prijemnika koji se sada prodaju u Srbji trebaće DVB-T2 STB box.
E za to treba da se oglasi uduženje potrošača!
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?17.11.2010. u 13:29 - pre 162 meseci
Na to sam i mislio. Da se ne čeka kada sve počne, no sada.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

DvbT-manijak
motazer, tv produkcija
Srbija

Član broj: 203771
Poruke: 157
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?18.11.2010. u 10:24 - pre 162 meseci
Predsednik Udruzenja potrosaca Srbije govori o Dvb-T2
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?18.11.2010. u 11:11 - pre 162 meseci
Gospodja ministarka... Aj da vidimo to njihovo uskoro
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?18.11.2010. u 14:55 - pre 162 meseci
STB box ce trebati samo onima koji glegaju TV direktno preko predajnika. Svima koji sada gledaju TV preko kablovske,IPTV,ili satelita nece trebati, jer ce njima sve ostati isto kao i sada.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?19.11.2010. u 13:51 - pre 162 meseci
Citat:
samo onima

Ti "samo" su velika vecina.
Uostalom nebitno kojih je vise. Sramota je i da je u pitanju samo jedan prevareni korisnik jer drzava nista ne informise ni ove ni ove druge. Obicni ljudi su u situaciju da trebaju znati strucne pojmove iz oblasti telekomunikacija da bi znali da li im treba digitalni prijemnik ili ne. Naravno ne znaju jer nije svakome to struka.

Gledajuci po ovom forumu deluje da nece biti vecih problema medjutim kakve sam sve stavove cuo i uzivo i po drugim forumima, mogu reci da su ljudi uzasno neinformisani i sto je jos gore pogresno informisani i tvrdoglavi i ne mozes lako ni da ih obavestis u vezi tranzicije na digitalnu TV u srbiju. Cak i ljudi koji su tehnicki upuceniji i skolovani imaju alarmantno pogresne zakljucke o tome, tako da ovaj problem nije ni malo naivan. I ja sam ranije mislio da nije bas tako. Ovo kad neko od ministara lepo objasni deluje da je sve u redu medjutim vidim da ce biti ko zna koliko ljudi koji ce kupiti pogresan digitalni prijemnik, ili ovih sto ce pri biranju televizora gledati podatke o DVB-T ne znajuci da im to ne znaci nista...

Da se mene pita ja bih to resio kao britanci. Smislio bi neki jednostavan i simpatičan naziv i logo (poput britanskog Freeview HD) i rekao ljudima: "kupujte samo televizore i prijemnike sa takvom etiketom i nema glavobolje". Ali to bi moralo da se napravi odmah tako da i proizvođači uređaja na vreme propisno označe uređaje namenjene za uvoz u srbiju.
Konkretno bi napravio konkurs da se smisli najbolje ime za digitalnu tv u srbij. Moj predlog je "Digital 21".
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?19.11.2010. u 14:06 - pre 162 meseci
Dovoljno je da ti sagovornik kaže da je njemu njegov komšija inženjer rekao da to ne valja jer će oči da mu ispadnu od zračenja i završen razgovor.
Narod je bezobrazan. Ne želi da se informiše jer ga tog trenutka to ne dotiče, a kada se desi onda je kuknjava zašto to mora tako i sl.
I naravno odmah krene priče država ovo, vlast ono uz neizbežni komentar neke opozicione stranke zašto sada što ne za 100 godina.

Glupost.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?19.11.2010. u 14:30 - pre 162 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Gospodja ministarka... Aj da vidimo to njihovo uskoro :)

Taj video je iz marta meseca. To "uskoro" i "vrlo brzo" se malo oduzilo :)
 
Odgovor na temu

DvbT-manijak
motazer, tv produkcija
Srbija

Član broj: 203771
Poruke: 157
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?20.11.2010. u 21:51 - pre 162 meseci
Citat:
Stranger2: Ti "samo" su velika vecina.
Uostalom nebitno kojih je vise.



Pa nisu, otprilike je pola-pola.
Samo je nov moment to što će digitalizacijom kablovske mnogi tv prijemnici ostati bez signala, pa će se okrenuti predajnicima. Naime, sada je na jedan kablovski priključak povezano bar dva tv-a, a ima slučajeva kada jedan deli i više od 10 tv-a. Kada se izdasi analogna kablovska, ostaće samo po jedan tv po priključku (pretplati)
 
Odgovor na temu

usilic
Sasa Ilic

Član broj: 272646
Poruke: 63
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?27.11.2010. u 21:56 - pre 162 meseci
Ja sam toliko ogorcen ovom nasom drzavom da vise nista ne moze da me iznenadi. Sramota i bezobrazluk da niko nece narodu da kaze da ne baca pare za nesto sto vrlo brzo nece moci da koristi, bar ne bez nekog dodatnog uredjaja. Duze vreme razmisljam o ovom problemu i sad sam slucajno naleteo na ovu temu i veoma mi je drago da je neko bar na ovaj nacin pokusao da skrene paznju ljudima. Nisam protiv tehnike, naprotiv podrzavam to sto cemo imati DVB-T2 prijem signala jer je to noviji i bolji nacin za prenos slike ali zar je toliko tesko ljudima koji su odabrali ovaj vid digitalizacije da naprave neku reklamu, da izdaju neko saopstenje za javnost ili ko sto rece neko nek izmisle neki naziv i nek tim nazivom obeleze televizore koji ce raditi i posle 4.4.2012. godine bez dodatnih uredjaja. A ko zna, mozda njima i odgovara da narod nema pojma a da posle prodaju po paprenoj ceni raznorazne receivere, boxove i slicne skalamerije koje ce uvoziti iz Kine za bagatelu a prodavati narodu po paprenoj ceni.

Srbija je to brale!
 
Odgovor na temu

subotind
radnik
srbija, zrenjanin

Član broj: 236766
Poruke: 209
109.94.126.*



+3 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?28.11.2010. u 07:15 - pre 162 meseci
Pa ljudi moji kako ne kapirate ! Ovo sto cu sad ovde napisati moje je licno misljenje i ne mogu dati dokaze , ali ono u sta sam se ja uverijo jeste da se sve to namerno i smisljeno radi , narod se namerno ostavlja u neznanju - upravo da bi uvozni lobiji namakli sto vecu lovu i sada , ali i kasnije kada se uvede novi standard DVB T2. Ako bi sada rekli narodu u cemu je stvar , ne bi prodali nijedan tv do tada , a zamislite koliko je to nezaradjenih para ? I nije to samo u ovom slucaju , duga je to prica , mogu se slicni primeri naci i u mnogim drugim oblastima zivota , ali da ne sirim temu . Srbija je to , a ovaj narod je stado ovaca za sisanje (citaj i cirilicom i latinicom ) , a oni koji imaju monopol i vlast i li bilo koji drugi nacin da nas obicne ljude koriste za svoju korist , oni to nemilice rade . E tako je i u ovom slucaju . Dakle moje MISLJENJE - na koje imam pravo da ga izrazim i koje ne moze niko da mi zabrani da ga izrazim jeste da se narod namerno drzi u zabludi da bi monopolisti zaradili sto vise novca - pa makar i varali narod ......Moze se o ovome govoriti u nedogled ...I nije to slucaj samo u nasoj drzavi .Sve se to vec u slicnom obliku izdesvalo i u mnogim drugim drzavama u "tranziciji" . Lov u mutnom je to ....
Rodjen da filozofira , nateran da radi ...
 
Odgovor na temu

usilic
Sasa Ilic

Član broj: 272646
Poruke: 63
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?28.11.2010. u 10:02 - pre 162 meseci
Dobro nam je, lepo nam je, AKO NAM JE!

SRBIJA!!!

Olos i sljam...
 
Odgovor na temu

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?28.11.2010. u 15:03 - pre 162 meseci
Kada malo razmislim naš narod je stvarno bezobrazan, džabe im objašnjavati da ti televizori nisu upotrebljivi u Srbiji tako da počinje da me bude baš briga, ja znam šta ću da kupim i kada i to je to. Država očigledno ne sme da razjasni narodu šta je šta jer bi bilo kao u slučaju smanjenja carina na automobile prošle godine, prodaja bi stala dok ne dođe pravi trenutak, a to bi koštalo našu ekonomiju verovatno više nego kupovina STBova.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?28.11.2010. u 15:51 - pre 162 meseci
Svako treba da se informiše za sebe. Ne vredi ni da se oslanjamo na državu ni da je kudimo, država nije čovek kome možeš nešto reći to je skup inertnih činovnika i birokratije.
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?28.11.2010. u 20:53 - pre 162 meseci
Uostalom ako hoćeš da budeš ovca koja ne želi da zna malo više no što inače zna ili čeka da joj neko sve da na tanjiru, onda si za šišanje.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

subotind
radnik
srbija, zrenjanin

Član broj: 236766
Poruke: 209
109.94.126.*



+3 Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?29.11.2010. u 07:46 - pre 162 meseci
Ma nije stvar u tome . Setimo se KO placa drzavne sluzbe i funkcionere . Placamo ih MI kroz porez i oni su duzni da rade un nasu korist , a ne na nasu stetu (eh kad bi tako bilo ) .E pa shodno tome su i duzni da nama koji ih placamo daju do znanja sta je na nasu stetu , a sta na nasu korist , a ako to ne rade oni , ko ce onda ? Mi imao "samo njih" da rade za nas , pa ako oni to ne rade , tesko si ga nama ...a tako i jeste po ovome sto se ovde u ovoj temi govori . To su cinjenice . Mi smo dovedeni u situaciju da se organizujemo "protiv" onih koje placamo - kroz uduzenja za zastitu ptrosaca da bi ostvarili svoja "prava" . ....Ovde se ne radi o pravima vec o cistoj ekonomiji . Mi placamo drzavu , i ona je duzna da nas preko svojih sluzbi , ministarstava , ili vec na neki nacin obavestava o ovakvim stvarima - ili bi barem tako trebalo da bude .Ili bi bolje bilo da ih ne placamo ? Mozda bi se tad osvestili i poceli nesto da rade da bi "zaradili platu" sebi .....Pisi propalo......
Rodjen da filozofira , nateran da radi ...
 
Odgovor na temu

usilic
Sasa Ilic

Član broj: 272646
Poruke: 63
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?29.11.2010. u 21:15 - pre 162 meseci
E pa drugari, ja presavio tabak i poslao pisamce Ministarstvu telekomunikacija i u kome sam izneo svoje misljenje a koliko vidim i vase misljenje o svemu ovome i dobio sledeci odgovor:




Postovani gosp. Ilic,

Hvala mnogo na sugestijama. Mi svakako ne smemo da zabranimo prodaju televizora jer se oni mogu koristiti u kablovskoj mreži. Sto se tice nase odluke za DVB-T2, jednim delom je bila motivisana i time da nasi gradjani ne dodju u situaciju da dva puta kupuju STB-ove. Sve drzave koje su usvojile DVB-T, inace, ce naterati gradjane da kad-tad predju na novi standard.

Svakako cemo se potruditi da u radnje dodje obavestenje, na zalost samo prodavcima, vezano za TV prijemnike. Inace, u septembru 2011. bi trebalo da imamo pilot projekt u zemlji, pa ce se pojaviti i odgovarajuci prijemnici. Mi na svim televizijama govorimo o standardu, ali to izgleda da nije dovoljno.

Jos jednom hvala,



Irini Reljin
pom. min. za telekomunikacije
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: PAL, SECAM, NTSC, DVB-T, DVB-T2, ATSC, MPEG2, MPEG4 hoće li više neko ovom narodu da objasni?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 25859 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.