Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?

[es] :: Vodič za posao :: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12107 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Agnus Dei

Član broj: 100746
Poruke: 126



+29 Profil

icon Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?15.11.2010. u 19:21 - pre 163 meseci
Naziv teme sve govori.....
Imam problem, radim za firmu koja ima mesecno oko 600-700k flajera za podelu na teritoriji cele Srbije i kontrolisem ljude koji dele flajere. Flajeri se dele po sanducicima i samo po zgradama. Ali, realizacija podele ide od 5 do 50% u zavisnosti od grada do grada.
Pitanje je kako motivisati firmu i ljude koji preuzmu toliku kolicinu flajera?
Iz iskustva govorim da se obecava nasiroko uspesnost obavljanja posla, a onda dolazimo u situaciju da se od celokupnog broja podeli 20-30% flajera...
Sta, osim drasticnog smanjenja iznosa fakture, uraditi da bi se poboljsao ucinak?
Oko cene nikad nije bilo cenjkanja, prihvatamo njihove cene i ocekujemo rezultate kojih nema....

Predlozi, sugestije, iskustva, saveti?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?15.11.2010. u 19:54 - pre 163 meseci
Iskustvo (nisu flajeri u pitanju nego ankete, ali verujem da ti sto dele flajere razmisljaju isto kao i ja sto sam radio ankete):
Svaka agencija je postavljala nerealne zahteve, sto je mene i koleginicu primoravalo da ne postujemo sva pravila koja su postavljali. A zahtevi su bili tipa: Anekta se radi u selu sa 100 kuca, koje je bogu iza ledja, i u njemu morate da nadjete 20 ljudi koji zele da ucestvuju u anketi, koji imaju tolika i tolika primanja, koji nisu mladji od x i stariji od y godina, ciji je rodjendan prvi po redu u domacinstvu (i jos par nebuloznih zahteva, da vas ne smaram sa nabrajanjem). I na kraju mi se ubijemo od posla, uradimo anketu i oni nam prete da ako jedna ne "prodje" iz x razloga mi necemo biti placeni ni za jednu. Ili se ubijemo od posla, uradimo anketu koju 3 tima nisu uspeli da urade i oni nama isto kazu. I realno kako kasnije da imamo motivaciju da radimo posteno, kad druga strana ne ceni nas rad (da ne ispadne da smo ocekivali neke bonuse za uspesno zavrsene ankete, ocekivali smo samo postovanje naseg rada, a ne ucenjivanje i natezanje oko isplate i uslova).

Tako da: Kako motivisati firmu koja je preuzela posao? Prvo proverite da li su vasi zahtevi realni (ako je problem na vasoj strani jedino sto mi pada na pamet je da mozda dajete previse kratak rok za podelu ili nesto slicno). Onda proverite da li su zahtevi koji vi postavljate firmi isti oni koje firma postavlja radnicima. Vrsite provere na terenu da li su flajeri podeljeni kako treba, ako nisu nemojte da platite firmi deljenje, ili ako placate unapred promenite firmu sa kojom saradjujete. Ako se flajeri nekad podele stvarno posteno, nagradite firmu na neki nacin (nagrada ne mora da bude novcana, postoji dosta nacina da pohvalite neciji rad).
 
Odgovor na temu

Agnus Dei

Član broj: 100746
Poruke: 126



+29 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?15.11.2010. u 21:09 - pre 163 meseci
Sa tim iskustvo sa anketama sam se susretao i odustajao u startu...

Kod nas nista nije bilo nerealno. Zahtev je bio da se za nedelju dana podeli oko 250k flajera u Srbiji (10ak gradova), dodje direktor na razgovor - "ma nema nikakvih problema, imam oko 100 ljudi koji rade na podeli", obeca uspesnost realizacije 97%. Toga, naravno, nije ni blizu. Obilazimo teren, dobijamo gradove sa ulicama i brojevima gde su delili i samo to obilazimo, ali nailazimo na realizaciju od 20-30%. Kako je njihovim radnicima predoceno, ne znam, niti me interesuje. Zahtevano je izricito da ceo flajer ide u sanducic (to je isto bilo prihvaceno), toga bukvalno nigde nema, polovina pronadjenih flajera stoji kao gomila na sanducicima - nepodeljeni. Oni rekli svoju cenu i princip rada, pao dogovor, krenuo posao - kad ja tamo ono medjutim..... Nije placeno avansno, faktura ce drasticno biti umanjena....
 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
212.200.240.*



+104 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?15.11.2010. u 21:39 - pre 163 meseci
možda da probate da flajere delite uz neki račun (infostan, struja ...). Iskreno nemam pojima koliko se kreće cena ni u jednom od navedenih slučajeva, ali ako je flajer u koverti mislim da je veća šansa da ga krajnji korisnik barem pogleda. Konkretno kad vidim neki flajer u sandučetu, samo ga spustim u korpu koja se nalazi tačno ispod sandučića i postavljena je baš za tu namenu. Flajere ni ne pogledam ::)
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.mirijevo.rs.



+28 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?15.11.2010. u 21:46 - pre 163 meseci
Sudeci po mom sanducetu, uspesnost podele je 100%, jer svakodnevno dobijam na tone raznih flajera. Ne znam po kom principu se dele, ali firme bi trebalo da se zapitaju da li oni uopste imaju efekta, jer mu to dodje na neki nacin SPAM. Da li se prave i takve vrste anketa, koliko su ljudi zaista zainteresovani za usluge sa flajera i zatrpavanje nihovih(nasih) sanducica?
A tek flajeri koji stizu upakovani uz racune za telefon, struju... to je poseban bezobrazluk, koji verujem mnogo vise kosta nego usamljeni flajer u sanducetu :)
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

Agnus Dei

Član broj: 100746
Poruke: 126



+29 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?15.11.2010. u 22:00 - pre 163 meseci
Naravno da ima i negativnih strana, ali to je jedan od najjeftinijih vidova marketinga. Nisam trazio tu vrstu iskustva. :-) Nekima je to primarni nacin zarade....
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 08:10 - pre 163 meseci
Kod nas ima par komsija koji lepo zadju za tim sto ubacuju flajere pa sve to lepo počupaju i bace.

A ako ih zateknu u zgradi sa flajerima, odmah im sve oduzmu onako u paketu i u djubre... poštede i njih posla i nas maltertiranja sa tim đubretom.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 08:15 - pre 163 meseci
Jeste jedan od najjeftinijih, ali najglupljih: nema efekta. Nikada nisam pozvao piceriju, vodoinstalatera i slično iz flajera ubačenog u sanduče. Najčešće ih bacim odmah.

Pri tome, zamislite koliko iritirate ljude, za većinu ljudi pravite antireklamu.

Takođe, viđam sve više ulaza u zgradama u kojima je eksplicitno napisano da ne žele da im se ubacuju flajeri. Dok sam živeo u Portugalu, mogli ste u pošti da kupite nalepnicu koju stavite na sanduče i firma koja ubaci flajer u takvo sanduče (tj. firma koja se reklamira) automatski plaća debelu kaznu.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 08:17 - pre 163 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Kod nas ima par komsija koji lepo zadju za tim sto ubacuju flajere pa sve to lepo počupaju i bace.

A ako ih zateknu u zgradi sa flajerima, odmah im sve oduzmu onako u paketu i u djubre... poštede i njih posla i nas maltertiranja sa tim đubretom.

Imam i ja jednog takvog, živi u prizemlju i samo ih čeka. B)
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 11:33 - pre 163 meseci
Nađite neku drugu firmu, šta drugo, nije valjda jedina? Mada ako stalno imate toliko flajera za podelu, možda najbolje da napravite sopstveni tim koji će to deliti, makar ćete imati veći stepen kontrole nego nad ljudima u nekoj drugoj, gde osim smanjenja fakture teško da se šta drugo može uraditi, eventualno da im obećate neki bonus ako se uverite da je podeljeno kako treba?

Inače se slažem sa ostalima da je to irtirajući tip reklame, ne toliko zbog papira u sandučetu koliko zbog toga što svaki čas neko zvoni da mu se otvore vrata (verovatno ispritiska ceo interfon pa ko otvori).
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 11:45 - pre 163 meseci
OffTopic: Ako mi još jednom neko pozvoni na interfon i kaže "Reklamna Pošta", smatrajući me za budalu, ima da ga pustim unutra da siđem dole i da mu sve flajere natrpam u sve moguće telesne otvore... Koji bezobrazluk! Pritisne stoka moje dugme u 8h ujutru jer sam baš na najinteresantnijem položaju, a kada ga ne pustim, zvoni nekome drugome pa uđe i potrpa po 3 flajera u svako sanduče, pritom gužvajući sve ostalo što je unutra (a i nervira PRAVOG poštara kada dođe). Često flajeri poispadaju po hodniku, ili ih frajeri ostave po 100 komada na podu da "uzme onaj kome treba". Bez obzira što piše na ulazu "Reklame nam ne trebaju", i dalje ulaze. Neke zgrade se "predaju" i postave neke police za reklamni materijal, ali ni to ne pomaže. Znam da klinci hoće da zarade nešto keša u ovim šugavim vremenima, ali ovo nije taj način. Neka dele letke na ulici, tad već nemam ništa protiv.

Moj savet: Nađite bolji način reklamiranja.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.cybercity.kladovonet.com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 11:47 - pre 163 meseci
Moje iskustvo je da u velikim gradovima ljude nervira spam po sanducicima... mislim da bi bolje prosao u manjim gradovima jer tamo ljudi osim redovne poste i racuna retko kada dobijaju nesto u sanducetu.
Pojavi se ponekad neki religijski letak ali je to jednom u 6 meseci.

Napomenuto je da je bolje da kroz racune dostavljas letke i reklame i sa tim se slazem.

Nase iskustvo je da sve sto smo poslali uz racune korisnicima, oni su sacuvali. Ono sto smo stavljali po sanducicima, komsije su bacale...


 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 12:18 - pre 163 meseci
Sto bi rekao dudarim:
Citat:

Uđem u zgradu, izbacim iz sandučeta pet megabajta spama, nešto forvardujem komšijama i pozovem lift.

:D

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 13:45 - pre 163 meseci
Znam lika koji je radio te flajere preko studentske..
Prvih par puta je radio skoro posteno. Kazem skoro posto je tu kolicinu nemoguce fizicki podeliti u datom roku cak i da se zanemare obracuni sa opravdano nadrndanim stanarima.
Sada se opametio pa vise od pola preuzetih flajera baci, preostale stavlja u svako trece sanduce, a ako je negde bude problema samo produzi dalje.
Jedino zali boze tolike kolicine papira.

Iskreno veoma idiotski nacin reklamiranja i ne kontam to insistiranje na iritiranju ljudi i zaglavljivanju sanducica.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 14:41 - pre 163 meseci
Imam bolju ideju: uloži u samolepljive flajere, ali odštampane da se čitaju sa lepljive strane. Pa uzmeš lepo i zalepiš na šoferšajbnu, pa da čovek ima šta da čita dok vozi. Nema šanse da ne primeti, a i više ćeš da ga iznerviraš nego sa ovim u sandučićima (pretpostavljam da je to ideja - da bi ti zapamtio firmu)

 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 15:46 - pre 163 meseci
A zasto lepo ne iznajmis neki avioncic pa lepo iz njega pustas letke? Ne znam koliko je to ekoloski u danasnja vremena ali klinci to obozavaju, i takmicice se ko ce vise da nakupi, pa ce odneti kuci roditeljima i eto reklame...
Ja u Subotici dobijam zaista malo spam mail-a. Misliim, nije da ih nema nikako ali ih ima jako retko. Redovno dobijan one free su oglase (nije SuSubotnjik vec za dan posle ), pa onda one reklame sa velike markete, to ponekad zna da bude korisno, ali obicno je akcija u BG-u a ne u Subotici... ostalo JAAAAKO retko. Mozda bas iz tog razloga nisam preterano kivan na te letke. Neka stizu, samo da mi ne zvone na vrata u 8h kao ovima u zgradama . Ako zeli nesto da mi ostavi, ima sanduce i neka trpa dok ima mesta . Ponekad mi ti papiri dobro dodju za potpalu ili za vec neke druge namene.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 15:57 - pre 163 meseci
Citat:
component: Imam bolju ideju: uloži u samolepljive flajere, ali odštampane da se čitaju sa lepljive strane. Pa uzmeš lepo i zalepiš na šoferšajbnu, pa da čovek ima šta da čita dok vozi. Nema šanse da ne primeti, a i više ćeš da ga iznerviraš nego sa ovim u sandučićima (pretpostavljam da je to ideja - da bi ti zapamtio firmu) :D


ovo ima smisla iskljucivo ako se koristi super-lepak... :)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
89.218.64.*



+6455 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 16:18 - pre 163 meseci
Da ne ulazimo u to koliko je reklamiranje flajerima efektno...

Olakšavajuća okolnost - flajere deli firma koja se bavi time, i ti imaš deal sa firmom.

Dogovaraš sve uslove, reon, cene, vremenski rok, "procenat podeljenog materijala", i sve ostalo šta treba. Definišeš npr 3,5,10 kontrolnih tačaka (adrese poštanskih sandučića u tom reonu), i te adrese se stavljaju u zapečaćeni koverat.

Nakon odrađenog posla, ideš u kontrolu lokacija sa predstavnikom firme, i ako ti je firma garantovala da će preko 90% materijala biti podeljeno, nakon konrole tvoja reklama treba da stoji u najmanje 9 sandučića. Ako ne stoji obračunavaju se penali u odnosu na ugovor... Npr. 1-5 sandučića, ne plaća se ništa, 6-8 plaća se 30% fakture, 9 ili 10 plaća se 100% fakture.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 18:32 - pre 163 meseci
Deljenje flajera nije protivzakonito ali ubacivanje u sanduce jeste.
Ne kontam kako ti treba da motivises da on odrade posao na koji su oni pristali po njihovim uslovima i cenama.
Da li ides i motivises prodavca u prodavnici da ti proda hleb?
Oni tebi fakturisu uslugu koju nisu odradili kako treba i ti im vratis fakturu sa obrazlozenjem da ne mogu da ti fakturisu nesto sto nisu uradili.
A pre toga odradis kako je Ventura rekao. Par kontrolinih tacaka i to je to.
Ako je ugovorom garantovano 90% uspesnosti pa ako bude i 1 procenat manje ti imas prava da ne platis jer nisu ispostovali ugovor.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-168-82.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?16.11.2010. u 18:51 - pre 163 meseci
Citat:
VladaSu: Deljenje flajera nije protivzakonito ali ubacivanje u sanduce jeste.

moze pojasnjenje?

sto se tice pitanja, kao sto su ti rekli - penalima
lepo sklopite ugovor, i ako se ne ispostuje ugovor - ne placas mu nista (ili jos bolje, on tebi duguje, jer em ti nije podelio letke, em te letke nisi dobio nazad - cist gubitak za tebe)

sto se tice spama u sanducicima i slicno, isto kao ksrele, cak sto vise bolje mi je da mi stigne taj sunedeljnik/oglasnik/sta li je, nego 50 razlicitih letkica
osim kad je izborna sezona, onda obavezno imam svakakvih g-vana, samo steta sto su oni plastificirani papirici, nisu dobri ni za potpalu, nego direkt korpa za smece,pa na deponiju (sto bi rekli,dzabe ste krecili)

ono uz racun za bilo koju uslugu mi je dno dna (za preduzece koje izdaje racun), nervira me kad vidim uz telefonski racun spam za neku uslugu lelekoma, a ne jos i da je za neko levo preduzece spam
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako motivisati delioce flajera da sto korektnije rade posao?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12107 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.