Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik

elitemadzone.org :: MadZone :: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 37900 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 11:41 - pre 164 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Moze sve kulturnije i efikasnije, a put do kulture je lupanje po dzepu, a uz to je i vrlo efikasno.


Da.
Samo, što je negde to zadnja mera, kod nas postaje prva i jedina.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 11:53 - pre 164 meseci
A koje bi to druge mere bile? Ako je do domaceg vaspitanja to dokazano nemamo, bar ne u dovoljno kriticnom prisustvu da bar jedan u grupi od sto ljudi ne zapali cigaru i pogusi ostalih 70 nepusaca. Ja stvano nemam nista protiv nicije nikotinske zavisnosti, ako zadovoljavate potrebu postoji proizvod koji se zove skandinavski snus, stavis to iza desni i dobijes svoj nikotin bez da ikog drugog trujes. Izvrsite pritisak da snus bude izuzet iz EU regulative i legalizovan i trujte se do mile volje. Alternativno postoje e-cigarete, jes da cete time i dalje da trujete ljude nikotinom al bar cete nas postedeti katrana i ostalih kancerogenih materija.

Kultura, uvidjajnost i postovanje su dvosmerne ulice.

PS: A sto se tice Panceva, gde si stekao utisak da ja odobravam to trovanje. Sada dolazi na videlo ono sto smo znali jos kad se NIS uvaljivao sa klauzulom o oslobadjanju od ekoloske odgovornosti. Vazno da nam gradonacelnica cuti negde, Mikovic je bar ima cohones da upali sirene.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 12:41 - pre 164 meseci
Vladimire, o kojem drugacijem nacinu sprovodjenja kulture treba da
pricamo, kada je svest na jednom ovakvom nivou:

(posle skolske priredbe za don skole, okolo deca i roditelji, skolsko dvoriste):

- Molim vas da ugasite cigaretu, ovde nije dozvoljeno pusenje.

- Ja sam iz skolskog odbora.

- (?!?!?) Da, bez obzira, ugasite cigaretu, molim vas.

I sad, covek koji treba da bude primer roditeljima, ostalim radnicima i deci okolo,
ovako "argumentuje" svoje nonsalantno setanje sa cigaretom u ruci kroz skolsko dvoriste,
svojim polozajem. Pa jel treba cistacice samo da postuju zakon ili sta?

Nazalost, PRINUDNA KULTURA je jedino resenje, a najbolja prinuda za ONE KOJI NE MISLE NA DRUGE,
a koja ne ukljucuje fizicku silu, jeste da posledice svoje nekulture i nepostovanja zakona, osete sami, na
svojoj kozi, u ovom slucaju na sopstvenom dzepu.

Kada se jedno vreme covek nauci da bude kulturan, kada usvoji takve obrasce ponasanja,
onda cemo moci da pricamo o nekim kulturnim merama primerenim kulturnim ljudima.

Isto kao i ova "sloboda i demokratija" - nije to za svakoga, nema svako potreban nivo
svesti za sve ono sto ovi pojmovi podrazumevaju.


 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 13:35 - pre 164 meseci
Jasno mi je, ali poražavajuće, da kulturu treba uterivati korbačem.

Mađari su još '99. godine po ulicama gradova delili burmut (u modernijeg pakovanju) uz veliku kampanju, naročito u školama, ispred kafića i mesta okupljanja mladih sa paralelnim dizanjem cena cigaretama.

@mmix
Dvosmerna ulica kod nas znači: sukob, gde god se sretnemo. Nikako razumevanje i ljubazni pozdrav uz skidanje šešira, kape.

Pozdrav

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 13:48 - pre 164 meseci
Citat:

Jasno mi je, ali poražavajuće, da kulturu treba uterivati korbačem.


Pa ako kulture nema, ne mozes je uvoditi na kulturan nacin :-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 13:52 - pre 164 meseci
Sad ja ispade glup sto sam sve ono pisao, nisi bas morao tako lepo da sumiras to sve u jednoj recenici

Vladimire - mislim da je nivo nekulture direktno srazmeran sa "intenzitetom" mera koje moras da primenis.

Nase drustvo je duboko ogrezlo u nekulturu (generalno gledano, cast izuzecima),
pa mere moraju da budu odgovarajuce. Imamo mi i kampanje i sve, ali to nazalost nije dovoljno.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 14:13 - pre 164 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Imamo mi i kampanje i sve, ali to nazalost nije dovoljno.

Ovo si dobro napisao, ali nažalost samo kapanje, bez imalo volje da se sprovede
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 14:26 - pre 164 meseci
Kampanje mogu onako usputno da pokusaju da izmene stavove i svest
gradjana po nekim pitanjima, ali zakon veze nema sa time, on mora da
se postuje, a mere nepostovanja su jasne, novcane ili zatvorske kazne.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 14:32 - pre 164 meseci
Citat:
Srđan Pavlović:  Vladimire - mislim da je nivo nekulture direktno srazmeran sa "intenzitetom" mera koje moras da primenis.

Nase drustvo je duboko ogrezlo u nekulturu (generalno gledano, cast izuzecima),
pa mere moraju da budu odgovarajuce. Imamo mi i kampanje i sve, ali to nazalost nije dovoljno.
Po postovima na ovoj (i pređašnjoj) strani, ispada da je samo kod nas na snazi rigorozan zakon protiv pušenja jer smo mi , jelte, primitivni pa samo batinu razumemo i poštujemo. Nemam iskustva sa drugim, neprimitivnim zemljama, po pitanju mera predviđenih u odgovarajućim zakonima pa bih vas molio da napišete koje su to nerepresivne mere predviđane i primenjivane, a koje su primerene civilizacijskom stadijumu njihovog prosečnog građanina..
hvala :-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 14:41 - pre 164 meseci
Okej, probaj da zapalis cigaretu u nekoj zemlji gde to nije dozvoljno, a gde se zakon provodi na visokom nivou,
pa se uveri u to kako se u civilizaciji resava necivilizovano / protivzakonito ponasanje i koliko razumevanja ima za njega.

Ja imam totalno suprotan stav, da smo ovde gde jesmo bas zato sto drzava nema volju da sprovede zakone (a ima instrumente).

Sprovodjenje zakona nije represija, bojim se da si nesto gadno pobrkao.

Slazem se da kampanje treba da imaju ulogu da se ljudi nauce kulturi i civilizaciji na laksi nacin.
Medjutim to ovom narodu nesto nije u genima preterano, vise su prijemcivi za ovaj tezni nacin.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 15:17 - pre 164 meseci
To je problem, sprovodjenje zakona. Država nema volje da bude dosledna u tome upravo zbog mangupa u sopstvenim redovima. Zato je pitanje šta će biti i od ove zabrane pušenja.

U Hrvatskoj misle da je U Srbiji na snazi liberalan zakon o zabrani pušenja.

Prvih dana primene zakona čini se da još nije u potpunosti zaživeo. Već sam pomenuo nastavnika koji puši na ulaznim vratima škole za vreme časova. Danas sam u vozu imao čast da budem sa pušačima koji su bez pitanja palili cigarete, ali su bili "kulturni" pa su otvorili prozor.

Ništa bez faze lupanja po džepu. Ali u rasklimanoj kočiji zvanoj zemlja čuda postoji velika verovatnoća da sve ovo bude samo još jedna predizborna kampanja.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 15:20 - pre 164 meseci
Vrlo je moguće da sam nešto gadno pobrkao, odnosno nisam razumeo čim ne mogu da povežem ovo:
Citat:
Srđan Pavlović: Nase drustvo je duboko ogrezlo u nekulturu (generalno gledano, cast izuzecima),
pa mere moraju da budu odgovarajuce.
sa ovim:
Citat:
Srđan Pavlović: Okej, probaj da zapalis cigaretu u nekoj zemlji gde to nije dozvoljno, a gde se zakon provodi na visokom nivou,
pa se uveri u to kako se u civilizaciji resava necivilizovano / protivzakonito ponasanje i koliko razumevanja ima za njega.
ili ovim:
Citat:
Kovacevic Vladimir: Jasno mi je, ali poražavajuće, da kulturu treba uterivati korbačem.


edit: nigde nisam rekao da je sprovođenje zakona represija, ne znam odakle ti to
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 15:47 - pre 164 meseci
Pomenuo si represiju, a cela poenta teme je samo postovanje zakona i
kazne za nepostovanje, nista vise ni manje do toga.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 15:50 - pre 164 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Medjutim to ovom narodu nesto nije u genima preterano, vise su prijemcivi za ovaj tezni nacin.


Geni su u redu, nego vaspitanje nedostaje.
'90.-tih godina, deca su ulazila u učionicu (individualna nastava) kucanjem na vrata, sa obaveznim "dobar dan".
Naglo počinje sve ređe kucanje, a ni pozdrava...još su ostala mađarska deca sa "kezi'-csókolom", potom "jó napot"...da bi i to prestalo
Postovanje starijeg, naročito onoga ko Te uči (prosvetni personal), javljanje na ulici vađenjem ruku iz džepa i još mnooooogo dr. su maniri nekog prošlog vremena, koje je trebalo zgaziti, uništiti, ali totalno/temeljito !

Nastalo je vaspitanje naroda i pojedinca spremnog za druga dela i nedela, za glasača.
Tih godina više je bilo mitinga, referenduma, glasanja...nego roditeljskih sastanaka u Školi.

Citat:
Ivan Dimkovic: Pa ako kulture nema, ne mozes je uvoditi na kulturan nacin


Bojim se da je i taj "nekulturan način" izgubio moć, da tu više ništa ne može da se učini.

Pozdrav

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 16:02 - pre 164 meseci
E.. slazem se. Kod mene u razredu, kada neko udje, deca u ucionici ustaju
u znak postovanja starijeg ili radnika skole. Ukoliko ne pokucaju na vrata
pre ulaska, bivaju redovno vraceni da to ucine. Ukoliko ne obrisu obucu o
otirac na vratima skole, vracaju se da to ucine. Ukoliko bace papir u skolsko
dvoriste, vratice se da ga podignu i bace u korpu. Oko tih i slicnih stvari ne
pravim nikakve kompromise, a isto ce biti i sa ovim oko pusenja.

Bez obzira na moju volju, to su duznosti i obaveze koje ucenik ima (ili zaposleni).

Deca uce po modelu, i ukoliko stariji koji treba da budu autoriteti nisu sami primer
za kulturno ponasanje, od toga nema nista, deca uce od starijih gledajuci ih.

Sto se kompromisa tice, to ce raditi neko drugi ko na njih pristaje.

Zalosno je da se sa decom i omladinom pokusava uraditi nesto za podizanje
kulture na neki minimalan nivo, a onda dodje neko ko bi trebao da predstavlja
autoritet i bude najbolji primer postovanja kulture, i bukvalno se za 5 minuta
posere na citav tvoj rad davanjem loseg primera koji deca vide i na osnovu koga uce.




 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 16:31 - pre 164 meseci
Kakavcrni represivni zakon, kod nas je jos uvek ultra liberalan.

Pogeldaj tamno crvene zemlje na ovom spisku http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_smoking_bans da vidis sta je represija. Nikad necu zaboraviti Novembar 2007/8e u londonu kad su svi na skoro minusu cucali ispred pabova i pljugali jer je tamo i u ugostiteljskim objektima zabranjeno pusenje. 2500 funti kazna za vlasnika lokala.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 19:02 - pre 164 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Zalosno je da se sa decom i omladinom pokusava uraditi nesto za podizanje
kulture na neki minimalan nivo, a onda dodje neko ko bi trebao da predstavlja
autoritet i bude najbolji primer postovanja kulture, i bukvalno se za 5 minuta
posere na citav tvoj rad davanjem loseg primera koji deca vide i na osnovu koga uce.


Sigurno znaš one faktore uticaja na razvoj ličnosti deteta.

Ti možeš biti najbolji, ali nedovoljno jak, da ispraviš, da bitno utičeš na promenu u opštem ponašanju današnjeg deteta.
Poneko dete će Te registrovati, uočiti pozitivne karakteristike, principijelnost...i pridržavati se Tvojih pravila, ali samo dok su sa Tobom, ali je to snaga individualca, nedovoljna u odnosu na celokupni ambijent, koji je generalno LOŠ, jak i konstantan u delovanju 24/7.
Već izlaskom na ulicu, uspostavlja se neki drugi model ponašanja.
--------------------------------------------------
Ali, vratimo se Zakonu o zabrani pušenja i "odgovornoj osobi".

Interesantno bi bilo da nam daš poneki izveštaj o stanju na Tvom "terenu".

Pozdrav

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 19:52 - pre 164 meseci
Ja sam vec nacuo neke neproverene price o tajnim prostorijama u nekim pancevackim skolama koje se zaklucavaju iznutra :) Sta li rade sa pikacima? H2SO4?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 21:10 - pre 164 meseci
Pa valjda je ok ako su pikavci "sa spoljne strane objekta" :). Osecam da se takmice u bacanju pikavca u dalj :)
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik13.11.2010. u 22:58 - pre 164 meseci
@Srdjane, jel si ti potpisao to zaduzenje za trajno ili na neko odredjeno vreme?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zakon o zabrani pusenja, "odgovorna osoba" - pravilnik

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 37900 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.