Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9010 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Haris Game Studio
Sarajevo, BiH

Član broj: 272587
Poruke: 16
*.sa.hs-hkb.ba.

Sajt: www.harisgamestudio.biz


+3 Profil

icon Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH09.11.2010. u 22:57 - pre 163 meseci


Naziv igre: BLUE BOX - The Last Spray
Žanr: 2d platforma & akcija
Licenca: DEMO (verz. 1.0.0.0)
Autor igre: Haris Mujkić (ili ovdje Haris Game Studio)
Moj Blog (ovdje možete skinuti moju igru): http://www.harismujkic.blogspot.com



O priči
Jedna mala kutija zvana Blue Box je imala san. San da ima plavu kosu. Dok je bio mlađi, Blue Box nije mogao se farbati, jer mu to roditelji nisu dali. Konačno, Blue Box je dovoljno sazrio da može donositi sam odluke. Ali kada je došao dan kada će imati plavu kosu, iznenada dogodilo se nešto čudno. Svi sprejevi i farbe za plavu kosu su nestali. Blue Box je bio razočaran. Ali je od tada počeo živiti. Živiti svoj san, kako će jednog dana imati plavu kosu. Krenuo je u potragu. Ko je uzeo sve te sprejeve, zašto? Da li će Blue Box ostvariti svoj san?

Da li ćete mu VI pomoći?


Slike iz igre









Napomena
Igra nije u finalnoj verziji. Sav sadržaj u igri nije konačan, dakle, moguće su promjene.
Ovo je demo verzija igre.

Odigrajte nešto drugačije ali domaće. Pomozite Blue Box-u.

Haris Game Studio - prvi razvojni studio za video igre u BiH!
Programiranje, Dizajn, Grafika, Priča, Osnivač HGS-a i vlasnik

Web: www.harisgamestudio.biz
Blog: www.harismujkic.blogspot.com

S mog bloga skinite prvu bosansku video igru, Blue Box.
 
Odgovor na temu

serbocop
Christian ChR1S
ArtDirector&Co-Owner , DRAGONS EYE
STUDIO
Beograd

Član broj: 206378
Poruke: 103
95.180.45.*



+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH15.11.2010. u 00:14 - pre 163 meseci
Pozdrav,

prvo da ti kazem da ako je ovo demo sa kojim mislis da zainteresujes buduceg kupca onda
MORA da bude bar 3 puta duzi od ovog sada-da das vremena igracu tj da ga zainteresujes
i naviknes-uvuces u svet igre
Predpostavljam da znas i sam, ali napisacu i ja - da je grafika totalni promasaj.Ako nemas nekoga
da angazujes po tom pitanju, probaj barem da to izgleda kao da si to tako namerno hteo da uradis.
U prevodu - prouci recimo autenticne decije crteze i probaj da igru napravis u tom fazonu ili nesto
slicno tome tipa da je pozadina npr zid zgrade koji je iscrtan kredom ili uzmi kolaz papir i makaze, pa
to skeniraj ili fotografisi nekakve prave igracke,razne predmete,...pa od toga probaj da napravis svet
u igri.
Nije ti losa fora da imas pristup "prodavnici" kad god - to moze da bude zanimljivo.
Ima mali milion saveta i ideja, ali najpre moras vizuelno da doteras igru - bez toga NISTA.
Ako vec hoces da se potpises kao autor prve igre iz BiH, mislim da je red da sredis maksimalno stvari.

Srecan rad !
 
Odgovor na temu

gonzos
Doboj

Član broj: 68687
Poruke: 293
62.68.108.*



+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH15.11.2010. u 20:19 - pre 163 meseci
Citat:
serbocop: Pozdrav,

prvo da ti kazem da ako je ovo demo sa kojim mislis da zainteresujes buduceg kupca onda
MORA da bude bar 3 puta duzi od ovog sada-da das vremena igracu tj da ga zainteresujes
i naviknes-uvuces u svet igre
Predpostavljam da znas i sam, ali napisacu i ja - da je grafika totalni promasaj.Ako nemas nekoga
da angazujes po tom pitanju, probaj barem da to izgleda kao da si to tako namerno hteo da uradis.
U prevodu - prouci recimo autenticne decije crteze i probaj da igru napravis u tom fazonu ili nesto
slicno tome tipa da je pozadina npr zid zgrade koji je iscrtan kredom ili uzmi kolaz papir i makaze, pa
to skeniraj ili fotografisi nekakve prave igracke,razne predmete,...pa od toga probaj da napravis svet
u igri.
Nije ti losa fora da imas pristup "prodavnici" kad god - to moze da bude zanimljivo.
Ima mali milion saveta i ideja, ali najpre moras vizuelno da doteras igru - bez toga NISTA.
Ako vec hoces da se potpises kao autor prve igre iz BiH, mislim da je red da sredis maksimalno stvari.

Srecan rad !


E, ostre rijeci, sad ce da se naljuti.
Nego, sta bi sa Tearstone, hocemo li uskoro igrati?
 
Odgovor na temu

serbocop
Christian ChR1S
ArtDirector&Co-Owner , DRAGONS EYE
STUDIO
Beograd

Član broj: 206378
Poruke: 103
95.180.45.*



+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH16.11.2010. u 16:00 - pre 163 meseci
Ma nema sanse da se naljuti ... nisam nista lose mislio, cak sam pokusao i da pomognem...

Ostalo je nejasno samo oko prve BiH igre ... izgleda je gledao po kantonima :) jer Doboj nije racunao
ocigledno - ili se mozda AS3 ne racuna :D

Bice Tirston ubrzo ... posvetili smo se testiranjima malo vise nego sto smo planirali ;)
 
Odgovor na temu

Haris Game Studio
Sarajevo, BiH

Član broj: 272587
Poruke: 16
*.sa.hs-hkb.ba.

Sajt: www.harisgamestudio.biz


+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH07.12.2010. u 22:18 - pre 162 meseci
Hvala na komentarima, sugestijama.

Naravno, igra će biti bolja u svakom pogledu, nije ovo konačno. Iako ne vidim razloga da se skreće s teme, dovodi do razgovora o drugim igrama, ipak je ovo tema o mojoj igri.

Nego, dragi developeri bilo bi mi drago da provjerite moj blog jer sam postao neke nove slike iz igre, koje se tiču promjena. Ni ovaj izgled nije konačan, samo sam želio podjeliti dokle je razvoj igre dogurao, a moja lista TO DO stvari za samu igru je velika, dakle još će se razvijati.
Haris Game Studio - prvi razvojni studio za video igre u BiH!
Programiranje, Dizajn, Grafika, Priča, Osnivač HGS-a i vlasnik

Web: www.harisgamestudio.biz
Blog: www.harismujkic.blogspot.com

S mog bloga skinite prvu bosansku video igru, Blue Box.
 
Odgovor na temu

serbocop
Christian ChR1S
ArtDirector&Co-Owner , DRAGONS EYE
STUDIO
Beograd

Član broj: 206378
Poruke: 103
95.180.45.*



+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH07.12.2010. u 23:18 - pre 162 meseci
Ja se izvinjavam na "skretanju" sa teme al` covek je pitao, sto i ne bi trebalo da bude problem al posto je TVOJA TEMA
izvini i u njegovo ime...
Pogledao sam tvoj BLOG i nove slike iz igre.Nisi se bas pretrgao od promena i inovacija.Jedva sam provalio sta si uopste promenio.
Ne znam kako gledas na stvari i kakva su ti ocekivanja u vezi sa igrom ali sto pre shvatis koliko si daleko od dobre igre (u svakom smislu),
to ces pre zaposliti ili zamoliti nekog da ti pomogne.Ovaj forum je dobar pocetak za to i evo ti jedan "nacin razmisljanja i pogled" na to
kakva bi tvoja igra trebala da bude.
Pogledaj OVAJ LINK i nemoj da se obeshrabris-ono sto hocu
da te posavetujem je da probas da svojoj igri das "dubinu" tako sto ces napraviti "slojeve" (koji bi se skrolovali razlicitim brzinama).Slicnu stvar
mozes da napravis i razlicitim "ostrinama" tih slojeva itd itd.Mozda si u ovom trenutku daleko od ovoga ali nije lose da razmislis.
Druga varijanta je da poboljsavas postojecu grafiku (kako sam te ranije posavetovao) ali onda probaj da napravis originalniji "gameplay" sa logicnim
problemima - daj tvom glavnom liku odredjene "moci" pomocu kojih bi resavao te probleme (recimo da moze da SMANJI SVOJU VELICINU ili da POSTANE
NEVIDLJIV na par sekundi itd itd) ...
Eto toliko ... ako vidim da si me bar jednu stvar poslusao pomoci cu ti jos i to besplatno :)))

 
Odgovor na temu

Haris Game Studio
Sarajevo, BiH

Član broj: 272587
Poruke: 16
*.sa.hs-hkb.ba.

Sajt: www.harisgamestudio.biz


+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH08.12.2010. u 12:02 - pre 162 meseci
Hvala serbocop na savjetima. Ali moram ti reći da sam ja indie developer, ne "furam" AAA naslove za razvoj. Imam svoj stil, način prezentovanja ideje (koje nekad znaju biti "čudne") i grafika je nešto što ja potenciram naravno ali nije ono najbitnije. Uredu vidim ti si ARTIST, prema screenovima s tvoje web stranice vidio sam da imaš "dobre linije" i da je artwork dobar. Više idem na igre sa idejom i zaraznim gameplayom (što će full verzija Blue Boxa GARANTUJEM biti) kao što je ova (i sam si vjerovatno čuo za ovo čudo od igre, koje je inače indie developere stavilo na veću poziciju).

Kod razvoja igara jedino ne radim na muzici, ostalo radim sam, i nastaviti ću na taj način.

Hvala na ponuđenoj pomoći, ali ipak ne bi bilo zanimljivo da svi razvijaju igre kao npr. Peter Molyneux. Postoje različite ideje, neki rade više na ideji, neki na grafici, neki na gameplayu. Uvijek će biti pristalica bilo kojeg stila razvijanja igara.


Ipak cijenim tvoj trud da bilo šta napišeš na ovoj temi, pa makar bilo to i sretanje s teme. 0(^_^)0
Haris Game Studio - prvi razvojni studio za video igre u BiH!
Programiranje, Dizajn, Grafika, Priča, Osnivač HGS-a i vlasnik

Web: www.harisgamestudio.biz
Blog: www.harismujkic.blogspot.com

S mog bloga skinite prvu bosansku video igru, Blue Box.
 
Odgovor na temu

serbocop
Christian ChR1S
ArtDirector&Co-Owner , DRAGONS EYE
STUDIO
Beograd

Član broj: 206378
Poruke: 103
95.180.45.*



+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH08.12.2010. u 13:01 - pre 162 meseci
U ovome sto si napisao jedino je dobro sto znas ko je "dizajnirao" Fable trilogiju i sto razumes (ako razumes) zasto je Minecraft
cudo od igre.
Ti ne mozes nista da GARANTUJES pogotovo da li ce tvoja PRVA IGRA da bude "zarazna".
U cemu si "programirao" tvoje, prvo iz BiHa-ultra zarazno, remek delo?
Da si odmah na pocetku rekao da si INDIE ne bih te ovo pitao tj bio bi "nezniji" prema tebi :)

Necu ti dalje "replicirati" osim ako ne napises da si sam napravio engine u kom radis igru.

Jedva cekam da zavrsis igru - zelim ti puno srece!
 
Odgovor na temu

gonzos
Doboj

Član broj: 68687
Poruke: 293
62.68.108.*



+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH08.12.2010. u 16:39 - pre 162 meseci
Ja bih rekao GameMaker! ;-)
 
Odgovor na temu

chaami
Goran Petrović
nezaposlen
Beograd

Član broj: 262685
Poruke: 84
*.mediaworksit.net.



+28 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH08.12.2010. u 21:59 - pre 162 meseci
Kada smo vec kod indie igara ne bi bilo lose pogledati vvvvvv igricu.
Problem je sto covek moze lako da se prevari i da pomisli kako je ovo losa grafika, a ona ima sve ono sto treba i sto blue box jos uvek nema.
Tu je i viseslojni skrol, i to nekoliko vrsta i ogromna dinamika, i sasvim je ocigledno da je namerno uradjena u retro fazonu.
Ono sto je najbitnije, ova igra ima originalni gameplay a to je ono sto ti je prilicno potrebno da bi ti igrica bila zarazna.
I na kraju ma koliko nezavistan bio, bez prihvatanja dobronamerne kritike malo ko se leba najeo :D.

@serbocop, Stvarno nema smisla davati primere igara koje su radili vrhunski timovi ;D.
Mozda bi nesto skromnije sa steam-a moglo vise da pomogne , kao na primer Toki tori :D.
 
Odgovor na temu

serbocop
Christian ChR1S
ArtDirector&Co-Owner , DRAGONS EYE
STUDIO
Beograd

Član broj: 206378
Poruke: 103
95.180.45.*



+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH08.12.2010. u 22:12 - pre 162 meseci
naravno da nema smisla ... ali ja nisam dao taj primer da bi mu pokazao
kako treba da izgleda njegova igra vec samo da mu, slikovito objasnim, sta mislim
kad kazem da treba da da "dubinu" igri i kakav je efekat kad u platformama
napravis vise-slojeva razlicite dinamike ...
sve moze da bude jako jednostavno ali mora da ima smek...moze cak i bez boje
a da izgleda VRHUNSKI ...
 
Odgovor na temu

Haris Game Studio
Sarajevo, BiH

Član broj: 272587
Poruke: 16
*.sa.hs-hkb.ba.

Sajt: www.harisgamestudio.biz


+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH08.12.2010. u 23:01 - pre 162 meseci
Ljudi niko ovdje ne bježi od razvijanja novih stvari u igri. Demo igre ne predstavlja finalnu verziju. Samo ja ovdje nisam postavio temu kako bi neko govorio "eh ono što ja hoću da TVOJA igra bude..." a što se tiče parallax backgrounda, to će biti urađeno, naravno da je to imperativ što se tiče platformskih igara, ta neka "dubina" kod levela.

Živjela originalnost! xD

Haris Game Studio - prvi razvojni studio za video igre u BiH!
Programiranje, Dizajn, Grafika, Priča, Osnivač HGS-a i vlasnik

Web: www.harisgamestudio.biz
Blog: www.harismujkic.blogspot.com

S mog bloga skinite prvu bosansku video igru, Blue Box.
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.190.*



+47 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH09.12.2010. u 18:53 - pre 162 meseci
je li ovo nesto kao super mario ili supertux?
 
Odgovor na temu

Haris Game Studio
Sarajevo, BiH

Član broj: 272587
Poruke: 16
*.sa-hs-hkb.ba.

Sajt: www.harisgamestudio.biz


+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH09.12.2010. u 20:35 - pre 162 meseci
Ovo je 2D platformer i zove se Blue Box - The Last Spray.


Haris Game Studio - prvi razvojni studio za video igre u BiH!
Programiranje, Dizajn, Grafika, Priča, Osnivač HGS-a i vlasnik

Web: www.harisgamestudio.biz
Blog: www.harismujkic.blogspot.com

S mog bloga skinite prvu bosansku video igru, Blue Box.
 
Odgovor na temu

Haris Game Studio
Sarajevo, BiH

Član broj: 272587
Poruke: 16
80.80.34.*

Sajt: www.harisgamestudio.biz


+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH07.04.2011. u 10:36 - pre 158 meseci
Prezentacija ove igre će se održati 8.4.2011. na Fakultetu političkih nauka, Sarajevo 8.4.2011. u 17:00h.


Haris Game Studio - prvi razvojni studio za video igre u BiH!
Programiranje, Dizajn, Grafika, Priča, Osnivač HGS-a i vlasnik

Web: www.harisgamestudio.biz
Blog: www.harismujkic.blogspot.com

S mog bloga skinite prvu bosansku video igru, Blue Box.
 
Odgovor na temu

serbocop
Christian ChR1S
ArtDirector&Co-Owner , DRAGONS EYE
STUDIO
Beograd

Član broj: 206378
Poruke: 103
95.180.5.*



+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH07.04.2011. u 13:23 - pre 158 meseci
Trebao si ranije da post-ujes, pitanje je dal` sad ima karata za avione,vozove,.... :)
Obavezno napisi kako je proslo :)

Imam pitanje-sto bas na POLITICKIM NAUKAMA? Dobar prostor il` neka kombinacija ? :)
 
Odgovor na temu

gonzos
Doboj

Član broj: 68687
Poruke: 293
62.68.108.*



+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH07.04.2011. u 19:31 - pre 158 meseci
Znas kako je ovdje moras biti politicki podoban cak i za igre :-)
 
Odgovor na temu

Haris Game Studio
Sarajevo, BiH

Član broj: 272587
Poruke: 16
80.80.34.*

Sajt: www.harisgamestudio.biz


+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH07.04.2011. u 21:31 - pre 158 meseci
@ serbocop - Student sam ovog fakulteta. Pored toga, AMF je odličan za prvu prezentaciju indie naslova. Ipak mi smo indie, ne tražimo baš puno. :)
Naravno postavit ću poseban post o završenoj prezentaciji, i fotografijama.

@ gonzos - Hehe. Pa pored razvoja igara "gajim" velike simpatije prema društvenim naukama.


Haris Game Studio - prvi razvojni studio za video igre u BiH!
Programiranje, Dizajn, Grafika, Priča, Osnivač HGS-a i vlasnik

Web: www.harisgamestudio.biz
Blog: www.harismujkic.blogspot.com

S mog bloga skinite prvu bosansku video igru, Blue Box.
 
Odgovor na temu

chaami
Goran Petrović
nezaposlen
Beograd

Član broj: 262685
Poruke: 84
77.243.20.*



+28 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH07.04.2011. u 22:26 - pre 158 meseci
Ajde samo neko da mi objasni koliko prvih bosanskih igara može da bude.
Šta bi trebalo da bude recimo ovo http://www.facebook.com/group.php?gid=135803455198&ref=ts
Ili se to ne računa?
 
Odgovor na temu

serbocop
Christian ChR1S
ArtDirector&Co-Owner , DRAGONS EYE
STUDIO
Beograd

Član broj: 206378
Poruke: 103
95.180.5.*



+3 Profil

icon Re: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH08.04.2011. u 11:24 - pre 158 meseci
Racuna se po "kantonima" ... kako to ne znas :D Vel`ka zemlja - puno developera ...
Jos ako Ado (Gonzos) krene da izbacuje svoje projekte, bice PREKO NEKOLIKO prvih bosanskih igara :)

@chaami - SGH RULEZZZ !!!

Cekamo izvestaj...tu smo gde smo...
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Blue Box - The Last Spray / Igra nastala u BiH

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9010 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.