Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje dva VoIP gateway-a u lokalnoj mreži?

[es] :: VoIP :: Povezivanje dva VoIP gateway-a u lokalnoj mreži?

[ Pregleda: 2465 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zverko

Član broj: 9463
Poruke: 13
*.static.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Povezivanje dva VoIP gateway-a u lokalnoj mreži?08.11.2010. u 16:28 - pre 163 meseci
Imam Panasonic centralu sa 4 slobodna lokala. Do udaljene lokacije imam optički kabl (tj. na media convertore pa na ethernet), tako da su obe lokacije u istoj mreži. Planirao sam da kupim sledeće: na strani tel. centrale VoIP gateway sa 4 FXS/4 FXO SIP/H323 i LAN/WAN portovima gde bih u FXO vezao i dodelio lokale, a na drugoj strani VoIP gateway sa 4 FXS, SIP/H323 i LAN/WAN portovima gde bih vezao analogne telefone. Dakle hoću da preslikam lokale sa centrale na gateway na drugom kraju, da mogu komunicirati i međusobno i sa ostalim lokalima i da komunikacija ide preko etherneta.
Kako da to napravim?
Da li dva gateway-a vezujem preko LAN ili WAN portova? Treba li negde da stavim broj za izlaz koji je namešten na centrali.
 
Odgovor na temu

anjat
beograd
beograd

Član broj: 183549
Poruke: 23
212.200.132.*



+1 Profil

icon Re: Povezivanje dva VoIP gateway-a u lokalnoj mreži?15.11.2010. u 08:33 - pre 163 meseci
Meni nista nije jasno.Koji gatawey zelis da kupis? Mislim kog vendora? Objasni malo detaljnije, i mene ovo intersuje
.
anjat
 
Odgovor na temu

Bofi
Valjevo

Član broj: 73722
Poruke: 14
*.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje dva VoIP gateway-a u lokalnoj mreži?16.11.2010. u 11:02 - pre 163 meseci
Ako bas hoces sa obe strane da imas dva gateway-a mozes da uzmes na primer Grandstream GXW 4104 koji ima 4 FXO porta i Grandstream GXW 4004 koji ima 4 FXS porta. Ja sam resio istu situaciju kao tvoju sa jednim Grandstream GXW 4104 na jednoj strani i dva ATA Grandstream HandyTone 502 na drugoj. E sad sto se tice kvaliteta datih uredjaja to ne mogu da garantujem. Kod mene za sada sve radi ok, ali mi se cini da adapteri neverovatno greju. Ovo ti je odprilike najjeftinje resenje, naravno mozes sve ovo uraditit sa Linksys-om ili Cisco-om ali je cena dosta veca.
 
Odgovor na temu

top76
IT consultant, HAD
Beograd

Član broj: 269565
Poruke: 6
95.180.49.*



Profil

icon Re: Povezivanje dva VoIP gateway-a u lokalnoj mreži?16.11.2010. u 19:31 - pre 163 meseci
Da to je pravo i najjeftinije resenje. Grandstream je sasvim ok sto se tice prijema, konekcije, ja nisam uocio nikakve probleme. Sto se tice cena slicno je i sa Avayom ali je po meni Grandstream pouzdaniji. Cisco je naj naj ali i cene su naj naj - vece.
Grandstream 4104 pogledaj i potrazi resenja http://www.voippuzzle.com/grandstream-voip-gateways/grandstream-gxw4104-fxo-voip-gateway.

Inas i adapter sa sve cenama http://www.voippuzzle.com/gran...grandstream-ht502-voip-adapter.

Nadam se da sam bio od neke pomoci.

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Povezivanje dva VoIP gateway-a u lokalnoj mreži?

[ Pregleda: 2465 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.