Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Orion hosting problem sa MySQL serverom - PRIVREMENO RESENO

[es] :: Hosting :: Orion hosting problem sa MySQL serverom - PRIVREMENO RESENO

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10063 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Orion hosting problem sa MySQL serverom - PRIVREMENO RESENO05.11.2010. u 21:35 - pre 163 meseci
Ljudi, imam velikih problema sa pristupom MySQL serveru na Orion hostingu, da li jos neko ima ovih problema?


[Ovu poruku je menjao ksrele dana 06.11.2010. u 13:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Orion hosting problem sa MySQL serverom05.11.2010. u 21:38 - pre 163 meseci
Evo, kada pokusam da udjem u PMA kroz cPanel dobijem ovu gresku:
Citat:
#1129 - Host 'cpanel22.sezamhosting.com' is blocked because of many connection errors; unblock with 'mysqladmin flush-hosts'

Kako da resim ovaj problem?
u cPanel mogu da udjem, ali nikakve operacije sa bazom ne rade.
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: [HITNO]Orion hosting problem sa MySQL serverom [/HITNO]05.11.2010. u 22:09 - pre 163 meseci
Prebukirali ste ih :) Okreni tehnicku podrsku.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: [HITNO]Orion hosting problem sa MySQL serverom [/HITNO]05.11.2010. u 22:17 - pre 163 meseci
Ne mogu da provalim tel br tehnicke podrske, zna li neko?
Na sajtu pise samo broj Offica...
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: [HITNO]Orion hosting problem sa MySQL serverom [/HITNO]05.11.2010. u 22:20 - pre 163 meseci
Okreni ovaj 011 4 100 100 pa probaj :)
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: [HITNO]Orion hosting problem sa MySQL serverom [/HITNO]05.11.2010. u 22:38 - pre 163 meseci
Zvao sam, javila se sekretarica i kaze da rade do 22h...
Ima li neko neko resenje?
Kako da pristupim MySQL serveru da ga Flush-ujem?
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: [HITNO]Orion hosting problem sa MySQL serverom [/HITNO]05.11.2010. u 22:52 - pre 163 meseci
Plasim se da to moze uraditi samo privilegovan korisnik tj. njihov IT.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: [HITNO]Orion hosting problem sa MySQL serverom [/HITNO]05.11.2010. u 23:02 - pre 163 meseci
Cek, ja u cPanelu imam opciju da dozvolim nekom drugom hostu (IP adresi) da pristupi MySQL serveru.
Probao sam da se nakacim iz sa mog kompa ali kada dodje do MySQL servera registruje me kao "IP.dynamic.isp.telekom.rs" a ne mogu uneti takv host u polje u cPanelu.
Kada bi nasao neki PHP server koji ce se na Orionovom MySQL serveru da se prijavi po IP adresi da li bi mogao da odradim ovu komandu za resetovanje?
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: [HITNO]Orion hosting problem sa MySQL serverom [/HITNO]05.11.2010. u 23:47 - pre 163 meseci
Ne moze tako. Mora administrator tog MySQL server-a da se uloguje u MySQL prompt i da uradi flush host.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Orion hosting problem sa MySQL serverom - PRIVREMENO RESENO06.11.2010. u 12:13 - pre 163 meseci
Evo, resili su nam problem tamo njihovi administratori.
Ali, stoji jedno VEELIKO ALI, mi i dalje imamo problema sa komunikacijom sa MySQL serverom.
SMF forum, koji je postavljen na server, je podesen tako da salje email obavestenja o greskama te je pre blokade servera bilo dosta email poruka obavestenja o tome da forum ne moze da pristupi bazi podataka, tj MySQL serveru.
I sada posle "odblokiranja" opet nam se javlja isti problem, evo od kako je pusten u rad (od oko 11h) do sada sam vec dobio oko 5-6 mail obavestenja o nemogucnosti pristupa bazi.
Uskoro cemo opet dostici kritican broj gresaka i sta onda?
Administratori kazu da ne vide neke velike probleme i da je to sve slucajnost. Slucajno mnogo korisnika u isto vreme na serveru i server slucajno trokne na kratko a meni se ta greska u kominikaciji obracuna u statistiku servera i onda me server zablokira...
Sta vi mislite?
Kako ja mogu da vidim koliko opterecujem MySQL server i da li je to previse?
U forum je integrisan Ajax chat koji verovatno vrsi dosta veliki pritisak na server a imamo tek par stotina korisnika, sta ce desiti kada predjemo 1000?
Decko sa kojim sam pricao iz Orion tehnicke podrske kaze da bi mi njihovi administratori poslali upozorenje da ja opterecujem server vise nego sto je to dozvoljeno i normalno i onda bi mi ponudili jaci server da je to u pitanju.
Delimicno smo iskljucili napad sa spolja u cilju hackovanja...

Da li Orion stvarno ima problema sa MySQL serverom ili sta se desava? Mozeli mi neko dati neki koristan savet...
Da li da predjem na neki drugi hosting?
Da li da uzmem neki jaci paket? (Iskreno nemam pojma na kojem smo sada paketu jer je to jedan drugi decko kupio i on placa ali verovatno neki osnovni)
 
Odgovor na temu

Man-Wolf
Mihailo Joksimovic
Beograd

Član broj: 17016
Poruke: 873
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Orion hosting problem sa MySQL serverom - PRIVREMENO RESENO06.11.2010. u 16:01 - pre 163 meseci
Ne verujem da iko moze nesto konkretno da ti kaze jer zaista ne znamo kako su Admini iz Orion-a podesili MySQL. U svakom slucaju, ako ti je dosta posecen forum il sta vec drzis na serveru, najbolje druze uzmi VPS i uzivaj :-) Ne znam koliko ste spremni da ulazete u server, ali mozes naci odlicne VPS-ove za ~20e mesecno, sto je smesna cifra ...

Ja sam recimo na preporuku drugara uzeo kod Linode-a (nadam se da se ovo nece smatrati kao reklama, ali ako jeste - izmenicu odmah). Istina, nisam ga nesto previse forsirao (uglavnom mi sluzi kao DEV server), ali nijedan problem do sad nisam iskusio. Takodje - imaju odlicnu tehnicku podrsku (sto me je izuzetno iznenadilo ;)).

Pozdrav i nadam se da ces resiti problem sto pre ;)
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Orion hosting problem sa MySQL serverom - PRIVREMENO RESENO06.11.2010. u 17:13 - pre 163 meseci
Ne znam jos uvek sta prouzrokuje nedostupnost MySQL servera i kako (dodjavola) on moze da zna da nije dostupan i da prebrojava te greske kada ga PHP skripta nije ni mogla dobiti?!?!?
Ne znam da li me shvatate... Forum pokusa da dodje do MySQL servera, ceka malo ali se ovaj ne "odaziva" i ovaj se "ubije" sa porukom da ne moze da pristupi bazi i onda obavesti i admina preko maila (tj mene). Zanimljivo je da tada i MySQL server broji greske.

Jos je zanimljivije to da se na sajtu ne koriste neke moje skriptice koje sam ja pisao i koje su mozda bagovite, vec proverene aplikacije, glavni sajt je uradjen u "cmsmadesimple" CMS-u a Forum je SMF koji isto nije neka krntija.
Jedino na forumu imam neki Ajax Chat ugradjen, ali kazu ljudi da on ne opterecuje server bas toliko jako tako da...

Mislim, ako zelite pogledajte na (ovo sada nije reklama): www.audiclubserbia.com
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Veoma koristan savet za pocetnike u potrazi za Hostingom06.11.2010. u 20:49 - pre 163 meseci
Predpostavljam da mi ova tema nece dugo ziveti ali ja zelim da izrazim svoje veeliko nezadovoljstvo radom Orion hosting provajdera!
Mislio sam da sam usamljen slucaj ali sam daleko od toga. Mozda osoba (osobe) koja deli probleme iste kao ja i muci muku sa Orionom nece hteti da se oglasi u ovoj temi ali ja kao stari clan ovog foruma smatram da imam pravo i ne treba da se bojim da izmesem svoje misljenje.
Dakle, ja u ponedeljak menjam hosting i bezim sto dalje od Oriona. Tehnicku podrsku da ni ne spominjem.
Ko god se razmislja da li da se "smesti" kod njih sada vise ne mora da se razmislja.
Pitanje ostaje koga sada da odaberem a da se opet ne zaje*em....???
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Veoma koristan savet za pocetnike u potrazi za Hostingom07.11.2010. u 00:35 - pre 163 meseci
Ako daš precizno zbog čega si nezadovoljan i izneseš to u formi kao "lično iskustvo", neće se brisati.
Pogledaj kako je to adriatalk napisao.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Veoma koristan savet za pocetnike u potrazi za Hostingom07.11.2010. u 10:02 - pre 163 meseci
Ma ima u prethodnoj temi, sto da se ponavljam.
Ali evo u kratkim crtama:
Sajt postavljen pre 2-3 meseca.
Sve je radilo OK, doduse, desilo se ponekad (jednom u dve nedelje) da se javi greska pri konekciji ka MySQL serveru, ali u poslednje vreme sajt je sve manje i manje dostupan jer je MySQL server nedostupan.
U petak se desilo to da je MySQL server blokirao pristup PHP hostu (nisu na istom serveru) zbog prekoracenja maksimalnih konekcionih gresaka.
A pre ove blokade servera obracali smo se teh. podrsci i oni su rekli "ma to je slucajno, malo preopterecenje servera".
Kada se server blokirao jedva smo ih dobili na telefon (verovatno jer se i mnogima isto desilo pa su bili prebukirani) i onda nisu znali odmah da rese problem vec su odugovlacili i posle kada su resili ponovili su da je to sve slucajnost i da se nece ponoviti.
A pogledajte samo sta mi je jutros osvanulo na mailu...
E da, i da naglasim da sam mislio da sam usamljen slucaj, ali mi se javio covek koji mi je potvrdio da NISAM SAM, dakle ovo nije samo moje iskustvo!
Ljudi javljajte se i potvrdjujte moju pricu da ne ispadnem glup i hejter bzv.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bančilo
Zemun

Član broj: 124656
Poruke: 387
188.120.96.*



+33 Profil

icon Re: Orion hosting problem sa MySQL serverom - PRIVREMENO RESENO08.11.2010. u 22:17 - pre 163 meseci
Ja sam prešao sa Uniwebhostinga na Orion. Preživeh tamo pakao proslog leta pa rekoh sebi ajd da probam kako je to kod drugih. Sad kad sam video mislim da sam se zeznuo.
Kod UWH mi je ostao još jedan paket kojeg neću da prebacujem. Kod Oriona povremeno, čitaj svakodnevno, imam problema sa sporim odzivom mysql-a.
Istu bazu kad uploadujem na UWH radi osetno stabilnije.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Orion hosting problem sa MySQL serverom - PRIVREMENO RESENO08.11.2010. u 23:14 - pre 163 meseci
Zahtevaj da te prebace na neki drugi server... možda će situacija na drugom biti bolja.
 
Odgovor na temu

twix
NYC

Član broj: 1779
Poruke: 272
*.twix.name.

Sajt: www.twixbox.net


Profil

icon Re: Orion hosting problem sa MySQL serverom - PRIVREMENO RESENO09.11.2010. u 23:33 - pre 163 meseci
Imam 2 dinamicka sajt koji koriste mysql na Orionu i za oba sajta me svaki dan klijenti zovu zbog gresaka koje izbacuje prilikom povezivanja. Takodje mi izbacuje iste greska u cPanelu kad pokusam preko phpMyAdmina da se povezem. Naravno kad sam uspeo da se povezem sa bazom odradio sam full backup (kao i svih fajlova) u slucaju da se desi nesto sto ne bi zeleo :) mislim da je ovo pocelo pre nekih nedelju dana, ako uskoro ne rese problem za stalno, mogu slobodno da prekinu da nude hosting usluge, uostalom i da rese, svakako cu sajtove prebaciti na drugi host.
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Orion hosting problem sa MySQL serverom - PRIVREMENO RESENO10.11.2010. u 06:24 - pre 163 meseci
Nemam iskustva sa Orionom, ali zato imam sa SMF-om i mogu da ti kazem da je SMF daleeeeeeekooooooo od optimizovane i dobre skripte, zarad toga bi se slozio sa man-wolf-om, da ti je VPS neko najbolje resenje za njega, na taj nacin moci ces da ga podesavas kako god hoces...
...
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Orion hosting problem sa MySQL serverom - PRIVREMENO RESENO10.11.2010. u 11:22 - pre 163 meseci
Evo nama vec 3 put obecavaju da su nesto cackali i da bi trebalo sada da bude OK ali i dalje se javljaju prekidi u radi MySQL servera... neverovatno...
@Nemke_BG:
Mozes li mi poslati na PM ili napisati ovde sta je najlosija stvar u SMF forumu tj, zasto mislis da je los? Da li mislis da SMF forum previse opterecuije server zbog svoje neoptimizovanosti?

Hmm... da li je zaista VPS server potreban za ovako "mizeran" sajt?
Pa samo je mali uvodni sajt i obican forum (sa ne mnogo clanova) u okviru cele prezentacije (domena)...
Ne znam...
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Orion hosting problem sa MySQL serverom - PRIVREMENO RESENO

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10063 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.