Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Klupe prazne zbog psihopate

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Klupe prazne zbog psihopate

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24126 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 15:50 - pre 164 meseci
Citat:
mmix: Da je tih 470 roditelja napravilo strajk sa zahtevom da se obezbedi takva sluzba imao bih razumevanja, ali to nisu njihovi zahtevi, njihovi zahtevi su da se dete negde zakopa i da ga nema.

Oke, to me zanimalo :)

a1200, wtf je poresno u stavu da treba ispitati u detalje sta je tacno problem i na osnovu toga reagovati adekvatno?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 15:59 - pre 164 meseci
Pa to sam i ja rekao - tj. pitao sam se zasto ni jedna novina nije navela koji su to tacno "nestasluci" bili u pitanju... a onda se pojavila moralna gromada, koja je celu pricu svalila na psihologiju mase, "kolovodje", egoisticno-histericnu reakciju profesora i direktora...

Meni zdrava logika nalaze, da ako je neko izbacen iz 2 skole zbog svog ponasanja prema ucenicima, plus da je 470 ucenika krenulo u bojkot nastave u trecoj skoli - isto zbog ekcesa i pretnji, tj. opet njegovog ponasnja - onda tu zaista nesto nije u redu sa tim likom. Tj. roditelji su se odlucili za krajnju meru - nedolazak njihove dece u skolu, kao i ispis - jer ocigledno je da u ovoj gov*ivoj drzavi nista ne funkcionishe, i da ce tek mozda nesto moci da se uradi kad dodje do tacke usijanja, i pocne da se provlaci po novinama... Samo glup covek moze da pretpostavi da se oni nisu prvo zalili direktoru ili nadleznim nastavnicima - nego da su odmah, iz cistog mira i obesti, krenuli sa planom i programom koji steti njihovoj deci na prvom mestu (gubitak nastave, potencijalno menjanje sredine, tj. gubitak drugara iz razreda...). I to ni manje ni vishe nego svih 470 roditelja... to mora da je neki rekord, kad je cela skola uspela da se slozi oko necega - posebno u Srbiji.


[Ovu poruku je menjao a1200 dana 02.11.2010. u 17:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 18:38 - pre 164 meseci
Citat:
mmix: kandorus, zanimlljiv izbor citata, sto nisi uzeo ovaj:
Milošu je iz Ministarstva prosvete savetovano da se prebaci u OŠ „Sava Šumanović“, ali kada smo molbu podneli školi, odbijen je. Zbog toga je godinu dana...

Hvala na citatu. I to je u skladu sa onim što hoću da kažem. Dakle, ministarstvo zna za problem godinu dana a ne rešava ga. Za mene nije više odgovoran ni klinac ni roditelj već ministarstvo. Tj. ministarstvo mora da snosi posledice, smene, ostavke šta god.

Citat:
mmix: A to sto hoce da ispisu svoju decu, nek ispisu.

E ovo se nemožemo složiti. Zvuči prezrivo prema roditeljima. Roditelji su ovde dovedeni u očajnu situaciju i škola i ministarstvo moraju da pomognu u rešavanju problema tako da ljudi u očajanju ne povuku neki potez štetan po njih ili po njihovu decu.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 18:50 - pre 164 meseci
Citat:

Lako je mudrovati kako bi bilo kad bi bilo i šta bi roditelji dece trebalo da misle, kako da se ponašaju.
Lako je tuđim urcem gloginje mlatiti.


http://www.gloginje.com/
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 19:12 - pre 164 meseci


TKS FOR link
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 19:25 - pre 164 meseci
I taj link znaci sta? Da smo mi koji ne odobravao izivljavanje roditelja "pametnjakovici koji ne rade nista u zivotu". Reko bih ti sta mislim o tome u dva slova, ali nije u redu i nisam tako vaspitan. Da, samo vi imate decu i samo vi znate kako je to, jasta. Mozda sam ja trebao isto da teram upravu vrtica da ispise dete koje je ujelo mog sina, ili da ne znam sta cu da radim kad je moj sin ujeo nekog. Ma obojcu na lomacu inace je mlacenje tudjim k.? Dete ne moze da bude krivo, moze samo da bude ispusteno i da zahtev dodatni rad, STRAH ne moze da bude opravdanje za unistavanje necijeg zivota jer ce to dete posle zivota ispunjenog odbijanjima i nerazumevanjem postati hladnokrvno i jednog dana zaista nekom i naneti nepopravljivu stetu.

Roditelji ne mogu i ne smeju da imaju pravo da zahtevaju necije unistenje, mogu i imaju pravo da zahtevaju da se taj problem adekvatno sanira i to i dobijaju, svi oni koji i pored toga hoce da ispsu decu, nek ispisu. Prednost uvek teba dati onima koji hoce u skolu pre nego onima koji nece ili oce ali da je po njihovom.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 19:55 - pre 164 meseci
Roditelji traze da se taj problem adekvatno reshi, tako sto ce deca koja zbog razlicitih psihickih problema nisu sposobna za skolu, biti upucena u za to predvidjene specijalne skole - koje ne unistavalju mladost i obrazovanje jedne generacije u pokusaju da se jedno problematicno dete dovede u red. Tj. misle da treba da ide u specijalnu skolu, upravo zato sto te "reforme" sa bombasticnim nazivima kao sto je "inkluzija", jos nigde nisu zazivele jer jednostavno nema para, ni adekvatnih kadrova/skolskih institucija, za tako nesto.

Tj. svi su pametni u donoshenju novih metoda i programa rada na papiru, da bi se ucepili EU - ispunili kvotu, a koje realno niko ne sprovodi kako treba jer nema ni para, ni uslova, a ni kadrova. I sta sad, necija normalna deca treba da trpe zato sto se drzava igra kvazi reformi i gluvih telefona.

Pa sta je drzava cekala godinu dana? Sto nije toj skoli gde je nasilno dodeljen klinac (a gde je prvobitno odbijen) uvela postojanje adekvatnih programa i strucnjaka za bas takvu decu... a neeee, oni su izvrsili "reformu", tako sto su ubacili na silu dete koje nije za normalnu nastavu (kakva jedino postoji u toj skoli), i to tako ostavli dok cela skola nije skocila na noge, po sistemu brigo moja predji na drugoga - ili, ako to zaboravimo dovoljno dugo, pa resice se samo od sebe... A onda se odjednom pitaju "Otkud to? U cemu je problem?" kad je stvar pukla.

Pa sta treba roditelji da rade, da bajaju i nadaju se da ce mozda drzava koja godinu dana nije uradila nista, sada ipak sama od sebe da uradi nesto? Odnosno da cekaju Godoa, dok im deca imaju neadekvatne uslove obrazovanja i dobijaju traume? Nije nego...




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 02.11.2010. u 23:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 20:25 - pre 164 meseci
@a1200: ....Tj. svi su pametni u donoshenju novih metoda i programa rada na papiru, da bi se ucepili EU - ispunili kvotu, a koje realno niko ne sprovodi kako treba jer nema ni para, ni uslova, a ni kadrova. I sta sad, necija normalna deca treba da trpe zato sto se drzava igra kvazi reformi i gluvih telefona.....

Srž!
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 20:36 - pre 164 meseci
Pa ništa onda, da pustimo tebe, kolegu ti iznad i oca Branu da nam skrojite kapu. Verujem da biste vi to mnogo bolje uradili i osmislili. Ko ne valja, ima da bira - lopata ili Sibir.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 21:23 - pre 164 meseci
Citat:
mmix: I taj link znaci sta? Da smo mi koji ne odobravao izivljavanje roditelja "pametnjakovici koji ne rade nista u zivotu". Reko bih ti sta mislim o tome u dva slova, ali nije u redu i nisam tako vaspitan.
Link je postavljen radi zezanja, a ne radi prozivanja bilo koga na forumu.

Citat:
mmix: Mozda sam ja trebao isto da teram upravu vrtica da ispise dete koje je ujelo mog sina, ili da ne znam sta cu da radim kad je moj sin ujeo nekog. Ma obojcu na lomacu inace je mlacenje tudjim k.?
Mislim da je velika razlika u situacijama kada dete ujede vršnjaka u vrtiću ili kada đaci u osnovnoj školi učestvuju u tuči gde će najveća grubost biti gurkanje i eventualno koji slab udarac u odnosu na situaciju gde neki umobolnik svaki dan šikanira mirnu decu, uzima im pare od užine, prska im lice parfemom i sl. Deca koja prežive takvu torturu imaju velike šanse da im se to odrazi na dalje školovanje, detinjstvo a i život.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 21:35 - pre 164 meseci
Ko je izvor tih informacija? I opet, ako je krao deci pare zasto nije bila pozvana murija? Ucestvovao u tucama? Sta to znaci? I ja sam ucestvovau u par tuca ali nikad nisam prvi udario nikog. Sta kao ta zlatna nevina "mirna" deca nisu sposobna na pakosti i okrutnosti prema "novom"? Jos ako ih u tome podsticu njihovi roditelji sa "ma kloni se ludaka, rekla nam direktorka da je dvaput izbacen"? Tuzni mal andjelcici. Vi ko da ste juce doputovali sa marsa i imate sto godina pa nit se secate osnovne skole nit toga kakvi ste bili kao osnovci niti ste u kontaktu sa nekim osnovcima? Klinci itekako umeju da budu okrutni jedni prema drugima i svasta se desavalo i postojale su posledice ali nikad, nikad, nije bilo poziva na linc.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 21:41 - pre 164 meseci
Citat:
japan: Pa ništa onda, da pustimo tebe, kolegu ti iznad i oca Branu da nam skrojite kapu. Verujem da biste vi to mnogo bolje uradili i osmislili. Ko ne valja, ima da bira - lopata ili Sibir.

Jes, pa posle mi da budemo kriv(c)i što Srbije nije ušla u EU!
"Bez stvaranja inkluzije na svim poljima drustvenog delovanja ulazak Srbije u EU bice nemoguc", iz proglasa Inkluzivnog pokreta:
http://www.inkluzivnipokret.or...=article&id=1&Itemid=3
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 21:52 - pre 164 meseci
Citat:
Pa ništa onda, da pustimo tebe, kolegu ti iznad i oca Branu da nam skrojite kapu. Verujem da biste vi to mnogo bolje uradili i osmislili. Ko ne valja, ima da bira - lopata ili Sibir.

Ne, nego ajde da se ne pocinje nesto sto ne moze da se zavrshi do kraja, tj. kako je zamisljeno, samo radi tamo nekih plusica u nekom tefteru (ili ti politickog poltronstva), a sto ima dugorcne posledice za celo drustvo. To se zove odgovornost prema drustvu, ali toga ovde nema - jer u Srbiji niko nizasta nije odgovoran. Reforme samo na papiru, prave jos gore stanje nego sto jeste.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 21:56 - pre 164 meseci
Citat:
ljuba.micic: Jes, pa posle mi da budemo kriv(c)i što Srbije nije ušla u EU!
"Bez stvaranja inkluzije na svim poljima drustvenog delovanja ulazak Srbije u EU bice nemoguc", iz proglasa Inkluzivnog pokreta:
http://www.inkluzivnipokret.or...=article&id=1&Itemid=3



Dal' ti u opšte znaš šta je inkluzija ?

 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 22:03 - pre 164 meseci
Evo, covek iz prve ruke odgovorio sta se smatra u Srbiji pod inkluzijom...

Citat:

Mnogo je pogrešnih tvrdnji ovde izneseno. Ako bih sve pojedinačno nabrajao, odužio bi se mnogo ovaj post.
@ Isak666: Kazes
Citat:
Citat:
Kakve veze imaju deca ometena u razvoju sa inkluzijom?!

Imaju itekako. Našim zakonom se preporučuje ukidanje specijalnih odeljenja i potpuno uključivanje sve dece u redovna odeljenja. (http://www.mp.gov.rs/page.php?page=167)
Citat:
Citat:
20. Da li je u redovnoj osnovnoj školi u kojoj ima najmanje 5 učenika sa individualnim obrazovnim planom predviđeno otvaranje specijalnih odeljenja i angažovanje defektologa?
Preporuka je da se deca sa smetnjama u razvoju i invaliditetom raspoređuju u redovna odeljenja u skladu sa principima inkluzivnog obrazovanja.

Čini mi se da si ti pomešao političku korektnost i uključivanje Roma u društvo sa inkluzijom. Inkluzija je i to, ali i mnogo više od toga.
Štaviše, danas niko ne može da natera dete da pohađa specijalno odeljenje ako se roditelji ne slože sa tim. U praksi to znači da gomila roditelja zbog sujete svoju decu šalju u redovna odeljenja.
Takođe vidim da se ovde vrlo često pominje izbacivanje iz škole kao brza i efikasna kazna. Hello, prebacivanje u drugu školu je takođe moguće samo uz pristanak roditelja. Tako da smo u praksi dobili decu koju jednostavno nije moguće kazniti. Smanjenje ocene iz vladanja je dugotrajan proces. Ne šalim se, proces u kome dete treba više puta da ponovi prestupe, pa da tek onda dođe do toga. Inače ne vidim kako je to uopšte kazna, pošto apsolutno ne utiče dalje na detetov život i školovanje. Naša deca nisu psihopate, ali postaju sociopate apsolutno nesposobna da se prilagode zajednici, jer danas u školi mogu da rade šta hoće a da za to ne snose nikakve praktične posledice.

http://www.elitemadzone.org/p2727850

Lepo objasnjeno.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 22:04 - pre 164 meseci
I u osnovnoj i u srednjoj školi kada sam je pohađao bilo je pojedinaca koji su se nenormalno ponašali. U osnovnoj je došao dečko za kojeg se kasnije saznalo da nisu nigde hteli da ga prime. Stalno neki problemi, stresne situacije itd. od momenta kada je došao u odeljenje. U srednjoj je bilo to isto samo na mnogo ozbiljnijem nivou. Maltretiranje svih redom. Tuča, suzavac učeniku u oči i tako to. I ništa nastavnik ga pošalje na razgovor sa psihologom i na sledećem času opet isto. Mislim da bi najbolje rešenje bilo osnovati, ako to već ne postoji neke specijalne škole za takve učenike. Čujem da ni danas nije bolje. Na primer dešavaju se bizarne stvari, učenik ustane i odšeta do korpe za otpatke da bi u nju urinirao. Strašno. Kako to utiče na koncentraciju učenika na ono što treba da se pređe od gradiva i na njihov psihički razvoj.


To nema veze sa inkluzijom. U osnovnoj školi je bio dečko koji je imao deformitete noge i ruke i išao je zajedno sa nama ostalima sve ravnopravno - to je inkluzija. Naravno bilo je i dece romske nacionalnosti koji nikada nisu pravili nikakve probleme.

[Ovu poruku je menjao stil dana 02.11.2010. u 23:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 22:34 - pre 164 meseci
Citat:
stil: Dal' ti u opšte znaš šta je inkluzija ?


http://www.inkluzivnipokret.or...=article&id=1&Itemid=3
http://www.pedagog.org.rs/inkluzivno%20obrazovanje%20FOD.php
http://www.inkluzija.org/
Slabo kapiram, objasni ( prosvetli me ) mi u par prostih rečenica.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate02.11.2010. u 23:31 - pre 164 meseci
Molim te citiraj gde se pominje da inkluzija podrazumeva da učenici koji maltretiraju fizički i psihički ostale u odeljenju ne smeju da snose sankcije - da budu izbačeni. Gde to piše ?
 
Odgovor na temu

kukiii
Aleksandar Vuckovic
SD

Član broj: 32028
Poruke: 43
89.216.87.*



+27 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate03.11.2010. u 00:22 - pre 164 meseci
@stil Možda ovde? http://www.mp.gov.rs/page.php?page=167
Citat:
12. Da li se i protiv učenika, koji se obrazuje po individualnom obrazovnom planu (socijalne veštine, uspostavljanje kontakata sa vršnjacima i odraslima) pokreće vaspitno-disciplinski postupak u slučaju da se ponaša nasilno?
U ovim situacijama treba reagoviti veoma pažljivo. Stručni tim za inkluzivno obrazovanje će analizirati sve aspekte i uslove pod kojima je došlo do takvog ponašanja učenika i proceniti pre svega, na koji način da deluje, kako bi se uzroci takvog ponašanja otklonili, a i zaštitila druga deca. Pri tom je vrlo važno da se učenikovo dostojanstvo, samopoštovanje i osećanje pripadnosti vršnjačkoj grupi zaštiti, jer su učenici koji pripadaju osetljivim grupama (a za njih će se najčešće i raditi IOP) veoma ranjivi u tom pogledu..
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Klupe prazne zbog psihopate03.11.2010. u 02:23 - pre 164 meseci
Treba prvo srediti neke stvari u drzavi, a onda mozemo mozda pricati o nekoj inkluziji.

Ali to sto treba srediti nije nesto sto se menja preko noci vec godinama i radom, a za promene
mora postojati jasna zelja, volja i mogucnost da se sprovedu prakticno :)

Mora bar dve generacije da odrastu na nekim normalnijim vrednostima da se podigne nivo
svesti, opste kuluture, i pogotovo TOLERANCIJE ljudi. Ne moze se zadnjih 20 godina ponistiti
za 2-3 godine, pogotovo ako se na tome UOSTE i ne radi realno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Klupe prazne zbog psihopate

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24126 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.